Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 08:19

napon túli short  

Hello!
Légyszi segítseteka kérdésben...Tegnap nem lettem okosabb,mert nem jött rá válasz!Szval tud valaki olyan brókercéget ahol működik a napon túli short? Vagy akár többet is...Aki tud valamit a témában írjon pls. ( akár azt is ha nincs ilyen MO.-n)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:14
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Sziasztok!

Bár már egy ideje "kibickedek" a tőzsdén, mégsem vagyok tisztában mindennel és ezért azt szeretném megtudni, hogy Magyarországon van-e olyan szolgáltató, amelyiknél lehet napon túl shortolni részvényeket (nem csak határidőt, mint a KBC-nél)? Illetve, hogy befektetési hitellel lehet-e shortolni (megint csak közép távon)? Előre is köszönöm a segítséget.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 18:28
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Kedves Wedge!
Én is csak a saját gyakorlatomból, s korántsem minden kérdésedre tudom a választ.
Csak olyan papírt shortolhatsz, amelyet hajlandó kölcsönözni a kölcsönző cég,- ez az én tudomásom szerint a Takarékbróker. Az én ismeretem szerint ezeket nem shortolhatod éppen emiatt (pl korábbról tudom, hogy még a TVK-t sem lehetett). Ha megígéred, hogy nem árulsz el, akkor javaslom megkérdezni Kistvant a chartcenterben.
Én ennyit tudtam hozzátenni, üdv:
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 17:14
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Most azon gondolkodom, hogy tartok egy összeget az Eq-nál és egy másik összeggel átmegyek valahova ahol lehet napon túl shortolni...
Ha valki nyomja a napon túli shortot az adjon már tanácsot, hogy hol a legolcsóbb legegyszerűbb kivitelezni ezt a dolgot. És ahol nem csak a négy nagyra hanem mondjuk, Fotex, Eco meg ilyenekre is lehet shortot nyitni amikor csak akarok.
A másik kérdés meg, csak brokin át lehet shortolni, internetes rendszer nincs olyan mint pl. a PETI?
Valahol ez össze van foglalva, vagy nekem kell körbetelefonálni minden egyes Magyar brókercéget, hogy tisztábban lássak?
Válaszokat előre is köszi:)
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 12:44
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#12
Az Erste elég jó. Igaz csak a négy nagy papírra lehet shortolni. Létét az azonos mennyiségre kötött határidő KELER-letétjének 2X.
Artemix
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 12:12
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Az Equitqsnál nincs napon túli short.
A határidős lehetőséget is csak mostanában tervezik.
A rendzerük viszont a legjobb.
Olyan brokicég ami mindenben a legjobb, nincs Mo.-on.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 11:26
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Equitas!
Én annakidején csak a könnyű megközelítés/személy es kapcsolat miatt döntöttem a Buda-Cash-nél. A többi céget meg sem ismertem közelebbről.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 11:10
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Szia tancs!nekem is lehet 1 kérdésem?Melyik céget javasolnád?hol a legkedvezőbbek a feltételek?válaszoda t előre is köszönöm,vagy bárkinek megköszönném ha segitene
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 10:29
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Nem is ezt mondtam...
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 09:56
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Kedves Brumi!
Bizonyára a short megnyitására írtad, de itt most nem arról szólt a kérdés.
Na persze attól még köszönjük a segítségedet- elkelne többször is- jóllehet ezúttal eszemben sem volt.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 09:54
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
persze,persze.Amég tombol a bull öngyilkosság lenne,de már most érdemes olyan brókercéget keresni sztem ahol legalább a lehetőség adott.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 09:44
#5
Én nem tenném. Láttad a tegnapi napot?
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 09:04
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Oké Tancs.Nagyon kössz a segítséget.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 08:29
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
...Bocs, de még egy javaslat: vegyél egy Napi Gazdaságot, s abban címek, telefonszámok is vannak.
Törölt felhasználó 2005. 03. 01. 08:28
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Kedves Saviola!
A többi fórumlakó nevében is elnézésed kérem, hogy ennyire késlekedtünk a válasszal (úgy látszik egymásra vártunk).
Napon túli shortot több cégnél is lehet, pl Buda-Cash, Qestor, Takarékbróker stb. Célszerűen keresd meg a lakóhelyeden találhatókat.
Üdv:

Topik gazda

saviola
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek