Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 02. 14. 00:19
Előzmény: #4779  MetalHeart
#4780
Nehéz kérdés, mert annyira pozitiv egyik nyugateurópai banknál sem vagyok mint az OTP esetében.
A legtöbb bank még mindig eszközleépitésekkel javitja a tőkemegfelelőségét és "teremt" pénzt a megmeradt területeken a fejlődésre.
Az OTP éppen ebből profitál. 
De visszatérve a CB-re és társaira.
Elviselhetettlenül lassan, de reagálnak az új körülményekre (null alapkamatos környezet, megemelt tőkekövetelmények és szigoritott kockázatkezelés). Hosszú ideig abban reménykedtek, hogy ez csak egy rossz álom és majd jönnek a magasabb kamatok, lehet újra magasabb marzsokkal jobban keresni és a profitból befektetni, digitalizálni (szolgáltatásokban fejleszteni.)
A Commerzbanknál azt emelném ki, hogy a többséggel ellentétben nyereséges, van egy comdirekt leánybankja ami már hosszú ideje benne van az online bankolásban és ami most új fejlemény, gyorsabban csökkenti a költségeit a vártnál. (Amúgy most olvad össze a leánybankkal nagyon helyesen.)
Az elemzőkkel elentétben itt nagyobb esélyt látok egy gyorsabb nyereségnövekedésre mint az átlag nyugateurópai bankok. (Különösen a DB, ami már 10 éve igérget, de abból keveset teljesit.) 
De a Commerzbankon kivül benne vagyok az Unicreditben, Raiffeisenbankban, Banco Bpm-ben (olasz bank)
Ezekbe tavaly nyáron szálltam be certik formájában,  de a Commerzbankon kivül (ott félév alatt 75%-os most a nem realizált hozam) a többiekben nincs nagy sikerem egyenlőre. Pedig a Raiffeisenbank is nagyon alulértékelt, (de ott a legsikeresebb leánybank, az orosz rafi miatt a politikai kockázatot tartják túlságosan nagynak.)
Meglátjuk, hogy jól gondolom-e, de most arra teszek, hogy a bankok egy része az eddigi lemaradó státuszból felzárkózó lesz, ami a tőzsdei értékeltséget illeti.
Aztán azt sem szabad elfelejteni, hogy max 2 év múlva beindulnak az inflációs folyamatok Európában is. Bármennyire is beleélték magukat a jegybankok a gazdaságélénkités szerepébe vissza kell hogy fogják magukat és emelni kell az alapkamatokon is. Addigra szerintem az életképesebb bankok már egésszégesebb struktúrával, költségszerkezettel és versenyképesebb működéssel, szolgáltatásokkal élvezhetik a magasabb kamatok áldását.
Remélem jó lovakra tettem és a fentiek benne lesznek a nyertesek között.
(Nem véletlen, hogy a SocGen-t nem vettem, mert olyan kutyaütőket, akik a legnyereségesebb leányaik nagy részét eladják és utána csodálkoznak ha csökken a nyereség és nincsen dinamikus növekedés, nem érdemes venni.)
De ha tévedek, akkor gyorsan dobom őket.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 23:08
Előzmény: #4776  berlini
#4779
Sajnos én teljesen más területen mozgok, nem értek hozzá, te pedig profi vagy, több otp érvelős kommented is lenyűgözött még évekre visszamenőleg ! Szóval azt gondolod, hogy komoly fordulat lehet ? Limites short nem volt és nincs benne most sem... és szted miért nem reagáltak az elemzők bátrabb célár emeléssel, sőt a DB esetében még nagyobb ez a kérdőjel... miért ? A vásárlás pedig egyetlen elemzőtől sem jött...
feel
feel 2020. 02. 13. 22:58
Előzmény: #4777  MetalHeart
#4778
koszi
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 22:54
Előzmény: #4643  MetalHeart
#4777
IGNY:
MetalHeart péntek, 10:54 #4643
"A down trendcsati alján 505 mélyponton fordult(?)... mindenesetre elvárható lenne a felső él felé mozgás a jövő héttől, miután egy hétfői esetleges doji, spin top, stb. kis pihenő után... a down trendcsati természetesen továbbra is aktuális, de egy 21MA teszt kilátásban van..."
      
Tegnap elérte, ma megugrotta, de az 50% fibo szint környéken még tesztelheti a 21MA, majd megpróbálkozhat a jövő hét elején az 50MA, down trendcsati felső éllel... az viszont egyértelműen a "fiúktól" függ, hogy leállítják a down trendcsatiban való csorgatást vagy az Opihoz hasonlóan tovább szórakoznak benne lefelé... megint olvastam Opiról akkora baromságokat hogy elképesztő (már mindenki bukó, már soha nem lesz fel, már senki nem ért semmihez, és mindezt a kisbüfik generálják egymást kinyírva, stb...) és elemezni is kibaszott feleslegesnek érzem fél naponként, csak fogom a fejem rajta.... szóval az lényeg, hogy a korábban "jósolt" célár maradéktalanul teljesült, most meglátjuk mire képes a továbbiakban...
:D
https://kepkuldes.com/image/3ZmXvm
berlini
berlini 2020. 02. 13. 22:52
Előzmény: #4744  MetalHeart
#4776
Ezzel vitatkoznék.
Szerintem a banki alapfolyamatok a vártnál kedvezőbb alakulása miatt diajazták ma a CB-t a befektetők.
Legalábbis az emelkedést ez inditotta meg, utána a shortzárások vihették tovább.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 22:18
Előzmény: #4702  MetalHeart
#4775

SIXT:
Nyögvenyelős, de "sosem adom el" 100 alatt... vagy mégis ?
:Dhttps://kepkuldes.com/image/3ZP5XL
feel
feel 2020. 02. 13. 22:17
Előzmény: #4773  MetalHeart
#4774
Metal 4iG-nel mi a legujabb opciod.
thx
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 22:11
Előzmény: #4772  MetalHeart
#4773
1 év, az 365 nap... legyen ebből nettó 300 napos fórumozás, benne a mínuszolásra, precíz követésre szánt idő min. 2 óra, de inkább több, hiszen negyedórán belül már nyomkodod a telódat... ez minimum(!!!) 25 nap... kibaszott 25(!!!) napot veszek el az életedből évente... ez fantasztikus !
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 21:52
Előzmény: #4771  MetalHeart
#4772
jól van megjöttél... meló vár rád, több fórumra is firkantottam, nosza keresd meg, de villámgyorsan ...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 21:47
Előzmény: #4769  Zsimo
#4771
Ez összetettebb dolog a leírásodnál...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 21:46
Előzmény: #4761  MetalHeart
#4770
WDIG:
"Holnap, néha olyan messze
Holnap, féltem is, hogy lesz-e
Mondd, mit tehetnék?
Holnap, jobb az, amit vártam
Holnap, itt fogant a mában
Mondd, lehet-e szép?"
(LGT)
Markus korábban jan végén mindig bemutatta az előzetest, amire komoly volatilitás volt... ezúttal már jóval korábban jelezte, hogy az előzetes feb. 14-én lesz és ahogy írta "Wir werden nicht enttäuschen !" (Twitter), ezzel önmaga(!) állította magas(abb)ra a lécet az elemzői várakozások mellett... a teljes jelentés persze később ápr. 8-án lesz... a manőver kapcsán már spekáznak arra, hogy ezzel a késleltetéssel is több infót tud már a Kpmg vizsgálatról és holnap már célozgatni fog rá, amivel az utolsó előtti short védbástyát romba döntheti... teljesen más szitu ez mint a kibaszott DB, CB, némat autógyártó(k), Thessenkrupp esete... ma megpróbálták legyalulni az árfolyamot 2 hullámban, de elakadt és visszaépült... még mindig iszonyatos short rohad rajta, amit már nem lehet tovább tartani vagy növelni kell vagy zárni...
Zsimo
Zsimo 2020. 02. 13. 21:34
Előzmény: #4767  MetalHeart
#4769
Egyetlen biztonságos befektetés a MÁK +
Magyar tőzsdére árgus szemekkel figyelnek broki barátaink és amint valamibe beleveszel már nyomják a sell gombot. Ma hallottam BÉT-et már kisbüfi kifosztóként emlegetik. Waber és ML papírokkal példálóztak 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 21:27
Előzmény: #4764  safilaci
#4768
minden tiszta, felsírtam az arányoktól....
:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 21:26
Előzmény: #4766  Törölt felhasználó
#4767
16:49 Félelmetes dolog derült ki ma a szuperállampapírról
        
Na mégis mi lehet az a kibaszott "félelmetes" dolog ? Jaaa... hogy a hivatalos infla majdnem "beérte" a szuperállampappert ? Ejnye... ki hitte volna... megsúgom, a többség tisztában van vele, csak nem tudja hova tenni... komolyabb dolgokba meg nem meri, mert nem ért hozzá, vagy akár fogalma sincs róla... és... erre is ment ki a "játék", az olcsó finanszírozásra, szép lövés volt Kancsalszemtől... de az egész brigád megérdemel egy vállveregetést... mások már hülyére adták volna külföldi intézményiseknek a pappert... mint anno a kopasznak akit "megmentőnek" neveztek...
erről beszéltünk nemrég, hogy csinálj valamit, mert az infla felzabálja a tőkédet, de sokakat "nem érdeklik a pénzügyek"... bár most jobb is így...
Törölt felhasználó 2020. 02. 13. 17:26
Előzmény: #4765  safilaci
#4766
Hajrá! Én hamarabb kiszálltam. :) Mintha a bankok egy csapásra minden negatív környezetet maguk mögött hagyva elindultak volna az évekkel korábbi szintjeikre. Fura, én még nem jöttem rá milyen titkos erő által vezérelve lódultak meg. :) Igazából a koronavírus okozta gazdasági hatásokat még nem látjuk, az lehet hogy döntő fontosságú lesz az elkövetkező időszakban. 
safilaci 2020. 02. 13. 16:58
#4765

Sziasztok!
 Mivel a DBK-t hamar kidobtam 6.25--  7.25.-  ,  8.10.-  9.25.-
ezért a CBK csomagomat 5.20-ről megtartottam.Stop 5.85.- ön !
( 6.10.- vettem hozzá 1K-t , célár 6.55.- )
safilaci 2020. 02. 13. 16:54
Előzmény: #4757  MetalHeart
#4764

finanzen.net,realtime,DAX
Ott is megtalálod! :)
bluefrog
bluefrog 2020. 02. 13. 15:56
Előzmény: #4742  1946
#4763
Szia! köszi neked is!
bluefrog
bluefrog 2020. 02. 13. 15:55
Előzmény: #4741  patapapa
#4762
köszönöm szépen!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 02. 13. 15:06
Előzmény: #4692  MetalHeart
#4761
WDIG:
Megpróbálkoztak a short oldalról, de bízom benne, hogy nem lesz baj... holnap jön a nagy nap, csak még az a kérdés, hogy melyik oldalnak...
https://kepkuldes.com/image/3KM2gy

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek