Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 11. 01. 09:51
Előzmény: #9794  Karvalytokes
#9820
Újabb jó hirrel kezdődik a hét.A KBC securities 10 ről 12 euróra emelte az XFAB célárát, vételre ajánlva.További jó hir hogy az Invesco asset nek márcsak 1 millió részvénye maradt a 6 millióból, amit 2 euróért vásárolt és március óta nyomás alatt tartotta az árfolyamot.Az XFAB 18P/e vel forog, szemben a TMSC 40.A tower 33,Hua hong 47,Vanguard semiconductor,30 P/e értékelésével.Ráadásul nem gyárt memória chipeket igy a ciklikusság sem annyira mérvadó.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 31. 19:27
Előzmény: #9151  MetalHeart
#9819
RHMG:
A német Wehrmacht Q_3 előzetest adott, amire komoly eladás indult meg, majd visszatért az árnyékból, vmely alap próbálkozott egy beszakítással, de beszopta, sőt péntekre vissza is állt a rend. Nov. 5-én jön a Q_3, a várakozások szerint a chiphiány ellenére is jó lesz a GYJ, a működési eredmény 106 millió euró körül lesz (tavaly 109 millió euró) és 1,258 mrd euró árbevétel (tavaly 1,261 mrd euró). Az célzott 9-10%-os üzemi haszonkulcs tartható, az árbevétel növekedés viszont csak 6% a jelzett 7-9% helyett (vélhetően erre szakította be az árfolyamot vmelyik alap). Amennyiben megerősítésre kerül az előzetes, úgy a kedvező bőven 100 euró feletti célárazást is figyelve jó beszálló lehet a 200MA alatt, hogy 100 eurónál már 20% profit legyen. Amennyiben a Q_3 "csalódást hoz", úgy valszeg tesztelésre kerül az árnyék alatti 50% fibo és egyben lokális mélypont, ami már kimondottan olcsó árazást jelentene.
https://kepkuldes.com/image/ub56Qi
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 31. 16:21
Előzmény: #9074  MetalHeart
#9818
AIRG:
A Q_3-ban 19% kevesebb a korrigált üzemi eredmény a 666 millával a tavalyi Q_3-hoz képest, viszont 9 hónapra nézve 3.4 mrd-ot csináltak, így még 1.1 mrd-ot kell összehozni a 4.5 mrd-os előrejelzéshez. A Boeing viszont komoly problémákkal küszködik továbbra is, korábbról a 737 Max, újabban pedig a 787-es "Dreamliner" révén, így a párosból egyértelműen a az Airbus van kedvező helyzetben. Az elemzői célárak 120-151 eurós tartományban tobzódnak, egyhangúan biztató kilátásokat jósolnak, így a jelen árfolyamról, a 61.8%-76.4% fib tartományból való sikeres és szignifikáns kitöréssel előbb 2 rés betöltése, majd a pandémia csúcsán látott 100% fibo tesztelhető 140 euró közelében. Egyelőre azonban az összeszűkült bolikban, enyhe eladási jelzéssel a 21/50MA alatt mozogva még könnyen elképzelhető az oldalazásból való lefelé mozdulás a tartomány alsó élének tesztelésére, ahova már a 200MA is felzárkózott. A 61.8% fibo, 200MA páros támasz viszont erős fordulatot adhat egy mikulás ralliban, feltéve, hogy nem lesz globális esés a közelgő Fed-Ekb lépések miatt.
https://kepkuldes.com/image/ubEhOf
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 31. 16:17
Előzmény: #5933  MetalHeart
#9817
1COV:
Év eleje óta oldalazó trendcsatiban, miután a pandémia mélypontról duplázott. Mostanában a kínai piacról jönnek (nyugtalanító) hírek, ugyanakkor az elemzők optimisták a kilátásokat tekintve és célárakat is emelik, ezeket látva itt jó beszállók lehetnek. Markáns oldalazó csati van 161.8%-200% fibo között, jelenleg esésben van a 176.4% fibónál billegve, ha letörne innen úgy ismét a oldalazó csati alját érdemes figyelni 52 euró környéken. A nyitott rés, mindhárom mozgó alatti árfolyam és a down trendvonal nyomása óvatosságra int, a GYJ nov 8-án jön, a környéken nagy mozgásra van esély !
https://kepkuldes.com/image/ubE6GA
Investor8 2021. 10. 31. 07:32
Előzmény: #9815  Zsimo
#9816
Mivel kapcsolatban lenne a bejelentés? Bocs mobilról írók nem látom melyik előzményre gondolsz.
Zsimo
Zsimo 2021. 10. 30. 16:09
Előzmény: #9802  MetalHeart
#9815
Köszönöm. 
Én fontolóra vettem egy bejelentést az MNB tőzsdefelügyelet felé. Tudom semmi erdeménye sem lesz de nézzenek már a körmük alá. 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 30. 15:22
Előzmény: #9650  MetalHeart
#9814
O2D:
A lokális down trendvonal áttörése - úgy néz ki - kudarcba fulladt pénteken... a bolik megnyitása újabb eső pályát sejtet, lokális mélypontok irányába, úgy 2.2 euró környékre, durvább esetben a 38.2% fibot tesztelik majd 2-2.1 euró körül. Ha sikerülne a jövő héten egy ellentámadásba lendülni, úgy a 2.35 környék elérhető lenne ahol a 200MA mozog, felette az esésbe forduló 50MA, hogy death-cross alakuljon ki, még feljebb pedig a rés... ezek túl erős szintek, hogy pusztán vételi próbálkozásokkal lebonthatók legyenek.
https://kepkuldes.com/image/uKp7kR
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 30. 15:07
Előzmény: #6778  MetalHeart
#9813
BASFN:
Rég volt... a Q_3 nem volt rossz, sőt profit előrejelzés emelés is volt, ennek ellenére eladás dominált, ez a csökkenő trend felső élen következett be, majd péntekre lenyugodott. Ha a lokális mélypontot töri, akkor irány a még korábbi mélypont és a 61.8% fibo, azaz 59-60 eurós zóna, ami erős támasz, sőt 60 közelében duplaalj is lehetséges, a célárak kb. 70-113 eurós tartományban mozognak, így jó vételi pontok lehetségesek.
https://kepkuldes.com/image/uK5i3y
https://kepkuldes.com/image/uK5Bs2
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 30. 14:57
Előzmény: #8440  MetalHeart
#9812
ALVG:
Nov 10-én Q_3, jelenleg a strukturált Alfa botrány árfolyamvesztését korrigálja és a 61.8% fibo támaszról meggyőzően fordult is. Jelenleg már a pandémia mélypontjáról induló up trendvonalra is visszamászott a 21/50MA maga mögött hagyva. Mintha már a piac beárazná ezzel a 6 mrd feletti büntetést, ugyanakkor a 200MA, nyitott rés zóna áttörése valszeg nem fog menni, legalábbis amíg nincs egyértelmű összeg konkrétum (márpedig ez gondolom nem egy rövid jogi procedúra lesz) és a Q_3 számai nem ismertek. A kártérítésre viszont valószínűleg tényleg nem kell (nagyon) megijedni miután elvileg lesz kb. 10-11 mrd profit, és Svájcban már eladtak egy életbiztosítási portfóliót a puffer növelése érdekében. Mindenesetre 200MA, rés áttörése nélkül nincs igazi vételi hangulat.
https://kepkuldes.com/image/uKvVJc
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 30. 14:49
Előzmény: #8558  MetalHeart
#9811
ADSGN:
A kínai piac gyengélkedése, a vietnami korona problémája nyomasztja a céget, de az csúcsról tartó esés megállt a 61.8% fibo szinten és esés korrekciója indult be közel 3 hete. Jelenleg kritikus szinten van a 50MA, 76.4% fibo páros alatt, míg felette ellenállás erősítésnek a 200MA és mindez death-cross csillagzat alatt. Az ellátási lánc gondjai az elemzőket is megosztja, a 245-345 eurós célárazás nem nevezhető túlzottan egyetértésnek a cég értékét illetően. Az ellenállás zóna áttörése siker lenne, ekkor 300, majd a 100% fibo 317 körül lenne a következő megálló, de sztem erre kicsi az esély, inkább a lefordulás valószínűbb, hiszen a piaci kilátások a szakik szerint nem fognak javulni a következő időszakban. Viszont a szept. végén lezárult Srv után újabb 450 milliós Srv indult (év végéig végrehajtva), ami támogatást adhat a vételben, valójában az egész kibaszott esési korrekció ennek tulajdonítható. A lényeg, egy irányadó gyertya jöhet, hogy ami eldönti, hogy a kritikus ellenállás felett vagy alatt folytatódik a következő hetekre meghatározó mozgás, ez valszeg már a következő héten megtörténik, így érdemes figyelni.
https://kepkuldes.com/image/uKvoJA
bankos
bankos 2021. 10. 29. 20:27
Előzmény: #9809  MetalHeart
#9810
Ja nem azért írtam, de nyilván szívesen olvasom a bejegyzèseid. Köszönöm!
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 20:23
Előzmény: #9808  bankos
#9809
meglátjuk, a következő napokban több időm lesz, átnézem a grafikonokat, és bedobom ötletelésre...
bankos
bankos 2021. 10. 29. 20:20
Előzmény: #9807  MetalHeart
#9808
Zavaros minden az biztos!!
Én is megvárom mit hoz a covid most , aztán biztos lèpek Lufi és TUI ügyben..
O2d akár 2,1-ig is lemehetne , de talán 2,2-nèl fordul.. az oszti miatt jó 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 20:14
Előzmény: #9805  bankos
#9807
Morg már engem is érdekelne, feltételezem, hogy tényleg igazuk van az elemzőknek, miszerint durva alulárazás van már és ez csak a shortolók játéka ami most van.
O2d-t megnézem a hétvégén...
Lufi és Tui nehéz szituban továbbra is, mert nem látni a pandémia végét, a téli hónapokra valszeg minimális forgalom lesz és majd tavasszal javulhat a helyzet.
Csak nézelődöm a piacon és sopánkodok az infláción meg az erőszakos vételeken. Zavaros minden, mikulásralli, fed-ekb abszolút kisiklása, bitcoin idiótizmus, németeknél láthatóan közeledő problémák... simán lehet, hogy idén már semmit sem veszek...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 20:05
Előzmény: #8948  MetalHeart
#9806
DBank:
A rallinak valszeg vége, a 138.2% fibo csúcsról lefordult, majd pár napja a korábbról nyitott rést betöltve már másnap megadta a lehetséges folytatás irányát - lefelé. Ennek fő oka a Q_3, amiben 554 millió eurós adózás előtti eredmény van és...  további 700 milliós szerkezetátalakítási költség... egyeseknek eldurrant az agya és adták a papírt ahogy a csövön kifért. A Q_4-ben szintén szerkezetátalakítási költségek leírása jön, viszont a közleményük szerint ezzel a 22-es költségek 90%-át már leírják, így a további profit és majdani kamatemeléssel már világosodik a pálya. Úgy mondanám, hogy a 100% fiboig eshet gond nélkül, pontosabban a 200MA, 100% fibo zónába, alatta durva eladási hullám indulhat be. Még vannak jó támaszok, ahol van lehetőség megfordítani a mozgást.
https://kepkuldes.com/image/u3Nmk2
bankos
bankos 2021. 10. 29. 19:57
Előzmény: #9804  MetalHeart
#9805
Szeva Metál!
Követem Morphosyst , nagyon gondolkodtam 40 alatt vételen ..de nem léptem meg végül..
O2d van csak német papírom 2,35 átlaggal.. de most délnek vette az irányt, talán 2,2 foghatja.. itt sztem rá is vennék..
Lufi és TUI követem mèg, de azok ráèrnek mèg sztem...
Nálad mi a helyzet?
Van valami jó német papír amit érdemes figyelni??
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 19:44
Előzmény: #9770  MetalHeart
#9804
MORG:
A shortok nem változtak, kettőnél még növekedés is van, talán érdemes az első komoly irányjelző gyertyát megvárni...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 19:22
Előzmény: #9413  MetalHeart
#9803
AUTOWALL:
Rég volt már... és már nem tudom követni, mert van itt minden: kötvény kibocsátás, loc-up feloldás és újabb loc-up, vezetői részvény jutalmak, és masszív új részvény kibocsátás hígítással... Vágó Attila is izzadhat rendesen, hogy mennyit is érhet a papír most... mindenesetre ma beleadtak rendesen, persze volt is honnan. Egyelőre nagy gond nincs, a közel 35%-os ralli korrekciója látható, a 161.8% fibo, 21MA jó támasznak látszik, további támasz van 118 körül az 50MA révén, alatta viszont a ralli végéről beszélhetünk, ekkor még egy utolsó támasz lehet a 138.2% fibo, még alább viszont már csak a 200MA. Amennyiben sikerülne a mai esést feldolgozni pár napon belül, úgy nyitott lehet a pálya a 200% fibo szintig ami 140 körül van.
https://kepkuldes.com/image/u3nRpm
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 18:59
Előzmény: #9142  MetalHeart
#9802
APPB:
Továbbra is abszolút érdektelen, már célár frissítés sincs és az SRV is hazugság volt. 2017.11.07-én volt extrém csúcson (1173), azóta viszont a jelen árfolyam(273) mellett "900 kilós medve" uralja a terepet...A down trendvonal mentén csorgatják, jól láthatóan még a gold-cross technikai jelzést is szeretnék elfojtani, a fő tulajok nem sietnek még a könyv szerinti érték elérésére sem. Mindettől függetlenül vmit mégis kéne lassan csinálni a 38.2% fibon való jó 5 havi szarakodás után a down trendvonalról elmozdulva mindhárom mozgó alól egy irányjelző gyertyával...
https://kepkuldes.com/image/u3ppT3
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 18:43
Előzmény: #9766  MetalHeart
#9801
DE30:
Gyenge az Apple és az Amazon jelentése? Dehogy ! Pont az a jó, hogy akár még szarabb is lehetett volna, tehát kiválóan teljesít, venni kell még több papírt ! A Fed elvesztette a kontrollt az infláció felett ? Az Ekb is összevissza beszél már, amit a piac nem hisz el ? Semmi gond, infláció ellen vegyél részvényt, majd lesz hülye aki még drágábban is megveszi... amíg van miből. Magas átoltottság ? Csökkenő járvány? Akkor mi a faxé is emelkedik mindenhol nyugaton is ? Nyilvánvalóan mindenki hülye, aki nem vásárol részvényt, hajrá induljon már a kibaszott mikulás-ralli ! A mai mérséklődést az aljról majd 200 ponttal húzták meg mint a gép... elképesztő.:D:D:D
https://kepkuldes.com/image/u3vEKg

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek