Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 25. 07:56
Előzmény: #9568  MetalHeart
#9580
#csakalong :D
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 24. 23:41
Előzmény: #9578  MetalHeart
#9579
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/vagyonmentes-svajc-nemetorszag-valasztas-offshore-vallalkozasok-julis-baer-ubs-reuters-spd-adoemeles.737108.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
A Dax messze nem árazta be, hogy egy bal és zöld kimenetelű váltás szétverné a német tőzsdét, nemcsak a befektetők kirablásával hiszen ez a vérükben van, hanem a cégek "környezetvédelmi" megszorításával is ! A lehető legrosszabb kimenetel lenne ez a felosztás, Németországnak vége lenne ezen elmebeteg irányzatokkal.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 24. 23:30
Előzmény: #9575  Törölt felhasználó
#9578
Jó összefoglaló, részemről az alábbi meglátásom van a helyzetedhez, miszerint gondold át, hogy hol tartasz az életben (család, karrier, vagyon), add hozzá az életkorodat, vedd számba, hogy milyen anyagi céljaid vannak(hitel, befektetés, életszínvonal növelése). Ha 40 alatt vagy, úgy a tőzsde mint befektetés még 20 évig simán mehet, pláne ha alternatív lehetőségek szűkösek, illetve hozam tekintetében jóval gyengébbek (az ingatlanon kívül). Ha 50 környéken jársz, már érdemes óvatosabban eljárni, figyelni a tőzsde ciklusokat, hogy 60 környéken lehetőség szerint bika piacon szépen visszavonulj, átcsoportosítva a tőkét ingatlan-állampapír-egyéb(ami számodra megfelelő) formá(k)ba egy megfelelő lehajtó utat bejárva a nyugdíj felé.
A 38.7% "nem jó, de nem is tragikus"... :D
A viccen túl viszont - ahogy írtad - mentálisan fejlődtél, tapasztalatokat szereztél, ez így, mint  hozam+tapasztalat egyáltalán nem kevés (a nagy nyerőt, hogy hirtelen masterplast X-szerezés, vagy amcsi piacon többszörözöd a lét, felejtsd el, elenyésző ezek száma, a pandémia generáció nagy többsége 2-3 év múlva - ha eközben lenne egy masszív medvepiac - már sehol sem lesz, mentálisan és anyagilag nem fogják tudni kezelni a gondolkodásukból kifolyólag és a tőkeáttételeknek köszönhetően, ők nem befektetni vannak a piacokon, hanem extrém nyerőkre vannak belőve, te viszont valszeg akkor is itt leszel.
Ha közepes tőkével évi 10-15-20%-ra sikerül idővel feljönnöd, sztem nagyon elégedett lehetsz magaddal 2025, esetleg 2030  végére.
Törölt felhasználó 2021. 09. 24. 07:43
Előzmény: #9576  Törölt felhasználó
#9577
Am meg ez az egész egyik napról a másikra dugába dőlhet, jön egy kitartó bear es dobhatsz mindent:) ki tudja.... csak "játékosan":)
Törölt felhasználó 2021. 09. 24. 07:39
Előzmény: #9575  Törölt felhasználó
#9576
Hát ennyi. Kiváncsi leszek mondjuk 1 ev elteltével mi lesz a "statisztikai levonás".
Törölt felhasználó 2021. 09. 24. 07:37
Előzmény: #9574  Törölt felhasználó
#9575
Visszakerestem az elmult (2015 marc kezdtem) éveket. A legjobb évemben valami 16.xx% hozam (nyilván voltak itt év végére beragadt pozik is, ezek a realizált hozamok, amik pl kövi évben jöttek ki stb...) szóval árnyalt a kép, de valami alapján le kell vonni a konturokat. 
Mentalisan sokat fejlődtem. De ebben megvolt a fokozatosság és itt hosszú hónapok évek...emlékszem mikor a covid vitt mindent végig néztem ahogy (emlékeim szerint) már már a tőkémbe! mardos az árfolyam. Egy ideig morgolódtam, mert terveim voltak pont decemberben járt volna le a tbsz em, hozamot ki szerettem volna szedni. Mind1 átdobtam magam ezen. Ennek ellenére nem volt egy álmatlan éjszakám abban az időszakban a pozicióim miatt. ( Talán mert az ember már megtanulja hogy mindig két irány létezik és fejben valahol kalkulál lehetséges kimenetelekkel, megtanulja kezelni a dolgokat). Míg ha ez indulásom utáni időszakban kap el, hát nem tudom...
Teljesen máshogy nézek már erre a "játékra" mint anno. A legrosszabb/legjobb hogy szeretem:) hogy miért rossz? Mert függővé tesz, ez alatt azt értem: lesz hogy valaha önszántamból abbahagyom?(önszántam=nem a piac kényszerít rá). Ez még képlékeny, és nem tudok választ adni rá... :)
Megnéztem a 2015 tbsz em ami át lett hozva covid miatt, az ennyit ér mindenem alapján 38.7% van. Hát ennyit erről. ...továbbra sem fogok "dubaiba" költözni:)
Törölt felhasználó 2021. 09. 23. 23:15
#9574
Írtam év elején hogy nyitottam egy swinger dt számlát amin teljesen más "játék stilust, nevezzük rendszernek, próbálok ki mint eddig. Csak egy pappere "specializaltam" magam/követek- az a Mol.
Így picit több mint fél év után számot vetettem kontrába állítva a korábbi stilussal.
Szóval: 02.10 kezdtem bele akkor vettem az első Mol  pakkom ezen a számlán. Most Mol-talan  vagyok per pil ismét. A teljes tőkére vetítve 20.9% nál jarok.
Ebben sok ügylet van. Így visszanézve ha beleülök ott aznap és csak 2530 nál adom el akkor vagyok 18% nál..dehát előre ki tudja ezt...legalább olyan nehéz a jo kiszálló is mint a...
Törölt felhasználó 2021. 09. 23. 17:10
#9573
Ki fog törni a MOL
Törölt felhasználó 2021. 09. 23. 00:18
Előzmény: #9569  MetalHeart
#9572
Atya világ, ránéztem az SP -re :O
Hát azért elég * pappert sikerült kifogonom  a molly val :_D azért 100% ot emelkedett a parától nézve. Ez durva...hát nem tom mi lesz ebből. Meredek is. Mol elbujhat a fasorban sincs...
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 21:45
Előzmény: #9570  Törölt felhasználó
#9571
Ha történt volna itt, igazi járvány most 500millioval kevesebben lennénk, aki ezt nem látja az vak és még hülye is
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 21:43
Előzmény: #9564  MetalHeart
#9570
Oltás mi erre a bizonyiték vagy bármire is hol vannaj a bizonyitékok, humbuk járvány kor.onahumbukk, 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 22. 21:03
Előzmény: #9567  Törölt felhasználó
#9569
Elképzelhető, ha a 21/50MA áttörés megtörténik, akkor jöhet a legújabb (szaggatott vonalas) down trendvonal, réstöltés áttörése... kibaszott fárasztó macska-egér játék ez már hónapok óta, úgy mondanám, hogy amíg a pénznyomda működik, addig a piacok nem tudnak esni, de venni már nemigen akaródzik senkinek...
:D
https://kepkuldes.com/image/SYWSgu
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 22. 20:55
Előzmény: #9566  Shortfolio
#9568

Nem értek a "lovakhoz", de az egész 2008 óta tartó pénznyomda egy történelmi kísérlet (volt)... ellenben az alábbi elméleti futtatásokkal azonosulni tudok...
https://economaniablog.hu/2021/09/21/ha-a-fed-helyeben-lennek/?
https://concordeblog.hu/2021/09/22/penznyomtatas-lesz-e-a-fednek-kabul-pillanata/
minél tovább nyomtatnak, annál brutálisabb lesz az infláció, ezt leginkább a sima mezei fogyasztó fogja megérezni, az eszközár infláció eleinte nagyon jó, a tulajok egyre nagyobb árfolyamoknak örülhetnek, de aztán csak összeomlik az egész kártyavár és a tulajok túlnyomó többsége leírhatja a befektetését...
mára ennyi, holnap meglátjuk miként értékeli a piac a mai nagy semmit ! Folyamatosan hülyére veszik a piacokat.
:D
Törölt felhasználó 2021. 09. 22. 20:45
Előzmény: #9565  MetalHeart
#9567
Ha ilyen pozitiv, holnap MOl simán mehet megint a 2440 zónának.
Shortfolio 2021. 09. 22. 20:44
Előzmény: #9563  Shortfolio
#9566
Köszönöm a részletes kifejtést! Ezzel én is így vagyok! Viszont leginkább a FED döntés kapcsán érdeklődtem, hogy mi lenne a helyes döntés a FED részéről? :)
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 22. 20:17
Előzmény: #9564  MetalHeart
#9565
OK, tehát megint hazudik a FED és felrobbantja a tőzsdéket... longosok örülhetnek, asszem komoly időt nyertek megint... hihetetlen...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 22. 20:15
Előzmény: #9563  Shortfolio
#9564
Helyes döntés ? Úgy mondanám, hogy a kisebbik (tömeges)kockázattal bíró megoldást, az oltást választanám. Itt inkább az az érdekes, hogy idővel mégis erre az útra lépnek az egyes kormányok, országok, azaz a szigorítások felé, amit korábban nem mertek még elméletben sem kifejezni. Ezen filóztam én is korábban, hogy a kártya és a meló a két szegmens, ahol megléphető a szigor. Ha itthoni különféle netes csoportokba belépsz,  ami fertőzéssel oltással foglalkozik, mindenhol kiderül, hogy a sulikban már tömegével vannak fertőzöttek és ez egyértelműen a felnőtteken fog keményen lecsapódni. Itt-ott elvétve lehet már maszkos embereket látni, de ez érdmben abszolút kevésnek néz ki. A vadászati kiállítás után sztem rohamtempóban lesz szigorítás, akár lezárás is... de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni, mert a cégek nem ciklikus működésre vannak beállva, belátható időn belül falig el kell menni, hogy vége legyen a fertőződésnek, illetve vírusnak.
Shortfolio 2021. 09. 22. 20:03
Előzmény: #9562  MetalHeart
#9563
Mi lenne szerinted a helyes döntés?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 09. 22. 19:41
Előzmény: #9321  MetalHeart
#9562
Még van egy kis idő (20:00) az amcsi bohóc fellépéséig...
https://index.hu/kulfold/2021/09/22/nemetorszag-vakcina-olaszorszag-karterites-munkavallalas/
addig egy kis idegesítő érdekelteknek... elkezdődött a szigorítás mind a mozgás, mind és legfőképpen(!) a meló területén... nálunk még csak "vizsgálják a lehetőségeket", de például a Wizzair már konkrétan lépett...
bankos
bankos 2021. 09. 22. 15:38
Előzmény: #9560  MetalHeart
#9561
Igen pont most olvastam, köszi a tanácskozást!

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek