Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 17:30
Előzmény: #20257  Zipfer
#20260
hehe.sajnos nem csak rajtam mulik.az a baj  nyaron, összel lesz nagyobb összegem, en bizom a lebeszelökben es a  hosszu veteli idöszakban, hatha addig marad az ar merlegertek alatt.annak örülök, hogy marciusban barati aron kaptam reszvenyt,de most ahogy masoknak sokaknak sem nekem sem all rendelkezesre szabad töke.ahogy tudom adogatok el ingatlanokat,földet talan ide is jut de az több honap lesz sajna.
Barbatus
Barbatus 2020. 06. 03. 17:26
#20259
A múlt héten problémáztam, h miért nem megy már, végre elindult! :)
Remélem ebben a hónapban elmegy 500-530 felé! ;)
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 17:25
Előzmény: #20232  Akkomivanmár
#20258
ahha: ertem.akkor erre utalt a rszvenyeseket tökeemelessel kihigitani akaro hozzaszolo.most mar vagom. lehez ez lesz,lehet nem, ha ez lesz akkor dobom.könnyen ugy jarhat mint az autowallis. merlegerteket sem árazza esetleg be, mert a piac azt fogja latni:jee 5x annyi papír,nem veszem.igy is sok az ingatlan benne. fontos a pszicho is, mit üzen egy ceg.a nyomdaszat mindig ketelü fegyver.de szerintem ehhez wing tul komoly.nem tudom meglatjuk.en nagyon sajnalom ha nem tapsikolok a nyomdanak, meg legböl kapott darabszamokkal meg fiktiiv nyeresegekkel nem szamolok.ezek a felvetesek komolytalanok.lehet meg nem keseredtem bele a papirba mint aki 1+ eve benne ül.csak azt latom ami van es amit tudunk.
Zipfer 2020. 06. 03. 17:22
Előzmény: #20255  vaktyuk99
#20257
Ha van rá lehetősèged szerintem még most vegyél, ne várj vele szeptemberig. Számolni meg ráérünk ha megtörténik az apport.
Zseton 2020. 06. 03. 17:19
Előzmény: #20252  vaktyuk99
#20256
A tőkeemelést nem azért emlegetik itt többen, mert nagyon várjuk, hanem mert erre van érvényes felhatalmazása az igazgatóságnak (max. 50 Mrd értékben).
Vagyis, vélhetően a terv az, hogy jön a Wing és azon túl, hogy megszerzi a jelenlegi részvények jelentős többségét, a tőkeemelés keretében apportálja a jelenlegi eszközeit.
Tekintve, hogy az Akko jelenlegi kapitalizációja kb. 15 Mrd, a WING eszközértéke meg 300 Mrd körül van, az növekvő részvényszám szerintem teljesen érthető, mindenesetre a két érték közötti elég nagy mozgástér van, erre mondtam, hogy a tőkeemelés részletes számai alapján majd okosabbak lehetünk.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 17:18
Előzmény: #20242  Zseton
#20255
igen: tehat ertelek, csak ha erös higitasba fog ahogy irod, rarohadhat a reszveny, es mihelyt adna el, azt mar csak bukoval tudna eladni, ja es kesöbb nyomtatni lehet,de a kinyomtatott, keletkeztetett reszvennyel mit csinal?max visszavasarolja, azaz mar költseges lesz a de jo nyomtatott papiron.de minek is tenne? nem est ez.
MACROn
MACROn 2020. 06. 03. 17:14
Előzmény: #20252  vaktyuk99
#20254
Számtalanszor leírtuk már , de hagyjuk!
Ironizáljál mással!
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 17:14
Előzmény: #20246  Peti84
#20253
csak az alulkinalatban hiszek meg jobban mint a tulkeresletben. 34 millio darabot könnyebb eszközerteken eladni mintha van 3-4 másik másolata ha mar valami miatt varjak a 150 millio darab reszvenyt, en max ha splitelik akkor nem banom ha több van (de az ugye felvaltas, nem valtoztat az ertekeltsegen) :)
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 17:10
Előzmény: #20247  MACROn
#20252
bevallom töredelmesen a kerdest sem ertem de meg annak reszeit sem.milyen 20 mrd, ez mi pontosan?oke hogy nyereseg, de milyen. p/e-nek most utana neztem, de most ezt nem tudom hova rakni.annyira ezek a mutatoszamok,meg  hanyadosokban nem vagyok (még) otthon cegerdekeltsegeim merlegek okan azokat ugy ahogy kapizsgalom, de ezeket a tözsdei,pénzügyi ratakat nem.honnan jött a 150 millio darab reszveny?valamiröl én nem tudok?valamiben szerintem nagyon elöreszaladtal.
MACROn
MACROn 2020. 06. 03. 17:08
#20251
Z470
blumen
blumen 2020. 06. 03. 17:06
Előzmény: #20249  skl87
#20250
Óriási forgalommal emelkedtünk tulajdonképpen.
skl87 2020. 06. 03. 17:05
#20249
z:470 forg:391.29m
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 17:04
Előzmény: #20242  Zseton
#20248
igazad van, rosszul fogalmaztam, bocsanat. elegans helyett ugy irom, ha bearaztatja a 34 millio darabra a ceget es erre terheli ra megfelelö kereslet eseten folyamatosan az uj reszvenyeket, nagyobbat kaszal rajta, neki jobb nem nekünk. legalabb is ha feltetelezzük,hogy szeretne minel nagyobb profitot elerni, szeretne meg az eletben kifizetni a kötelezettsegeit, anelkül hogy eredmenyet adossagszolgalatra kellene fecserelnie es ugy hogy az ceg tözsdei hanyada kb 75%-ban kezeben maradjon legalabb, a maradek meg megy oda ahova a wing kötvenyek is mentek, az meg nem a mezitlabasok voltak.reszvenynel sem. azaz fogyjon el a mostani reszvenyhanyad, majd amit nyomtat azt is azon az aron megveszik töle a kereslet okan.ha kinalati oldalt megterhelem rögtön,uj reszvenyekkel a merlegföösszeg erteken sem fog elkelni a felelem okan.opus se meg 4ig se nyomdaval startolt, komoly, tartalommal teli ceg nem nyomdaval kezd, plane most, plane ha nincs igenye.tehat ez nem a kisbefektetöi szempontok amit irok hanem főtulajdonosi szempontok:) kisbefektetök itt marginalisak. ök majd beszalhatnak a split utan merlegfööszeg 3X-n, valamikor. 
Nem ertek egyet: akkor tudja a higitott reszvenyt eladni ha a meglevöre bearazza a merleget es arra higit ra, pontosan fötulaj szempontjabol irom, mivel nincsenek itt kisbefektetök meg ha ugy is tünik. de elarulom nem is lesznek kisbefektetök meg ha ugy is tünik, illetve lesznek de nem közvetlen tulajdonlasban.
Utolsó mondatod, meg ugy amit leirtal abban teljesen egyetertünk,jo meglatasok amugy.jo lesz ez szerintem is:)
MACROn
MACROn 2020. 06. 03. 16:58
Előzmény: #20245  vaktyuk99
#20247
Nem válaszoltál arra a felvetésemre, hogy 150Mdb részvényre 20Mrd-os nyereségre milyen p/e rátával szá olnál és így mennyi lenne a célára a részvénynek!
Peti84
Peti84 2020. 06. 03. 16:56
Előzmény: #20245  vaktyuk99
#20246
Nekem világos amit mondasz, én is ezt szeretném. Pontatlanul fogalmaztam a mohóságot idézőjellel értsed (képletesen) és úgy, hogy bízzunk benne hogy hagynak növekedést és nem saját maguk ellenségei. Minél több RV megy Wing tulajdonoshoz nekem annál több a bizodalmam, hogy nem fogják szét szívatni magukat és a befektetőiket/hitelezőiket stb.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 03. 16:49
Előzmény: #20220  Peti84
#20245
nem mohosag kerdese: az ingatlanportfolio deflalodott az egesz vilagban, wingben is nagy esellyel. most szerinted egy akvi elött allo ceg igy hogy ingatlan-reszvenytarsasag lesz a reszvenyeit is eldeflálja (elértékteleníti) azaltal, hogy a kinalati oldalt megterheli nyomtatott reszvenyekkel? Vagy var a jegyzettoke emelessel es akkor emel csak ha a vagyonemelei ujra ertekelodnek fel, jövedelmezö minden. ugyanugy megkeletkeztetheti a reszvenyeit, de elöször a meglevöekre tesztelje meg, arazza be a ceget. autoban is megfelelö fordulat felett valtunk, nem 1200-nal valtunk feljebb.autowallisnal is csak merem remelni hogy volt egy terv, nem pedig meggyözödesböl keletkeztettek reszvenyt a 92%-os tulajdonlasra ra. most mar a merlegföösszeg alatt arazodik a reszveny ez lett a vege, mar az elejen lemeszaroltak a növekedesi potencialt , a jegyzett töke emelessel. Hiaba ahol nem ML-Jaszai paros van, ott mindig felö mi is lesz....a wing irigyelt helyzetben van amire a vilag cegvezetöinek 99.99%-a a fél karjat adnak...az ingatlanszegmens rottyon levéset kikompenzalhatja ugy hogy a sajat töket leirhatja, behozhatja leirva es nyrt-kent felertekelheti a reszvenyek altal. a jegyzett tökeemelessel a tüzzel jatszik. semmi nem sürgeti a tökeemelessel, es adhat keveset bearazva a merlegföösszeget az akko reszvenyszamra, megnezi hogy fogy es ha be tudja arazni a merlegföösszeg 1.5-2X-t keletkeztethet reszvenyt mert a kereslet miatt fogy. de most honnan tudja fog-e fogyni? recesszio van, rottyon levő ingatlanpiaccal...nem kene ledeflalni az ingatlanszekciojat, nem?
Wing csoport jegyzett tökeje 5 millio (!) forint. nyrt törvenyi minimum 20 millio forint. akko jegyzett tökeje 834 millio forint (akko 40X+-se a törvenyi minimumnak). sajat töket a wing lecsökkentheti az akko kereteibe. nem tudom miert varjatok a tökeemelest(nem te), mit vartok töle, az akko kerete bösegesen eleg.ki sincs maxolva a covid meg pont ennek kedvez most, hogy leirja amit le lehet.
sylard 2020. 06. 03. 16:44
Előzmény: #20239  Peti84
#20244
Egy gond van, hogy k...ra mindegy, hogy mi kisbefektetők mit gondolunk jónak. Ez egy olyan vonat amire fel lehet szállni, ha valakinek nem tetszik az irány, az leszállhat de nem a fórumozók (kisbüfik ) vezetik a mozdonyt.  Mondjuk ha innen nyomna egy dupla-triplát nekem tök mindegy, hogy milyen rv higítással történik. A 4IG sztorija sok szempontból speciális volt, sztem az elején ők sem tudták mi lesz a vége. Abszolút a Mészáros birodalomba tartott majd egy jobb kanyarral Jászai érdekeltséggé vált,  lehet volt mestertervük de tuti 10X átírták legalább. Itt is voltak váratlan fejlemények ( MNB befektetői tájékoztató előírása, coronavírus,  ha jól emlékszem a saját rv-ekkel is volt valami váratlan gond),de a lényeg az hogy az IT és tulajdonosok jól alkalmazkodtak, és bár sztem kb egy fél év csúszással de úgy tűnik végigviszik a sztorit! 
MACROn
MACROn 2020. 06. 03. 16:43
Előzmény: #20242  Zseton
#20243
Mondjuk 2000Ft os célár neked nem elég elegáns? :)
Zseton 2020. 06. 03. 16:41
Előzmény: #20236  vaktyuk99
#20242
Sajnos az elegancia az nem tőzsdei fogalom.
Nem zárom ki teljesen, hogy így lesz, ahogy írod, egy baja van csak, hogy túl szép lenne kisbefektetői szempontból. :) (És mint tudjuk, ha a befektetési döntéseinket a vágyaink alapján hozzuk meg a racionalitás helyett, annak sosincs jó vége.)
Azon múlik az egész, hogy mik a végső tulaj szándékai.
Ha hosszú távon gondolkodik és egy erős, prudens tőzsdei céget szeretne, ami aztán SZIT-té is alakul, akkor lehet az elején "elegáns" is.
Viszont ha viszonylag rövid távú exitben gondolkodik, akkor nincs mese, erős higítás lesz.
Ezen kívül a kettőnek lehet valamiféle kombinációja is.
A jó hír az, hogy bármelyik is következik be, rövid-, középtávon a papír emelkedésre van ítélve, aminek konvergálnia kell a wing valós értékéhez (feltételezve, hogy tényleg ő jön), amitől még elég messze vagyunk.
De hangsúlyozom, a leendő tőkeemelés mértéke és időzítése kulcsfontosságú lesz, ha tudunk részleteket, mehet újra a matekozás és beárazás.
Peti84
Peti84 2020. 06. 03. 16:38
Előzmény: #20240  MACROn
#20241
Ha elég mohóak igen. (Ha bengák akkor nem, de ezt ne feltételezzük, elvileg komolyabb cég nem igazán jöhetne.) 

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek