Topiknyitó: lajhar 2005. 02. 24. 15:34

Graphi megfontoltan  

Rég már nincs szó Graphi őrületről, talán a topic neve maradt csak meg a régi. Mindnyájunk próbáljuk érvekkel alátámasztani a saját poziciónkat és magunkat. Javaslom ezt az új nevet a topicnak: Graphi megfontoltan...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lajhar 2005. 08. 30. 17:28
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#100
1. Technikailag OK. Nagy forgalommal tört ki a 2 éves bázisből valós vételekkel
2. Remegő kezek kirázodtak (nem írnak többet róla, tehát baromira ki van utálva)
3. Story-kat (funda alapokat) majd csak 2xxx fölötti árfolyammal fedeznek fel.
Ennél jobb környezetet nem kívánhatna az ember az árfolyam emelkedéséhez.
Törölt felhasználó 2005. 08. 21. 08:11
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#99
Lipak1.
Nagyon megtiszteltél! Cserébe elkészítettem neked (csak neked) egy cég technikai elemzését.
"
Melyik az: ha megveszed esik, ha eladod felmegy?
Törölt felhasználó 2005. 08. 21. 08:08
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
Bobolcsai bácsi, nem Babolcsai. Az egy másik pedigré. Ha egyszer úgy alakul leírom egy másik topicban Bobolcsai történetét.
Törölt felhasználó 2005. 08. 20. 14:34
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Doki. Miert valalnam fel annak a lehetosegnek az oriasi kockazatat ( vesazteseget)ha a Bojar ur csaladja kiszervezne a cegbol a grafisoft parkot? A dilis programozokat meg benne hagyna az rt-ben... 1500 gyenge tamasz. Egy PPLAsZT felmanipulalas sanszosabb. Majd ha CD tepi a hatin a grafit. Jon a fidesz bessz, megkapod a grafit 1k-ert.
Törölt felhasználó 2005. 08. 20. 14:22
Előzmény: #95  spade
#96
Tényleg arp! Bobolcsai, vagy Babolcsai?
spade 2005. 08. 20. 14:04
Előzmény: #94  spade
#95
De hogy segitsek Herr Szivarrrrr Babolcsainak :) a 1610 egy órás bontású ellenállás és a 1550 egy rövid és egy hosszú távú támasz is....hogy mér az maradjon az én titkom....:)
spade 2005. 08. 20. 12:21
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#94
Kedves arp,
.
Bevallom nem követtem igazán a beirásaidat, ezért neked szegezem a kérdést straight; ki a f@szom az a Babolcsai bácsi ? :)
Te vagy az, csak humorkodsz, vagy tényleg áll mögötte egy öreg szivarrrrr...Bocsána t ha a kérdéssel poengyilkos lennék....:)
Törölt felhasználó 2005. 08. 20. 10:39
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Kedves arp!
Az utóbbi időkben folyamatosan nyomon követem a beírásaidat, sőt szinte már csak azokat keresem. Megállapítottam hogy az összes beíró közül te látod át legjobban a piacot, és az azt mozgató szereplők viselkedését.
úgyhog y ezúton szeretnék elnézést kérni, és visszaszívni a Pflax elemzéseddel kapcsolatos anno gyúnyolódásomat.
Törölt felhasználó 2005. 08. 20. 10:04
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Kedves arp és Bobolcsai bácsi!
Jól látod a kérdést, az elemzésed helytálló. Más részvényeknél is manipulálják az "elemzők" a tőzsdei játékosokat, ami ellen saját érdekünkben védekezni kell, de ugyanakkor ki is lehet használni.
A tőzsdei folyamatok legalább 50%-ban pszichológiailag befolyásoltak (rövid távon). Nincs más , mint ezt tudni és elfogadni.
Ezzel együtt és ettől függetlenül is látok némi fantáziát a Grafiban. Év végéig mindenképpen árfolyamnyereség realizálható.
Az elmúlt hetekben egyébként meglovagoltam egy ilyen ún. manipuációt az FHB esetében, ami egy hét alatt 19%-ot hozott. De ez nem jelenti azt, hogy azonnal ugrani kell a hírekre. Különösen az eredmény előrejelzések veszélyesek.
Az "érdekes, benfentes " hírek80-90%át póker arccal nézem.
Üdv
Törölt felhasználó 2005. 08. 20. 09:15
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Az 1660-as ellenállásról:
"
Je llegét az határozza meg, hogy
1.régen húzódik az árfolyam fölött,
2.hiába ütötte meg az 1700-at nem tudott szignifikánsan efölött az ellenállás fölött maradni.
3. ez megerősíti a kemény ellenállás jellegét.
Törölt felhasználó 2005. 08. 19. 18:39
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Beugrottam délután Bobolcsai bácsihoz és elmondtam neki, hogy valami nagy igazságtalan manipulációt látok a graphi körül. Mi a teendő, hogy álljak hozzá mert dühös vagyok.
"
Az öreg az orrára tolta a szemüvegét és és álmatag kék szemeivel a szemembe nézett fölötte. Aszondja:
"dühös vagy? helytelen - a dolgukat végzik, pénzt akarnak csinálni. Örülj, hogy ismered őket, és a szándékukat. Előttük jársz egy lépéssel - ezt lovagold meg. Semmi indulat, semmi érzelem - ez fejjáték"
"
Átgond oltam, megint igaza van. Akkor lássuk:
1. Fel akarják görcsölni a papírt (ez látszik)
2. Minek? - na ez a hülye kérdés, nem mindegy?
"
Akkor essünk neki kereskedő fejjel: aszondja, a chartja ronda mint az anyósom, de az látszik belőle, hogy van egy vízszintes ellenállás 1660-on, 2001 12. 13. óta szalad az árfolyam fölött mint a Damoklész kardja, ez erős. Aztán szintezzünk tovább 1850 a következő kőkemény ellenállás.
Állj hova szaladunk maradjunk a mai nap 1610 körül meg az 1660 ellenállásnál. Ezeket a tényeket plusz a nagy manipulációs veszélyt fordítsuk le trade-re: Mondjuk megveszem most piacin - az 1550 az már ki van próbálva az jó lenne stopnak. Aztán figyeljük, mivel pozor, pozor van ezért ha emelkedne 1580- ra húznám a stoppot. Ha megy tovább 1660-nál kap egy szoros fojtó stoppot - dögöljön meg ha nem megy tovább. Ha áttörné az 1660-at akkor vesszük és követjük 1850-ig.
"
Na ennyi - de én akkor is utálom a mohó más farkával csalánt verő manipulátorokat.
Törölt felhasználó 2005. 08. 19. 15:28
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
.
Törölt felhasználó 2005. 08. 13. 22:22
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
"Graphi megfontoltan válasz erre 06.29
Nekem az a feltűnő, hogy nagy forgalommal nem csinál semmit - ez arra utal, hogy nem valódi adásvétel, inkább átkötögetés - vagy forgalmat akar valaki csinálni. Nem jó az ami a Graphi körül forog - görcsösen igazolgatják, hogy ilyen jó meg olyan jó a cég közben sehova se megy. Ránézésre túlvette benne valamelyik cég magát és már viszket a tenyere, kellenének a balkok akikre rádobhatná. Ez olvasható ki a mozgásból, bár tévednék.
arp "
Törölt felhasználó 2005. 08. 13. 21:37
#87
Az feltűnt valakinek a Q2 jelentésben, hogy kissé megnövekedett a freefloat a dolgozói/menedzseri részvények piacra kerülésével? Érdekes átlagárakon kerültek ki...
Törölt felhasználó 2005. 06. 29. 15:08
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
1.) Úgy látszik te minimum húsz hónapos időtávban gondolkozol. Én annál azért kicsit rövidebbre tervezek jelenleg.
2.) Azóta volt 1265 és 1700 is a portfolio 52 hetes vizsgált szakaszában. Szerintem ez kimeríti a mozgás fogalmát, s nekem ennyi elég is, nem kell húsz hónapos emelkedő trendet mutatnia.
Törölt felhasználó 2005. 06. 29. 14:17
#85
2003 10 hó 10 graphi 1500.
2005 06 hó 28 graphi 1550.
Valakinek a tyúkszemére léptem?
Törölt felhasználó 2005. 06. 29. 12:12
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Az átkötéssel egyetértek - de hogy nem csinálna semmit, azzal nem. Szépen trendel felfelé a májusi zuhi után és ott van az a gap, amit be kéne tölteni.
Törölt felhasználó 2005. 06. 29. 12:02
#83
Nekem az a feltűnő, hogy nagy forgalommal nem csinál semmit - ez arra utal, hogy nem valódi adásvétel, inkább átkötögetés - vagy forgalmat akar valaki csinálni. Nem jó az ami a Graphi körül forog - görcsösen igazolgatják, hogy ilyen jó meg olyan jó a cég közben sehova se megy. Ránézésre túlvette benne valamelyik cég magát és már viszket a tenyere, kellenének a balkok akikre rádobhatná. Ez olvasható ki a mozgásból, bár tévednék.
Törölt felhasználó 2005. 06. 29. 11:28
#82
hoppá! ki vót az?
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 21:03
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
kellemes utazast! de az biztos, hogy a repolojegyeket nem graphi nyeresegbol vetted :)

Topik gazda

lajhar
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek