Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 08:58

Július 1-től jön a külföldi kamatadó  

Ugrás a cikkhez
Az EU pénzügyminisztereine k korábbi döntése szerint július 1-től 15%-os kamatadó terheli a külföldi bankokban tartott betéteket - hívja fel a figyelmet a Magyar Hírlap.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=53027
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 04. 18. 09:44
Előzmény: #14  bpmcwap
#15
Egyszerű!!!
.
Nem az árak, hanem az áruk mozoghatnak szabadon...
...no, jó: az árak is szabadan mozognak fel és egyre feljebb... ...hiszen a magyarok gazdagok!!!
.
De csak adják is drágán! Hiszen hamarosan senki nem vásárol majd itthon, s akkor miből élnek majd, ha addig nem gyűjtenek össze megfelelő vagyont...
.
Lassan, ha az ember hétvégére elhagyja az országot többet spórol, mintha itthon vásárolt volna... ... már nem csak a jövedéki termékekre igaz!!!
.
Magyarok! Irány a Kárpát-medence külső részei...!!!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 18. 09:19
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Csak megosztom veletek ausztriai tapasztalataim...
0,9euroért tankoltam ausztriában(per liter 95ös)
44900forintos Nike cipőt vettem 38euroért
Mangoban blézereket vettem a kedvesemnek 15euroért és felsőket,toppokat 3-6euroért...
LeeCoo per Nacikat 12-35euroért
.
Hozzá teszem nem turkálóban vagy kinai üzletben vásároltam hanem bevásárlóközpontban! !!
Csak érdekesség képpen irtam le!Azt, hogy ez hogyan lehetséges nem tudom
Törölt felhasználó 2005. 04. 18. 09:10
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#13
Valóba szabadon áramolhat, csak védővámokkal súlytják... ...azaz a termékek szabad mozgását is lehet ily' módon szabályozni, s a korlátlan szadsága mégis megmarad?
.
Akkor vessünk ki adókat (ne vámot, hanem behozatali adót, s természetesen csak az eu-n belülről származó termékekre vonatkozzék) a behozandó termékekre, s ezzel védjük a piacunkat.
Ez a rendelkezés közvetve igazol és legalizál!!!
.
...az tán jöhet a vízumkényszer, hiszen vízummal is szabadon lehet utazni, csak be kell előtte szerezni azt...
.
:-(((
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 19:38
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Nem is volt. :D
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 16:13
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
...kár, hogy az esélyegyenlőség, mint elvárás, már megszűnt...
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 14:38
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Elég nagy baromságnak hangzik de szerintem gyorsan vége lesz, mivel már ma is vannak ún. offshore bankok, akik bármilyen devizában vezetnek számlát, aztán kész.
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 13:56
Előzmény: #6  matgab
#9
Ez a tőke szabad áramlásáról szóló EU alapelv tulajdonképpen nem sérül, csak a tőke egy része július 1-től majd máshova áramlik.
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 11:33
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
EU-s tőzsdén adómentes, EU-n kívül adóköteles.
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 10:35
Előzmény: #5  bpmcwap
#7
Tudtommal a külföldi tőzsdéken végzett tranzakciók jelenleg is adókötelesek (maradtak)... ...de lehet, hogy már adómentesek az eu-óta...
matgab 2005. 04. 15. 09:41
Előzmény: #1  portfolio
#6
Ez nem semmi...!
Azért kiváncsi lennék, hogy ez mennyire konform az EU irányelveivel?
Mondj uk az USA különböző tagállamai között ilyet terveznének, aki ott mi lenne a reakció?
Meg vajon hogyan érinti ez majd piciny magyar gazdaságunkat, ahova a külföldiek a magas kamat miatt hozták a lóvét...?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 15. 09:33
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
de a tőzsdék továbbra is adómentesek ugye???
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 09:31
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
S vajon ez benne van-e a magyar szja-törvényben? S ha nincs, akkor hogyan szereznek ennek érvényt?
.
S, hogy kinek az érdeke?
.
S csak a bankszámlákra vonatkozik... ...állampapírban, befektetési jegyekeben tarthatom külföldön is a pénzem...?
.
APEH felkészült erre? ...na jó, mire is!?
.
???
.
!!!
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 09:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Olvastam eco ezt a nagy uzsora politikat.Hogy ne tudnak becsukni a pofajukat a beletomoszolt penztol a sok ......
Törölt felhasználó 2005. 04. 15. 09:16
Előzmény: #1  portfolio
#2
Éljen az egységes és szabad piac, a jog és minden, ami más...!!!
:-(((
.
.
Július 1-től jön a külföldi kamatadó
2005.04.15 08:58
.
Az EU pénzügyminisztereine k korábbi döntése szerint július 1-től 15%-os kamatadó terheli a külföldi bankokban tartott betéteket - hívja fel a figyelmet a Magyar Hírlap.
.
Az Ecofin döntése szerint a második félévtől az EU tagállamai tájékoztatják egymást arról, hogy a magánszemélyek mekkora kamatjövedelemre tettek szert, s ezt 15%-kal adóztatják meg.
.
Az adókulcs később 20, majd 35%-ra emelkedik, s azt a magánszemély hazájának adóhatósága szedi majd be, háromnegyedét azonban a külföldi ország kapja meg.

Topik gazda

eko
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek