Topiknyitó: bpmcwap 2005. 03. 11. 13:31

Deutsche Börse as XETRA  

Ugy gondoltam jobb ha nyitok egy uj topikot a témának,mint hogy a TIPPSAROK cimu topikba irogassak,igy is ugy néz ki mint egy társalgo,bár szvsz ezzel semmi gond nincs...
Na szoval most elég erős a forintocskánk,de ki tudja meddig lesz ez igy valahol ugy 260korul kellene lennie ha a 243at nézem már ez is onmagába véve nem kis nyereséget rejt magában-kérdés az idő,de ez ugye minden befektetésnél kérdéses...Szoval vennék valamilyen részvényt de még a BÉTről sincsennek szilárd ismereteim-már ha lehet ismerni egy tőzsdét... Először is információt gyüjtenék!Kereskedik e valaki a forumosok közül valamelyik tőzsdén?Milyen tapasztalataitok vannak?Milyen buktatokra kell ugyelni?Vannak e magyarnyelvü oldalak is amik picit behatobban foglalkoznak pl a XETRAval...
Ami érdekelheti a topikba betévedőt és már tudom:
-deviza középárfolyamon lehet váltani HUF/EURO-t ha megbizást adok ki(ez nekem uj,én eddig azt hittem hogy euro alapu számlát kell nyissak,besétálnom egy pénzváltoba,átváltan i a forintocskámat eurora és az eurot berakni,majd ki forditva... ez ugye már önmagába véve sem kis veszteség lenne)
-miota EUtagok vagyunk-csak ugy mint a BÉTen szerzett nyereség után se-nem kell adozni.Ez jo mert a pici kis pénzembol orulok ha havonta kiforgatok 30-40ezer forintot ha azután még adozni is kéne...
á igen a német tőzsde url-je www.xetra.de
Árfolya mok elemzése és minden ami nálunk általában több helyrol kell összeszedni,de NÉMETÜL ugye...
Várom a tanácsaitokat,hozzás zolásokat, javaslatokat, tapasztalatokat és egyáltalán bármit amibol informálodni,tanulni lehet!
Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 05. 31. 13:53
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
na én ma extra bezsákolást tartok 0.47en ebből...:) csucs és vár...:)
ellenben a GPC-met visszanyomkodták 9,29ig.. longban ulok nyugodt vagyok... lesz ez még 12euro is hamarosan...:)))
Törölt felhasználó 2005. 05. 31. 13:25
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
oké kovi, bocsi igazad van!
Maverick!
1-ige n euroban tartják, ez szvsz igy korrekt, bár néha jobb lenne ha forintban lenne, ugyanis sajnos amig forintrol eurora pikk pakk megbizással átváltanak addig eurorol forintra nem váltanak csak akkor ha bemégy személyesen...:((( ez öreg hiba... kellene egy valuta válto a rendszerukbe, de akkor már valutával is lehetne kereskedni, arra meg nem hiszem hogy lenne kapacitásuk, ellenben legaláb telefonos megbizással adhatnának lehetőséget...
2-ter mészetesen lehet eurot kivenni a számláról, annyiból jobb hogy csak T+2vel kell számolni, nem ugy mint a forintnál hogy t+3... nekem ez mondjuk enyhén logikátlan, de ezen már fel sem akadok...:)
3-az ugyintézőket felejtsd el... :((( sajna nem tartanak tovább képzéseket de szvsz még mitingeket sem, pedig csak a javukra válna ha az ugyfélszolgisok tudnák hogy mit tud a bankjuk....:(
4-vásá rlás... szoval az első vásárlásod züros lesz ha nem tudod hogy hol ál az árfolyam ugyanis ha pl felkattiontasz a portfolio PÉNZ/KÖTVÉNYPIAC fulecskéjére akkor láthatod, hogy kb mizu,DE a brokiban ne is gondold hogy ugy van... van mikor 1 egész forint a kulonbség akár minuszban akár pluszban... tanulo pénz gyanánt lenyelhető párezres tizezres tőkétől fuggoen... na jo, szoszo.... Ha már van eurod ugyelj rá hogy mindig maradjon 4-5eurod és akkor a portfolio alatt megnézheted az aktuális árfolyamot.... elvileg-hangsulyozom ELVILEG- adott pillanatban kiadott megbizás során adott pillanatban mutatott árfolyamon torténik az átváltás...
ennyi amit irni tudok, de ez sem tudás inkább tapasztalat, észrevétel...
kezed lábad torjon a xetrán...:))) magas occokat mindenkinek:)
Törölt felhasználó 2005. 05. 31. 11:37
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
2x is megnéztem. Tuti 0,7, min. 3000 ft napon tulra.
Törölt felhasználó 2005. 05. 31. 11:04
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Szia BP!
Örülök, hogy már el is adtál papírokat, s így teljes infókat tudsz adni.
Azt szeretném megkérdezni, hogy miután eladtad a papírokat valóban euróban tartják nyilván az így befolyt összeget? Csak azért érdekel, mert jó lenne, ha csak egyszer kellene forintról euróra konvertálni. Tudsz valamit arról, hogy eurót lehet-e majd kivenni a számláról?
Az utolsó kérdésem, ha vásárolok, akkor az előző napi euró árfolyam alapján konvertálnak? Próbáltam kérdezgetni az ügyintézőket, de nem igazán erősségük a német piac. :)
Vásárlás előtt állok, már csak a beszállási pontomat szeretném ha elérné a papírom.
Köszönöm a segítséget. :)
Törölt felhasználó 2005. 05. 31. 09:30
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#96
nagyon ott vagy a kondijukban...:)
Arr a azért felhivnám mindenkinek a figyelmét ha elkezd az ebrokival a xetran kereskedni, ne ijedjen meg ha eltunik a pénze vagy éppen kétszer annyi van rajta... ugyan is a beten már tapasztalt rendszerproblémák a xetrán sajnos még rosszabbak...:( A GPC nekem pl multhéten 26euro volt a WCMre pedig nullát ir, tehát ha valki az osszes pénzéből WCM-et vesz 0,47en akkor az egyenlege 0 azaz nullával lesz egyenlő,ez sajnos csak akkor változik meg ha fogod a számologépet és megnézed a yahoon hogy mennyi a wcm majd beszorzod a portfolioban találhato darabbal,de ha már igy szorozgatsz akár le is vonhatsz 1%ot, hogy tudd mennyi lenne ha eladnád...1% az ebrokinak jár...
kovi!Nem 0,9 az a 0,7??? a DT 0.5%De az is levonják vételből és eladásbol is,tehát az 1%,ha belecsucs akkor 1,8%... de lehet hogy én emléxem rosszul...
Törölt felhasználó 2005. 05. 31. 08:31
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
általában a yahoon szoktam informálodni...
http ://de.finance.yahoo. com/q/cp?s=^TECDAX
f igyelj a szokozokre!
Törölt felhasználó 2005. 05. 30. 21:59
#94
Bp!
Ird le légyszi mégegyszer annak a yahoo oldalnak a cimét, ahol sikerült a real-t becserkészned.
Köszi .
Törölt felhasználó 2005. 05. 30. 21:55
Előzmény: #91  bpmcwap
#93
Mint korábban irtam olasz párti vagyok. Enel, Eni, T. italia, mind s.p.a.
Az enel-eni páros kezd magához térni, megyeget. Az ajánlások szerint éves szinten 10%-ot tudnak hozni. A telecom it-et megcumiztam, mert pont az osztalék előtt felrántották 2,98-ig, itt vettem bele. De az osziból 38% tűnt el az átutalásra (állitólag a Keler is, eg állam bácsi is zsákolt). A zuhi után rávettem ég ugyanannyit, azóta is ott toporog. Az istennek nem megy 2,75 fölé. Ott már 10 EUR pluszban ki tudnék szállni belőle (plusz az oszi, kb. 70). A másik kettővel meg megvárom az oszi előtti felrántást (06.20. környéke) addigra szvsz fogja hozni a 6-7%-ot. A sajna csak annyi, hogy én elaludtam (BÉT-es pairokban volt a pénzem) és csak 248-as átlagáron van az euróm. Bár az is 6 ft aurónként.
Nézegettem amiket Te "ajánlottál". A dialog nagyon tetszik. A WCM meg egy aranybánya. Az ebroki 2x0,007, min 3000 ft. Naponta van 2,47% változás. Csak kellő tőke kell (kb. 6-8000 eur.) és naponta tudsz rajta keresni 0,5-1%-ot, ha a jutit levonod. Ha csak minden másnap jön be akkor is havi szinten 7,5-10%. EURÓBAN. Ugyancsak tetszetős.
Törölt felhasználó 2005. 05. 30. 21:51
Előzmény: #91  bpmcwap
#92
hol nyomultok és mennyi a tranz. díj?
láttok rel time adatokat?
tudsz ajánlani valami jó híroldalt (mint itthon a portf.) amin lehet csekkolni a német piacot?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 05. 30. 20:07
#91
A GPC Biotech amit irtam hogy 8.4 alatt és körül amennyit birunk zsákolunk, most 9.51 en zárt a dialogbol 1.73as vásárlásunk egy részétől megváltunk valahol 2.06on, de megy még az feljebb is szvsz, ma 2.00an zart... aztán ott volt a lefujjolt 0.4es WCM,nos mostanság 0.5körül gondolkodik hogy merre is tovább... ja és közben az euro emelkedett 254fölé a husvéti 242ről... eddig nem is rossz... ellenben sajnálatos modon volt 2rossz vételünk is, nevezetesen suss és thiel logistik... ámbár mindkettőből sikerült még időben kiszállni és a fentebb már emlitett részvényekből többet zsákolni...
möbius!Te erste bankoddal mizu?
És a többieknek hogy megy eddig a nemzetközi helyzet???
bpmcwap
bpmcwap 2005. 05. 05. 09:14
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
a susson én rendesen hasalok... :((( azon gondolkodom hogy betolok egy vételi nyomást és abba a gaz hibába esem hogy leátlagolom,de még csak gondolkodom... mindenesetre ma végre megindult felfele igaz eddig alig 1,85%al
A Dialogom is megtorpant pedig már igazán átuthetné a 2-öt a GPC-m is toporzékol... A fene megeszi...:( Még jó hogy aforint gyengült valamelyest...
Törölt felhasználó 2005. 05. 05. 09:00
Előzmény: #88  bpmcwap
#89
Jó 5% körüli bukóval kicsuktam a Süss Microtec pappert. Jól tettem, még esett azóta vagy 20%-ot. Eddig nem sok siker termett nekem a xetra-n, inkább csak kóstolgattam, és ízlelgettem a bukót.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 05. 05. 08:55
#88
Remélem rángatozik végre a xetra is...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 15. 08:24
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Amugy nem tudom, hogy te hmiként látod a dialogot,de szvsz nem annyira vesztes paci hogy az átlagolás csapdájába essek... egyszerüen rossz az első beszállóm, ránéztem a chartra épp emelkedőben volt mikor belevettem 2,19 2,13, 2,04en.....
a fene... összekevertem a portfolioim...:))))) )) de xar...
Na mindegy... szvsz bármikor kijöhet belőle 2-2,1es ár majd akkor kiszorom...
De vettem egy pakkot 1,82ön is tegnap előtt a 245ös forintal..:)))
A GPC-m is bármikor felszaladhat minimum 9fölé azt 8,4en sikerült elcsipnem:)
Én hiszek magamban és bizom a portfoliomban!!! /van más lehetőségem/ :)))
Törölt felhasználó 2005. 04. 14. 15:08
Előzmény: #79  bpmcwap
#86
Kedves BP!
Olvasgatom a topic-beírásokat és szemetszúrt a leátlagolásos elképzelésed. Nem bírálatként, csupán érdekességként, itt a korábbi topic-témák között találtam egy erre vonatkozót is, ami érdekesnek tűnik. Ha gondolod olvass bele. Mindjárt aktivizálom. A címe a tűzoltással kapcsolatos.
Szia!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 14. 13:14
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
:)
Ember higgggggyj és bizva bizzál!:)))
Törölt felhasználó 2005. 04. 14. 13:01
Előzmény: #83  bpmcwap
#84
Lehet, hogy csak a füledet.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 14. 12:16
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Tegnap kellett volna nagyobb pakkot vennem ebbol a fene dialogbol és el is adni,de ma ujfent belevettem 1,82ön ha már visszacsuszott... Remélem gyorsan/napokon belul megszaggatják 2-2,5ig....:)
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 14:37
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
KAUFANGEBOT :ERSTE BANK und MAYR-Melnhof Karton AG.(Wiener Börse)
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 13. 14:36
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Telecom Italia- szvsz nem rossz de túúúl kicsi a forgalma,naggyon rizibizi...
Ha az ENI SPA-ra gondoltál akkor én abban sem látok nagy fantáziát...
Az Enel-t meg meg sem találtam a xetrán...
Én elsősorban az olcso kevésbé likvid,de pörgőpapirokat részesitem előnyben mint például a süss, a dialog, a GPC, az evotec ,de ezen az árfolyamon 3,7-3,95 között még a thiel logistik is felizgatja a pénztárcám.... ;) a thielbol bármelyik nap kijöhet egy 4,5es ár,de hosszabb távon akár 5fölé is mehet szvsz!
A GPCtől minimum 9,5-10 de egy pozitiv hir után akár 11,5 is elvárok.
A dialogban szintén napokon belul egy 2euro fölötti árat remélek és ha sikerül végre 2 felett megerősödnie akkor hamarosan ujra 3at láthatunk belőle...:)))
Az evotec már rizibizibb pláne mostanában... a fene tudja mikor akar gejzirtjátszani...:) ))
Viszont a süss fel nap...:))) Na az igen,bár szvsz elég türelmes papir,de igen csak megspekulálhatnák 8-10euroig...:)))))) ) bár 5.10-5,18 körül valahogy mindig elfogy az ereje....

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek