Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 01. 22. 20:29
Előzmény: #4297  MetalHeart
#4300
Nem tudom meddig akarja a német állam ezt a kamatpolitikát folytatni, de végre az USA mintáját követhetnék EU-s szinten és akkor talán a német bankok ideje is eljöhetne. 
Más: Lufthansa pletykák keringenek New York felett. Nagy IPO-ra készülnek bennfentesek szerint. Hát kíváncsi leszek, mert tényleg vicc, hogy tavaly a DAX legrosszabban teljesítő részvénye volt úgy, hogy a DAX is ATH környékén mozog... Te követed a Lufit?
Gratulálok az új telóhoz! A telefon a személyi asszisztense az embernek manapság. :)
Mogyi78
Mogyi78 2020. 01. 22. 20:25
Előzmény: #4298  MetalHeart
#4299
Grat👍
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 20:19
Előzmény: #4296  Törölt felhasználó
#4298
"Ma megvettem a telót, végül Note 9 lett origiben (mindenképp pennel akartam telót). Még tölt a drága, így külsőre nagyon bejön. Igazán minőségi érzet, remélem nem lesz gond vele.!! Ocean Blu-t választottam."
Pacsi !!! Nagyon jó cucc !!!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 19:38
Előzmény: #4248  MetalHeart
#4297
DBank:
Mai sláger, hogy nincs egy kibaszott elemző sem aki vételre ajánlaná a papírt... anticiklikus befektetőknek ez felhívás vásárlásra... minden készen áll az up trendvonal mentén vételi jelzéssel, hogy meglepire felrántsák 8.2-re vagy akár 8.7-re... aztán jöhet a kijózanodás (értsd: short felvétel) a GYJ-re, de addig is egy kicsit izgalmasabbá válna a mozgás a jelenlegi gépies profitfejésnél...
Törölt felhasználó 2020. 01. 22. 19:30
#4296
MOl: Lett egyk is ugribugri mol-al. Záró áron dobtam a 3/4 a pakknak, van a másik számláról is azokat még tartom. Heti realizált cél megvan ezzel. 
Chart alapon holnap esélyes a magasabb ár :) azon mosolygok, még lehet 2800 heti zárónk lesz:) na de mára visszatérve, ki tudja hogy ez most egy visszarugás vagy tényleg valami "short szopatás" lesz...és akkor fel van adva a lecke, hogy "megyünk mégis fel"? lesz egy szép leszúrásos kanócunk alul. Örülnék neki mivel van 2780-2800 ról is egy adag. Ha esik az is jó. 
Accept DB? :) Valami alakul benne naposon. Reméljük jó lesz.
Ej az az opi...zavar a napos piros 20-áról. De tartom az uj vételt.
Ma megvettem a telót, végül Note 9 lett origiben (mindenképp pennel akartam telót). Még tölt a drága, így külsőre nagyon bejön. Igazán minőségi érzet, remélem nem lesz gond vele.!! Ocean Blu-t választottam.
Lehet nem teszem fel az android 10-et, marad a 8. Mivel infóim szerint tiltve van a telefonhívás felvétel a magasabb droidokon.. Az pedig számomra fontos.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 19:28
Előzmény: #4071  MetalHeart
#4295
WDIG:
Megvan az első(!) interjú az új FB gyerekkel... komoly változások látszódnak, miszerint 2 fővel bővítené a csapatot, ráadásul 4-nek év végén lejár a szerződése... egyértelműen szimpi a fazon a cég érdekében való dinamizmusa látszódni fog... az öreg sem volt rossz, de az idő túllépett rajta mind a kora, min a fejlődés miatt és jelenleg már nem elég, hogy együtt ebédel Markus-szal az exlusive étkezőben és utána ad egy homlokcsókot... így viszont Markus sem fog a jövőben elkényelmesedni...
egyelőre itt oldalaz a nagyon erős 200MA, rés páros alján... még mindig abból indulok ki, hogy nincs semmiféle csalás...
Törölt felhasználó 2020. 01. 22. 19:18
Törölt hozzászólás
#4294
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 19:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#4293
erről van szó.. ok megértem, érdemes kicsit meghúzni a kötelet, de nem ilyen mértékben... na persze tárgyalási pozíció kérdése... meglátjuk ki nevet a végén...
Törölt felhasználó 2020. 01. 22. 19:11
Törölt hozzászólás
#4292
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 19:08
Előzmény: #4234  MetalHeart
#4291
TKAG:
Martina interjú volt az orrvérzésig ismert témákkal, amire az amcsik a nap vicceként szopóágra tették... annyira nyilvánvalóan uralják a piacot, hogy elképesztő... amúgy semmi különös, de február elején döntés lesz a liftről...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 18:58
Előzmény: #4224  MetalHeart
#4290
TUIG:
"jelenleg túladott zóna küszöbén, de bízom a nagy rés legalább részleges töltésében"
Kishitű voltam... kapásból az egész kibaszott rés betöltve, tizedre pontosan... a piacnak mindig igaza van, mint tudjuk nagyokosoktól... :D:D:D
amúgy az újabb Boeing hír sokkolta, miszerint elhúzódik keményen a 737 Max gépek felszállási engedélye, így ez további külön kiadást jelent a Tuinak... a levegőben van persze a kártérítés, de egyelőre se idő, se összeg nincs meghatározva... a befektetőknek mindenesetre ez jól jön, hiszen a céggel amúgy semmi gond és a szaftos osztalék egy olcsó árhoz párosul jelenleg...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 18:47
Előzmény: #4235  MetalHeart
#4289
VAR1:
"jelenleg az alsó rést lenne érdemes betölteni és a 200MA tesztet elvégezni..."
    
Kemény munkában vannak a fiúk... a mai 6.85%-os zakóval a rés betöltése megtörtént, a 200MA még elvárható lenne, mielőtt újra átgondolnák a kínai problémát... a CB mai kommentjében a monopolhelyzet végéről sápítozott, a Coltrane pedig már shortban van...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 22. 18:11
#4288
13:37 Brutális béremelést kérnek a győri Audi dolgozói
   
Ha a tavalyi ordas nagy szopatás után az idén is szopóágra kerül az Audi menedzsment, akkor egyértelműen kiderül, hogy nincs itt semmiféle "B" terv, ahogy tavaly bizonygatták, miszerint a következő beruházásoknál figyelembe veszik a múlt évi incidenst... akkor meg is érdemlik...
:D
1946
1946 2020. 01. 22. 09:44
Előzmény: #4286  Zöldbéla
#4287

Szia!
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 01. 22. 09:31
#4286
Sziasztok!
ariam 2020. 01. 21. 23:30
Előzmény: #4275  szab64
#4285
A Xetra kereskedési rendszer új verziójában, amit december elején vezettek be, megszűnt a nyitó és záró aukciót követő kiegyensúlyozó részszakasz. Ezért nem látod, hogy mennyi maradt a vételi vagy eladási oldalon.
treff
treff 2020. 01. 21. 23:16
Előzmény: #4281  MetalHeart
#4284
Köszönöm.
Gyakorlatilag ugyanazt írtad le, mint én, csak bővebben kifejtve 🙂
Egy a lényeg: az ostobák, a hegedülők járnak jól ismét, míg a magam féle szorgos és takarékoskodni akaró hangyák meg megjárják végül. Csodás.
Akkor is iszonyat b@ssza a csőröm és az igazság érzetem,, hogy egy szűk réteg, az MNB saját haszna érdekében értékeli le egyre gyorsabban a pénzem vásárlóerejét, és még meg is magyarázzák nekem, hogy milyen k*rva jóljárok ezzel. Na, de legalább a csóri sógorok tudnak 10 eurért 0,7-es Jagert venni a sparban - ez azért megnyugtató (múlt heti ár).
szab64 2020. 01. 21. 22:50
Előzmény: #4278  Törölt felhasználó
#4283

Ok, azért köszönöm a választ.
Korábban mindig lehetett látni, hogy pl. ha több volt az eladandó papír mint amennyit megvettek, akkor zárás után lehetett látni, hogy X db részvény maradt eladatlan.
KB58 2020. 01. 21. 22:03
Előzmény: #4281  MetalHeart
#4282
Accept, ezt is jól látod, nem csak az árfolyam chartokat :-)
MetalHeart
MetalHeart 2020. 01. 21. 21:57
Előzmény: #4276  treff
#4281
Én viszont teljesen megértem a problémádat..  .
     
"1. A hitelesek nem érdekelnek: vegye fel ft-ban fix kamattal és csak annyit, amennyire tényleg szükség van (lakáshoz pl.) A fogyasztási hitelesek kérdésbe meg inkább ne menjünk bele. Hadd ne én fizessek már állandóan azért, mert a többség felelőtlenül és ész nélkül veszi fel a hiteleket nyakló számra. Mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér."
Esélytelen... egy hitelezésen alapuló fogyasztói kapitalista rendszerben élünk, előre elköltjük a jövőbeli jövedelmünket a mai fogyasztásért... ha ez lelassul, netán megállna máris világgazdasági válság bontakozna ki... ma már tényleg a kibaszott kávéfőzőre is kölcsönt vesznek fel, eszméletlen mi megy a hitelpiacon..."
      
2. Forint megtakarításom van és a fizetésem is abban kapom, ami az infláció és a ft folyamatos értéktelenedése miatt egyre kevesebbet ér."
Pontosan így van, az MNB kimondott célja az infláció beindítása, úgymond a fogyasztás növelése és a beruházások serkentése érdekében, a megtakarítókat pedig az eszközök be való befektetésbe tereli/kényszeríti...
      
."3. A fizu emeléseim köszönő viszonyban sincs a propagandában hangzatos százalékokkal. Az max a hiányszakmáknál lehet valós vagy Pest országban."Pesten, és feltételezésem szerint a nyugati országrészben (is) valósak az infók... saját szűkebb környezetemben is, de ez most lényegtelen, ha a nagy többségről beszélünk...
  
"4. Mindebből kifolyólag folyamatos a drágulás itthon, míg a "rothadó sorosista brüsszelista" nyugaton ugyanannyi vagy olcsóbb egy adott árucikk, mint itthon, csak ott a "szarul élő" nyugatiaknak alsóhangon 2-3x akkora fizetésből kell "kiizzadniuk" magukból az árát... (Megj: import cikk kereskedelemben dolgozom)"
Kint is romlanak a feltételek a főbb országokban (német, osztrák, francia, a spanyol, olasz, görög blokkot kihagyom, a skandinávokat meg értelmetlen még csak gondolatban is hasonlítgatni), de persze nem olyan látványosan...
  
Az a helyzet, hogy a megtakarítók és befektetők szopóágon vannak, nem is kicsit... részvénybe, ingatlanba történik a menekülés már pár éve és gondolom még jó ideig, ezzel viszont egyre gyengébb cuccokat is megvesznek, azaz komoly kockázatot vállalnak... stb. nem folytatom... úgyis érted a lényeget ! Az adósok máról holnapra élnek jövőbeli adóssággal és jelen "fényűző" fogyasztással ami miatt nem is látják, hogy gáz lesz egy összeomlással a túlvállalt kölcsönök miatt és akik bármikor összeroppanhatnak, ha netán kamatlábemelés jönne... a megtakarító-befektető pedig kockázatos cuccokba invesztál (nem lehet érdemi hozamot realizálni a megszokott kockázatviseléssel), mert szeretne tőkét képezni/bővíteni, de ezt szintén elbukhatja egy komoly összeomlásban anélkül, hogy legalább élvezte volna a fogyasztásban és sajnos ők vannak nagyobb bajban igazságtalanul... azt gondolom, hogy egy folyamatos vagyonátrendeződés gigantikus játéka megy itt, sőt nem csak itt hanem mindenhol a fogyasztói társadalmakban...

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek