Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 07. 12. 20:03

Est média szekta  

Hajrá Esztike!
https://youtu.be/0iOqsNfkN_A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 10:44
Törölt hozzászólás
#68640
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 10:34
Előzmény: #68638  evanani
#68639
Jó kérdés!
Szerintem az új cégnév sokatmondó lenne számunkra.......
evanani
evanani 2019. 05. 25. 10:22
#68638
Kedden közgyűlés.Kérdésem a következő:van még kötelessége vmi infót mondani a 11-20 pontok közül?
stuck_at_177 2019. 05. 25. 10:22
Előzmény: #68632  kissigor
#68637
Az számomra érdekes kérdés, hogy mikor keletkeztek ezek a kötelezettségek. A tájékoztatásban ez áll:

"Ahogy 2018. éves jelentésében is beszámolt róla, a Részvénytársaság már a csődegyezség végrehajtásával párhuzamosan aktívan keresni kezdte azokat az új területeket és lehetőségeket, ahol a tőzsdei jelenlét hozzáadott értéket jelenthet, és ennek mentén több potenciális stratégiai befektetővel is tárgyalásokat kezdett, ezek egyikével pedig már igen előrehaladottak a tárgyalások. Annak érdekében, hogy egy olyan befektetőt bevonhasson a Társaság, akinek számára a Részvénytársaság tőkepiaci jelenléte lehetőségeket hordoz, szükségesnek mutatkozik a Részvénytársaság felhalmozott kötelezettségeinek megszüntetése, és ezen keresztül a saját tőke helyzet rendezése.
A Részvénytársaság erre figyelemmel megkereste ismert hitelezőit a tartozásállomány rendezése érdekében, akik a velük lefolytatott tárgyalásokon beleegyeztek abba, hogy a Részvénytársasággal szemben fennálló követeléseik tőkekonverzió útján kerüljenek rendezésre.
II. Alaptőke-emelés követelések tőkekonverziójával
A fentiekre tekintettel az Igazgatóság a mai napon úgy határozott, hogy a Részvénytársaság 79.416.205,44 forintos alaptőkéjét új, 0,78 forintos névértékű és kibocsátási értékű, „A” sorozatú, névre szóló, dematerializált törzsrészvények zártkörű forgalomba hozatalával, 121.823.794,56 forint névértéken és 121.823.794,56 forint kibocsátási értéken, teljes egészében nem pénzbeli hozzájárulás ellenében 201.240.000 forintra felemeli. Az alaptőke-emelés során 156.184.352 darab új, „A” sorozatú, névre szóló, dematerializált törzsrészvény kerül kibocsátásra, amelyek a jelenleg meglévő „A” sorozatú, névre szóló, dematerializált törzsrészvényekkel mindenben azonos jogokat biztosítanak.
A részvények kibocsátási értéke akként kerül teljesítésre, hogy az alaptőke-emelésben részt vevő személyek a nem pénzbeli hozzájárulásuk tárgyát – amely a Részvénytársasággal szemben fennálló, mindösszesen 121.823.794,56 forint összegű követelés – a Részvénytársaság tulajdonába, birtokába és rendelkezésre bocsátják.
Az alaptőke-emelés egyúttal a törvény által előírt saját tőke / jegyzett tőke arányt is helyreállítja.
Tekintettel arra, hogy az alaptőke-emelés teljes egészében nem pénzbeli hozzájárulás rendelkezésre bocsátásával valósul meg, a Részvénytársaság jelenlegi részvényeseit a részvények átvételére vonatkozó elsőbbségi jog nem illeti meg.
Az Igazgatóság az alaptőke-emelés cégbírósági bejegyzését követően kezdeményezi az ezen alaptőke-emelés során kibocsátásra kerülő részvények bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére mint szabályozott piacra. Az Igazgatóság felhívta az Igazgatóság elnökét, hogy gondoskodjék az ehhez szükséges lépések megtételéről."
Nem vagyok pénzügyes, de ahogy nézem és értelmezem (majd javítson ki valaki, ha benéztem valamit) a 2018. évről szóló beszámolót, eszerint Esztikének volt egy engedményezési szerződése, amely alapján egy követelését 70 milla értékben engedményezte a Maloba Kft-re, amit a Maloba Kft. egy váltókibocsátással teljesített (aminek a lejárati ideje 2019. 06. 30.). A könyvvizsgáló ezt a váltót bizonytalan fedezettségűnek minősítette (ha mondjuk a Maloba teljesítene, akkor esztike rendben is lenne). A jelentés szerint a társaság saját tőkéje 34.291e HUF, míg a kötelezettségei 55.471e HUF a 2018. december 31-i állapot szerint. Az én parasztias számvitelemmel ez számomra azt jelenti, hogy (121.823.794,56-55.471.000 =) 66 352 794,56 HUF követelés keletkezett január 1. óta. Érdemes lenne tudni, hogy mikor és hogyan keletkezett ez a követelés, és kiknek a számára tartozik a társaság, milyen jogcímen? Kik a hitelezők? Ha sok az "ismeretlen hitelező", és ezek a követelések relatíve frissek (mondjuk most még csak május van, így nagyjából minden friss, még az eper is...), akkor az érdekes. És azt se feledjük, hogy követeléseket roppant könnyen és csöppent sem transzparensen át is lehet ruházni. Így nem biztos, hogy ahhoz megy a papper, aki a mai állapot szerint hitelező. De a kgy-n ezt érdemes lesz megkérdeni.
hibaz 2019. 05. 25. 09:31
Előzmény: #68632  kissigor
#68636
Szép volt,szeretem a józanságot....hajrá Est.
zox69
zox69 2019. 05. 25. 09:20
Előzmény: #68632  kissigor
#68635

Szia Igor!
Nagyon objektíven foglaltad össze az eddigieket, amit kifejezetten köszönök neked. Látod te is, hogy alakul végre valami komolyabb, talán normálisnak is nevezhető állapot.
Sokan megijedtek az új részvényektől, de feleslegesen nem nyomtatnák őket ezt én is tudom. A tőzsdén jó ha tudunk sorok között olvasni picit és látni a következő lépést. Nekem még homályos a leendő befektető-k valós kiléte, de a nevekből ítélve tudom, hogy ez a papír szép karriert fog befutni nem is olyan rövid időn belül.
A spekák ezt a bizonytalan és kivárásos időszakot, természetesen az árfolyam lifteztetésére fogják használni, de sebaj ez a dolguk.
Mi annyit tudunk csinálni, hogy tovább gyűjtjük az adatokat és próbálunk reális képet kapni a jövőnkről.
Kellemes hétvégét.
Chrisi23
Chrisi23 2019. 05. 25. 09:05
Előzmény: #68632  kissigor
#68634
Sajnos ezt a mondatot olvastam én is és így értelmeztem ahogy teis. Ez sajnos azt is jelenti hogy a kgy után visszalepünk a 80 as tartományba vagy lejebb is akár sajnos 
szaferi
szaferi 2019. 05. 25. 08:53
Előzmény: #68632  kissigor
#68633
+
+++
kissigor
kissigor 2019. 05. 25. 08:50
#68632
Jó reggelt!
Engedjétek meg, hogy egy reagálással kezdjem, miután kezdem úgy érezni, hogy páran komolyan veszitek a velem kapcsolatban elindult humoros találgatásokat. Természetesen maga a felvetés is megtisztelő, de sajnos nem ismerem személyesen Perger urat. 
Úgy gondolom - nem megbánta senkit -, hogy sem az én személyem, sem a tiétek vagy bármelyikünké nem releváns a cég jövőjét illetően. Mindannyian befektetői vagyunk egy cégnek, egy ígéretes projektnek, a fórum pedig kitűnő terep arra, hogy eszmét cseréljünk, látásmódokat ütköztessünk, segítve ezzel saját magunkat is, hogy a helyes véleményt alakíthassuk ki a jövővel kapcsolatban. 
Itt a tőzsdén - egy ennyire az út elején járó cégnél különösen - a helyes jövővel kapcsolatos  vélemény kialakítása forintban mérhető. 
Én a magam részéről szeretem a véleményem tény adatokra, dokumentumokra alapozni. Ezekből az utóbbi időben kevés jutott nekünk, így a puszta spekuláció maradt a fórum témája. Ahogy korábban is jeleztem, ebben eddig sem, és ezután sem szeretnék részt venni, ezért is vagyok szótlan ezekben az időkben.
Most kaptunk egy csokrot dokumentumokból, lássuk hát.
Perger úr szerepvállalása eddig is közismert volt, igazgatósági jelölése azonban minőségi ugrás, örülök neki.
Papp úr új szereplő. Számomra meggyőző a szakmai önéletrajza, a politikai hovatartozása pedig vitathatatlan a róla fellelhető cikkek alapján. Ide sorolnám a botrányosnak is látható Microsoft ügyet. Nekem az az ügy, és Papp úr későbbi állomáshelyei azt sugallják, hogy a politikai vezetéssel különösen jó viszonyt ápol, szlengszerűen: nagyon közel van a legnagyobb tűzhöz.
Tőkeemelés:
Mindenekelőtt látnunk kell a helyzetet, miszerint a jelen körülmények között nagyságrendekkel könnyebb követelést létrehozni, mint a csődeljárás alatt volt.
Technikailag támadhatatlan lépés, optikailag azonban minimum aggályos. Ezekkel az aggályokat kapcsolatban azonban el kell fogadnom a jelenkor üzenetét: “amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek.” Úgy látom, az EstMedianak szabad.
Érdemes lesz a cégbíróságon utánajárni, kikhez kerül és milyen arányban ez a mennyiség, bár szkeptikus is vagyok ezzel kapcsolatban, mert ha tovább szeretne rejtőzködni a végső tulajdonos, gond nélkül megteheti.
A további előterjesztési javaslatokkal kapcsolatban egy bekezdésre hívnám fel a figyelmet a szerdai közleményből:
“A Társaság felhívja a figyelmet, hogy az előkészítés alatt álló tranzakciós folyamat további személyi és egyéb változásokat is maga után fog vonni, amelyekről – a tranzakció zárását követően – egy jövőbeli rendkívüli közgyűlésen születhet majd döntés.”
Mindezek alapján én személy szerint nem várok további kiegészítést a 28.-i közgyűlésre.
Elnézéseteket kérem a terjedelemért!
Sziasztok
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 08:25
Előzmény: #68630  Bobi2016
#68631
Tartsatok ki.
Bobi2016 2019. 05. 25. 08:16
Előzmény: #68625  Idea
#68630
Kinek mi a sok. Nem szoktam én sem így kihegyezni az életet, de ebben a sztoriban régen benne vagyok és még mindig hiszek. Szeretnék egyszer a cumi jó végén lenni, ezért próbáltam meg. Nem ugrálok, várok, csak legyen mire.
penteklaszlo
penteklaszlo 2019. 05. 25. 07:31
Előzmény: #68627  Törölt felhasználó
#68629
Teljesen igazad van, én sem értettem először, de azt akarta írni, hogy van, aki 114-en is vette (akinek ő adta) és 91- tudott venni (mert volt aki még ott is adta).
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 07:26
Előzmény: #68627  Törölt felhasználó
#68628
ja és sokakkal ellentétben semmi problémám a napizókkal, így veled sem... részben ti mozgatjátok az árfolyamot, ami kereskedhetővé teszi a tőzsdét. csak azt nem tartom szerencsésnek, hogy a semmiből beesve egy topikba olyan beíírással kezd az ember, hogy a tetőn eladott, az aljon meg vett, a sok ember meg aki hónapok óta töri a fejét, hogymi is történik meg csak pislogjon ... egyébként Peace!
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 07:18
Előzmény: #68547  evazeller
#68627
van magyarázat persze, de nyilván ha kereskedsz a részvénnyel akkor nagyjából tisztában vagy vele... most már csak az nem tiszta hogy 114/91 közül melyik volt a vétel melyik az eladás, ezt pedig minden gúnyolódás nélkül kérdem mert az egyik beírsodban pont fordítva szerepel mint a másikban...
HoStrucc
HoStrucc 2019. 05. 25. 07:07
Előzmény: #68621  Jantner007
#68626
Szerintem vajnanal nagyobbra esély nincs. Vajnanal jobbra viszont lehet. 
A lockup nem hiszem hogy bezavar, át lesz játszva valahogy. 
Idea 2019. 05. 25. 07:01
Előzmény: #68442  Bobi2016
#68625
"Nekem mindenem benne van ebben a papírban jelenleg"
.
Ilyet még egy otp-ben sem lenne szabad csinálni, ez már nem is életveszélyes, ez a leugrom a húszemeletesről kategória. Akkor is ha hétfőn limittel megy fel. Persze ha nem sok pénzzel vagy itt, csak játszásiból akkor majdnem mindegy.
Ayahuasca
Ayahuasca 2019. 05. 25. 06:30
Előzmény: #68623  kikinyugalomba
#68624
Valahogy úgy, de ez már nem is csak hit kérdése nálam. 
kikinyugalomba
kikinyugalomba 2019. 05. 25. 01:24
Előzmény: #68619  Ayahuasca
#68623
Mármint we believe in tomorrow... ?
Ayahuasca
Ayahuasca 2019. 05. 24. 23:27
Előzmény: #68615  Larry71
#68622
Említették velük kapcsolatban a Cisco - t. 
Amikor még a Continental - nál dolgoztam, akkor jött képbe a Conti - Cisco közös munkája az önvezető autózásban. Ami a hajmáskéri, és zalai tesztpálya fejlesztéseket nézve, még szép jövő előtt áll, még ha minket nem is érint. 
Elgondolkodtam rajta, hogy mi mindent vártunk már ide, és úgy tűnt senki nem találta telibe. Mi van, ha kicsit mindenkinek igaza volt,  és itt egy konglomerátum alakul ki, mind tevékenységében, mind felsőtulajdonosi szerkezetében. A folyamatban felmerülő személyek sokszínűsége is bizonyítaná ezt. 
Jantner007
Jantner007 2019. 05. 24. 23:20
Előzmény: #68605  HoStrucc
#68621
Bár csak így lenne, 30yard kezdetnek jó lenne de a lock up nem zavarna be?Valaki mondta,h a közgyűlésen BCs -t kérdeuték,h AV vagyonánál nagyobb cég várható vagy valami ilyesmi. Azt válaszolta,h igen. 60mrd illene ide. Még ott van Tremmel is a háttérben. Szerdáig csak körvonalazódik egy koncepció.

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek