Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 07. 12. 20:03

Est média szekta  

Hajrá Esztike!
https://youtu.be/0iOqsNfkN_A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ayahuasca
Ayahuasca 2019. 05. 24. 21:52
Előzmény: #68554  Törölt felhasználó
#68560
Közeli. 
Valaha az voltam. 
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:47
Előzmény: #68555  evazeller
#68559
Itt ultra magas volt eddig is a kockázat. Igen, ez nem a telekom h 4forint MLkedés esetén a gazdasági újságok giga orgazmust kiáltsanak.
Lastdeposit
Lastdeposit 2019. 05. 24. 21:45
Előzmény: #68557  Larry71
#68558
Pontosan. 
Larry71
Larry71 2019. 05. 24. 21:43
Előzmény: #68541  evazeller
#68557
Lègyszi vissza a kisbüfikbe..
Jantner007
Jantner007 2019. 05. 24. 21:41
Előzmény: #68543  Ayahuasca
#68556
Ezek szerint veszprémi vagy, valeoba, szoktam lejárni két hetente illetve kecskeméten a merci gyárba járkáltam márciusig. Alpine gyárban van még bejárásom. Mercin kivül mindenhol kiírják ukránul a lényeges infókat. Szerintem még van időnk. Válságok egyre kissebbek voltak az elmúlt 100 évben. Azt látom,h folyamatos korrekciók vannak, nem ledz akkoda hatása a válságnak ha lesg mint 2008-ban volt, szerintem... Az autóiparnak keményen ki vagyunk téve..
evazeller
evazeller 2019. 05. 24. 21:41
Előzmény: #68551  Törölt felhasználó
#68555

csak az a kérdés, egy ilyen kicsi papírban nem túl gyors-e  az esés mértéke
ez nem richter, hogy 50 forint esést simán kibír
ugyanis így sokan megijednek
/jelzem, én is, pedig nem vagyok betojós fajta/
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:40
Előzmény: #68543  Ayahuasca
#68554
Veszprémi vagy? ;)
wisvik
wisvik 2019. 05. 24. 21:38
Előzmény: #68536  Ayahuasca
#68553
Te csinálod akkor a legjobban! Ne érts félre kérlek, nem vagyok én sem cinikus se elnéző azzal a sok szemétséggel szemben ami otthon általában, és persze konkrétan a mi kis Estmédiánk körül folyik. Vagyok viszont annyira értelmes, hogy felfogjam hol milyen játékszabályok szerint lehet, kell és érdemes játszani. Ha saját bizniszed van ott szerintem is csak és kizárólag a legnagyobb tisztességgel, a törvényeket betartva és a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtva van értelme működni. Ha tőzsdézel, ott viszont mások a játékszabályok. Itt azok szerint érdemes játszani. Egy tisztességes ország tőzsdéjén is, ha pénzt akarsz keresni, akkor tudnod kell, hogy a sorok közé és az események mögé kell látni és nem az a cég fog neked hasznot hajtani akiről messziről lerí, hogy milyen fasza mutatói vannak. Azokban persze viszonylag nagyobb biztonságban van a pénzed, bár még ott is van jelentős kockázat. Magyarországon viszont a már korábban említett NER tényezőket is be kell számítani megfelelő súlyozással a játékszabályok közé, és csak ennek tudatában érdemes belevágni szerintem a tőzsdén pénzszerzés igen kockázatos vállalkozásába. Ha tutit akarsz vegyél OTP-t olcsón és add el drágán. Ugye milyen könnyűnek hangzik? Háát pedig nem az. Pedig ott aztán számolgathatsz olyan mutatót amilyet akarsz, adott hozzá minden és transzparens is. Ha viszont a magyar tőzsdén ilyen életveszélyesen kockázatos papírokba fekteted a család megspórolt vagyonát mint pl. az Est, akkor itt már nem engedheted meg magadnak azt a luxust szerintem, hogy olyan jóhiszemű és naív légy, hogy azt feltételezed, hogy átláthatóan és tisztességesen mennek a dolgok. Erre próbáltam csak célozni az előbb. Csak az játszon itt aki erre fel van készülve és annak is csak a felével amit hajlandó teljesen elveszíteni is akár. Ha ez tiszta a fejekben, akkor nem okoz akkora meglepetést és csalódást az, ahogyan történnek itt a dolgok és akkor lehet nyugodtabban elmélkedni azon, hogy mi is folyhat a háttérben.
Na de most már tényleg ufff...., hol az a füves pipa? Kitikkadt a szám  meg az agyam így péntek estére :))) !!!!
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:37
Előzmény: #68549  dervis
#68552
Aki igy cselekszik az nem tudja h hány kiló! Ilyet nem szabad csinálni!
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:36
Előzmény: #68547  evazeller
#68551
A jelenlegi 101 m db rv mellé még156m db új rvt bocsájtanak ki. Ezt kapja aki eddig hitelete a céget. Hogy ez ki, szt nem tudjuk. (Még) ezért van befosva a piac.
benibubu 2019. 05. 24. 21:35
Előzmény: #68542  Törölt felhasználó
#68550
Hát igen, nem irigylem BCS-t, szvsz ha nem virít akkor nagyon kellemetlen kedd elé nézhet. 
dervis
dervis 2019. 05. 24. 21:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#68549
Ironizálhatsz, de van akinek ez egy egész élet megtakarítása...
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:32
Előzmény: #68547  evazeller
#68548
Semmi!
Csak 159M új részvény!+ígéretes figura! :)
evazeller
evazeller 2019. 05. 24. 21:31
Előzmény: #68544  Törölt felhasználó
#68547

már elnézést, de a kérdésem arra vonatkozott, mi változott ilyen markánsan  május 21 óta
a példámat nem dicsekvésnek szántam, hanem ténynek
3 nap alatt 114-es vásárlásból 90-es eladás lett a papírban
a gúnyolódás helyett esetleg van magyarázat?
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:30
#68546
Tulajdonképp amikor megvettem az estet arra fogadtam,hogy a ner akar pénzt csinálni vagy nem,most úgy néz ki egy kevésbé korrekt húzással ők már meg is vannak!
Most azért tartom,mert kiváncsi vagyok ezek az úriemberek szerények vagy telhetetlenek?
Lehet fogadni melyik!
Ayahuasca
Ayahuasca 2019. 05. 24. 21:28
Előzmény: #68543  Ayahuasca
#68545
Sajnos ez a bizonytalanság világgazdasági szinten is ül! 
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:20
Előzmény: #68541  evazeller
#68544
jajj eva hagyja a dagadt ruhát másra, engem vigyen föl a padlásra... komolyan neked a háziunkával töltött idő is pazartlás, amikor ennyire mindig a tetején tudsz eladni, és a legalján vásárolni... 'Őszinte' hódolattal :):):) hagyjuk már, ehhez már nagyon késő péntek este van.
Ayahuasca
Ayahuasca 2019. 05. 24. 21:20
Előzmény: #68535  Jantner007
#68543
Nekem is kezd tele lenni a pohár. 
Kicsit a kialakuló gazdasági környezettől is tartok. Amit itt magam körül látok,(persze ezek közvetlenül nem érintenek minket) 
-A környékemen abszolút autóiparnak kitett munkavállalók, most kezdenek bajban lenni. A beharangozott giga béremelések rendesen elmosódnak, nem látszanak a havi nettóban. Fokozódnak az elbocsáltások. Pár hónapja még hozták ide a Balluff - hoz a mongól családokat, fiatalokat dolgozni, majd el kezdték kiszórni a magyar nyugdíj előtt állókat, alulteljesítőket, aztán egy hete elküldték a mongólokat, most pedig már szinte mindenki fél, rémhírek vannak, hogy kivonul a cég.. 
Continentalt felgyorsulva hagyják el a dolgozók, a termelés földbe állt, minden ktg. befékezve. Ukrán munkavállalókat tömegével vették fel egy hónapja, most küldik el őket a semmibe. Mihez kezdenek így.
Kérdés :
 Nem tudom a NER cégek bírnak - e már valódi, magas hatékonyságú, értékteremtő munkát adni Nekik, Nekünk? 
Ha nem, akkor a nagy ingatlan vásárlási, eladósodási lázban, lesz - e felső pénz, az összehúzott bevételekből fizetni a fix, vagy épp emelkedő kiadásokat? 
Az ingatlanok megtartják - e értéküket a bankok megemelkedett jelzáloghitel kockázataival szemben? 
Ha nem, hogy orvosolják? 
Időben itt lesz - e az önvezető, elektromos autó hype, ami újra kiemelhet? 
Törölt felhasználó 2019. 05. 24. 21:14
#68542
... még mindig  tőkeemelésre visszatérve... Firkabácsi kiigazított, hogy erről már tavaly októberben volt szó (ezt köszönöm!)... annyiban módosítanám délutáni hozzászólásomat, hogy a mostani kommunikáció csak annyit sejtet, hogy nyugodjunk meg lesz befektető, 50-99%, már csak símítások vannak hátra... a részvényesek ugye az elhangzottakat tekintik transzparenciának, ez alapján tartják a részvényt. Erre ennek a hírnek a további kibontása helyett egyszerűen bedobják, hogy akkor tőkeemelés van 2,5 szeresére nő a részvényszám. No komment a miértről, csak egy indexes cikk a cukrász és a torta elméletével, ami matematikailag helytálló. ÉS ITT JUTUNK EL ARRA A PONTRA AHONNAN NINCS VISSZAÚT: legkésőbb kedden (ha addig nem jön tartalom a 11-20 kgy pontokra) BCS-nek újra ki kell állni a plénum elé, és megmagyaráznia, hogy az el nem érkezett befektető - aki az egyetlen értelmes vároányosa lett volna az új részvényeknek - helyett akkor mi is kapja és mi célból a részvényeket? Az nem elfogadható, hogy hát nagyon úgy nézett ki hogy meglesz a megegyezés, ezért kinyomtuk  papírokat, de aztán mégse lett megegyezés... Ez már tényleg BTK-s kategória lenne. Egyszer el tudta hinteni a cuki kiállításmegnyitós mosolyát, de ez jövő kedden kevés lesz. (Nyilván a tojásdobálás nem jön szóba, csak itt a fórumon szoktunk poénkodni vele, de azért lesznek ott felbőszült kis, közepes és nagybefektetők is... mert a 2-3 Millás tulajdonos sincs mind benne a buliban...)
evazeller
evazeller 2019. 05. 24. 21:12
Előzmény: #68540  Larry71
#68541

elnézést, nem szoktam ide írni, de gondoltam bekérdezek:
május 21-én reggel 9 óra 2 perckor tudtam adni az estet 114-en
ehhez képest ma kaptam 92, 91, 90.4-en
nem túl nagy rombolás folyik itt?
másik kérdésem: mire fel a rombolás?

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek