Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:36
Előzmény: #4479  Törölt felhasználó
#4480
srácok, elbeszélünk egymás mellett. hagyjuk.
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:35
Előzmény: #4478  Törölt felhasználó
#4479
Te nem olvasol vagy csak direkt nem ertelmezed azt amit olvasol? A ceg azert tudja, mert Adamosi jelentette felejuk... ha nem jelentette volna, akkor nem tudna...
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:32
Előzmény: #4468  Törölt felhasználó
#4478
idézem a közleményt: " Az AGY69 AG a 2019. április 16-i bejelentése során 110.000 db AKKO Invest törzsrészvényt vásárolt tőzsdén kívüli ügylet keretében, így a tulajdonában lévő AKKO Invest törzsrészvények mennyisége 119.400 db-ra változott. Részesedése a Társaságban átlépte a 20%-os küszöbértéket. Az ügyletet követően az összes kibocsátott törzsrészvényre nézve a részesedése 24,16%, a teljes kibocsátott alaptőke 22,90%-a, a szavazatokra feljogosító részvények 22,91%-a." ezek szerint tudja hogy hány részvénye van AGY 69-nek!!!
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:32
Előzmény: #4472  sylard
#4477
Sylardnak van igaza, akinek nem tetszik köszönjük a részvételt:)
pakk
pakk 2019. 04. 17. 15:30
Előzmény: #4468  Törölt felhasználó
#4476
Ez más cégnél így lenne, igen, de itt azért tudjuk h ki a főnök. :) nyilván csak papíron nem főnök/tulaj még Ádámosi de ő intéz mindent. 
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:28
Előzmény: #4470  Törölt felhasználó
#4475
Sajnos nem kell nyilatkoznia, az ő dolga. Lehet már az új részvényeshez megy csak még nem jelentették be. Ez nem AGY dolga hanem aki kapta és ha átlépte a küszöböt jelentenie kell. Egy a lényeg, alakul és halad a story!!!
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:28
Törölt hozzászólás
#4474
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:28
#4473
Reggel ota meg mindig itt tartunk? A piac mar bearazta... semlegesnek ertekelte a dolgot. 1-2remego kezu emberrel kevesebb lett es ennyi. Azok a leghangosabbak megint akiknek papirja sincs, jottek megmenteni minket... kabate. A cegben rejlo lehetoseg mit sem valltozott. 
sylard 2019. 04. 17. 15:27
#4472
Sztem végtelenül egyszerű, a dolog aki nem bízik dobja, aki bízik a rv-ben (ÁGY-ban, az IT-ban) vegyen vagy tartsa. Én tuti nem fogok senkit sem feljelenteni sehol, nem az világom a feljelentgetősdi, ha valahol valami nem tetszik akkor odébbállok. 
Egyébként 100%-ig biztos vagyok benne, hogy 2 RT tulajdonosváltásának sikeres levezetése után ért annyira a csapat a jogszabályokhoz, hogy nem követnek el olyan hibát ami miatt az MNB birságolhatna. Ha jól tudom eddig csak a Zsiday féle előző IT hibázott: egyrészt valamit elb...tt az alaptőkeemeléskor, másrészt kifizetett olyan osztalékot amit nem kellett volna. 
Egyébként ha valaki úgy gondolja, hogy tudja náluk jobban csinálni akkor hajrá! 
Ha szól előre nekem privátban akkor megköszönöm:), de addig maradok itt és várom az eseményeket, de semmikép nem fogok odasz...ni ahol enni szeretnék (MNB feljelentésre gondolok). Bocs a vulgáris a kifejezésekért!
Idea 2019. 04. 17. 15:27
#4471
Azon gondolkodtam, hogy ha akarunk éppen beleláthatunk pozitívumot is ebbe a rv osztogatósdiba.
.
Persze ez is csak feltételezés, de ez pozitív. A wallisnak kellett egy cég amiben vannak kisrészvényesek is, később ha vmi tőkepiaci céljuk van könnyebb úgy tenni valamit ha van közkéz, lehetőleg minél népesebb kisbefektetői tábor (mármint személyre és nem rv db-számra) mintha nincs. Ez volt az Altera. /Könnyebb nyilvános kibocsátást szervezni, kötvénykibocsátás, de még banki hitelfelvételnél is más a pozíció ha be tudja vki nyögni, hogy van 3.000 kisbüfim mintha azt mondja, hogy van belőlük 50./
.
Ha nem színjáték az egész, el tudok képzelni egy olyat is, hogy szétosztja az Akko srv-t elsősorban a saját érdekeltségei között, ügyelve arra, hogy ne legyen olyan, hogy nyilvános ajánlattételi kötelezettség - mert akkor azért megtizedelheti a kisbüfi állományát. Bejön a nagytulaj, az nem vesz egy darabot sem az srv-ből, hanem tőkét emel, úgy mint az Alterában. Utána nyilvános ajánlatot tesz a 180 naposon (súlyozott azt hiszem), vki írta itt, hogy az nemsokára 23.000 lesz ha kimegy a Plotinus rv visszavásárlós napja. Ádámosi meg cca 400.000 17.000-s átlagon megszerzett részvényét belenyomja a nyilvános ajánlatba 23.000-n, realizálva ezzel 400.000x6.000, 2.4 mrd profitot. Elegánsan, lazán, izzadság nélkül, jófej módra. Tanulva az AutoWallisból, ahol őt vszleg 6m db aw rv-l fizették ki, amit azonmód ki is szórt és leqrta a mélybe ezáltal az árfolyamot. Lehet, hogy morcos lett emiatt a wallis és szólt, hogy ilyet legközelebb lehetőleg ne.
.
Most már csak az a kérdés, hogy ezt miért nem lehet átláthatóbban csinálni, a homály kicsit csökkenti ennek a verziónak a valószínűségét, de annyira nem komoly mértékben, mert vannak érvek arra, hogy miért ne teregessék ki a dolgot.
.
A jövendő nagytulajnak az Akko-ban ott lesz egy kis zsebpénz, amit az srv-ért betett ÁGY, ez ugye csökkenti az árat amit a cégért fizet. Az továbbra sem világos, hogy miért kellett behozni a vár logisztikát ill a moon facility-t meg a francia projektcéget - esetleg árfolyamleszorító hatásuk lehetett, hogy a piaci árhoz közel szállhasson be ÁGY. Mert azt mondhatja épp, hogy a vár logisztikával úgy lehetett megállapodni ahogy, de saját személyét mégsem blamálja, hiszen ő már piaci árhoz közelebb vett, diszkonttal, de mégis reális értéken.
.
Ez lenne a pozitív kimenetel. Mit gondoltok erről?
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:25
Előzmény: #4467  Törölt felhasználó
#4470
Attól, hogy a törvény szerint rendben van a legutóbbi adásvétel, kisbefektetői szemmel nincs rendben, remélem érted. Szvsz az nincs rendben, hogy semmit nem nyilatkozik Ádámosi, hova tűnt az a bizonyos 50k részvény,sőt tovább megyek, valószínűleg azért így csinálta ezt a manővert, hogy ne kelljen nyilatkoznia róla. Nem túl bizalomgerjesztő húzás. 
csla
csla 2019. 04. 17. 15:23
Előzmény: #4468  Törölt felhasználó
#4469
Én pl. írtam, hogy sunnyogás/hanyagság, de nyilván nem az AKKO-ra, hanem AGY-re értettem, neki kellett volna úgy eljuttatni a közleményt az AKKO-hoz, hogy az "teljes" legyen (és itt nem arra gondolok, hogy nevezze meg a vevőt, hanem csak említse meg, hogy eladott), ne csak szabályos. :)
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:20
Előzmény: #4466  Törölt felhasználó
#4468
honnan tudná hogy mennyi részvénye van? ezt áruld már el??? hát nem tudhatja hogy kinek hány db részvénye van, ezt csak a keler tudja csak. Csak tulajdonosi megfeleltetés utján lehet ezt megtudni ami több nap/hét. Tulajdonosi megfeleltetést majd a közgyűléshez kérnek, egyébként minek kérnének??? Szerintem rendben van az egész!!!!!
Kérlek értelmezd amit mondok és akkor megérted!
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:16
Előzmény: #4463  Törölt felhasználó
#4467
Az már az ő dolga. Ha te eladnád OTC-n miért mondanád meg kinek és mennyiért adtad? AKKO jelentett hogy mennyiért , hany db-ot adott el, nekünk csak ez számít!
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:15
Előzmény: #4461  Törölt felhasználó
#4466
Igazad van, de itt nem a cég és marinéni nexuról van szó hanem a Cég és Ádámosi viszonylatról. Pontosan e mögé lehet bújni, de ettől még hanyag következetlen, vagy szándékosan mismásoló a kommunikáció (szerintem). Gondold végig: a cég elad OTC-n ádámosinak 100.000 db részvényt és pontosan tudja, hogy így mennyi részvénye van (megfeleltetés pipa), de nem tűnik fel hogy egy 50K hiányzik ádámosinak mióta legutóbb eladtott neki a cég. És mivel erre a részvényes külön nem figyelmeztet, így jogszabályilag minden rendben... Szerinted is rendben van így? (esküszöm nem kötöszködöm veled, egy értelmes figurának tartalak itt a fórumon, de ebben most nagyon nem értünk egyet)
sztranya
sztranya 2019. 04. 17. 15:14
Előzmény: #4441  pakk
#4465
Most az összes bejelentést megnéztem tavaly május óta (szerencsére ma sunnyogós nap volt a melóban :D) és még tavaly a részvény-visszavásárlások után is voltak azért furcsa dolgok, és akkor még a régi vezetés volt. Pl.: 2018.11.30-i bejelentés Korányi Tamás pakkja 4800 db lett x db vásárlással 15,1%-os szavazati aránnyal. Ezután 12.14-én vett 194 db-ot és így lett 6499 db-ja 20,4%-os aránnyal. Hol van az az 1505 db amit időközben vett, arról semmilyen jelentés nem született. Nem ismerem pontosan a jelentési kötelezettségre vonatkozó törvényt, mert ez a rész sosem izgatott annyira, de utána fogok járni, hogy nem úgy értelmezik e, hogy csak ha konkrétan az 5-10-15-20%-os küszöböt átlépi valaki akkor kell jelenteni, de ha mondjuk egyszer jelentették, hogy 15% fölé került akkor 15-20% között bármit garázdálkodhat nem fogják jelenteni?! de mondom nem ismerem egyáltalán a kötelezettséget erre vonatkozóan, annyira nem is izgat. csak itt is hiányzik 1505 db a jelentések közül.... na holnap amúgy sztem meg lesz minden sztem linket fogok felrakni, mert excelben csináltam, mert kurva sok infót nézek át. (napi kereskedési adatok, jelentések stb.) DE A LÉNYEG: JÓ LESZ EZ ;)
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:14
Előzmény: #4462  Barackmag
#4464
igen elég nap végén jelenteni hogy mennyi részvénye van. Egyébként az AKKO csak akkor jelent ha a részvényes neki jelent, mert nem tudja kinél mennyi papír van!!! És igen a sok vádoló előbb legyen tisztába a nyilvános működéssel majd utána írjon .
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:12
Előzmény: #4458  Törölt felhasználó
#4463
Minden érthető, csak éppen nem valami megnyugtató a kisbefektetőknek, hogy Ádámosi úr kinek, mennyiért adott el cirka 50k részvényt. Az ilyen sunnyogások nem tesznek jót a bizalomnak. 
Barackmag
Barackmag 2019. 04. 17. 15:10
Előzmény: #4458  Törölt felhasználó
#4462
Nos akkor ez azt jelenti, hogy elég a nap vegi egyenleg szerint jelenteni. Ergó a céget itt sunnyogással, hanyagsággal vádolók megkövethetik az Akko-t!
Törölt felhasználó 2019. 04. 17. 15:09
Előzmény: #4459  Törölt felhasználó
#4461
ha nem jelenti a részvényes akkor a cég a kisújjából szopja ki mennyi van az adott részvényesnek? butaságokat hordtok itt össze de tényleg.

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek