Topiknyitó: berlini 2019. 01. 02. 13:52

Zsiday: ugyanaz történik most, mint a 2001 és 2003 közötti időszakban  

Nagyon tisztelem Zsiday urat. De szerintem téved.
Az összehasonlitása a 2000-es buborék kidurranással a legjobban a belinkelt SandP500 P/E grafikonon látható.
2000 -ben a P/E=35 volt, ma pedig 19! ha hozzávesszük, hogy idén közel 10%-os nyereségnövekedés valószinű az index cégeinél, akkor méginkább nyilvánvaló, hogy mind az amerikai mind a német index mostani értékeltsége kb most felel meg a 2003-as visszaesés mélypont értékeltségének. Hova esnének a részvények miközben ütemesen nő a nyereség?
http://www.multpl.com/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 12. 28. 17:45
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Remelem jovore mar fordul valami a vilagban.kamat,ingatlan,nyersanyag mert ami itt folik az maga a pokol.
Tonkremegy minden mikozben mindenkinek jobb legalabbis ezt harsogjak.
Törölt felhasználó 2019. 12. 28. 17:35
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Múlt héten kénytelen voltam elpasszolni egy kis pakkot belőle és csak 4,1 %-ot katam érte 6,8 helyett...
Törölt felhasználó 2019. 12. 28. 17:33
Előzmény: #56  impudent
#58
Nekem is : 2020 I
impudent 2019. 12. 28. 17:30
Előzmény: #56  impudent
#57
Kb. A 7% koruli hozam az kollene.
impudent 2019. 12. 28. 17:29
Előzmény: #54  impudent
#56
Nekem van meg  regebbi kotvenyem is ami 6,8% al kamatozik jovo aprilisig es akkor kifut.
Jo lenne jovore egy jóooo kamatyemelés.
szieszta 2019. 12. 28. 17:08
Előzmény: #52  asapnet
#55

Miért? Amikor a kispapíroknál bejelentik, hogy bevásárolnak, aztán ja bocsi, mégsem.
Szegény teslás Musk-ot megbüntették egy twitter üzenetért. A fene tudja, Ő egy nagyon jó üzletember, egy sakkjátszmát játszik, ahol az a fontos, hogy a végén ő nyerjen. A betörhetetlen szélvédő sem véletlenül tört be. Másnap még az öregotthonban is ez volt a téma, meg az ovisok is erről beszéltek.
Az üzletben minden huncutság aranyat ér, csak beszéljenek róla.
impudent 2019. 12. 28. 16:52
Előzmény: #53  asapnet
#54
Mindent maguknak csinaltak ha nem vetted volna észre az egykulcsos adótól a csokig.
asapnet
asapnet 2019. 12. 28. 16:36
#53
Ja és még valami. A kormány a szuper állampapírjával szerintetek a gazdagokat segíti, vagy sem? 
Azaz saját maguknak csináltak egy jó kis befektetést amivel persze a mai környezetben egy kicsit drágán finanszírozzák a költségvetést a mi kárunkra (rendes adófizetőkre gondolok itt). Mert ugyebár ezt a kamatfelárat majd a befizetett adókból fizetik ki. De kit érdekel ez... 
asapnet
asapnet 2019. 12. 28. 16:31
Előzmény: #39  berlini
#52
Vív, nem kézizik :) Illetve mivel hiába világbajnok de a szövetségnél más "fekszik jobban" így lehet abba is hagyja hamarosan... pedig iszonyat tehetség volt.
Ez egy kis igazi magyar story lehetne, sajnos nem olyan sikertörténet mint a CSOK. Vagy várjunk csak, az sem akkora sikertörténet? Többek között az miatt a 10M miatt amikor bevezették szinte azonnal azonnal 30M lett az addig 20M lakásból. Akkor mit is nyertek vele akik megkapják? Ja és akiknek nem jár azok soha nem tudnak saját lakást venni maguknak.
Végig gondolva az idei kereskedésem, nem szidhatom magam, mindig a rendelkezésemre álló információk alapján hoztam meg a döntéseim, sokszor nem számolva Trump twitterezési szokásaival. Az a hétvége megvan, amikor vasárnap bejelentette ez a barom, hogy megállapodott Kínával? 
Valamikor nyáron lehetett. Hétfő reggelre Dow +300-400 pont. Meg persze felfelé a Nasdaq és a Dax is. Majd este jött a hír a fehér házból, hogy jaaaaa az nem egészen úgy volt, erre mínusz 400 pont... Csak közben rommá verte a short stop lossaim, így hiába lett volna kedd reggelre ugyanott a számlám ahol vasárnap volt, kb fél milla elpárolgott róla.
Nem értem, hogy a tőzsdei árfolyamok ilyen nyílt manipulálásáért miért nem ül még sitten, de most komolyan.
impudent 2019. 12. 28. 14:17
Előzmény: #49  szieszta
#51
Ma az atlagkamatom a kotvenyekre 5%.
Ez valoban kevesnek tunhet.
wawa1 2019. 12. 28. 13:51
Törölt hozzászólás
#50
szieszta 2019. 12. 28. 13:37
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49

A kereskedelmi háborút azért kellett beindítani, mert kína mindent felzabál. Náluk is csúcsra járatják a pénznyomdát, kilóra megvesznek mindent, azt hazudnak, amit akarnak.
Aki a pénznyomtatásban nem vesz részt, az lemarad és örökre kimarad.
A kilencvenes években a vállalkozásunkban nem mertünk felvenni hitelt, mert azt vissza is kell fizetni. Mi szépen lassan fejlődtünk, akik merészebbek voltak, azok meg elsuhantak mellettünk. Igaz, sokan bedőltek, mi még mindig működünk, de sok mindent elszalasztottuk az akkori lehetőségekből.
És itt jön az örök kérdés, mi lett volna HA....
impudent 2019. 12. 28. 13:14
Előzmény: #46  szieszta
#48
A japan jegybank fujja sajat orszaganak a lufijat ne ezt nem figyeltem.
Ki a francnak koll ezek utan Jen.
Egy pillanat alatt bedolhet ez a vilag.
A gdp pedig tele van vacaksagokkal ezzel merik az adossagot. Ez is egy trukk.
Ez a sok ferdeszemu se dolgozik mar csak okoskodik.
Törölt felhasználó 2019. 12. 28. 13:13
Előzmény: #46  szieszta
#47
Dehogyis mondják 8 éve. Igazából egy-két éve kezdték mondogatni és egyébként a jegybankok is így gondolták, hisz a FED már elkezdett emelni, az EKB meg kezdte kivezetni az eszközvásárlási programját, tehát elkezdődött a normalizálás, csak aztán a Rozsdás keresztbe tett az egésznek a kereskedelmi háborúval.
szieszta 2019. 12. 28. 13:00
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#46

Ez a fő kérdés, hogy meddig mehet ez így?!
Mivel neves, elismert szakértők, közgazdászok már nyolc éve mondogatják, hogy ez már így fenntarthatatlan, valami gond van a tudományukkal. Azóta is működik.
Nem tapsolok a mostani monetáris politikának, hiszen én is azt tanultam, hogy ez a pokolba vezet, de nagyon sokan óriási vagyonra tettek szert. Ha ez kidurran, nem csak azok lesznek bajban, hanem akik ebből semmit nem profitáltak. Az elkeseredettség meg erőszakot szülhet és megint a vétlenek isszák meg a levét.
Az egyik osztrák ismerősöm mondta, hogy a dúsgazdag zsidó elmenekült, de a sarki fűszeres és családja a koncentrációs táborban végezte.
impudent 2019. 12. 28. 12:55
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Ertem mint jelzofaktor.
Törölt felhasználó 2019. 12. 28. 12:43
Előzmény: #43  impudent
#44
Nem lenne jó, de szerintem érdemes lesz lassan figyelni rá, ha megindul, akkor lehet hogy elkezdődött a tőkekivonás.
impudent 2019. 12. 28. 12:42
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Na attól mentsen meg minket hogy az arany legyen a fobuborek.
Törölt felhasználó 2019. 12. 28. 12:30
Előzmény: #3  berlini
#42
Szerintem Zsiday nem tévedett, ő ugyanis a normális állapotokból (tehát amikor a szereplők közgazdasági szempontból ésszerűen döntenek) indult ki és ha így lett volna, akkor nagyjából be is jön az előrejelzése. Arra viszont nem számíthatott, hogy a FED hirtelen 100 %-os fordulatot hajt végre és a kamatemelési ciklusból visszavált csökkentésbe (ami ugye kifeszített munkaerőpiacnál nem szokás). Szerintem ő azt hagyta ki a számításból, hogy a nagy jegybankok fő mumusa per pillanat a deflációs veszély és ez mindent felülír náluk. Ugyanakkor a nagy kérdés, hogy az inflációs számok mennyire vehetőek komolyan, ugyanis az eszközárak egy részét nem veszik figyelembe az infláció számításakor. Ha nulla közelébe viszem le a kamatozó eszközök hozamát, akkor a pénz értelemszerűen elmegy oda, ahol ennél nagyobb hozam van (értékpapír, ingatlan, stb.), és előáll az a helyzet, hogy nem tudom pörgetni a fogyasztást a kamatcsökkentéssel, mivel a plusz pénz nem ott csapódik le, hanem pl. az ingatlanpiacon. (Ha kapok 20 gurigát és egy lakás csak 10 guriga, akkor a maradék 10 gurigát elköltöm másra, viszont ha 20 gurigába kerül, akkor nem marad másra pénzem, az ingatlan eladója (akiknek egy része a vagyonosabb réteghez tartozhat) pedig nem biztos, hogy köznapi fogyasztásra költi, hanem lehet, hogy tőkejavakra. Tehát előáll az az ördögi kör, hogy a kereslet-ösztönző eszközök egy része valójában nem ösztönzi a keresletet, hanem csak buborékokat hoz létre. És itt ugye már kezdünk szarban lenni, hisz nem engedhetjük meg, hogy a buborékok kidurranjanak, hisz az ördögi kört indíthat el, tehát muszáj, hogy nőjön a gdp, ergo ha a legkisebb jele is van a lassulásnak, akkor a jegybankok rögtön lépnek. A nagy kérdés, hogy ez meddig mehet így tovább és mikor jön el az a pillanat, amikor a nagy pénzek elkezdenek inkább biztosabb dolgokba menni. Valószínűleg egyre inkább érdemes lesz figyelni pl. az arany árfolyamát.
impudent 2019. 12. 28. 12:10
Előzmény: #40  impudent
#41
Kifelejtetted Kina Usa Japan  Brazil stb.
Adóssághegyeket.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek