Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 18. 20:24

Megvédi az MNB a magyar családokat, és ez még nem minden  

Ugrás a cikkhez
A helyes cél érdekében tett helyes lépés az MNB mai bejelentése az adósságfékszabályok módosításáról, amit már a piac is várt. Senkinek nem érdeke ma Magyarországon, hogy a kamatkörnyezet nagyobb emelkedése elõtt talán csak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hitcsakabulls
hitcsakabulls 2018. 06. 19. 19:43
Előzmény: #2  lzoli41
#3
én úgy tanultam és látok is benne rációt (mondjuk egyetértek vele), hogy a hitelezés az előrehozott költekezés ára. ilyen alapon egy egyszerű termék. az eladó dolga, hogy gondoskodjon a terméke árának behajtásáról - ebben sok torzulás volt mostanság, de ez jó esetben piaci kérdés kell, hogy legyen
lzoli41 2018. 06. 18. 20:24
Előzmény: #1  portfolio
#2
A hitelezést én jövedelemcserének fogom fel,  az adósságfék-szabályozás is tulajdonképpen az adósságteher intézményét teszi központi elemmé, aminek hosszú távon kell fenntarthatónak lennie. Michael Heise az egyetlen fenntartható adósságtehernek azt tartja, amelyek a ciklikus lejtmenetek esetén is kezelhetők.
https://www.vg.hu/velemeny/a-kozgazdaszok/visszateroben-a-vilagban-a-szorito-adossaggondok-2-908996/
Ebből adódóan az tűnne logikusnak, ha nő valaki adósságterhe, akkor egyre nagyobb pufferrel rendelkezzen a ciklikus lejtmenet idejére. Érdemes lenne végig gondolni, hogy egy átlagos keresettel rendelkező család, ha ehhez igazodó lakást vásárol 20 éves futamidejű hitelből mennyire fenntartható az adósságterhe. Úgy gondolom, hogy ez esetben az adókapcsolatokon keresztül kellene segíteni, hogy az adósságterhük 15% fölé ne növekedjen. A fiatalok esetében is át kellene gondolni. Egy ilyen megközelítés azt sugallja, hogy valakit annyira terheljünk adóval, hogy attól tudjon boldogulni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók