Topiknyitó: bpmcwap 2005. 02. 14. 09:29

EBROKER  

Sziasztok!Azért nyitottam a topikot,hogy megtudjam másnak is van e ebrokeres számlája és másnal is olyan megbizhatatlan e...
Én 30%os veszteséget konyvelhetek el az elmuklt két hétben,a rossz rendszeruknek koszonhetoen... Ki lehet valahogy hajtani beloluk szerintetek azt a pénzt?ha igen akkor hogyan? nem kevés pénzrol van szo!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 03. 29. 12:11
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#440
Ebrókert gyorsan felejtsd el!

Én pár hónapja váltottam Ebrókerről PETI-re. A PETI megbízható és olcsó az Ebrókerre ezek ellentéte igaz.
werkaz 2006. 03. 29. 12:07
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#439
Én másfél éve használok PETIt. Csak jókat tudok róla mondani. (Az equitasnak meg küldöm a számlaszámom a reklámért:))))
Törölt felhasználó 2006. 03. 29. 12:04
#438
Sziasztok

tudnátok segíteni?
Online kereskedésre szeretnék áttérni
E brokernél lenne ismerős, de nagyon rossz tapasztalatokat írtatok.

Tömören röviden Peti vagy Ebroker?

Peti nem fagy ki, nem szokott rossz lenni?
Törölt felhasználó 2006. 02. 26. 21:10
Előzmény: #436  bpmcwap
#437
Bpmcwap,

Köszi. Kis kiegészítés azoknak, akik dt-znek is:

L3 : =IF(C3=G3;J3*0,0025;J3*0,005)
L4 : =IF(C3=G3;F3*0,0025;F3*0,005)

Tedd bele az Excelbe.

Ui. Kiszámoltam magamnak. Hát tényleg, elvitte az egyébként nem is rossz nyereségemet, sőt picit mínuszba is vitt. Ha nem veszek DAX követőt az elmúlt hónapban, akkor az utóbbi pár hó totálban minuszos:-(
Módszer2: A pénzmozgások kimutatásból a sort paranccsal szépen el tudod szeparálni a vételek/eladások, érkezett/elutalt pénzeket, a maradék az összes ktg-ed, ami persze tovább is bontható, akár a megbízások módosításaiért felszámolt díjak összegét is megnézheted. Ezt már bele sem tudod venni a fenti táblázatba:-(

Ha ezek után a fenti 2 módszerrel azonos eredményt kapsz, akkor jelentkezz képesített könyvelőnek, mert te leszel közöttük is az egyetlen, akinek mindig uaz jön ki:-))

Vagy igyál saját egészségedre, vagy hogy máskor kevesebb sorból álljon a ktg táblázat, vagy vmi.
bpmcwap
bpmcwap 2006. 02. 26. 20:04
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#436
JP!A pénzmozgásokban efektive szinte csak azt láthatod hogy mennyit forgalmaztál, de az semmit nem jelent!!!Akár 1millioval is tudsz forgamlazni 50-60milliot havonta!!!Sőt akár 100milliot is ha minden nap 5xös tökeáttétellel DTDezel, de ettől még xarrá is keresheted magad meg el is bukhatod a pénzed, de nem leszel okosabb!!! Az semmi!!!Az csak olyan a pénzmozgásokat figyelve elvileg MINDIG NULLÁRA FOX KIJONNI!!! :DDD Az hogy mekkora számokat látsz ott, csak egy dolog!!! :) Kopizz, illesz nyugtatózzz!!! :DDD
Törölt felhasználó 2006. 02. 26. 19:48
Előzmény: #434  bpmcwap
#435
Mi van bp ? Azt mondod, hogy a LEKERDEZESEK >> PENZMOSGASOKtol ha csak eleajulok, akkor az exceles mutyurkeszestol meg szivinfartust is kaphatok ?
bpmcwap
bpmcwap 2006. 02. 26. 19:40
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#434
hát pedig rossz hírem van, mert sajna copy, és exelbe beilleszt... multkor én is megcsináltam... ha rám hallgatsz előtte megiszol egy két pohár töményet, mert valami iszonyatos összeggel fox találkozni...
R-GO valszeg tényleg nem véletlenül nem csinálnak a nyereség/veszteség mellé egy rublikát... Ha ott lenne akkor talán be is zárhatnák a kaput... Mondom, nekem iszonyat összeg volt egy évben... Horrooorr!!!

Ha rászánnád magad vagy esetleg más kiváncsi lenne rá hogy mennyibe kerül ebrokeresnek lenni itt egy link egy exeltáblázathoz:
link
Bele kell másolni az enyereség veszteségből az adatokat, majd a számok formátumát be kell állitani, mert nem sima számokat irnak az oldalra... (ha valaki nem tudja... kijelöl jobbgomb - cellaformálás - szám) A többit megoldja az exel automatice csak le kell huzni az utolso négy oszlopot az utolso sorig. Az össz költséghez alulrol huzod fel kijelolve majd szum jelre kattintva megkapod... de mondom!!!Nyugtato vagy valami alkoholos befojáltság javasolt!!!!!
Kockázatok és mellékhatások elkerülése érdekében kérdezze meg orvosát, gyogyszerészét... :)))

ui: Ebben csak a tranzakcios dijak vannak benne!!!Valuta konverzio, számlakivonat kuldése, számlavezetési dij, egyéb tramzakciokat pluszban hozzá kell adni!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 02. 26. 19:05
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
"A legfrissebeket le sem tudom kérni nem banki napokon."

Valami öröm is az ürömben:
Ezt úgy látszik megoldották:-))))) Most kértem le a februárt és a márciust!!

Továbbra sem tudok mindent egyben látni (hogy egyben copyzhassam) + brokidíjra szűrni.
Törölt felhasználó 2006. 02. 26. 19:01
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#432
Jp,

Odáig jó vagyok, de ott együtt van az összes pénzforgalom. (vételi/eladási érték, pénzutalás, szlavez díj, stb.) Nekem csak a brokidíj kellene. Tudom, át Excelbe, aztán szűrés és szumma parancsok... Ráadásul azt sem tudom, hogy lehet egyben látni mindent. Nekem max. hónaponként kell kiválasztgatni. Mindet egyenként atcopyzgatni Excelbe nem fehér embernek való. A legfrissebeket le sem tudom kérni nem banki napokon. Szerettem volna/szeretném elkerülni. Ha lenne egy saját kimutatás/szűrés az ebrokiban nem kellene vele tökölni.
Törölt felhasználó 2006. 02. 26. 16:31
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#431
open interest!
"lekerdezesek" >>>"penzmozgasok".
Törölt felhasználó 2006. 02. 26. 14:16
#430
Sziasztok Ebrokisok,

Van arra valakinek ötlete, hogy hogyan lehet egy adott időszak brokidíjait az ebrokiból lekérni?

Sajna a nyereség/veszteség kimutatás lista a brokidíjjal nem kalkulál, a pénzforgalomnál ott vannak a díjak, csak minden más pénzforgalommal keverve.
Lehet, hogy szándékosan nem lehet külön lekérni, hogy ne lásd mennyit fogtak rajtad, bár a többi brokicégnél a nyereség/veszteség kimutatások között mindig szerepel.

Köszi,
Törölt felhasználó 2006. 02. 15. 12:46
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
Kiderült mi a probléma. Postán kaptam egy csekket 1500 Ft-ről. Megszüntetéskor ugyanis az ügyintéző nem vonta le az egyenlegből januári realtime díjat csak a számlazárlati 300 Ft-ot különítette el.
Törölt felhasználó 2006. 02. 02. 19:30
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#428
Hát nem sikerült nekik :)) Február 2. van és továbbra is be tudok lépni, sőt az egyenleg negatív állása alapján úgy néz ki hogy a realtime előfizetést is vonni akarják...
bpmcwap
bpmcwap 2006. 02. 02. 16:27
Előzmény: #426  bpmcwap
#427
bocsi, csak egy linkre van szukségem...
bpmcwap
bpmcwap 2006. 02. 02. 16:26
#426
........
link
link
Törölt felhasználó 2006. 01. 31. 13:36
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#425
Beszéltem az ügyfélszolgálattal, utánanéztek majd visszahívtak: elnézést kértek mert technikai probléma történt és most már megszüntették az account-omat.

Belépni még most is be tudok, de legalább sínen van a dolog.
Törölt felhasználó 2006. 01. 29. 13:36
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#424
Ez a gyakorlatban is működik. Nekem október óta van Eq számlám, minden alkalommal pontosan a 2. banki napon jelent meg a számlámon az utalt pénz.
(Elviselhető, néha 2 különböző banknál lévő számlám között is ment ennyit a pénz, különösen, ha Csányi-féle volt az egyik ;-)
Amúgy csak pozitív tapasztalataim vannak.
Törölt felhasználó 2006. 01. 29. 08:26
#423
Ami legjobban meglepett: Sem a banki rendszerek: CIB, MKB, ERSTE (ezek amiket ismerek) valamint az EBROKER sem működik PDA-n. Mivel rengeteget utazok a kulonbozo helyeken nehez elovenni a laptopot, igy sokszor pda-val netezek. Tegnap elott Londonban kiprobaltam a repteren az Equitast PDA-n es megy.
Az elso olyan "banki" vagyis penzugyi rendszer ami megy ilyen kis gepen is. Egy kezzel lehet mostmar tozsdezni!!!
Törölt felhasználó 2006. 01. 28. 23:34
#422
Nekem ahogy megszűntettem a rendszert másnap már nem tudtam belépni. Szerintem elszúrták a megszűntetésed, ráadásul úgy nem tudtam belépni, hogy a pénz még ott volt. (rá 3. napra utalták a T+3 miatt)
Nem értem, hogy miért ne tudna az Equitas fizetni. Ők csak bonyolítók és a jutalékot elteszik. Vagyis egész pontosan van egy olyan jó rendszerük, mely emberi beavatkozás nélkül nonyolít pénzügyi máveleteket, hogy leszedi a "sápot". Tehát termeli a pénzt beavatkozás nélkül. Nincs "Kulcsár Attila" nincs pénzeddel játszó spekis bróker. (Ismertető alapján) tehát nincs miben elveszni a pénznek. Gondolom maguknak meg nem ellenségük, hogy ezt a jól működő pénztermelő rendszert egy csőddel vagy más trükkel eltűntessék, mert akkor megszűnne a bevételük. Az tény, hogy nem egy nemzetközi cég, de ha a honlapján megnézed a cégtörténetet az sok mindent elárul.
Törölt felhasználó 2006. 01. 28. 20:41
#421
Sziasztok!

Én is eBrokert használok. Nálam talán 2 alkalommal nem működött tökéletesen a rendszer - bár mondjuk ki: sehogy sem működött...

Az Equitas kondíciói ugyan jobbak az IEB-énél és amint olvasom a rendszerük is jobban működik, de maga a cég megbízható vajon? Van valakinek tapasztalata az Equitas pénzügyi megbízhatóságáról? Értem ez alatt, hogy a befizetések mellett teljesítik a kifizetéseket is (vagy az átutalási megbízásokat) ? :)
Üdv.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek