Topiknyitó: Portfolio 2018. 10. 15. 12:23

Bréking! Kivégzi a lakástakarékokat a kormány!  

Ugrás a cikkhez
Felmenõ rendszerben megszüntetné a lakástakarékpénztárak állami támogatását az a törvényjavaslat, amelyet Bánki Erik, a gazdasági bizottság fideszes elnöke nyújtott be az Országgyûlésnek hétfõn. Bánki Erik, a gazdasági
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 10. 17. 07:47
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
Melyik állításomat tartod hamisnak?
Törölt felhasználó 2018. 10. 17. 07:46
Előzmény: #198  Dehogynincs
#199
Tehat akkor lentebb hazudtal?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 10. 17. 07:43
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#198
Égyetértek. A manyupokat valóban einstandolták. Hárommillió pémztártag szerződését nem hagyták kifutni.
Még szerencse, hogy a hozzád hasonló, magasan iskolázott(?) fideszesek számára is nyilvánvaló az einstand ténye.
Törölt felhasználó 2018. 10. 17. 07:32
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
Ja az elozore visszaterve: te ezt hallottad valahol vagy te magad akarsz etetni? :) “A magánnyugdíjpénztárak kifosztása után most a lakástakarékpénztár tagjai kerültek sorra. ”
Törölt felhasználó 2018. 10. 17. 07:31
Előzmény: #194  Dehogynincs
#196
“A magánnyugdíjpénztárak kifosztása után most a lakástakarékpénztár tagjai kerültek sorra. ” ezt csak az alacsonyabban iskolazott balloldaliak eszik meg.
Tenyek: nem erinti a futo szerzodeseket, semmilyen einstand nincs, mint ahogy azt erzekeltetni probalod. Az allami tamogatas szunik meg, nincs tobbe fejostehen, ingyenpenz a mi adonkbol. Ez nem celzott demografiai problemakra valaszt, marpedig itt arra kellenek valaszok.
Törölt felhasználó 2018. 10. 17. 07:23
Előzmény: #194  Dehogynincs
#195
Tornado is lesz?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 10. 17. 07:22
#194
A hatalom tudja, mennyire fontos a kiszámíthatóság.
Az alattvalókat meg kell tanítani arra, hogy a hatalom bármikor eljöhet a pénzükért.
A magánnyugdíjpénztárak kifosztása után most a lakástakarékpénztár tagjai kerültek sorra.
Fölkészülnek a bankbetétek tulajdonosai.
A hatalom az emberek javát akarja. És el is jön érte.
Törölt felhasználó 2018. 10. 17. 07:09
Előzmény: #192  bigyula
#193
Ugy latom nem erted a lenyeget.
bigyula 2018. 10. 17. 06:56
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#192
Hát, baszki nem semmi vagy!
.
"En meg nem vagyok raszorulva, megis rabeszeltek"
.
"Az ugynok meg vette adta a szamlakat ha kellett a felhasznalashoz."
.
"nekem nem kell kicsit egett is a pofam hogy igenybe vettem magam is nem csak a gyerekek utan nyitottam ilyet.." 
.
Jól jártál, kihasználtad, sőt, csaltál is (számla adás-vétel), most meg jössz a dumával, hogy szar volt... Tök hiteles vélemény... :)
Törölt felhasználó 2018. 10. 17. 06:48
Előzmény: #188  bigyula
#191
En meg nem vagyok raszorulva, megis rabeszeltek az ltp-s ingyenpenzre az otodik ingatlanvasarlasom utan. Az ugynok meg vette adta a szamlakat ha kellett a felhasznalashoz. Ha szerinted ez jo rendszer volt, akkor nagy grat, ezek szerint te onerobol nem boldogulsz csak ingyenpenzbol.. nekem nem kell kicsit egett is a pofam hogy igenybe vettem magam is nem csak a gyerekek utan nyitottam ilyet..
Rotel 2018. 10. 17. 06:36
Előzmény: #183  sgl
#190

Ha lesz egy új kötelező nyugdíjpillér, azt biztosan nem magánnyugdíj rendszernek fogják hívni. Hogy nézne már ki...
Pedig ha nem kacsa, akkor azt fogják újraindítani. Aztán a befolyt pénzből MAGYAR állampapírt vesznek, ami a magyar állam ígérvénycetlije.
adooptimalizalo 2018. 10. 16. 23:33
#189
Egyetlen nagy probléma volt a Fundamentával, az pedig nem más mint a tulajdonosi szerkezete.
Állítólag sváb vidéken járt a kisgömböc, mert már nagyon éhes volt, de nem fogadták szívélyesen, ezért  a nagygömböc berágott és csúnya bosszút forralt ki, hogy ilyen korgó gyomorral kellett hazatérnie kistestvérének...
bigyula 2018. 10. 16. 16:55
Előzmény: #187  Arc777
#188
Ez már hosszú évek óta így van. 1 éve gondolkodtam, hogy a lejárt lakáskassza szerződéseinket újrakössem-e. Előtte attól rettegtem (2011-óta), hogy ne baszogassák a lakáskasszákat, amíg le nem járnak a szerződéseink. Jól döntöttem, hogy nem kötöttem újra. Pedig már a gyerek lakására, jövőjére gyűjtött volna a család így. Nem baj, majd valami valuta lesz egy külföldi bankszámlán. Hajrá, csak így tovább!
Arc777 2018. 10. 16. 16:49
#187
Picit félelmetes hogy ilyen gyorsan bármit megszavazhatnak,nesze neked állami garancia meg tegyél félre takarékoskodj.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 13:42
Előzmény: #184  hellforceone
#186
Sőt, szerintem az, hogy az ellenzék egy rakás szar, csak részigazság, hiszen semmi eszköz nincs a kezükben, így az, hogy töketlenek, csak kis részben az ő hibájuk.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 13:40
Előzmény: #184  hellforceone
#185
Nem "álltam át", csak 1-2 napignyomtam az ökörségeket, egyrészt azért, mert előtte felcsesztem az agyamat a modik ítéletén, másrészt hogy kíváncsi legyek a reakciókra.
A lakáskasszával kapcsolatban viszont láttam egy csomó valós problémát, amiket orvosolni kellett volna, nem megszűntetni.
hellforceone 2018. 10. 16. 13:17
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#184
Tudom, hogy sokaig a fidesz ellen voltal es igazi fideszes most sem vagy. A multkor, mikor olvastam, hogy "atalltal", tehat mar rajuk szavaznal, elegge letortem. Azok koze tartoztal, akiknek jo volt a kommentjeit olvasni es persze jo most is, mert nagyon jol ervelsz, csak hat... Persze az ervelesed is megertem, az ellenzek egy rakas szar... Persze az meg nem jelenti, hogy erre a masik nagy rakas szarra, tolvajokra kell szavazni. Remelem, hogy az csak egy hirtelen "kirohanasod" volt es idovel meggondolod meg ezt a dologt :)
sgl 2018. 10. 16. 12:52
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
o)
Már agyalnak!
https://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/mnb-egyszerubb-megtakaritasi-termekek-kellenek-a-magyar-piacra.301460.html
Nem lehet a végletekig növelni a pénzügyi tudatosságot a lakosság körében, a termékeket kell egyszerűbbé és érthetővé tenni az emberek számára. A Portfolio Öngondoskodás 2018 konferenciájának második panelbeszélgetésén a szakértők kivesézték, mely megtakarítási termékek vehetik fel a versenyt az állampapírokkal és mi kell ahhoz, hogy növekedjen a lakosság körében a nyugdíjcélú megtakarítás.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 12:44
Előzmény: #179  sgl
#182
Módosítom az álláspontom:
Az önyup és a nyesz állami támogatása 1 éven belül meg fog szűnni. A nyugdíjbiztosítás nem biztos, azt haveroknak csinálták.
Arc777 2018. 10. 16. 12:11
Előzmény: #179  sgl
#181
Jaja adjuk oda a megtakarításainkat majd az eximbank meg kölcsönadja Ml nek jó mi

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek