Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 06. 29. 16:37
Előzmény: #1019  Adamoo
#1020
Nem tudok van-e konkrét hír, egy biztos a iszonyatosan túlhúzták március óta. Szerintem eleve mindig túl volt értékelve. Amúgy valszeg vérspeka papír, hatalmas profit kilátásokkal majd 5 év múlva... 😂
Adamoo
Adamoo 2020. 06. 29. 16:06
#1019
Srácok tök jó olvasni ezeket a sztorikat. Így máris kevésbé érzem magamat szerencsétlennek.
Hogy valami szakmai dolog is legyen. 
Miért esik ennyire a Beyond Meat? 
Törölt felhasználó 2020. 06. 29. 15:29
Előzmény: #1017  csilla23
#1018
Lett volna rá tőkém bőven, de nem mertem 10-en venni, mert mi van ha eltűnik a vírus és tovább zuhan 5-re? :D  Most persze már fogom a fejem....
csilla23
csilla23 2020. 06. 29. 15:16
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Ok. Csak a példa kedvéért: ha beteszel egy stopot, és eladod 14,1-en, akkor a felszabadult összegből, mennyivel több egységnyit tudtál volna venni 10,2-en? És mennyit kerestél volna rajta megint 15-ön... 😃
Törölt felhasználó 2020. 06. 29. 15:00
Előzmény: #1014  Adamoo
#1016
Másik példa: APT - amcsi maszkgyártó víruspapír.
Tavalyi 3-5 dolcsis árról indult, fórumos tipp alapján belevettem. Jelentés előtt pár héttel, 15$-on. Jelentése jó lett, mégis beverték ...14$...13....10.... stb. Aztán jött a "nagy nyitás". 
Majdnem eladtam 10$-on, nehogy lemenjen 5$-ra, az már nagyon fájt volna. Szerencsére hallgattam (ugyancsak fórum) okosabbakra, tartottam. Vissza felugrott, 16$ körül adtam el múlt héten.
Az már egy másik dolog, hogy eladás után felment 19-re is.... 
csilla23
csilla23 2020. 06. 29. 11:21
Előzmény: #1014  Adamoo
#1015
Egy itthoni sztorim, tanulságul. Nekem is az volt... :DDD
Appenin. 2018 dec: bevásároltam a tőkém 1/2-ért, 440-es átlagom volt. Kitört januárban, eladtam 535-ös átlaggal, kerestem szűk hónap alatt bő +20%-ot. Gondoltam erős, de korrekciózik egyet, visszavettem 505 körül. A köv háromnegyed évben háromszor szálltam ki, és háromszor vettem vissza. Mindig eladtam, amikor kiütötte a fő támaszt, és túl hamar visszavettem. Utoljára 390-410 között vásároltam be, végül eladtam 370-355 között. Végleg. Ha eszem van nem nyúlok hozzá 200-ig, de annyit szívatott, hogy nem vettem vissza 200-on sem. Összeségében annyit buktam rajta szűk egy éve alatt, mint amennyit kerestem 1 hónap alatt. Tanulásnak megérte...
De mi van, ha benne ragadok 505-ön, a közelében sincs azóta sem... 🤔
Adamoo
Adamoo 2020. 06. 29. 11:11
Előzmény: #1012  csilla23
#1014
Köszönöm, hogy ilyen terjedelemben megosztottad a gondolataidat. 
Nagyon komoly személyiség fejlesztő hatása van a tőzsdézésnek, érdekes oldalát ismerem meg saját magamnak. 
Amikor nyerőben vagy, nagyon nehéz kiszállni és realizálni, pedig egészen addig amíg nincs a számládon a pénz egy fikció az egész. Aztán amikor elindul lefelé az árfolyam, hirtelen már mindennek örülne az ember. 
83 as árfolyamon vettem az Airbust és mit össze anyáztam amikor 75 re lement. Nah sebaj gondoltam, innen már csak felfelé fog menni. Aztán nem így lett. Most bármit megadnék egy 75 is árfolyamért... 🤣
Törölt felhasználó 2020. 06. 29. 01:02
Előzmény: #1008  Adamoo
#1013
Ha ez vigasztal, nem csak neked vannak mínuszaid. :)
Amit én tanácsolni tudok, az annyi, hogy csak akkor realizáld a veszteséget, ha másba jól be tudod tenni. 
Én pl márciusban kiszálltam az amazonból pirosban, de az a pénz azóta is parkolópályán van, nem vettem belőle semmit. Hülyeség volt így csinálni, mert ha benne maradok, sok % pluszban lennék...
csilla23
csilla23 2020. 06. 29. 00:37
Előzmény: #1008  Adamoo
#1012
Most mindenkiben komoly dilemmák lehetnek, és kell is, hogy legyenek. 
Hétvégén gondolkodtam kicsit az általános helyzetről. Be is akartam ide írni, hogy mire jutottam, de mostmár apropó is van, így, hogy leírtad a saját helyzeted.
Innen, az általános helyzetértékelés felől közelítve írnám le, hogy én miként fogok eljárni a jövő héten. Nekem az általad felsoroltakból egyik sincs, az Airbusról végképp nincs véleményem. Tehát ne vedd tanácsnak...
Nagyon trükkös 2-4-6-? hét jön. Az indexek magasra törtek májusban, de már a TA is könyörgött egy ilyen-olyan mértékű korrekcióért. A pénz áramlott az amcsi tőzsdékre, két hónap alatt például 110 milliárd jött át a pénzpiaci alapokból (ha jól emlékszem), tehát nemcsak a világtalanok vették a részvényeket. Jól alakult a reopen, a járvány pedig, legalábbis az USA-ban csitult. 
A lendületet még a tüntetések/zavargások/fosztogatások sem tudták megtörni, csak lelassítani. Eközben azonban (június folyamán) egyre rosszabb, kiszámíthatatlanabb lett a hangulat, volt nagy zuhés nap, volt olyan, amikor 2-2,5%-os sávban napon belül többször megmozgattak mindent. Újabb csúcsok jöttek egyes papírokban, kitörések indultak, újabb ciklusok kezdődtek, energiaszektor, industrial jelentős korrekcióba kezdett, stb. Minden ment a szokásos útján, de...
Mindenki érzi, hogy mennyire sérülékenyek a piacok, lettek napok, amikor mindent (függetlenül stabil osztaléktól, emelkedő bevételtől és eredményességtől, pozitív hírekről, TA-tól) adtak, nem is kicsit. Az utolsó napokban jöttek a pánikoltatós kommentárok: újabb csúcson a járvány, itt a 2. hullám; lőttek a reopen-nek; már a Holdon is a Biden vezet, biztosan nyerni fog... 
Csinálják a hangulatot.
Miért mondom? 
- Megint csúcson az új esetek száma, halálozás viszont 237. A kemény márciusi, április csúcson, napokon át jóval meghaladta kisebb esetszámmal az 1000-et.
- Jövő héten jönnek a júniusi összesített gazdasági adatok, lehet, hogy elmaradnak a várakozástól, de csökkenő a munkanélküliség, növekvő a foglalkoztatottság, stb. Szvsz.
- A közvélemény-kutatások össze-vissza mérnek, pl. az ultraliberális médiából NYTimes és a Hill által megrendelt országos méréseknél egy nap különbséggel (egyiknél Biden +14%, másiknál +4%-ot mutat). A csatatér államokban csúsztatás, hogy nő Biden előnye, éppenhogy csökken több államban a legutóbbi mérések alapján. Akinek van kedve az kattintgassa végig a “toss up” államokat: https://www.realclearpolitics.com/epolls/2020/president/2020_elections_electoral_college_map.html
(Hogy Texast, Georgiát és Iowát miért nem Trumphoz sorolják már most, arról a realclearpolitics és a fiverhirthyeight, a két nagy közvélemény-kutatást összesítő portált kellene megkérdezni. Persze, ezek olyan kutatások tömegeit emelik be az átlagoláskor, amelyek Madame Clintont is +8-10%-ra mérték országosan, a csatatér államokban pedig abszolút nyerőnek 2016-ban.)
Szerintem nem lesz itt semmi látnivaló:
a járvány végigmegy mindenen, együtt fognak vele élni -amíg nem lesz vakcina, gyógyszer -, jóval alacsonyabb halálozási rátával, mint az első időszakban. A gazdaság talpra áll a 4. negyedévre. Biden elbukja a választást.
DE:
Most hangulat van és lesz. A jövő héten cudar világ lehet a longra, egyre lejjebb üthetik a jobb papírokat is. Tartok a köv 2-4-6-8-? hétben újabb, akár váratlan, ok nélkülinek tűnő beszakadásoktól. Az indexek komoly fibo szintekig adhatják vissza az emelkedést, nevezzük korrekciónak, amit a félelmek, és annak kihasználói fognak mozgatni. 
Ha ilyen játék jön, ahhoz kevés vagyok. Beláttam. 
Nincs tracsiban az ideszánt tőkém 2/3-e, 1/2-e. 
Utálok -3%-nál jobban beragadni egy olyan piacon, amin lehet, ha ma eladok valamit, akkor ugyanazon a pénzen +20% papírt tudok venni 2 hét múlva, mert annyit esett az árfolyam. és utálok a +20% emelkedésből is kimaradni, várva a kiolvadást. 
Nem vagyok mindig eléggé higgadt, hogy napközben - ha elsz@rul a helyzet - vagy nyitóban, biztosan kivágjam azt, amit ki kell... Sorolhatnám napestig.
EZÉRT:
Én ugyan részpakkonként +2-6% ban ülök mindenben, kivéve az SPCE, amiben ilyen-olyan árfolyamról is van. Viszont védeni akarom a nyerőcskét, de főleg a tőkét. 
Velencei módra “a negyed és a negyed fele” (3/8, 3/8, 2/8) felosztást fogom követni. Három részpakkra szedek szét minden nagy pakkot (eleve több részletben vettem, más-más árfolyamon, összeségében 3-5%-os különbséggel.)
Stopot teszek be a részvényenkénti 
- 1. részpakkra (adott részvényből a mennyiségem 37,5%-a, 3/8-a) +4% nyerőnél meghúzva a stopot
- 2. részre (3/8) a napos SAR alá valamivel (ha biztosan lefordul egy papír időlegesen, akkor az tuti jelzi).
Példa: CRM. Átlagom 174 alatti, pénteken 183.17-en zárt, SAR napos charton 179,02. Ergo: 178.8-ra tenném a stopot, de hétfői nyitó utáni értékhez fogom igazítani.
- 3. részre (2/8): megtartom, ha lehet, de amint menthetetlennek tűnik a TA és/vagy -3-5%-ba kerül, akkor repül. Időlegesen. 
A szép, hogy ebben a papírban 194 volt a csúcs múlt héten, de nem adtam el, mert “kitörés” közben nem akartam elkótyavetyélni +10% körül... Pedig pár nap után látszott, hogy a szenvedés jön, csak ugye az ember nem dönt könnyen a napi forgatag közepette. ABBV ugyanaz pepitában: 99-en nem adtam, most lehet, hogy 96 alatt kell a 90-92-es pakkjaimat... Ez a múlt, ezen nem kár rágódni.
Összegezve: elkezdem a tőke felszabadítását, ha a piac is úgy akarja, és kiüti a stopokat.  Egyébként mindegy, hogy mennyi bukóval/nyerővel teszi az ember, mert ha jókor ad el, és jókor száll vissza, akkor úgy keres, hogy közben megmaradt a mozgástere is. Plusz csökkenti a rizikóját annak, hogy a tőke nagy részével nagyon (-35-50%) beragad...
Adamoo
Adamoo 2020. 06. 29. 00:30
Előzmény: #1010  yooio
#1011
Halistennek nincsen most szükségem a pénzre, de jobban örülnék, ha más szektorban lenne...
yooio 2020. 06. 28. 23:31
Előzmény: #1008  Adamoo
#1010
A leátlagolástól nagyon óva intelek, egy cégbe a portfolióid max 8-10 %t rakd, ha ez a telkes összeg kb 10k, akkor kb 1k-s pakkokat vennék , az Airbust en is hagynam, a másik cégről meg nem tudom micsoda, illetve a flowserset se. Nio sztem jo lesz hosszú távon, de tipikus felkapott stock. Várnék jó beszallokra és nem fórumra alapoznék befektetési döntést, bár pl én az SPCE-t innen vettem, de utánaolvastam és tetszik a story. 1x felfogjak hajtani, és vagy eladom, vagy tartom, még nem döntöttem el, de ezeket a pozikat kemény kézzel kell tartani, nincs mit tenni. Remélhetőleg olyan lovéval szalltal be, ami nem kell as köv 5-10 évben, és akkor nyugodtan tudod szemlélni, ahogy ég. a köv időszak nagyon volatilis lesz ez biztos, legjobb ha rá se nézel.
koba_k 2020. 06. 28. 23:12
Előzmény: #1008  Adamoo
#1009
 Airbust tartanám. Relatív nagy és jó cég…majd kiheveri. ( Bár én most repülőgyártókat és légitársaságokat bottal sem piszkálnám… majd. ) Ha van tőkéd, akkor csomagokkal lehet az átlagon javítani.
Adamoo
Adamoo 2020. 06. 28. 22:47
#1008
Tanácsra volna szükségem. Nagyon elrontottam a portfóliómat. Sajnálom, hogy nem előbb kezdtem el olvasni a topicot.
Jelenleg így néz ki:
- Airbus-t kb 3000 euróért vettem pont a csúcson, ráadásul csak 1 napra akartam, úgy tűnt, hogy fickós aznap és szinte azonnal lefordult, ahogy belevettem. (-25 %-ban vagyok)
- Nio-t kb 3000 dollárból (-5 %, de ez kevésbé zavar, hosszú távra vettem)
- Flowserve-t 1000 dollárból (+2 %)
- DXC Technlogy-t 1000 dollárból (-9,7%)
Van szabadon kb 2000 dollárom.
Nem tudom mitévő legyek. Airbustól meg akarnék szabadulni és a DXC-től is. Nyugodjak meg és várjak amíg visszamennek az árak, vagy nézzek ki egy napot amikor kicsit felfelé megy mondjuk az Airbus, hígítsak hozzá 62-ön és adjam el, nyeljem be a veszteséget? Sokkal jobb helyekre tudnám most betenni a pénzemet.
Ti mit javasoltok? Előre is köszi.
yooio 2020. 06. 28. 19:37
Előzmény: #1006  AudreyDeak
#1007
Én 200 alatt tuti bővitem, legutóbb a szenátusi meghallgatás előtt vettem, de megkerülhetetlenek, lehet itt szórakozni hogy 30 napig nem meg így-úgy, de ezek akkor se megkerülhetetlenek, aki nem hirdet ott, hatranyba kerül. Majd jóhogynem 1,5 mrd embert eléri platformot bojkottálnak. 
Max, hogy olcsóbban tudjanak hirdetni, de különben.... Hipokrita brigád! :) 
AudreyDeak 2020. 06. 28. 12:16
#1006
Sziasztok. FB-ban gondolkodok a héten, meglátjuk mennyire lesz vérzivataros a hét. Ezt a bojkottot nem találom komolynak , szerintem sikerül megállapodásra jutniuk. 185-195 -ös beszállókat rebesgetnek, de én lehet hogy beállok 200-ra. Viszket a kezem. Nem biztos hogy  a fenti szintekig leverik. - Másik BA és SPR aminek lehet egy kis húzása. Hétfőn 727 Max teszt.
esskay1
esskay1 2020. 06. 27. 22:32
Előzmény: #1003  Shareholder
#1005
Kösz mindenkinek, enis inkabb a kulfoldit reszesitem elonyben. 
Shareholder 2020. 06. 27. 21:46
Előzmény: #999  blumen
#1004
Nekem is van náluk számlám, igaz ritkán kereskedem náluk. Amit a KBC topikban írnak róla, az nem éppen a kevés hibáról és stabilitásról árulkodik, bár attól függ, ki mire használja. Kifinomult daytrade stratégiára alkalmatlan, lusta portfolió építésére és napon túli kereskedésre inkább használható.
Shareholder 2020. 06. 27. 21:30
Előzmény: #998  esskay1
#1003
A magyar szolgáltatókat kerülném. Tradestation, Interactive Brokers de ha mindenképpen magyarországi szolgáltatót szeretnél, akkor Random Capital vagy KBC. 
Pénzügyi fitnesz csinált egy bróker összehasonlítást tavaly, érdemes körülnézni a listáján:
https://penzugyifitnesz.hu/wp-content/uploads/2019/03/Br%C3%B3ker-%C3%B6sszehasonl%C3%ADt%C3%A1s-2019-t%C3%A1bl%C3%A1zat.png
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:08
Előzmény: #998  esskay1
#1002
Saxo-t ajánlom ha külföldire vágysz
opandup 2020. 06. 27. 17:51
#1001
Kíváncsi vagyok, hogy a DDOG-nál is ugyanaz lesz-e, mint az FSLY esetében...pénteki zárásnál egy kövér forgalom mellett sikerült beverni a papírt, ami kitárazásról árulkodik...azonban hiába a túlvettség és a divergencia is, mert simán felránthatják, ahogyan tették ezt az FSLY esetében is...apropó FSLY, ez már simán a 2000 évek kategória ám, ami megy és ha index szintjén nem is de egyes papírok esetében lesz sírás...

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek