Topiknyitó: Portfolio 2019. 01. 17. 14:27

Megszavazták: jogállamisági feltételekhez kötné Brüsszel az EU-s pénzek kifizetését  

Ugrás a cikkhez
Megszavazta az Európai Parlament (EP) csütörtökön azon tervezett mechanizmusnak a létrehozását, amelynek keretében bizonyos, például jogállamisági feltételekhez kötnék az Európai Unió tagállamainak megítélt közösségi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 01. 23. 17:15
Előzmény: #399  elemes
#400
és minden bohóckormány darutollal és röhögényben fotózkodott, az is nagy flash, ha megnézitek mondjuk a 100-150 éve készült csoportképeket a kormányokról, mind normálisan festett, aztán jöttek ezek az agyament szétdizájnolt turulos agyament képek
elemes
elemes 2019. 01. 23. 17:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#399
"Egy trianon után mégis Magyarország mutatta fel a legjobb teljesítményt Európában"
.
hát ööö, azért nem nagyon annyira. a háború utáni években megszaladt az infláció - végül népszövetségi kölcsönnel sikerült egyenesbe hozni az országot és ekkor vezették be az értéktelenné vált korona helyett a (mindössze húsz évet megért) pengőt is.
.
ezután három évig nagyjából működött az ország. fényes fellendülés azért nem volt, de a gabonaexporttal elvolt az ország - a nagy válságig. akkor két év alatt lenulláztak minden tartalékot, végül az államcsődöt "békekölcsönnel" sikerült elkerülni, de a válság után megint évekig tartott a költségvetés kiegyensúlyozása.
.
aztán meg, elfelejtve milyen hülye volt a magyar kormány 25 évvel korábban: hadat üzentünk a szovjetuniónak.
.
szóval a trianon utáni gazdasági csoda valójában 5 év küszködés - 5 év békés fejlődés  - 5 év válság -  5 év küszködés és máris itt volt a következő háború, jól.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 01. 23. 16:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#398
nincs azzal baj, oké, elfogadom, csak azt hittem, ha írsz valamit, azt akarod hogy értsék
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 01. 23. 16:54
Előzmény: #391  sanya10
#397
hang voltam megbolondítani a receptúrát
Seismic
Seismic 2019. 01. 23. 16:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#396
Az Usa GDP-jét jórészt a szolgáltatóipar adja, nem kell hozzá ásványkincs vagy nagyobb terület...ezért kellene több főiskolán pl. CEU-n végzett ember, hogy ne terjessze a hülyeségeket.
Egy ország gazdasági teljesítménye a politikusaitól függ, akik kijelölök és támogatják a fejlesztési stratégiákat /lsd Észtország, Szingapúr , Írország stb/
elemes
elemes 2019. 01. 23. 16:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#395
"Amit meg a vezetők cseréjéről vizionáltál merő feltételezés."
.
pontosan így van, ez feltételezés -- de megfigyelésekre alapozott feltételezés: diktatúrákban így szokták cserélni a vezetőket. 
.
bő harminc éve (még a rendszerváltás előtt) láttam egy jó kis karikatúrát, amiben a magyarországra érkező angol turista mondja, hogy "nálunk angliában a korábbi vezetők élő műsorokban is szoktak szerepelni a tévében" - szerintem elég jól megfogta a lényeget. 
sanya10 2019. 01. 23. 16:46
Előzmény: #392  elemes
#394
Valszeg itt nem fog,  hamar leesne a fidesz hályog a szemekről.
elemes
elemes 2019. 01. 23. 16:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#393
"Érdekes, hogy a Fehér Házzal, a Westminsterrel, vagy az Elysée-palotával ugyanezeknek semmi kifogásuk."
nekem semmi kifogáso nincs ezekkel az épületekkel, két okból.
.
1. szerintem ezek nem most épültek
2. a most irodává alakított kolostor fényűzően néz ki, közben egy csomó budapesti kórház lerohad.
.
ez persze csak egy demokráciában számít, mint az előbb írtam a diktátorok koldusszegény országokban is fényűzően élnek.
elemes
elemes 2019. 01. 23. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#392
"A gazdasági teljesítményt ne az Orbánon verd le! Van egy UNIO ahol vannak gazdag és szegény országok."
.
én nem verek le semmit személyesen orbánon. a diktatúrák működési mechanizmusából egyenesen következik, hogy ha nincs extra pénzáramlás (mint pl oroszországban vagy szaudarábiában az olajbevételek, vagy magyarországon az uniós pénzek) akkor a gazdasági gyengeség miatt gyorsan lerohadnak.
.
ettől persze még a diktatúra fennmaradhat -- nagyon szegény országok diktátorai is dúsgazdagon tudnak élni.
sanya10 2019. 01. 23. 16:41
Előzmény: #388  PusztaPutyin
#391
Ejnye, egy lehetőség oda:))
hatosa 2019. 01. 23. 16:41
Törölt hozzászólás
#390
hatosa 2019. 01. 23. 16:38
Törölt hozzászólás
#389
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 01. 23. 16:28
Előzmény: #385  elemes
#388
Az ellenség keze bármikor beteheti a lábát. Amennyiben nem dolgozik neki előkóstoló, akkor nagy kockázatot vállal, pl. amit mi készítünk, abból tudom, hogy már evett, mert Sanyipapa (nem a pintér, a csányi) küldött érte inast az egyik együtlétükkor. Szar lehet folyton fosni. Persze a másik véglet se mindig üdvözítő, Olof Palme laza arc volt, csak ott hangsúlyos lett a múlt idő.
hatosa 2019. 01. 23. 16:27
Törölt hozzászólás
#387
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 01. 23. 16:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#386
ezt már megint nem értem. néha nem érteni, amit írsz. nem, nem lettem minielnök, gondolom te se, de akkor most mi van? eh.
elemes
elemes 2019. 01. 23. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#385
hát azért a diktátoroknak mindig számításba kell venni ezt a lehetőséget.
.
azt pl. tudod, hogy a kurva drágán meg unesco különengedéllyel felépített erkélyre nem nagyon fog kilépni a miniszterelnök...? a pesti oldalon pontosan meg nem határozott helyről, de valószínűleg egy építkezési állványról irányzék lézerrel megvilágították a teraszt.
.
most van folyamatban az unesco engedélykérelem, hogy a mellvédre 1 méter magas golyóálló üvegezést is szerelhessenek, de ha erre nem kapják meg az engedélyt, akkor az az erkély üres marad (vagy megépítik az unesco hozzájárulása nélkül és akkor a budai látkép elveszíti a világörökség címet.)
hatosa 2019. 01. 23. 16:11
Törölt hozzászólás
#384
hatosa 2019. 01. 23. 16:08
Törölt hozzászólás
#383
elemes
elemes 2019. 01. 23. 16:07
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#382
"Merkel is elég szoros kapcsolatot tart Putyinnal, pl. Északi Áramlat."
.
az simán vevő - eladó viszony. putyin nagyon szereti behálózni a tárgyalópartnereit de merkel azért nem olyan könnyű eset mint mondjuk trump vagy gyurcsány volt.
elemes
elemes 2019. 01. 23. 15:55
Előzmény: #377  sanya10
#381
ezt nem tudhatjuk. most a rendszer még puhán végzi ki a belső ellenfeleket, lázár sem lett közlekedési baleset áldozata, szívrohamot sem kapott -- csak száműzték.
.
oroszországban hodorkovszkij hány évet is kapott szibériában? az már keményebb rendszer. más ellenzéki politikusok "rablógyilkosság" áldozatai lettek. 
.
hogy orbán csillaga hogyan fog leesni, még nem tudhatjuk, de a személyéhez kapcsolódó kultusz miatt nem lesz sima és békés a váltás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek