Topiknyitó: lajhar 2005. 02. 24. 15:34

Graphi megfontoltan  

Rég már nincs szó Graphi őrületről, talán a topic neve maradt csak meg a régi. Mindnyájunk próbáljuk érvekkel alátámasztani a saját poziciónkat és magunkat. Javaslom ezt az új nevet a topicnak: Graphi megfontoltan...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 17:43
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
És a Graphi? :)
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:11
#79
Rövidesen repülünk a fellegekbe!!!
Törölt felhasználó 2005. 05. 23. 09:47
#78
Arról nem is beszélve, hogy nemrég új kereskedelmi partnerrel szerződtek Amerikában; aki úgy tűnik, motiváltabb az értékesítés felfuttatásában. :)
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 21:36
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#77
kicsit sem hiszem, hogy haldoklas lenne, de nem tudom elkepzelni, hogy az 1700at atvigye, ahooz kellene valami.
sokkal elkepzelhetobb az 1300-1200, mert ehhez nem kell hir (se jo, se rossz), csak kovetni a jelenlegi piac iranyat
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 21:36
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Ja és azt elfelejtettem, hogy egyáltalán nem alulértékelt.
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 21:34
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Igen, ez mind oké, amit írtatok. De ahhoz, hogy emelkedjen, vevő kell. Ki venne, vesz Graphit? (pláne ilyen régiókifulladós környezetben) Mi az az extra sztori, ami miatt ráharapna bárki is? Egy korrektül működő cég. Ez a bajom vele, hogy ennyi, de nem több.
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 20:55
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
"A Nemetschek is jobban gazdálkodik" - ezt ha kérhetném bővebben kifejteni, hogy is van ez? Tripla árbevételre dupla profit (árbevétel:90 mill Eur vs. 28 mill, nyereség: 1 eur/share vs. 0,49). Nemetschek műk.költségei euroban, Graphi forintban - talán ez is a Graphit súlytja a relatív erős forint miatt, vagy tévedek???
Hagy írjak 1-2 olyan dolgot, ami pozitívabbá teheti a képet:
1. Növekvő árbevétel
2. Az új virtual construction szoftver túlteljesítette a cég és az elemzők várakozásait is. Megjegyzem össze sem hasonlítható az FM szoftver bevezetésével ez a termék, mert ilyet a világon SENKI sem forgalmaz. Tehát nincs konkurencia!!!!!
3. Gyengülő forint
4. Saját részvényvásárlások még kb. 300.000 db
5. Esetleges akvizició/stratégiai szövetség
6. Dominic Gallelo személye - Ő nem fog haldokló cégben aszisztálni, viszont ha elmegy akár hogy is tálalják VÉGE...
Törölt felhasználó 2005. 05. 16. 22:04
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
most csak roviden:
.
kosz, marques.
elgondolkodok azon, amit irtal.
tul nagy fantaziat en sem latok egyenlore benne, de ugy erzem, hogy "csak" annyi a problema, hogy nem teljesult nehany elore kituzott cel.
de az eredmenyek meg(!) jok.
a lemorzsolodas meg sajnos valoszinu szerintem is, nem tudnek semmi pozitivumot felhozni
.
penznyelo,
a graphi jelenleg stabilanan nyereseges, sajat termekkel rendelkezik, valamint foglalkozik a reszveny arfolyamaval. ilyen tulajdonsagokkal a bet-en sem sok ceg rendelkezik...
resze mrol 2003. nyar volt a beszallasi pont, azota halmozom
Törölt felhasználó 2005. 05. 16. 18:50
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
szia koistvan:
.
először is NEM lehúzni akarom a céget, csak ez az eredmény nagy csalódás, ÍGY EZ alapján MEGÉRZÉSEM szerint még idén 1200 körül is lesz az árfolyam:
.
a negatívumok ebben a jelentésben váltak nyílvánvalóvá:
.
egy előre "egytermékes": ArchiCAD a vezértermék, és az onlyone. Pedig a fő cél a több lábon állás volt évek óta. Csökkenő USA "kormányzati" megrendelések. NINCS áttörés, az 5d termék ígéretes, de csak árbevételt hoz, nem profitot
.
a 2002 végén megkezdődő költségcsökkentés volt az egyik fő árama a 2003tól megkezdődő turn-around storyanak, csak már a bázis adatokban is benne van a költségcsökkentés. Ez már nem fokozható.
.
Pénzügy soron a kamatbevételek sem nőnek, az ismert okok miatt
.
A Nemetschek jobban gazdálkodik.
.
Idén nem lesz új ArchiCAD verzió.
.
stb stb. ennyi hirtelen. Hidd el én nagy Grafi csodáló voltam, de ez a Grafi a Q1 alapján már más. Elég valószínű egy lemorzsolódó árfolyam.
Törölt felhasználó 2005. 05. 16. 18:19
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Nem értem a Graphi topicba írok többségét. Komolyan. Régen senki nem favorizálta a céget. Pedig aztán a Graphi gyakorlatilag évek óta ugyanaz. A tavalyi eredménynél jött februárban a Graphi őrület, aztán sok speki azóta poziból Graphi rajongó lett. Ne hagyjátok, hogy a pozitok irányítsa a véleményeteket. Fordítva kéne. Komolyan kérdem, ki, miért és mit vár a Graphitól? Írja le.
A speki dolog más, azt én is szeretem, februárban pár napig volt is Graphim, mert láttam, hogy ugranak rá a kicsik, megy a spekuláció. De eszembe nem volt azt gondolni, hogy fél évre veszem, 2000-es, 2500-as célárakkal.
Törölt felhasználó 2005. 05. 16. 17:57
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
ha valaki leirna, akkor elolvasnam a sok negativumot. nekem nem ugy tunik, hogy a ceg doglodik, le kell irni, stb.
a 2000. ev nagyon, de nagyon mas volt.
Törölt felhasználó 2005. 05. 14. 07:11
#69
helló,
.
"HA A PIAC VÁLTOZIK, ÉN IS VÁLTOZOK." Valami okos mondta.
.
A Graphi eredmény JELENLEG ! úgy változik, hogy rendkívül negatív árfolyam-tendenciát vetít előre a jövőre nézve.
.
én AZT MONDTAM, hogy szerintem a Graphit a Q1 eredmény ELŐTT felrángatják. 1700-1800ig is elképzelhetőnek tartottam, még 2 hónapja, amikor még bikapiac volt.
Már nincs bikapiac, de az elmúlt 1 hónapban 1480 ---> 1650 lehetett rajta keresni. Én Q1 előtti spekiben eladtam az utolsót is.
.
.
Az EREDMÉNY nagyon negatív. Ezt azok értik igazán, akik a 2000. évet Graphi tulajdonosként megélték....
Törölt felhasználó 2005. 05. 14. 06:13
#68
azért mert nem bluehip papír.meg kell érteni hogy a bróker és befektető érdekei nem ugyanazok.azért mondja fektessünk bluechip papírokba mert onnan hamarabb ki lehet venni a pénzt és az neki jutalék.a graphinál már nem ezért kevessebb lesz a jutaléka.ezért mondja blue chipet kell venni.
allergia 2005. 05. 13. 18:51
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Elolvastam a gyorsjelentést, de számomra nem tiszta, hogy a Portfolió miért/miben csalódott ekkorát. Nektek van ötletetek? Mert szerintem annyira nem gagyi a Graphi, mint ahogy ezt beállítják.
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 18:17
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#66
Kedves Petrusz,
Csak, hogy Marquesnek legyen megint mire rákontráznia.. ;)
Szvsz most még annyira sem érdemes a Graphira ráugrani mint a jelentés előtt. Nem volt se rossz, se jó a jelentés és ráadtak. Akkor vegyél, ha tudsz valós érveket arra, hogy mi hozna pozitiv változást a cég megítélésében ilyen egész pályás kitömés kellős közepén!
lajhar 2005. 05. 13. 16:09
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
2500 Ft ilyenkor jövő évre
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 14:52
#64
Miért 1700-tól meddig mehet az árfolyama?
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 11:01
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Csak akkor vegyetek ha tartósan kimegy 1700 fölé, addig tessék keresni más lehetőséget.
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 10:16
#62
Egyáltalá nem volt rosz, sőt.. Figyelemre méltó, hogy csak a Portfolio "szakértője" húzta le. Biztos valamiért haragszik a papírra. Szerintem csak arról van szó, hogy nagyon sokan akartak eladni a jó gyorsjelentésre. Kereslet-kínálat döntött, aztán jött a hiszti.
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 07:55
#61
Ú, ha most lenne pénzem...
Én nem nagyon értek hozzá, de azért ez a jelentés szerintem nem olyan rossz.
Vagy ráfáznék? Szerintetek?

Topik gazda

lajhar
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek