Topiknyitó: bpmcwap 2005. 03. 11. 13:31

Deutsche Börse as XETRA  

Ugy gondoltam jobb ha nyitok egy uj topikot a témának,mint hogy a TIPPSAROK cimu topikba irogassak,igy is ugy néz ki mint egy társalgo,bár szvsz ezzel semmi gond nincs...
Na szoval most elég erős a forintocskánk,de ki tudja meddig lesz ez igy valahol ugy 260korul kellene lennie ha a 243at nézem már ez is onmagába véve nem kis nyereséget rejt magában-kérdés az idő,de ez ugye minden befektetésnél kérdéses...Szoval vennék valamilyen részvényt de még a BÉTről sincsennek szilárd ismereteim-már ha lehet ismerni egy tőzsdét... Először is információt gyüjtenék!Kereskedik e valaki a forumosok közül valamelyik tőzsdén?Milyen tapasztalataitok vannak?Milyen buktatokra kell ugyelni?Vannak e magyarnyelvü oldalak is amik picit behatobban foglalkoznak pl a XETRAval...
Ami érdekelheti a topikba betévedőt és már tudom:
-deviza középárfolyamon lehet váltani HUF/EURO-t ha megbizást adok ki(ez nekem uj,én eddig azt hittem hogy euro alapu számlát kell nyissak,besétálnom egy pénzváltoba,átváltan i a forintocskámat eurora és az eurot berakni,majd ki forditva... ez ugye már önmagába véve sem kis veszteség lenne)
-miota EUtagok vagyunk-csak ugy mint a BÉTen szerzett nyereség után se-nem kell adozni.Ez jo mert a pici kis pénzembol orulok ha havonta kiforgatok 30-40ezer forintot ha azután még adozni is kéne...
á igen a német tőzsde url-je www.xetra.de
Árfolya mok elemzése és minden ami nálunk általában több helyrol kell összeszedni,de NÉMETÜL ugye...
Várom a tanácsaitokat,hozzás zolásokat, javaslatokat, tapasztalatokat és egyáltalán bármit amibol informálodni,tanulni lehet!
Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 12:32
Előzmény: #79  bpmcwap
#80
Az ENI, Enel, Telecom Italia trioról mi a véleményed??
Köszike
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 13. 12:15
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
sussbe én is belevettem 5,1en... dialogon ulok már vagy 2hete a fene egye meg 2,25ről... de még jó hogy emlitetted!1,8on mindenképpen érdemes venni,ugyhogy veszek is,ha más nem le tudom átlagolni,de kis turelemmel még megvárom a 3at...:)))
az én favoritom most a gpc! még 8,4en vettem... remélem még áprilisban meguti a 10et..:)))
Törölt felhasználó 2005. 04. 13. 12:06
Előzmény: #77  bpmcwap
#78
Én továbbra is Süss MicroTec-ben ülök, 5.10-en és 4.90-en vettem. Most 5.05 EUR. 7-re várom rövidesen. A Dialogot tegnap nagyon leütötték 1.8-nál erős támasza van. De félek belevenni.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 13. 11:58
#77
Udv minden kedves xatrástársnak:)
Most hogy erősödik a kis forintunk milyen befektetésekben gondolkodtok?
Tippek ?Ötletek?
Törölt felhasználó 2005. 04. 07. 18:03
Előzmény: #75  bpmcwap
#76
Köszi!
Iccaka kipróbálom valamelyiket.
Kovido ki
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 07. 07:59
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
:)
A teljesség igénye nélkül:
.
http://www .jomagam.hu/programo k/szotar.htm
http:// people.freenet.de/le x-x/wortfee/wortfee. htm
http://www.mek.i if.hu/porta/szint/eg yeb/szotar/nemet/
ht tp://tktrans.cjb.net /
http://www.tranexp .info.hu/Interactive Tran.htm
Ha esetleg egyik sem felel meg elvárásaidnak javaslom a keresést a googlen.
Mindenkinek joreggelt és remek occokat! ;)
Fürödjetek ejuroban testvéreim!:)
Törölt felhasználó 2005. 04. 06. 17:48
Előzmény: #73  bpmcwap
#74
Kedves bpmcwap!
Abban tudsz segiteni, hogy hol találok ilyen forditó progit?
Köszi.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 06. 08:23
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
Kedves kovidoki!
Javaslom keresgélj a neten egy forditoprogit!Az origon biztos találsz olyat ami teljes mondatokat is fordit és ha napi szinten foglalkozol a xetrával lassacskán még németül is meg fogsz tanulni...:) Na nem azt mondom hogy perfekt, de a legfontosabb szavakat elsajátithatod!Én sem vagyok egy nemetnyelvü,de én is igy probáltam tanulgatni és tobb kevesebb sikerrel már valamennyit meg is értek abbol amit olvasok,de kinem nyitnám a számat németül.... :)
möbius!Köszönöm segitséged!Jo benéztem....:)))) kicsit ciki,még jo hogy nem éltem bele magam hogy jol meggazdagodtam egy este alatt...:))))
Gyenge forintot és szárnyalo részvényeket mindenkinek!!!!:)))
Törölt felhasználó 2005. 04. 06. 07:38
Előzmény: #69  bpmcwap
#72
Hello BP
1,94 az árfolyam és vételt ajánlank.
Törölt felhasználó 2005. 04. 06. 00:46
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#71
Szia Mőbi!

Ne haragudj, de egy szót sem tudok németül, ezért állok még a legegyszerűbb mondatok előtt is, mint Bálám szamara.
De nagyon köszönöm
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 05. 16:58
Előzmény: #69  bpmcwap
#70
http://de.finance.ya hoo.com/q?s=DLGS
Val amit nagyon benézhettem... :(((
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 05. 16:53
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Kedves mőbius!
Nekem is segitenél?A kérdésem a dialog lenne.... a xentrán már pár hete nincs fent a TechDax alatt... ma rákerestem és érdekes dolgokat találtam,de nem értem... még nem mertem elhinni,megerősitést várok... valoban 2,5 környékén van és csak azért nincs benne kereskedés mert akkora a vételi nyomás hogy nem adnak el ezen a szinten? Az ebroker rendszerében nekem 1,96ot ir ki árnak... Ha megtennéd hogy utbaigazitasz egy URL-el vagy irsz nekem pár sort ha találsz valamit erről a papirrol!Köszönöm!
Törölt felhasználó 2005. 04. 05. 07:54
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Újabb fordítás kovidokinak:
"Termé szetesen szívesen segítek."
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 20:11
#67
Hali minden hős Xetrásnak!
Bár valóban kockázatos a GPC, de szerintem azért több jó esély is van benne. Egyrészt 8 Euro környékén nagyon erős támasz van, amit elég nehéznek látszik lefelé átvinnie. De még ha át is viszi, szvsz fundamentálisan akkor is jó esély van, mert a jelentésükből úgy tűnik (legalábbis számomra), mindenképp van annyi pénzük, amivel el tudnak jutni a Satraplatin (a gyógyszer, amit évek óta kutatnak) piaci bevezetéséig, amennyiben az hatásos. Szerintem két fő probléma lehet csak: 1. megbukik a gyógyszer a végső teszteken (mint pl. az Egisé), 2. nagyon elhúzódik az egész folyamat. De ezzel szemben ott van, hogy ha sikeres a Satraplatin, akkor a többszörösére s felmehet a ár. Plusz egy jó rövidtávú esély, hogy ha bejelentenek valamit (pl. átment megint valami bevezetési fázison), akkor akár azonnal felmehet 11-ig az ár (akár anno a Humetnél:))
De azért még van néhány jó részvény, pl. szerintem a Continental vétel sem lesz egy rossz üzlet...
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 17:34
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
És ez mit jelent?
(hehe az itthoni gépen már van kérdőjel ???????????, ezek itt a mai elmaradtak.
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 16:47
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Natürlich helfe ich sehr gerne.
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 14:27
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
köszönöm.
Segítesz a késôbbiekben is, ha kérem /a franc egye meg ezen a vacak palmtopon nincs kérdôjel/.
köszi mégegyszer
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 13:57
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Enel el akar adni egy 13 Mrd-os részt.
Nem nyilatkoznak, elemzik az ajánlatokat.
Ez általában árfelhajtó hatású.
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 13:51
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
A kérdéses cikknek csak egy része szól az eni-ről.
Az osztalék dátumát nem adták meg csak a mértékét:0,9EUR/rész vény
Forgalom:58,3Mr d EUR
Növekedés:7,2Mrd EUR
Törölt felhasználó 2005. 04. 04. 09:47
#61
Szia
Az enivel kapcsolatban a xetra.de alatt 03.31 ei cikkre. mikortól lesz osztalék. Mikor adhatom el, hogy még én kapjam. Az enellel kapcsolatban pedig a 03.28 i cikk, ugyanitt
köszönöm

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek