Topikgazda: matgab 2005. 07. 04. 11:14

Gyurcsány: Orbán Viktor három legfontosabb politikai jellemvonása  

Ugrás a cikkhez
Kőbe vésett szabálynak tartja Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az euró 2010-es bevezetését. A Magyar Hírlapnak adott interjújában azt állította, hogy az idei évre az államháztartási hiány a GDP 3.6%-ra csökken, 2006-ban pedig 3% alatti lesz. Az infláció jövőre nem éri el a 2%-ot, a kamatok tovább csökkennek. Az adósságkritérium teljesítése nem okoz majd problémát, az most is 60% alatt van.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=56006
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:59
#220
Az mint Gyurcsánynak adócsökkentés és luxusadó bevezetése,ezek jó dolgok.Aki gazdag adjon valamivel többet.Szép napot.
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:56
#219
Nincs igazad,mert ez nem számháború,Orbán kifogásokat keres hogy ne kelljen vitatkozni,miért számháború,ha összevetjük Orbán és Gyurcsány kabinet elért eredményeit?Nem szajkozóm semmit,csak ez a véleményem,egyik nap Orbán jó,másik nap,nem,nézd meg Rogán mit mondott.Neked is szép napot.
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:54
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#218
gordongeko,
én nem vagyok Fidesz vagy Orbán fun, mégsem bizonytalanított el Orbán - szerinted - tétovázása. Egyébként a számokról meg annyit, hogy amióta szoci kormány van, a folyamatos adócsökkentések ellenére szinte ugyanolyan bevétel mellett többet adózom. Erről mi a véleményed?
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:52
#217
Egyébként pálinkás jó reggelt!
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:50
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#216
"Szerinted,nem gyerekes egy kicsit,hogy Orbán egyik nap,a tv és a vita megfelel,a másik nap,nem jó a tv,és a hely sem alkalmas.Mindennap mást mond.Egy volt miniszterelnöktől el lehetne várni több komolyságot,ez olyan mintha bujkálna.Bárki Orbán tanácsadója ebben a kérdésben nagyon rosszul taktikázik.Szép napot."

Nem mintha ugyanezt írtam volna zöldben???
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:49
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#215
De ez miért nem kampány? Kampány ez hidd el. A kampány nem csak arról szólhat, hogy mit ígér(get)sz, hanem arról is, hogy mit tettél.
A 2002-es szoci kampány legfőbb eleme pl. az volt, hogy mit lopott el a Fidesz. Nem az, hogy mit ígérnek a szocik.
Csak az utolsó pillanatban jött a 100 napos program. Vesztünkre...
fribell 2005. 07. 07. 09:46
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#214
Gordon
régi jó szokásodhoz híven, már megint nem érdekelnek a tények:
O.V. válaszlevelének utolsó bekezdése:
"A találkozó feltétele részemről, hogy a miniszterelnökök találkozójának helyszínén, annak befejezését követően haladéktalanul folytassuk a munkát, a teljes nyilvánosság bevonásával. Tőlünk az emberek munkát várnak el, nem pedig számháborús kampányvitákat.
Amennyiben feltételeimet elfogadja, állok rendelkezésére.
Budapest, 2005. július 6.
Üdvözlettel: Orbán Viktor "
Madárfüttyös, kalászlengető, napsütéses víg napot :))
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:43
#213
Ez nem kampány,mert itt tényadatokkal vitatkoznának,nem választási igéretekkel.Arról mit tudott számszerűen felmutatni az Orbán kabinet és mit a Gyurcsány kabinet.De ezzel amit Orbán csinál a saját szavazóit fogja elbizonytalanítani,a ki nem fanatikus híve,az ezt hogy fogja értékelni hogy Orbán miért menekül,elöbb elfogadja aztán nem?Orbán ezzel azt fogja éreztetni hogy azért nem áll ki mert a volt kabinete fél a saját 4-évük értékelésétől.Légy jó.
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:37
#212
Szerinted,nem gyerekes egy kicsit,hogy Orbán egyik nap,a tv és a vita megfelel,a másik nap,nem jó a tv,és a hely sem alkalmas.Mindennap mást mond.Egy volt miniszterelnöktől el lehetne várni több komolyságot,ez olyan mintha bujkálna.Bárki Orbán tanácsadója ebben a kérdésben nagyon rosszul taktikázik.Szép napot.
Törölt felhasználó 2005. 07. 07. 09:28
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#211
"Azt mondja ez kampány a kormánytól,pedig nem az,tényadatokkkal vitatkoznának."

Ab ban igaza van Orbánnak, hogy ez kampány a kormánytól. A tényadatok azért érdekesek, mert a múltkor is voltak tényadatok, az egyikenek ilyen, a másiknak meg olyan. Mióta hivatalosan kozmetikázzák a gazdasági mutatókat bármit lehet mondani...

Ugyanakk or abban egytértek, hogy Orbán balfék volt megint. Vagy az elején el kellett volna zárkóznia a vitától, arra hivatkozva, hogy még nincs itt az ideje (mert szerintem sincs itt), vagy, ha már hajlandóságot mutatott, hogy elmenjen, akkor el kellett volna mennie. Ez a szöttyögés, hogy majd eldöntöm... vagy mégse... de ha mégis akkor miért nem... ez olyan Medgyessys ezzel nem fog labdába rúgni Gyurcsány mellett. Nem egy kategória a kettő. (Mármint Megyó meg Gyurcsány)
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 23:29
#210
Tiszteletben tartom a véleményedet,de én nem erről beszéltem.Jó éjt.
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 22:44
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
Vito!
Meghajlok érveid előtt, egyébként nagyívben leszarom Szűröst a moszkvai staffal együtt :-))
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 21:54
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#208
Tök Ödön
Kétlem, hogy egy moszkvai kereskedelmi attasé (ha jól emlékszem özvegye) olyan anyagi körülmények közé kerülne, hogy öregségére csinálna magából hazug hülyét nyilvánosan.Ha hazudna Szűrös biztosan találna néhány volt beosztottat aki igazolná őt és már vége is a történetnek.Viszont a hölgy azt is állította hogy pont az említett viselkedése miatt közutálatnak örvendett a követségi alkalmazottak körében.Ha ez igaz már nehezebb dolga lenne Szűrös elvtársnak.
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 21:45
Előzmény: #202  Mendieta
#207
Mendieta
Szuverén jogod nem elhinni, de a felhozott példáid nem azonos műfajúak.Először is név nélkül dobták be a köztudatba, másodszor cáfolták.Amit én említettem névvel hangzott el és nem cáfolta a kutya sem.Nekem többek között ez a nagy bajom a mo.-i sajtóviszonyokkal.Ne m járnak utána az állításoknak, ráadásul (tisztelet a kivételnek) csak a másik oldal szennyesében túrkálnak.A saját embereiket érintő ügyek felett úgy átlépnek mint ha nem is lennének.A konkrét példára visszatérve, a hölgy kiléte ismert, leellenőrizhető.Abba n az időben szvsz százas nagyságrendben dolgozhattak a "legfontossabb" moszkvai követségen.Gyanítom ezek jelentős része még él is.Néhányan talán hajlandóak is lennének cáfolni vagy megerősíteni az állítás igazságtartalmát.Mié rt nem veszi senki a fáradtságot?
Ami számomra megerősítést jelent az hogy Szűrös elvtárs hallgat mint a csuka, nem cáfol, nem kapállódzik.Miért?
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 20:13
#206
Orbán most nagyon egyenes ahogy bujkál Gyurcsány elől.Azt mondja ez kampány a kormánytól,pedig nem az,tényadatokkkal vitatkoznának.Nem légbőlkapott szlogenekkel hogy bajban az ország.Orbán nem mer kiállni mert fél hogy Gyurcsány okozna neki adatokban meglepetést jó értelemben.Most álljon ki az Orbán,remélem ha nem áll ki a konzervatívok a normálisabbak szemében kissebb lessz ő.És ez mutatkozzon meg 2006.-ban is.Bujkálni egy nap kiállok másik nap nem,ez az gyerekes.Ez nem számháború ,vitatkozni tényekről kell,Orbán Úr!Jó éjt.
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 19:33
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
Az őskommunista Szűrös Matyi - mint ujdonsült szocdem idol: ez tényleg egy brutális szösszenet - inkább böffenet...
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 19:06
Előzmény: #200  Mendieta
#204
Elementáris élmény idönként benézni ide, hol az egyik oldalról lehet olvasni blödliket, hol a másikról, nagyon élvezem.:)
Minek a letéteményese, mit képvisel Szürös?
Én vagyok a Jóisten?
Nagyon szép napot.:)
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 17:44
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#203
"Szerintem névvel,címmel nem nagyon szoktak hazug állításokat nyilvánosan közzétenni"
*
Ha van motiváció (lóvé) és "jogi" védelem, mi akadálya?
Mendieta 2005. 07. 06. 17:42
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Pontosan erről beszélek. Nem érdekük. Egyébként magam például szeretek abból kiindulni, amit saját maguk nyilatkoznak a közszereplők. Ezért nem hiszem el, hogy Orbán veri a feleségét, vagy Gyurcsány mittomén. Ezt sem hiszem el, ha nem haragszol.
Törölt felhasználó 2005. 07. 06. 17:25
Előzmény: #200  Mendieta
#201
Hangsúlyozom nem az MSZP vitátokba akarok beleszólni, de Szűrös Mátyást a szociáldemokrácia letéteményeseként beállítani...hát...
Nem túl régen mesélt róla egy műsorban a moszkvai nagykövetség volt kereskedelmi attaséjának a felesége (akkor Szűrös volt a moszkvai nagykövet).Még a követség alkalmazottainak is forgott a gyomra Szűröstől, pedig ott nem a megbízhatatlan elvtársak dolgoztak jellemzően.Elmondása szerint rendszeresen a követségen tartott tivornyákat a szovjet elvtársakkal és ocsmány módon szapulta a hazáját, minősíthetetlen jelzőket használva.Szerintem névvel,címmel nem nagyon szoktak hazug állításokat nyilvánosan közzétenni és a cáfolatról sem hallottam semmit.Szvsz ha így van, Szűrös inkább egy tetű mint bárminek is a letéteményese.Az nekem kevés hogy a rendszerváltás idején gyorsan köpönyeget fordított.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek