Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 16:36
Előzmény: #6298  ALANFED
#6300
egyetértek Alan bácsi ! Türelem kell...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 16:35
Előzmény: #6297  kamaz7
#6299
Nem a mostani helyzetre gondolok, hanem nyárra, őszre... eddig még elképzeltem, hogy a kedvenc "U" alakzat mellett esetleg mégis "V" alak jön be és nem lesz vége a tömegturizmusnak, de most már elég markánsan jönnek és még fognak jönni a csökkenő számok... nyárra még nagyobb visszaesés lehetséges és ez bizony már pénz kérdése lesz...
ALANFED
ALANFED 2020. 04. 15. 16:24
Előzmény: #6294  MetalHeart
#6298
azért nem megy feljebb mert aki itt venni akarna nagyobb mennyiséget az tudja, hogy lehet lejjebb is
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 15. 16:12
Előzmény: #6296  MetalHeart
#6297
Szerintem egyszerre koptak ki a terekről a szandálos hátizsákosok és a más lábbelijűek. Nem azért nem utaznak, mert nincs rá pénzük, hanem azért, mert koronavírus van és nem is akarnak és mert nem is nagyon lehet. A gazdagok se nagyon utaznak most. Nem pénz kérdés.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 15:44
Előzmény: #6295  kamaz7
#6296
14:09 Koronavírus: a görög hotelek 65 százaléka csődbe mehet
15:03 Beszakadt az amerikai fogyasztás a koronavírus miatt            
 ...
Első körben a szandálos hátizsákosok kopnak ki a terekről...
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 15. 15:13
Előzmény: #6294  MetalHeart
#6295
Ha tényleg lemegy megint március közepi szintekre, akkor ott izgalmas lesz. Lesz vételi erő azoktól, akik lemaradtak erről a gyors 30%-os emelkedésről, meg azoktól, akik nem maradtak le, de repetázni akarnak. És lesz eladói oldal is minden bizonnyal. Na erről majd beszélünk akkor, ha tényleg lemegyünk odáig.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 15:06
Előzmény: #6293  kamaz7
#6294
utóbbi valószínű, csak türelem... a gyors beszállókat most ragasztják be, nem véletlenül nem ment szignifikánsan sehol(!) sem 38.2% fibo fölé...
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 15. 14:31
#6293
Március közepi forduló óta ma van a legnagyobb esés. Lássuk, mi lesz ebből. Kicsit esik és utána megy tovább felfelé? Vagy jön egy lefelé hullám, ami akár március közepi szintekre is levisz?
Nemtomicsináljak 2020. 04. 14. 22:10
Előzmény: #6290  Törölt felhasználó
#6292
Hát mindig a pánikban és a zavarosban lehet halászni óriási központi (úgynevezett gazdaság mentő)pénzeket leszakítani 😄
Természetesen a politikai vezető elitnek ,és a gazdasági, pénzügyi felső tízezernek😉
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 21:59
Előzmény: #6290  Törölt felhasználó
#6291
ja és mi lesz majd ha tényleg egy komoly betegség lesz? akkor meg ,mindenki bátor lesz és a farkasok aratnak?
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 21:57
Előzmény: #6289  Nemtomicsináljak
#6290
amugy a gyáva emberek vonultak karanténba sok storyt halottam,és amugy hol vannak a virusosok senki nem látott egyet sem,nem is halott én sem,söt a korházakban dolgozok sem,nagy kérdés mi volt ez?vagy egyszerüen elmeroggyantak vezetik mindehol az országokat,és a gazdaságokat,ja lopni ahhoz értenek,megyünk lopni és senki nem szol ránk.
Nemtomicsináljak 2020. 04. 14. 21:34
#6289
Hát persze hogy látni rengeteg embert sétálni, sziesztázni ebben a gyönyörű elmúlt napok időjárásában.
Az embereknek elege van már ebből a szerintem idióta korlátozásokból!
Valóban az idősekre kellett volna nagyobb mértékben koncentrálni a korlátozásokat, nem pedig a gazdasági életet térdre rogyasztani, ezáltal sok ember munkahelyét megélhetését ellehetetleníteni!!
Cecilke is a mai naptól  rendeli el az idősotthonok fokozottabb ellenőrzését ,holott hónapokkal ezelőtt is tudták hogy ez a vírus nagyon nagyrészt az idősekre van súlyos hatással.
Eső után köpönyeg 😄
Engem bizony nem érdekel ez az egész baromság, én kimozdulok, motorozok mindennap, nyilván nem társaságban és nem társasággal teszem mindezt!!
Ha valamikor vége lesz ennek a pánikkeltésnek, kíváncsi leszek rá vállalja e valaki ezért a világméretű átverésért a felelősséget, hát persze hogy nem 😄
Nekem  egyre többekkel együtt ez az álláspontom, nyilván másnak pedig nem ez ,de így van ez rendjén 😉
Seismic
Seismic 2020. 04. 14. 20:30
Előzmény: #6280  MetalHeart
#6288
én mindig az utazás előtt foglalok pl szállást...így 4* helyeket is megkapok félpanzióval egy 3* szoba árért
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 14. 19:33
Előzmény: #6285  Törölt felhasználó
#6287
én igen, és nekem az első 2-3 hét rohadt nyomasztó volt. munkából hazafelé menet néztem az utcákat hétköznap délután kettőkor, és olyan kihaltak voltak mintha vasárnap reggel 7-8 óra lett volna. egyébként sztem ebben a formában nagy baromság az egész, 30-40 év alattiaknál nem alkalmaznék olyan szigorú szabályokat, Koreában sok tesztet végeztek az embereken, és ott látható volt, h a 30 év alatti vírusfertőzöttek nagy többsége nem is mutatta a betegség tüneteit, egyszerűn "átment rajtuk". hagyni kéne hogy a fiatalabbaknál kialakuljon az immunitás, addig viszont az 50-60 év felettiek szigorú karanténban maradnának, nem mehetnének sehova, rokonok, önkori és az állam házhoz vinne nekik mindet.
egyébként én is látom, h a korábbi pánik hál' Istennek kezd alábbhagyni, ez már némely PF cikken is tetten érhető, ez az oldal élen járt a pánikoltatásban.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 14. 19:00
Előzmény: #6285  Törölt felhasználó
#6286
Home officeban melózok már több mint 1 hónapja... igen, én is látom hogy a parkunk tele mindenféle sziesztázó tömeggel, jó idő van, már nagyon hiányzott a jó levegő, stb, gondolat mentén... elsőre én is csak pislogok, hogy ha ők kint lehetnek, akkor én mi a faxomat gubbasztok itthon, mennyi értelme van... de aztán arra gondolok, hogy ha tényleg gáz lesz, akkor valszeg nem én fogok a kórházi folyosón megrohadni, hanem ezek közül sokan és én még egy kibaszott hetet sem szeretnék sem magas lázzal, sem fuldoklással eltölteni és nem fogom ezerszer megbánni, hogy mi a faxnak is lődörögtem mindenféle emberek gyűrűjében... engem a bulvársajtó vagy tévé nem fog meginterjúztatni a vasárnap délutáni blokkba töltelék kitöltésnek, hogy "ki hitte volna", hogy így járok az egészségügyet szapulva közben... mindenki saját maga fizeti a számláját, ki úgy, hogy fog összeszorítva, de kihúzza otthon az ismeretlen időtartamot, ki úgy, hogy esetleg kimarad az intenzívről a folyosó végéről startolva, mert annyi maki van már előtte... sztem ez az igazi tétje a dolognak...
:D
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 18:01
#6285
Most őszintén, valaki észre vesz valamit ebből a kijárási korlátozásból?
Én egyáltalán nem mondhatnám, ugyan úgy látok emberkéket császkálni, jönni menni.
csibe74
csibe74 2020. 04. 13. 21:13
Előzmény: #6281  Törölt felhasználó
#6284
Kivételek vannak. Netflix például ma új csúcsra ment. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 13. 20:01
Előzmény: #6282  ALANFED
#6283
Én reménykedem két fázisos esést fogunk látni, akár duplaaljakkal. Túl nagy volt ez első hullámnak. Persze ha elhúzódó mély recesszió lesz, akkor 3 eső hullám lehet. BUX hosszútávú emelkedő trendvonal valahol 20-22k körül lehet, mostanában nem néztem.
ALANFED
ALANFED 2020. 04. 13. 19:49
Előzmény: #6280  MetalHeart
#6282
optimizmus csak az oltás segít az ilyen öntörvényű, elkényeztetett társadalmaknak
Törölt felhasználó 2020. 04. 13. 19:45
Előzmény: #6279  kamaz7
#6281
3 hét alatt lefutott válság és recesszió?  Azt bikapiaci korrekciónak hívnám. 
Inkább az lehet a kérdés h. a medvepiacnak 2 vagy 3 eső hulláma lesz-e. Könnyen lehet h. a medvepiac 1-2 hullámát láttuk-látjuk eddig. Amúgy "semmi különös" nem történt eddig, szinte minden évben van egy télvégi tavasz eleji esés majd azt követően egy erős április-május a tőzsdéken. Az intő jel h. nem mennek új csúcsokra a részvények az indexek. Magyarán medvepiac van, lesz... a többi mindenki fantáziájára van bízva

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek