Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 21:48
Törölt hozzászólás
#6720
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 21:47
Törölt hozzászólás
#6719
KisEmber6 2019. 06. 05. 21:38
#6718
Na, akkor fussunk neki újra, mert úgy látom egyre nagyobb a fejetlenség, Qubit-es szinten mennek a tudományos értekezések, és jó lenne picit rendet tenni a fejekben a tájékoztatóval kapcsolatban.
0. Mi történt a múltban?
A sztori ismert. Zsiday lehozott egy szép sztorit aztán kiszállt belőle mert beijedt a válságtól, amire azóta is vár... és kiürítette a céget. Na de itt nem a klasszikus Zrt-vé válást és végelszámolást választották mert nagyon lassú lett volna, és a felhatalmazást sem kapták meg, így nem maradt más mint az, hogy Zsidayék visszavásároltak egy tonna részvényt, elsősorban önmaguktól. Így mindenki hamarabb a pénzéhez juthatott és ha valaki megveszi az üres céget, akkor a végső tulajoknak marad egy kis plusz pénze. A részvényeit mindenki eladta, csak a legkitartóbbak szórakoztak a papírral. Igazából Zsiday is azt mondta, hogy nem voltak érdeklődők akit pénzt fizettek volna a jelenlétért és neki nem volt arca estmedia módra szórakoztatni a befektetőket. Ez nagyon becsülendő benne. Látta ezt a pangást Ádámosi, aki lecsapott a cégre és átvette a kontrollt. Megvásárolta a részvényeket és voila ő lett a főkandúr.
1. Miért kell a Kibocsátási Tájékoztató?
Azért mert amikor Zsidayék visszavették a részvényt, akkor az alap/jegyzettőke baromi gyorsad apadt és van egy alsó limit, ami alá ha esik az alaptőke akkor fel kell emelni. Itt tanuljunk meg két fogalmat, az egyik az alaptőke a másik pedig a saját tőke. Az alaptőke az, ami önmagábár lósz_rt sem mond a cég értékértől, de a bíróságokon meg minden ilyen aktakukac helyen ezt nézik. Az alaptőke csupán annyit mond hogy van 10ft értékű részvényből 50m db akkor a cég alaptőkéje 500m, amit megtestesít 50mdb 10ft NÉVÉRTÉKű részvény. Szóval ez a szavazati arányt mutatja. A másik alapfogalom a SAJÁT TŐKE, ami pedig a könyvben szereplő (eszközök - kötelezettségek) értéke. Na már most nem megyek bele, hogyan kell egy saját tőke emelést könyvelni de azt értsétek meg hogy
1) amikor kibocsát a cég új részvényeket bocsát ki akkor az alaptőke megemelkedik a kibocsátott mennyiséggel tehát 10ft névértékű 1 000db mennyiséggel (10 000). De a saját tőke (a cég vagyona) annyival gyarapszik, amennyi cash-t kap cserébe (legyen ez most 100 000). A könyvelésbe ez úgy van megoldva hogy a jegyzett tőke (ami a saját tőke része) megy fel 10 000-el a maradék 90 000 meg bekerül más soron a saját tőkébe (azt hiszem itthon tőketartaléknak nevezik).
2) mivel a plotinus egy rakat saját részvényt vett vissza az ALAPtőke beesett egy kritériumszint alá és ahhoz, hogy nyrt maradhasson fenn kellett tartsa ezt a szintet (a visszavett részvényeket meg be kell vonni és le kell vele szállítani az alaptőkét, és a maradékot egyidejűleg meg is kell emelni). Szóval fel kellett emelni az ALAPtőkét. de az alaptőkeemelés egy TECHNIKAI SZ@RSÁG. A lényege hogy a 100 000-et nem 10-90 hanem pl: 50-50 arányban osztod el a jegyzett tőke és a tőketartalék között. Így egyrészt megfelelsz a törvényi előírásoknak amik az ALAPtőkére vonatkoznak, másrészt be tudod vonni azokat a saját részvényeket, amiket a törvény alapján köteles vagy bevonni.
3) van még egy olyan szabály hogy az alaptőke alá nem mehet a saját tőke vagy ha igen akkor tőkét kell leszállítani. Ha ezt az utolsó mondatot nem értitek, akkor nem baj, mert ránk nem is vonatkozik.
Ezekután ha jól értelmeztem a híreket akkor Zsidayék be is jegyeztették a cég alaptőkeemelését DE a bétre ez nem lett átvezetve mert kell nekik az a fránya kibocsártási tájékoztató.
2. Mi a franc ez a Kibocsátási Tájékoztatató?
Tulajdonképpen ez pont olyan mintha egy friss cég tőzsdére menne, csakhogy az akko esetében nem erről van szó. A bét gondolom valami idióta tpt szabály alapján találta ki hogy ez kell, de ez van, meg kell csinálják. Hogyan néz ki egy ilyen? Így: https://www.bet.hu/newkibdata/106127592/Plotinus_Kibocs_t_si_t_j_koztat_.pdf
Láthatjátok ez nem egy estmedias PPT vagy egy SET-es közlemény. Egy baromi hosszú doksi amit megnehezít hogy egy halom eu-s szabálynak is meg kell feleljen. --> Tehát nem ilyen formája lesz hanem kicsit más, de a hossza tuti hosszabb lesz. Szóval többszáz oldal felesleges rizsára számítsatok a tpt és az eu-s szabályozók jóvoltából.
3. Miért nincs kész?
Nézzél rá. Ezt nem fogod összerakni 2-3 hét, de még hónap alatt sem. És ha a kedvenc szorgos set-es kollega dolgozna rajta, az se lenne egyszerűbb mert itt a jogi szabályokat kell baromi pontosan ismerni. Itt páran írogatják, hogy be van az adva, de ha nem gond akkor maradjon ez fake news mindaddig amíg egyikőtök ezért nem ír külön emailt írni a kapcsolattartónak aki ráerősít. (Elárulom: 0,001% az esélye hogy azt mondja hogy be van adva. Tudomásom szerint sincs beadva...)
4. Mi lesz benne?
Elmondom: valószínűleg nem sok minden. Az ilyen típusú dokumentumok nem a jövőt próbálják felvázolni mint valami stratégiai terv marketing szlogenekbe csomagolva, hanem sokkal inkább egy nyersebb, kevésbé számonkérhetőbb(?!) jövőképet fognak mutatni. De mondom mégegyszer ez nem sokat jelent... Az IT annyi új részvényt bocsáthat ki, amennyit akar szóval minden rajtuk múlik.
5. Lesz hír az elkészültéig?
Nem igazán, Ádámosi kollega még pakolgatja a csomagját, de amint meglesz a tájékoztató készüljetek a hírek özönére. Ő is szeretné mihamarabb, minél nagyobb összegben lehúzni a kisbüfiket.
Ha esetleg valamit nem értetek abból, amit írtam fentebb akkor szóljatok nyugodtan, igyekszem megválaszolni.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 06. 05. 21:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#6717
Csak viccelődtem. Mármint azzal, hogy az ő bajuk. Szerintem sosem fogalmaztam olyan finoman, hogy csibészek :-) Nyilván nem most fognak öntögetni de sokaknak megbicsaklott kicsit a bizalma.... és ha elhúzzák még ezt a  tájékoztatót is a nyár végéig akkor az biztosan nem fog emelkedést generálni. Egyébként úgy is oda megy az árfolyam ahová szeretnék. Meglátjuk mi lesz. 
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2019. 06. 05. 21:32
#6716
Ezt láttátok már? A varjak sokkal erősebbek, mint gondolná az ember. Crowpower!
https://444.hu/2019/06/05/egy-jozsefvarosi-jatszoteren-haboru-dul-varjak-es-emberek-kozott-es-az-elso-csatat-a-madarak-nyertek
stayer81
stayer81 2019. 06. 05. 21:25
Előzmény: #6705  Metis_papa
#6715
Őszintén szólva a szakértelmetek nagyban befolyásolt! A 4iG-gel is jól felhízlaltatok😁
Zipfer 2019. 06. 05. 21:24
Előzmény: #6713  53fok
#6714
De Ő lehet,hogy pont 6-12k között tárazott be. Akkor gondolom nem volt Hebehurgya :-)
53fok 2019. 06. 05. 21:20
Előzmény: #6703  Zipfer
#6713

4 és 5 K között Ehep-ben próbálkozás illő kockázatkezeléssel.
Itt, most 2 - 3 X áron, nem ugyan az.Na, meg az időtényező!
Duma, hogy később eszméltek, mennyi a csontváz. Vagy rossz invesztorok. De az meg nem lehet, mert sikeresek! Legalább is zsebeiket tekintve.
Részvényesek szempontjából, akik nem 6 - 12 K között adtak maguknak esélyt, a redők a homlokon gyorsabban gyarapodnak.  ;)
stayer81
stayer81 2019. 06. 05. 21:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#6712
Sajna ma elsütöttem minden puskaporom. De türelmes vagyok,tudom hogy ez nem a MÁP+!
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 21:18
Törölt hozzászólás
#6711
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 06. 05. 21:17
Előzmény: #6701  stayer81
#6710
Amúgy nem lesz ezzel gond ha nem hetekben gondolkodik az ember. Abban mindenki bízhat, hogy a főtulaj sokat szeretne keresni az üzleten. Szemtelenül sokat :-) Jóval magasabban is lesz még az árfolyam(majd valamikor). 
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 21:17
Törölt hozzászólás
#6709
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 21:16
Törölt hozzászólás
#6708
stayer81
stayer81 2019. 06. 05. 21:14
Előzmény: #6705  Metis_papa
#6707
Akkor ha jól értem,nehéz napok jönnek? Bár ha ez ennyire nyilvánvaló lenne,már 20k alatt lenne,szerintem. 
Törölt felhasználó 2019. 06. 05. 21:14
Törölt hozzászólás
#6706
Metis_papa
Metis_papa 2019. 06. 05. 21:05
Előzmény: #6701  stayer81
#6705
Üdv a fedélzeten! Vagyunk már néhányan a 4iG-esek közül. :)
53fok 2019. 06. 05. 21:01
Előzmény: #6701  stayer81
#6704

Várhattál volna.Itt az egész nyár!
Bár a 90 napba talán két, egy - két napos felrántás benne lehet, 4 - és 2 k-s felrántással.
Zipfer 2019. 06. 05. 20:59
Előzmény: #6694  53fok
#6703
Akkor is az volt amikor 8k és 10k vette?
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 06. 05. 20:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#6702
Ez legyen az ő problémájuk :-) 
stayer81
stayer81 2019. 06. 05. 20:32
Előzmény: #6699  53fok
#6701
Remek "hírek"! Hosszú idő után ma délután a tettek mezejére léptem és belevettem az Akkoba. Ahogy olvaslak titeket,hát lehet,hogy nem a legjobbkor...

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek