Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 07. 12. 20:03

Est média szekta  

Hajrá Esztike!
https://youtu.be/0iOqsNfkN_A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 20:35
Előzmény: #88997  ever-est
#89000
Volt egy kavarás azzal, hogy mi lett azzal a pakkal amit a Park a Globtermen keresztül birtokolt miután a Globterm Neuman-hoz került. Ebben én azóta sem látok világosan, hogy mi is történt. Stuck írt Gabriellának, ő válaszolt valamit de stuck nem árulta el mit. Lényegtelen, ha az, vagy akárcsak a fele ki lett volna szórva, akkor azt jelneteni kellett volna. Ilyen jelentésről nem tudok. Személy szerint egészen biztos vagyok benne, hogy nem a piacra szórt globterm pakkból lesz meg a hitelhez szükséges összeg, mert akkor nagyon régen rossz nekünk.
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 20:28
Előzmény: #88995  evanyanya2
#88999
Valamit tényleg nagyon rosszul kommunikálok ha mindenki félreért. Először is, tisztáznám, hogy nem adtam el semmit a pakkomból. Tavaly is világos volt, hogy nem lesz bux kosár (bár akkor is mindenki le akarta tépni a fejemet emiatt a véleményem miatt, olvassátok vissza), meg idén is. Reméljük jövőre majd meglesz amikor itt lesz az ideje. Másodszor, számomra az, hogy (az én aktuális olvasatomban legalább is) a Delta Systems kft nincs jó anyagi helyzetben, az nem rosszat hanem éppenhogy jót jelent az Est-re nézve. Az a véleményem ugyanis, hogy ők nem lényegi játékosok, hanem egyelőre egy kis fedősztori ami mögé bejöhet még a nagy hal. Ha elhinném, hogy a Deltának jól megy és tényleg csak azok lennének a tervek amiket itt bedobtak stratégiai célokként, na akkor dobnék mindent, mert az égvilágon semmi nem indokolna 383M papírt 120ft árfolyamon annyi bevétellel meg jövőképpel amire a Deltától számíthatunk. Röviden tehát, szerintem hamarosan megjelenik a a valódi befektető, és a Delta nem oszt nem szoroz lényegileg. Részletkérdés, hogy nem értünk egyet az anyagi helyzetén, számomra úgy világosabb kicsit a kép ha az van amit én eddig gondoltam, de ha nincs annyira rossz passzban, az sem sokat változtat a helyzeten.  
macey- 2019. 09. 11. 20:25
Törölt hozzászólás
#88998
LTKoko
LTKoko 2019. 09. 11. 20:14
Előzmény: #88995  evanyanya2
#88996
Változhat a név és a logóNoha a PPF a tavaly megkötött szerződés értelmében 2021-ig kapott engedélyt a Telenor márkanév és imázselemek használatára, a HWSW azt írja, hogy tudomása szerint a cég már idén megújíthatja arculatát és nevet is válthat, ennek pedig köze lehet a feltételezett tulajdonszerzéshez is, mivel az eredeti tulajdonos a márkahasználati engedélyt a későbbi tulajdoni változásoktól is függővé tehette. Emellett lényeges szempont lehet az is, hogy az állam nem önállóan, hanem egy állami kézben lévő technológiai vállalat révén szerezne tulajdonrészt a Telenorban.
evanyanya2
evanyanya2 2019. 09. 11. 20:12
Előzmény: #88994  wisvik
#88995
mi történt edig nem voltál ijen negativ erősen süt a nap a felyedet kérdölyel
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 20:09
Előzmény: #88988  ever-est
#88994
A globtermnek 10M darabja van most elvileg amit a Parktól kapott, ez kb. 1.2Mrd-t ér aktuális árfolyamon. Ha el is dobott már belőle, 5% alá nem mehetett mert jelentenie kellett volna. Ez nyilván nem elég a kölcsönre. A tőkeemelés után kapni fog még 84M-t ha jól emlékszem, aminek a 90%-án lockup lesz, eladhat tehát még max. 8.4M-t abból, ami további 1Mrd ft-t ér kb. a jelenlegi árfolyamon. Te komolyan gondolod, hogy arra várnak, hogy az új rvk bevezetése után a globterm kiönthesse ezt a 18.4M papírt a nyakunkba és ezzel fogja megteremteni a hitelnyújtáshoz szükséges összeget? A jelen 120-as árfolyamnál se jönne össze belőle 2.35Mrd, nem még ha kiönt vele minket.
ever-est
ever-est 2019. 09. 11. 20:06
Előzmény: #88987  wisvik
#88993
Eddigi kép alapján kétesélyes a történet.
saradielek 2019. 09. 11. 20:05
Előzmény: #88980  huntR
#88992
Nincs szükség személyeskedésre és mások zsebében turkálásra. Véleménykülönbség sosem baj, ha van. Wiswik úrtól sem áll távol mások számonkérése, ahogy öntől sem. Kérem hagyják az egymás és mások felkérdezését, és legyen újra érdemi a beszélgetés.
ever-est
ever-est 2019. 09. 11. 20:05
Előzmény: #88989  wisvik
#88991
https://e-beszamolo.im.gov.hu/oldal/kezdolap
Ide írd be a keresett cég nevét
saradielek 2019. 09. 11. 20:00
Előzmény: #88982  wisvik
#88990
Bocsánat, de a “komoly anyagi gondok” kifejezést sem tartom helyénvalónak, és bízom benne, hogy nem a negatív hangulatkeltés a célja az erős szavaknak. Három okom van feltételezni, hogy túlzás ez a jelző. Az elsőt előbb már leírtam, a másodikat ever-est részvényestársunk írta le, a harmadik pedig az ön által említett “olcsón szerzés”. Erről is az a véleményem, hogy korántsem igaz. A közel 30 milliárdos “olcsó” “csődben levő” Kft. számomra misztikum és logikai bukfenc egyben. Hozzá kell tenni, úgy sejtem sokan tisztában vagyunk itt azzal, hogy a magyar gazdaság szereplői sportot űznek az eredmény minimálizálásából, a valós kép ritkán rajzolódik ki a könyvekből. Egy tőzsdén lévő vagy tőzsdére készülő cégnél megváltoznak az érdekek, minél több eredményt igyekeznek kimutatni az érintettek. Itt sem látjuk a valóságot szerintem, de a vételárból - ami nem olcsó - sejthetjük, hogy jó a helyzet.
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 19:58
Előzmény: #88986  ever-est
#88989
"Hiba történt a beszámoló megjelenítésekor."
ever-est
ever-est 2019. 09. 11. 19:55
Előzmény: #88985  wisvik
#88988
Ugyan ott látható az is ahol a 9 milliárd. Ha azt láttad, akkor a követeléseket is.
A globtermél tavaly 550 millió forint értékű rv volt nyilvántartva. 
Teljesen egyértelmű, hogy a kapott részvények eladása után lesz meg a 2.35 milliárd ft. Mivel tőkeemelés nem volt eddig. Semmi más bevétel, tartalék nincs a Globtermnél, csak az Est Media részvények.
Így biztosan állítható, hogy a kp-s fizetést lényegében a tőzsdéről fedezik, ezért kellett a 0.78-as nyomda, mert pár tízmilliókból milliárdokat hoztak létre. Az más kérdés, hogy ez mennyire tisztességes. A friss részvénykönyvből meg majd cáfolható vagy megerősíthető lesz az is, hogy a kisbefektetők dobták-e össze ezt a 2.35 milliárdot.
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 19:55
Előzmény: #88986  ever-est
#88987
Épp ellenkezőleg. Ez az ami mutatja szvsz, hogy valami nagyon nem világos a globterm és az apport körül, és ezen keresztül várnám a lényegi előrelépést ami megindítja majd az árfolyamot is. Bár mint tudjuk épp eldobtam a pakkom és lebeszélek hogy olcsóbban visszaszálljak vagy mi van :) ...    
ever-est
ever-est 2019. 09. 11. 19:47
Előzmény: #88982  wisvik
#88986
https://e-beszamolo.im.gov.hu/oldal/beszamolo_megjelenites?arrivalNumber=cthSc7f6Y4MlfZ%2bTKG8gyMgYUsD%2fXi28IKDtypFdMsY%3d
Nem akarlak elkeseríteni, de a Globtermnél egy árva fillér nincs. Sőt 600 millió ft kötelezettség van. Csőd. 
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 19:47
Előzmény: #88983  ever-est
#88985
Kéne látni egy rendes kimutatást kifutási időkkel. Én eddig csak a tartozásról tudok de elfogadom ha máshogy van, csak a követelési oldalt eddig még nem láttam.  
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 19:43
Előzmény: #88980  huntR
#88984
Azt hiszem neked már nem is reagálok inkább.
ever-est
ever-est 2019. 09. 11. 19:43
Előzmény: #88982  wisvik
#88983
Előtted írtam le, hogy a 9 milliárd kötelezettséggel szemben áll 7 milliárd követelés is.
Nem értem miért nem értitek meg, hogy egyáltalán nincs csőd közeli helyzetben.
wisvik
wisvik 2019. 09. 11. 19:34
Előzmény: #88979  saradielek
#88982

A Delta Csoportról mint egészről nem nyilatkoztam, kizárólag a Delta Systems kft-ről, amit megveszünk a Holdingtól. Lehetséges, hogy a Holding összességében azokat az eredményeket produkálta amiket ír, ennek nem néztem utána, de a Systems kft-nek ami az apportunk kizárólagos tárgya, 9Mrd körüli tartozása van (nagyrészben rövid lejáratúak), ellenben 2-300 Millió csak az évi profitja. Ezt én továbbra is bátran merem csődközeli állapotnak nevezni, ugyanis ha nem az EST-be történő apport manőver, akkor valami más külső injekció lenne szükséges ahhoz, hogy ez a kft a tartozásait időben törleszteni tudja és a működését is megőrizze. Önerőből nyilván ez nem volt lehetséges, ezért is válik meg örömmel tőle a Holding és kap cserébe azonnal 2.35Mrd kézpénzt, ami kb. 10 évi profitja lenne a Systems kft-nek, valamint apportálja be nekünk a maradék tartozást az Est-be, ha egyáltalán a fenti 2.35Mrd törlesztőrész kifizetésre megy. Az is lehet, hogy az összes tartozás a mi nyakunkba szakad a 2.35Mrd globterm által nyújtott hitel mellé. De ez már más kérdés. A lényeg, hogy a Delta csoport Holding-nak mélyen a zsebébe kellett volna nyúlnia ha meg akarja oldani a Systems kft anyagi gondjait. Ehelyett eladta az EST-nek, ami vélhetően azért történhetett meg, mert itt a háttérben komolyabb tevékenység van kaialakulóban, amihez egy olcsón megszerzett IT vállalat, mint a Systems kft, épp kapóra is jöhetett. Olcsón pedig azért lehetett megszerezni, véleményem szerint, mert a fenti okok miatt a kft csődközeli állapotban volt. Ha erős a csődközeli kifejezés, akkor használhatjuk helyette a komoly anyagi gondokkal küszködőt például, de szerintem ez csak eufémizmus. Erről és egyéb releváns, a céget érintő dologról szívesen diskurálok/vitatkozgatok bárkivel a fórumon higgadtan és érvelve, ahogy írja, de nem szeretem ha ezért hátbatámadnak és hülyeségekkel megvádolnak. Hangulatkeltés is bőven van itt a topikban valóban. Személy szerint ezekből is igyekszem rendre kimaradni ha tehetem. Ebben egyetértek.    
ever-est
ever-est 2019. 09. 11. 19:32
Előzmény: #88979  saradielek
#88981
DELTA Systems nincs csőd szélén.
9 milliárdos tartozás a szállítók felé nem ezt jelenti. Mivel ugyanakkor van több mint 7 milliárdos követelése a vevőktől is.
Effektív adósság kevesebb mint 2 milliárd. Ez azért nem halálos.
Lásd waberers 90 milliárdos adósság, sorozatos veszteség negyedévek mellett.

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek