Topiknyitó: Portfolio 2018. 10. 15. 12:23

Bréking! Kivégzi a lakástakarékokat a kormány!  

Ugrás a cikkhez
Felmenõ rendszerben megszüntetné a lakástakarékpénztárak állami támogatását az a törvényjavaslat, amelyet Bánki Erik, a gazdasági bizottság fideszes elnöke nyújtott be az Országgyûlésnek hétfõn. Bánki Erik, a gazdasági
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 15. 13:04
Előzmény: #14  stolz
#20
ez jelenleg már csak lakásfelújításra volt értékelhető pesten, mert egy 4 éves konstrukció a végén 1.3 milliós összegével nem sokat számít a 30+ millós lakásoknál. A hitel meg olcsóbb jelenleg a bankokban úgyis.
Törölt felhasználó 2018. 10. 15. 13:02
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
Mire megy ki ? Nincs elég bevételük (nem loptak eleget) a NOK-ból és erre "terelik" a történetet.
BuxVelem
BuxVelem 2018. 10. 15. 12:59
#18
"Azt is megjegyzik, hatékonytalan volt a lakástakarék-támogatás, mivel sokszor "medence vagy szauna" épült az állami forintokból.".
Ezt melyik tuskó írta le elsőként?
Seismic
Seismic 2018. 10. 15. 12:59
Előzmény: #10  xilinx
#17
ez azt jelenti hogy pénzügyileg van még mit tanulnod
A "lakáslottót" is kivezetik egyúttal?
Törölt felhasználó 2018. 10. 15. 12:56
Előzmény: #14  stolz
#16
5 főnél, az Fidesz szerinti ideális magyar családnál, mert ahol kevesebben vannak, azok nem is emberek ugye, azért az már 5x72, azaz 360 évente. 10 évre 3.6 misi. Ráadásul egy hitel általában több, mint 10 év.
Szóljon ha valaki érti, hogy mire megy ki a játék.
driveby
driveby 2018. 10. 15. 12:49
#15
Ez nagyon kemény. Idén nyáron elvették a béren kívüli juttatásokat kompenzáció nélkül (há vagy ad valamit helyette a munkáltató vagy nem), most meg ez. A béren kívüliben volt egy jelentős tétel, ami adómentességet élvezett: vissza nem térítendő lakásvásárlás támogatás. Sok sorosügynök és migráns választotta ezt, annak a reményében, hogy amikor megveszi a soros hálózat új irodáját, ebből bele tud pótolni. Most rájöttek kedves vezetőink, hogy soros irodának használt lakást fundából is lehet venni! Skandalum!
Tényleg kabaré, gyakorlatilag extraadót raknak a lakásvásárlásra . Bár nem ez a kabaré, hanem az, hogy ezt széles tömegek támogatják.
stolz
stolz 2018. 10. 15. 12:48
#14
Kíváncsi leszek milyen unortodox megoldás jön helyette. Kár érte. Nem volt rossz konstrukció csak nem ilyen ingatlanárakra volt tervezve. 72k nem oszt nem szoroz sajnos. Bár az öngondoskodásra nevelés elvitathatatlan haszna volt az ltp-nek.
xilinx 2018. 10. 15. 12:48
Előzmény: #10  xilinx
#13
bocs, EBKM-et akartam írni, nem THM-et...
signal2
signal2 2018. 10. 15. 12:46
Előzmény: #10  xilinx
#12
2 hónap töprengés után arra jutottál, hogy hülye vagy nem igénybe venni egy a piacinál jobban kamatozó befektetést, és a piacinál olcsóbb hitelt. gratulálok!
signal2
signal2 2018. 10. 15. 12:44
Előzmény: #9  signal2
#11
valószínűleg banklobbi
xilinx 2018. 10. 15. 12:43
#10
NAGYON HELYES!!! (anélkül, hogy Fidesz-párti lennék...) Nagyon sokat gondolkodtam azon az utóbbi hónapokban, hogy kellene nyitni pl. napelem telepítése, hőszigetelés stb. céljából. Megnéztem az ajánlatokat. 9% első évi extra kamattal és egyéb mantrákkal hülyítik az embereket. Az államo támogatás nélküli THM pedig módozattól függően jellemzően -0.5 ... -1.5% !!!!!!!!
Ugye érti mindenki, hogy ez mit jelent? Igen. Ez pontosan azt jeneti. Hogy a 4-5-6-7-8 évnyi megtakarított (havi rendszerességű X Ft...) pénzünkre nemhogy egyetlen fillér kamatot nem adnak ezek, de még az állami támogatás egy részét is lenyúlják! 8 év megtakarítás után lesz nekik egy adott esetben makulátlan 8 éves előminősítéssel rendelkező adósjelölt, akinek ingyen használták addig a pénzét (== értsd: kihelyezték hitel formájában a többi lakáskasszásnak 5-7% kamatra) és felajánlanak neki még hitelt a zárójelben leírt módon.
Nos, 2 havi töprengés után is arra jutottam, hogy ebben az aljasságban én nem vagyok hajlandó részt venni. Lesz napelemem, mégpedig úgy, hogy kifizetem zsebből. Nem lesz az sem megkötve, hogy a pénzem mire költhetem, meg akkor férek hozzá a pénzemhez, amikor csak akarok. És mindenki elmehet a francba.
signal2
signal2 2018. 10. 15. 12:42
Előzmény: #5  kimpaa
#9
" 2010 óta a négy lakástakarékpénztári szolgáltató közel 60 milliárd forint extraprofitot realizált."
.
Tehát 8 év alatt, 4 szolgáltató, 60 mrd Ft. Az extraprofitot a pénzügyi szektor átlagos ROE-n felül érti? Kötve hiszem... = hazudik.
.
"Számos esetben pedig nem is közvetlen lakáscél valósult meg, hiszen a megtakarítást a futamidő végén akár medence vagy szauna építésére is fel lehet használni. " - ja, mert a CSOK 10 millióból nem lehet medencét berakni, mi? = ciniukus manipuláció
.
Ez a konstrukció legalább biztosította az öngondoskodást, legalább 4 évig.
Ha sok szerintük a profit, azt lehet szabályozni (min EBKM). Ha zavarja a szauna, azt is lehet szabályozni (pl. kógens tiltással). Tehát az egész egy álszent, cinikus magyarázkodás. 
harula
harula 2018. 10. 15. 12:40
Előzmény: #4  signal2
#8
"Bánki Erik hazudik."Vicc (vagy nem is...):- Honnan lehet tudni hogy egy politikus hazudik?- Kinyitja a száját....
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 15. 12:39
Előzmény: #5  kimpaa
#7
Már mindenki tele van lakástakarékkal, nem hiszem, hogy sokan terveznének kötni. Fundamenta ezzel jókora pofont kapott.
Törölt felhasználó 2018. 10. 15. 12:37
#6
Kár.
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 15. 12:32
#5
"A módosító várhatóan gyorsan át fog menni, mert már tárgysorozatba vette az Országgyűlés gazdasági bizottsága, és kivételes eljárásban kíván foglalkozni vele a parlament. Ez azt jelenti, hogyHÉTFŐN MEGTÁRGYALJÁK, ÉS KEDDEN MÁR SZAVAZHATNAK IS RÓLA,ami egyben arra a kérdésre is válasz, hogy lesz-e még idő a törvény elfogadása előtt lakástakarékot kötni azoknak, akik mostanában szerettek volna: nem lesz."
 
Halálos iramban :D
signal2
signal2 2018. 10. 15. 12:25
#4
Bánki Erik hazudik.
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 15. 12:24
Előzmény: #2  kimpaa
#3
És már a CSOK-t kellene megszünteni, hogy az extrém módon felbaxott lakásárak mérséklődjenek
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 15. 12:23
Előzmény: #1  portfolio
#2
A rohattak, megint extraprofit, Fundamenta és társai céges autók garmadája, ahol munka van, hullik a forgács :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók