Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 20. 11:45

Orbán Viktor olyan megállapodást kötne, amire még soha nem volt példa  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor elõször adott interjút a Kossuth Rádiónak a kétharmados Fidesz-gyõzelem óta. A fél órás beszélgetés során több témát is érintett, azonban talán a legfontosabb az általa felvázolt, nõkkel kötendõ hosszú távú
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2018. 04. 20. 23:34
Előzmény: #38  haywood
#40
Amit irtam, korabban sokszor elojott. Az a baj, hogy ha beutom a keresobe, hogy gyerekvallalasi hajlandosag, vagy szuletes szam, azonnal azt hozza sokszaz peldanyban, hogy emelkedett az elmult idoszakban a szuletesszam, vagy a gyerekvallalasi hajlandosag. Nem volt erom vesszakeresni korabbi idoszakokat.
andare 2018. 04. 20. 19:20
Törölt hozzászólás
#39
haywood 2018. 04. 20. 18:56
Előzmény: #36  tokos.
#38
Igazad van, az eredetit te írtad, csak összekevertem. Elnézést! Csak azért kérdeztem vissza, mert annyira evidensnek tűnik, hogy van az összefüggés a gyerekvállalási kedv (átlagos gyerekszám) meg az anyagiak/életszínvonal között akár az országon belül nézve, de főleg a világ országait összehasonlítva, hogy kíváncsi lettem volna egy ilyen ellenvéleményre. A 3. világ valóban ott van, de az pont arra példa, hogy negatív összefüggés van.
Vazsmegyei 2018. 04. 20. 18:06
Előzmény: #36  tokos.
#37

Értékelve!Kösz!
tokos. 2018. 04. 20. 18:04
Előzmény: #29  haywood
#36
Ezt en irtam. Kerestem, de nem talaltam most semmit. A korabban pedig sokszor elojott szerintem itt a forumon is baloldaliak, liberalisok hozzaszolasaiban a fene nagy bolcsesseg kisereteben, hogy ott vannak a 3. vilagbeli orszagok. Azert lehet, hogy keresgelek meg, jatszok egy kicsit a kulcsszavakkal.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 17:57
Előzmény: #27  Dehogynincs
#35
Tényleg? Én azt hittem csak szektás. Biztos nem lehetett könnyű gyerekkora amúgy.. 
Vazsmegyei 2018. 04. 20. 17:50
Előzmény: #32  haywood
#34
Akartál egyáltalán beszélni? Neked is egy kérdés lett feltéve! Eddig  sem tudtál válaszolni, mert nem ittál eleget, hogy részegek lehessünk mindketten!
Vazsmegyei 2018. 04. 20. 17:46
Előzmény: #31  haywood
#33
Nem követem a ballib oldal egyöntetű véleményét, de a liberálisokét sem! Ennél a véleményemnél nem kívánok mélyebb elmerülést a témában. 
A gyermekvállalást nem tekintem vállalásnak egyes országok és egyes kisebbségek vonatkozásában. Mindkét esetben más a gazdasági és demográfiai helyzet alakulása! Ennek megoldása egyrészről demográfiai, másrészről gazdaságpolitikai! A gazdaságpolitikaitól "azonnali" megoldást remélnek, míg a demográfiai "terv" legalább egy generációt feltételez! Az UNIO azonnal oldaná meg a demográfiai problémáit, míg egyes országok, mint Magyarország a családi modellt támogatnák. Az afrikai  és ázsiai országok meg  nem tudják mit kezdjenek a születésszabályozással, mert nincs ellenszerük a fogyasztói társadalom térhódításának a kivédésére! Az pedig minél több azonnali "fogyasztót", tehát több "gyereket" vagy "felnőttet" kívánna!  
Nem is mennék ennél  mélyebb eszmefuttatásba, mert nem kívánok a "szakértőkkel" vitába keveredni!
haywood 2018. 04. 20. 17:25
Előzmény: #30  Vazsmegyei
#32
Te reszeg vagy? Arra emlekeztet a beszelgetesunk, mikor egy reszeggel probalok kommunikalni.
haywood 2018. 04. 20. 17:06
Előzmény: #29  haywood
#31
Elnézést, közben pontosabban megnéztem, amit írtál: "a ballib oldal azt nyomatja". Ebből nekem az jön le, hogy szerinted ez a ballib oldal általános véleménye. Én eddig nem ismertem a ballib oldal véleményét a témában, legalábbis ez a gondolat új nekem. Ezért szerettem volna megtudni, hogy mit nyomat a ballib oldal, részletesebben, nem csak egy emlékezetből idézett félmondatból. Tudnál ebben segíteni?
Vazsmegyei 2018. 04. 20. 17:05
Előzmény: #29  haywood
#30
Az első mondatra nem neked  kötelező választ adni! Az is költői! Inkább egyetértenék veled!
haywood 2018. 04. 20. 16:54
Előzmény: #12  Vazsmegyei
#29
Mi van? Nem filozófiai a kérdésem. A hozzászólásodból azt a következtetést vontam le, hogy olvastál/hallottál valamit a témában, amivel nem értesz egyet amúgy. Ezt akartam én is elolvasni. Mivel ballib-ként hivatkoztál a forrásra, gondoltam, hogy nem a buszon hallottad, hanem valami konkrét, visszakereshető sajtócikk lehetett az. Az első mondatodat nem értem, hogy azzal mit akarsz.
Vazsmegyei 2018. 04. 20. 16:02
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Miért mondod? Most nem szockó van talán? Éjjel nappal ezt nyomatja néhány ezzel megbízott, manipulálható "nickecske"!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 04. 20. 15:45
Előzmény: #9  tokos.
#27
Ezzel a buzizással vigyázz! Rebesgetik, hogy valamelyik kormányfő egy szem fiának eléggé ingatag a nemi identitása.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 15:44
Előzmény: #11  Vazsmegyei
#26
Legegyszerűbb buta közhelyekkel magyarázni a dolgokat, még véletlenül sem mélyebbre ásni. Csak jelzem, higy amikor a szockóban megmondta az allam, hogyan éljenek a fiatalok, na akkor buliztak csak igazán...
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 15:42
Előzmény: #9  tokos.
#25
Mi köze a fóbiádnak az életmódodhoz?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 04. 20. 15:31
#24
"kössünk egy megállapodást, nem 4 évre, hanem 15, 20, 30 évre, mert a demográfiapolitikának a lényege a hosszú távú tervezhetőség."
A hosszú távú tendencia eléggé egyértelmű. Az ország lélekszáma nagyjából állandó (10 millió), de ezen belül a cigányság létszáma harminc évenként megkétszereződik.
Ezentúl nem spontán elcigányosodás történne, hanem hosszú távú megállapodáson alapuló elcigányosítás.
Orbán doktor nemzeti sorskérdésekkel játszik.
tokos. 2018. 04. 20. 15:25
Előzmény: #22  ts3
#23
Nem csak attól függ, ez természetes.
ts3 2018. 04. 20. 15:24
Előzmény: #7  tokos.
#22
"A ballib oldal azt nyomatja, hogy a gyerekvállalásnak semmi köze az anyagiakhoz, "
Illiberált oldal az gondolja, hogy csak a pénztől függ a gyerekvállalási kedv. 
Peterbond 2018. 04. 20. 15:24
Előzmény: #20  Peterbond
#21
Igen a muszaj pontos j. Elnezest.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek