Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 23:22
Előzmény: #6737  obiwan69
#6740
23.6% - 1795... azaz 1800, ha alatta lesz, úgy a rés töltése szinte biztosra vehető...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 23:15
Előzmény: #6738  patapapa
#6739
Szép jó estét ! Tény, hogy óriási csalódás a történet és természetesen a rajongói fórumnak is annyi... a rengeteg kis spekával és a sok semmiből előbukkant megmondóval már nem érdemes túlzottan ott írogatni, de nincs ebben semmi rendkívüli, az élet része... ennél sokkal fontosabb, hogy mi lesz a történet folytatása, miután egyrészt német belpolitikai kérdés lett a botrányból (lásd Bafin , E&Y felelőssége, stb.), másrészt már az Európai Parlamentig is eljutott a cirkusz... Markus Braun épelméjűsége is kérdés már számomra... bár  ekkora kockázatot (hazugságot) valahogy nem tudok jelenleg elképzelni róla, hiszen irtózatos nagyot kockáztatott... ehhez óriási hiba volt tőzsdére vinni a céget a világ szeme láttára, anélkül még évekig elhúzhatta volna... és furcsa módon nem is csökkentette a kitettségét, sőt, tőkeáttétel révén még kimaxolta a kockázatot... hogy mi lesz a részvényeivel, ez gondolom később majd kiderül... egyetlen esélyünk a bankokkal való megegyezés, ami hidegvérű pénzügyi számítások mentén érdeke minden szereplőnek... az E&Y felelőssége is óriási, mert évekről szól a vizsgálat, évente 4szer és végül a teljes év pipálásával és több tucatnyi könyvvizsgálóval... hírek vannak, hogy új CEO-val, cégnév módosítással(!) abszolút számviteli, pénzügyi takarítással túlélheti a cég, noha a csődkockázat árazás az egekben, de alapvetően a pénz beszél... írogatnak a Softbankról is, ki mit szeretne látni, de hivatalosan nincs infó róluk sem... kivárok, bár azt gondolom alapból érdemes teljes buktának elkönyvelni, jobb esetben kijönnek a számok, hogy mennyit ér a cég... szó van róla, hogy a Delivery Hero vagy vmi más szar jön a helyére a Dax-ba... meglátjuk m lesz a héten a megállapodás eredménye az amcsi gyerekkel, aki amúgy full tiszta, és asszem fő életműve lenne a karrierjében, ha pályára tenné a céget...
patapapa 2020. 06. 22. 22:33
Előzmény: #6731  MetalHeart
#6738
Accept mióta nem írsz a WC topikba teljesen elvadult  ! Követlek a BLUE topikba ! Szia !
obiwan69
obiwan69 2020. 06. 22. 21:06
Előzmény: #6736  MetalHeart
#6737
Köszi Metál, mennyi a 23,6 fibo pontos értéke?  1.780 körül? Köszi!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 15:16
Előzmény: #6708  MetalHeart
#6736
MOLB:
Több mint 1 éve, hogy a csúcsról down trend alatt van az árfolyam... mind az eredeti fibo alapján megcsinálta a korona esésben a programozott -100% fibo szintet is, nyilván nem véletlen volt... mind régi mind az új fibo szerint megvolt az esés korrekciója is, a fenti rést nem töltötte be és a lokális down trendvonalat sem törte át... jelenleg eladási jelzéssel elvileg még megpróbálkozhat egy újabb (2.) kitöréssel a down trendvonal, 38.2% fibo, 21/50MA masszív ellenállás zónában, de kérdéses... a részemről nem tartom valószínűnek... az alsó rés régóta vár a betöltésre, de elég messze van, első támasz a 23.6% fibo szinte látható...
https://kepkuldes.com/image/ZJZ80y
https://kepkuldes.com/image/ZJZ2U3
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 14:02
Előzmény: #6706  MetalHeart
#6735
AUTOWALL:
Kedvező fordulat az up trendcsati aljáról, miután a szlovén Bmw hír megjelent... vételi jelzéssel a 2.  lehetőség nyílhat meg a 61.8% fibo, 200MA páros alkotta zóna tesztelésére és a Concorde célár is kellően messze van még innen, új belépők számára is...
https://kepkuldes.com/image/ZJeJSc
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 11:20
Előzmény: #6534  MetalHeart
#6734
TUIG:
A 38.2% korrekció teljesült, a down trendvonal áttörése nem jött össze, a 21/50MA zóna és a rés töltése valószínűsíthető...
https://kepkuldes.com/image/ZuNG1g
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 10:53
Előzmény: #6537  MetalHeart
#6733
LHAG:
"Elutasíthatják a Lufthansa mentőcsomagját Nem biztos, hogy a Lufthansa csütörtöki rendkívüli közgyűlése jóváhagyja a 9 milliárd eurós német állami mentőcsomag felvételét. A részvényeseknek eddig csak 38%-a jelezte részvételét az online közgyűlésen. Ha a részvétel 50% alatt marad, akkor nem elég az egyszerű többség, hanem 2/3-os többségre van szükség a közgyűlési pontok jóváhagyásához. Vagyis a jelenlegi helyzetben a 15%-os részesedéssel rendelkező Heinz-Hermann Thiele képes lenne egymagában blokkolni a mentőcsomag elfogadását. A nagytulajdonos korábban már támadta a megállapodás részleteit, de nem árulta el, hogy ennek ellenére támogatni fogja-e annak elfogadását a közgyűlésen. Közben egyre több olyan hír jelenik meg, miszerint mostanra egyik fél sem igazán elégedett a mentőcsomag tartalmával. A részvényesek túlzónak tartják a 20%-os állami tulajdonszerzést, a szakszervezetek még nagyobb állami beleszólást szeretnének a munkahelyek védelme életében, a menedzsment számára pedig némi könnyebbséget jelent, hogy az osztrák és a svájci állam kedvezőbb feltételekkel már kisegítette a Lufthansa helyi leányvállalatait, így némileg javult a csoport pénzügyi helyzete."(Erste)
A korrekciója szépen teljesült a 61.8% fibo szintig, vmivel 200MA alatt... a milliárdos öreg újra keveri a lapokat...
https://kepkuldes.com/image/ZuMlfQ
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 22. 10:44
Előzmény: #6459  MetalHeart
#6732
WDIG:
Technikailag kész... ha nem lesz csőd (vannak erre utaló jelzések), ez az 1.9 mrd nélkül is olcsó, de a bizalmi faktor viszont óriási diszkontot igényel jelenleg...
https://kepkuldes.com/image/ZuMXkf
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 21. 18:38
Előzmény: #6730  Csill58
#6731
Neked is ajánlom, hogy kevésbé figyeld... az nem az fórum már ami volt...  más... Markus is bajban van nem is kicsit... gondolom tudod, hogy a vásárlásai egy részét részvény fedezetre generálta... nos 392 millió eur értékű részvénypakkra felvett 150 millió eurós kölcsönt... most a fedezet 108 euróra csökkent... feltételezem, hogy a WC mellett ő is megegyezik a DB-vel egy átstrukturált megoldással...  a topik meg nem longos-shortos háború, hanem nettó hülyeség és hisztéria, de persze mindenki azt ír, amit szeretne... bajban vagyunk ez tény, de sztem megoldják a fedezeti hiányt mind a WC, mind a Braun magánvagyon tekintetében, mert kőkemény üzletről van szó, amit nem hagynak veszni az érdekelt felek... a legnagyobb hiba lenne földbeállítani a WC-t... legyen egyelőre ennyi... engedd el a "zajt" a fórumosok részéről...
Csill58
Csill58 2020. 06. 21. 18:28
Előzmény: #6723  MetalHeart
#6730
Sajnálom, hogy a WDI topikban már nem írsz, sajnos valóban felhigult, egyre inkább shortos és longos háborúvá vált.
slp85 2020. 06. 21. 16:04
Előzmény: #6727  MetalHeart
#6729
Köszi a segítséget! 
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 15:03
Előzmény: #6727  MetalHeart
#6728
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 21. 15:02
Előzmény: #6724  slp85
#6727
A fibo hálóban egyetértünk, a piros csökkenő vonal (és minden más valódi (nemcsak hasonlítása, saját magad általi erőltetése) alakzat felismerése) inkább "művészeti" kérdés, hogy honnan hova húzod és azon belül is kanóchoz vagy inkább gyertyateszthez rögzíted, viszont elég fontos, hogy érdemi infót kapjunk... a 200MA és 61.8% ellenállásokat viszont feltétlenül vedd figyelembe, azaz ott van az igazi döntés a trendet illetően... 
Hajrá a próbálkozásaidhoz !
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 21. 14:56
Előzmény: #6725  felcsorgok
#6726
Sok sikert az amcsi piachoz... a WC jelenleg abszolút spekulációs kategória, "röhej" tárgya lett a Bafin, E&Y, banki konzorcium kör, egyszerűen fel nem fogom, hogy miként volt ez kontrollálva, beleértve a céges számviteli osztályt (itt azt gondolom, hogy nem csalás volt), kétségkívül történelmet írtak...
felcsorgok
felcsorgok 2020. 06. 21. 14:25
Előzmény: #6723  MetalHeart
#6725
Köszi mindkét választ! 
Én egyre inkább az amerikai piacra terelem át a megtakarításaimat, itt Európában nem igazán találok megfelelő befektetési lehetőségeket. Én pont az óriási választékot szeretem az amcsikban, másrészt szerintem sokáig felül fogják teljesíteni Európát. Másrészt alacsonyabb az amcsi cégek után levont osztalék utáni adó is, illetve a hazai brokiknál az amcsi cégek kereskedése utáni jutalék is kisebb, pl. RC. Ami kardinális még, hogy angolul tudok, németül sajnos nem. :)
.
Ami a WC-t illeti, én már lemondtam róla, és leírtam a céget, bár ténylegesen még nem adtam el, bevallom őszintén örülök, hogy a tőkém csak 1,5%-át raktam bele és nem többet. Nem látom, hogy ebből hogyan tudna felállni, egy pénzügyi cégnél ekkora bizalomvesztés egyszerűen nem fér bele a hosszú távú működésbe, az 1,9 mrd EUR hiány lényegében az egész cég elmúlt éveit teljesen semmissé teszi, szerintem jövő héten új mélypontokat fogunk látni, 10 Eur alatti árak lehetnek a hét végére. Bánom, hogy nem Visát vagy Mastercardot vettem helyette, sokkal jobban jártam volna velük. 
slp85 2020. 06. 21. 14:05
Előzmény: #6716  MetalHeart
#6724
Hello!Ránéznél az én chartomra, ha időd engedi? Nálam már törte a down trendet és az emelkedőt tesztelgeti. Hozzáteszem, nem rég kezdtem. Előre is kösz! 
https://kepkuldes.com/image/ZuZ3i4
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 21. 13:01
Előzmény: #6722  felcsorgok
#6723
1. túl nagy, túl drága(?), szerteágazó infóforrások, angol, óriási választék
2. német piac áttekinthetőbb, kellően nagy választék a válogatásra, koncentrált infóforrások
3. válaszolva a WDIG kérdésedre... a topik "felhígult", már nem egy kis rajongói klub, hanem "zaj és lőporfüst" terjed, ami engem nem érdekel... péntekig mintegy 15%-ra bővítettem, az 1.9 mrd legrosszabb esetben sosem létezett, azaz számviteli hiba volt a "hozzáadása", jobb esetben vmi bűnügy révén elsikkasztás a feltételezett filippinói tagsággal, ezt most még ők sem tudják, sztem előbbi eset van, mint ahogy az is nyilvánvalóvá vált, hogy a hirtelen nagyvállalati mérethez nem nőttek fel a sarki "Józsi és társa BT" kategóriából, sem számviteli-, sem menedzsment-, sem kommunikáció szinten... mindhárom dimenzióban falnak mentek...  keserű felismerés és sírva nevetek, hogy egy kibaszott FT-D.McC páros kívülről többet sejtett a számviteli problémákról (még ha nem is találták el a pontosan a lényeget), mint belülről a cég... a német bankokkal pár napon belül megegyeznek (Braun lemondása és Freis kinevezése feltétel volt)... a német sajtó 80%-a ugyanolyan selejt, mint itthon, egymástól veszik át a "híreket" és bombasztikusan tálalják a klikkvadászt érdekében... max. 2-4 érdemi infóforrás van amely objektíven közli a híreket...a részvény értéke min. 100 euró, még ha az idei 1-1.2 mrd helyett csak 500 millióval is kalkulálnak, a bizalmi faktor most éppen harmadára-negyedére értékeli a csőd elkerülése után, de ez majd valszeg változik... kitartás kedves fórumtárs, óriási ütést "kaptunk", de sztem messze nincs lejátszva ez a sztori !
felcsorgok
felcsorgok 2020. 06. 21. 09:45
Előzmény: #6721  MetalHeart
#6722
Amerikai piaccal miért nem foglalkozol? 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 20. 20:12
Előzmény: #6719  VUK1980
#6721
Sajnos csak hazai és német papírokat követek...

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek