Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peti84
Peti84 2020. 06. 06. 17:06
Előzmény: #20419  Törölt felhasználó
#20420
Én most iszok. Jo az odo egi kindenkinek!
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 14:00
#20419
Amúgy Petinek, mint a forum lelkének lesz megint csak igaza.Egy zseni a megoldása, ha jól értem. Nem vagy IT-tag,Peti?:)) Ő azt mondja akkor kössünk kompromisszumot, hogy el is tudjuk adni a részvényeket, ne süljünk fel mint autowallisnál. Hagyjuk a két végletet. "Én mint beapportáló csoport: Nem maxolom ki a tőkeemelést 150 millió részvénnyel hanem jóval kevesebbel, így nem hígítalak ki titeket se, úgy se vagytok sokan hozzám képest, így ideiglesen felárazódik a részesedésetek, sőt azt a tőkeemelést is eltolom ami miatt hígulnátok, addig szépen beáraztatom a vagyonomat a meglévő részvényekre (nekem is jó mint cégnek, értékesebb lesz a cégem) megnézzük hogy fogy (árfolyam nő, nő az ázsiója a cégnek, ez Veresnek is jó), addig terjeszkedem mint cég, vásárolgatok NHP hitelből, meg kötvényprogiból Európában.Ti meg kereskedjetek legalább vagyonértékben a részvényekkel de többszörösen is ahogy 4iG-nál, és én is adogatok el, ha MAJD lecsökkenek pl. 80%-ra a részesedésem, majd emelek részvénytömeget, jegyzett tőkét, addigra pörög úgy a részvény, hogy nem esik le, nő a kapitalizáció. Basszus ez a különbség akkor az ML-Jászai terv és az Altera-s nyomda között, bakker most esik le Metis levezetése 100%-ban.....úúúúúú....Peti: intézkedj! :) Fúúú,ezt emésztem de most nem tudom örüljek e vagy aggódjak.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 06. 13:39
Előzmény: #20416  Metis_papa
#20418
Pláne hogy a Wallist is nagyjából ugyanezzel a módszerrel hozták be Ádámosi segítségével apránként megvásárolva, ugyanezekkel a tagokkal.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 13:38
Előzmény: #20414  Törölt felhasználó
#20417
Igen, még felhívtam:)):azt mondja ez az a jegyzett tőke emeléses saját tőke emelés (húú:ezt megjegyezni basszus)volt,ami tul.képpen hardcore nyomda,344M-ról 3.4MRD-ra emelték a jegyzett tőkét, teljes apportra csináltak részvényt.Igen....100 forint névérték....mit írtam le, kb ennyi.Többet ne kérdezzetek, lehet hülyeség ő mondta,felét ha értem.Még annyit tett hozzá a cimborám,ezt a nevet ne említsem hogy Wallis, pláne szombati ebédkor,EST-ben sem nyomtattak ennyit arányaiban.Ja 2018-as adatok, amikor Altera ment be a tőzsdére.Ennyit skicceltem fel.Valakinek van ingere javítson,hátha valamit rosszul írtam vagy nem pontos.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 06. 13:33
Előzmény: #20413  Józanparaszt
#20416
Igazából Ádámosi összefogott Barackmaggal, hogy a paneljait (Barackmag paneljait) 5-szörös áron ránk lőcsölje. :)
A Dayton a kb. 24%-os tulaja az Akkonak, és delegált egy IT-tagot. Ugyan mi a fenének hajtotta ezeket végre, ha nem azért, hogy behozza a Winget?
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 13:25
Előzmény: #20413  Józanparaszt
#20415
Nem ő jön, tényleg: szia.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 13:23
Előzmény: #20410  Akkomivanmár
#20414
Nu, meg is találtam pont napokban megkérdeztem aki pörgött autowallisban, ki is cetliztem, asszongya: és valóban 16 MRD-ot apportáltak be,így lett 22 MRD-os vagyon azaz nem többszörös.Saját tőke,ha már itt így figyelik ezt is megkérdeztem 4.8 MRD volt akkor. A részvényszám megtizszerezése miatt 80 forintot ért (splittel korrigálva a teljes vagyon  az sem nettó vagy hogy) egy részvény. 65 forintért apportáltak azaz plusz értéket ki is hígították arányosan darabszámmal szépen nagy örömükre (3.4 M-ról 34 milliora a darabszám). Akkor 112 forintra ment fel év végén (splittel visszaszámolva), 260-nál ugye kifulladt. Ő is a darabszámra haragszik.Ő 150-nél szerencsésen kiugrott.Nincs az az isten azt mondja hogy még egyszer Wallist vegyen amiben ez a név szerepel. Elég pesszimista. Gyakorlatilag kihígították az apporttal az árfolyampotenciált szépen Ott.Tehát azt mondta el amit írogattok és fejtegettek.
Józanparaszt 2020. 06. 06. 13:22
Előzmény: #20412  Metis_papa
#20413
Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, hogy azt miért kezeli mindenki tényként, hogy a Wing fog beszállni? Ha ilyen sokáig nem ment tőzsdére a Wing, akkor miért pont most? 
Nem lehet valami más projekt a háttérben? 
Keresgéltem a régebbi kommentekben, de nem találtam.... 
köszi
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 06. 13:16
Előzmény: #20410  Akkomivanmár
#20412
Igen, én is úgy gondolom, hogy ha létrejön a Wing behozatala akármilyen módon, a részvény legalább a dupláját, vagy még többet fogja érni a mostani árnak.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 13:06
Előzmény: #20408  Metis_papa
#20411
Én úgy tudtam, hogy azért jön a tőzsdére, hogy el tudja adni a részvényeket magas haszonnal a főtulaj és megfelelő mennyiséget,ehhez pedig tényleg kell a beárazás a meglevőkre.Szerintem a Wallis Auto után a Wallis Ingatlan akkor lesz "nagy" név ha nem követik el ugyanazt a hibát, mert a Wallis Auto hibáit is tisztára kell itt mosni részvényfronton.Tudod mi lesz a forumon.AW-sok riogatnak, nem biztos olyan jol cseng a Wallis, ha megint print lesz idén vagy nem tudom. Így ezen gondolkodtam és kérdezgettem barátaimat ma-tegnap, meg elmagyarázták miről beszéltetek tul.képpen napok ota, ha már pár hete vettem ebből a csodából.:)Kezd tiszta lenni, mi is ez a tőkeemelés, meg saját, jegyzett tőke, de ja már értelek titeket köbö.....meg értem miért is volt jó 4IG,köszi neked h összefoglaltad.Van egy adott részvényállomány és várják a mindegy mit, de árfolyam magas mert beáraztatják a valamit,teszem azt T-sys, IBM-et akármit.Okos:)
Akkomivanmár 2020. 06. 06. 13:04
Előzmény: #20408  Metis_papa
#20410
Ráadásul a Wallist is jóval a valós értéke alatt hozták be 16mrd-ért ha jól emlékszem (egyébként Himber intézte az apportot akit most válaztottak be az Akko igazgatósági tagjai közé) pedig a cégnek az akkori értéke ennek a többszöröse volt, az apport és a kötelező vételi 500 ft körüli árfolyamon történt(akkori 180 napos) és az árfolyam 2000-ig ment aztán ugye bedöntötték, hogy megvehessék az Akkot ez már történelem, de reális lehet itt is egy 2000 ft-os célár ha megnézzük a Wing értékét
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 12:55
#20409
Nekem az nem tiszta még skacok, hogy ha a bankoknak adhatja el, meg biztosítóknak a wing a részvényeit ahogy valaki előbb írta,és beáraztathatja sokszorosan mint 4iG,Opus,Konzumban, akkor miért indít egyből részvénygyártással, pláne ha övé lesz az összes részvény vagy jó része?Nem jobb, ha El kezdi adni beárazva ami van,oszt ha fogy a részvény,mint az ML papíroknál majd akkor apportál és emeli a részvényszámot, amikor fogyogat a meglevő.A Tulaj csak így jár jól szerintem, ebben mi a Teréz Anyaság, ha beáraz, de nem emel tőkét, mert  ahogy írod Metis, ez jön le nekem, ő sem tud adni el. Vagy ott a "biztos AW-s módszer", hogy tőkét emel, majd 3 hónap után senki nem veszi a részvényeket,meg össze vissza kalimpál az árfolyam, majd tőkeemelés alatt forog a papper.Ez aztán biztos módszer. Egész világ  most részvényt vesz vissza akinek van kp vagy reverse splitel ha nincs kp. Bankos ismerőseim is erre lesznek kíváncsiak hogy mi a koncepció, hány részvény lesz.Vennék csak,ja.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 06. 12:48
Előzmény: #20407  Törölt felhasználó
#20408
Egyébként ha még az AutoWallishoz hasonlóan emel itt tőkét az sem rossz, mert 1. a kötelező vételi ajánlat miatt ennél biztosan magasabb lesz az árfolyam, 2. mivel nagy cégértéket hoz be, ezért az még mindig komoly felértékelődést jelent (akkor is, ha sok új részvényt keletkeztetnek), meg 3. még a spekulációs hatás is erős, látják, hogy jön egy nagy név: a Wing, csak a márkanév miatt is sokan venni fogják a papírt. Szóval szvsz akármilyen módon emel tőkét a cég, megéri tartani az Akko-t és még bőven van tér felfelé, csak a tőkeemelések módja miatt lehet különbség a maximálisan elképzelhető árfolyamban az egyes esetek között.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 12:39
Előzmény: #20406  Metis_papa
#20407
Ahha.Kezdem érteni.Na ez érthetőbb mint a google translate-es tyúké, kezdem összerakni.Kíváncsi leszek meg tudja-e ugyanezt játszani akkor autowallis(feel, marslako és még valaki írt is a Wallis vezetőségének mostanság hogy ejnyebejnye:)) után, itt is. Én alapból azért hiszek jobban az Appban, mert félek hogy az uj részvényekkel AGY önti a piacot, ahogy írtad. "Biztosabb" abból a szempontból hogy hamarabb besül hiába van több részvénye, így nagyobb cégszelete , így covid derekán. Akko már hátrányból indul AW árnyékában.Amugy is sajna az autowallisos részvénydarab 10X-és, majd nyakonöntés után, ha itt is beveti azt max. magára öntheti,de már a startnál így a válságban. Wallis szó már alapból utált AW után a tőzsdei berkekben.Ezért jobb ezek szerint az ML-Jászai módszer ahogy írod, kellő teret ad magas árfolyammagassággal és megfelelő forgalommal vagy fél évig beárazva a vagyont a meglevő darabra, hogy ott el tudjon kezdeni adni abból amit eltolva hoz létre uj részvényt, de a beárazás már van azonnal mint opusnál,konzumnál. De Akkor Ez nem teréz anyaság, ha nem gyárt új részvényeket, hanem logika, hogy MAGÁNAK ne lőjjön másodszorra öngólt a tulaj, pláne ha 90%+ az övé a részvényeknek. De csak később apportál, szerintem ML-modszer biztosabb, mert nem öngól. Autowallisnál most mit tud tenni? Max visszavásárolja sokmilliárdért  a piacról amit kinyomtatott.Tehát a biztos ötlet még se biztos, de legalább drága is lehet. Opus alig nyomtatott azt is most veheti vissza, költség. Gondolom, ha új igazgató tanács lesz, akkor nem érvényes amugy sem a tőkeemelés időpontja vagy ez hogy van?Vagy Prutkayék maradnak IT-nak wing-ben is? Vagy erre mi a szabály? Szerintem a 93% sajátrészvény állományt nem hiszem eltékozolták múlt évben marinéniknek.Lehet jobb a Peti-ML-Jaszai vagy mit tudom én milyen módszer, hogy beárazza, el kezdi adogatni csak aztán tőkeemelés, ahogy írják, írjátok.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 06. 12:02
Előzmény: #20403  sylard
#20406
4iG pont olyan, mint az Opus/Konzum-sztori, oda MÉG nem érkezett apport. De ahhoz, hogy fel tudjanak építeni egy IT-monstrumot, legyen elég munkaerő és eszközpark a közbeszerzésözön teljesítéséhez, az Opus-hoz hasonlóan apportálásra lesz szükség (akvizíciókat emlegetnek, de ugyanaz lesz a módszer, mint korábban, részvényeket fognak kibocsátani, kb. ahogy Vaktyúk is leírta, valószínűleg 1000 feletti árfolyamon), csak most még az árfolyam felpumpálása folyik.
Egyébként a Veres-féle sztorikban is alkalmazhatnák a Jászai-Mészáros-féle módszereket. Ha az elején megveszik a cég 70%-át alacsony áron (mint kb. a mostani szint, vagy ez alatt OTC-n), akkor az apportért cserébe ugyan kevesebb részvényt (és így értéket) kapnak, de az alacsonyan megvett részvények árfolyamnövekedése bőven kompenzálja azt, hogy kevesebb részvényt kapnak a tőkeemelés során.
Egyébként én is azt tartom valószínűnek (bár az ez utáni rész csak feltételezés), hogy a Wallis-féle módszerrel oldják meg a tőkeemelést, erre utalhat az is, hogy ez év október 31-ig van határidő erre (ha más a szándékuk, meg lehet ezt hosszabbítani, de nyilván előre tudták, hogy ez lesz a menetrend). Valószínűleg megveszik a maradék nagyrészvényesi csomagokat Ádámositól, aztán apportálnak, kb. 80-90%-nyi részvénytulajdonuk lesz a tőkeemelés után., aztán eladnak néhány százalékot. Veres valószínűleg azért választja ezt a módszert, mert biztosra akar menni, nem vállalja a Mészáros-féle felpumpálás kockázatát.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 12:01
Előzmény: #20403  sylard
#20405
Ahogy írták a forumon :opus csoport sem a beapportálásnál emelkedett, akkor már eset, hanem a beárazásnál volt árrobbanás apport előtt.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 11:49
Előzmény: #20399  Törölt felhasználó
#20404
Ahogy ismik magyarázták akik személyi bankárok, fundamentasok ilyesmi, h nagy intézményi portfoliokba csomagolták a wing-kötvényeket is, az meg tovább adva retail-ben. Szóval nem hiszem, hogy a Wallis Ingatlan vezetősége kisbefektetőkkel üzletelgeti el a részvényeket. Ilyen privátbankos portfoliokba meg bárhányszoros áron eladhatják.Az idegsebész prof, meg a nyugdíjas ügyvédbáró nem foglalkozik, hogy a privátbanki csomagban mi hogy van árazva. Gondolom nem Zellerekre bízzák az árfolyamot:)))) Amikor még hajdanán UL meg nyugger biztosításokat pattintottunk el,akkor is -többek között- ilyen magyar meg ázsiai részvényalapokat értékesítettünk,mi sem tudtuk mi volt benne (kit érdekelt, csak a juti),pláne azt hogy a benne levő cumók milyen áron szerepelnek,nem is volt publikus.Vették a nénik bácsik, de meguntam.Annyit láttunk a bef.jegy 1.35$-ról felment 2.40$-ra , ügyfél örült vett még.Gondolom ilyen reit-ek voltak belenyomva.Aztán ilyen oktató videon néztük, hogy ezek ilyen kínai szellemvárosok, alapból fele üresen állt, na ebben a formában nehéz lett volna eladni, de így értékpapírosítva gondolom meg brutál áron értékesítették és huzták fel az ujakat kínai hitelből stb,stb.Tuti ezeknél is többszöröztek.Ennek kapcsán jutott eszembe,ahogy áll össze amit mondtok,hogy az Opus is ilyen beárazásos hékula lehetett, hogy bearazza ami jön meg várnak meg lesz.ML-é a többség és beárazza.
sylard 2020. 06. 06. 11:43
#20403
Többen emlegették itt a 4IG sztorit. A 4IG egy kicsi számtech cég volt amit megvettek Lőrincék. Oda nem kellett semmit apportálni (legalábbis nem több száz milliárdos ingatlant pl), egyszerűen annyi történt, hogy a vegetáló cég elkezdett nagy, komoly profitot eredményező munkákat kapni, nyilván nőtt a nyereségesség, és az ML faktor miatt a kis közkézzel az árfolyam az égbe szaladt. Az AKKO jelenleg egy majdnem üres tőzsdei cég (egy váz voltaképp, oké tudom van benne érték de a bejövőhöz képest az semmi), ha ide betesznek egy 2-300MRD értékű céget akkor nem fogják az 50%-át a kisbüfiknek ajándékozni, szépen fognak rv-t keleltkeztetni mert sem VT se ÁGY nem a Mikulás, sem Teréz anya. De ezzel nincs semmi gond, egyszerűen akkora érték (főleg tényleg létező ingatlanok és nem goodwill meg egyéb baromságok)  fog érkezni, hogy a rv szám emelkedés ellenére is az egy rv-re jutó érték többszöröződni fog, amit reméljük az árfolyam is le fog követni. Ennyi.
sylard 2020. 06. 06. 11:32
Előzmény: #20396  Törölt felhasználó
#20402
Totál más a tulajdonosi kör, jelenleg ráadásul pereskednek is a Demján örökösök és Nyúl Sándor. A Westend egy tipp volt kb 1 évvel ezelőtt amikor azt próbáltuk kitalálni mi jöhet ide. Felmerült akkor az Indotek (ők inkább Appennin irányába tartanak), Westend-Trigránit, Market, Scheer Mcdonaldos cége, Praktikerek,  talán még egy-két egyéb cég. Ide a wing jön önmagában, legalábbis minden jel arra mutat. Elég lesz az önmagában is, (ha rv kibocsájtással hozzák ide akkor is) az év tőzsdei sztorija lesz a BÉT-en :).
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 11:29
Előzmény: #20398  Törölt felhasználó
#20401
Ja még annyi,aztán nem offolok.Az eladó olcsón 201x közepe táján megvette a romos presszót, tényleg patikára felújította, mindezt szinte hitelből.Önkori rehabilitálta a környéket.Úgy szállt ki az eladó, hogy hitel kifizetve, amennyibe meg neki került az egész minden annak 2X-se a zsebében. Vevő megvette alig volt alku.Gyakorlatilag amit önkori hajtott végre értéknövelést, és az eladó banki hitelét is a vevővel fizettette meg (régi szép idők 2017-19). Tőzsdén nem szokott lenni hogy valamilyen árszorosan adják el az adott értéket? Végül is ja amit mondtatok,ezért van a tőzsde, hogy ennyi az értéke kb, de ezen az áron pörög az árfolyam.Kilátások meg ilyesmi...

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek