Topiknyitó: fxboy 2018. 04. 02. 08:13

ESMA (Európai Értékpapír-piaci Hatóság)  

ESMA rendeletek, különös tekintettel a majd kb jún-ban életbe lépő kisbefektető védelmi intézkedésekre. 
  
Sztem sokunkat érzékenyen fog érinteni, ezért úgy gondolom, hogy érdemes beszélgetni erről. 
 
 
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 11:53
Előzmény: #17  fxboy
#20
ergo:
 
vagy behelyezed a fejecskédet a sokismeretlenes dealing-desk hurokba (“szakmai kereskedõ“), vagy vállalod az alacsony tõkeáttét “áldásos“ következményeit... ugyanannál a dealing-desk brokinál. :)) Tertium non datur.
Nagyon sokan fognak át- ill. visszaállni certizésre, warrantozásra... amit alig leplezett örömmel várnak már az ilyeneket kibocsátó ker. bankok...
 
:))
fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 11:14
Előzmény: #18  fxboy
#19
http://www.radu.hu/2018/03/hogyan-erinti-a-kereskedoket-az-esma-szabalyozas-gyakran-ismetelt-kerdesek/ ;   
 
  
   " Radu: azaz – elvileg – nem használhatják a brókercégek azt a kiskaput, hogy “megegyeztünk Gipsz Jakab úrral, hogy ő hivatásos kereskedő, és nem kisbefektető”. "
fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 11:08
Előzmény: #17  fxboy
#18
"Kijelentem, hogy elolvastam és megértettem a szakmai üf minősítésből eredő jogok elvesztésére vonatkozó figyelmeztetést "
fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 11:06
Előzmény: #4  szitso
#17
 Megvan a "szakmai kereskedői státusz" leírása, kérelme az AM honlapján. 
   - A pénzügyi eszköz portfólióm .... ... meghaladja az 500 000 EUR-t  .... stb   Aha, persze! 
 Van itt elég sok értelmezhetetlen zagyvaság.   "...az AM szakmai ügyfeleknek  történő jelentési kötelezettsége  szűkebb, mint a lakossági ügyfelek számára..."  "... a szakmai üf-ek nem feltétlenül jogosultak  panasz benyújtására a fogyasztóvédelmi szervezetek felé..." "5. ...legjobb végrehajtás.... ... A szakmai üf-ek számára az AM nem köteles a tranzakció teljes árát és költségeit rangsorolni, amennyiben úgy véli , hogy más végrehajtási tényezők  fontosabbak lehetnek a legjobb végrehajtás megvalósításakor."   
fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 11:05
Előzmény: #15  fxboy
#16

fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 11:04
Előzmény: #4  szitso
#15

fxboy
fxboy 2018. 04. 03. 08:34
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
.... háát, igen ...
 :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 04. 03. 08:17
Előzmény: #12  fxboy
#13
na ja... remek statisztika tanár volt... baromi száraz anyag, oszt' mégis alig vártuk mindig az óráit, mert sokat lehetett röhögni.
 
“Mindig a viszonyítási alapra figyeljenek! Ha nem így tesznek, mindig át lesznek verve, kivátltképp a statisztikákkal. “ - mondogatta.
fxboy
fxboy 2018. 04. 03. 07:24
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Úgy emlékszem, tán 2-3 éve írtad, hogy egy szép emlékű tanárod azt mondta, hogy a viszonyítási alap/bázis a dolgok lényege.... 
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 04. 03. 06:47
Előzmény: #10  fxboy
#11
Így tervezték ahogy írod, de az esmához küldött visszajelzések alapján megváltoztatják (?) balance alapúra... legalábbis én így értelmezem a szöveg alapján (lehet h. tévesen).
fxboy
fxboy 2018. 04. 03. 06:03
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Kösz! 
 Még jobban keverődik a cucc! 
  Nem is a számla össz floating-ját vizsgálja, hanem az egyes pozikét és úgy, hogy tök mindegy mennyi lé van a szla-án. 
 Magyarul, ha pl van egy 3.1 M HUF-os account balance és benyitsz egy 0.01 lot pozit, 1:50-nél ez kb 6 000 huf margin igény és elmegy az árfolyam ennek a pozinak a rossz irányába, akkor cca -3 000 huf bukónál kényszerzárás van. Annak ellenére, hogy bőven van lé a szlán és esetleg a szla össz floating-ja pluszos. 
 ....hát ez eléggé mocsok dolog így! :(  
 Ráadásul +swap irányba hosszú ideig tartva a pozit, lehet, hogy a swap betakarja a pozi átmeneti árf veszteségét... pl euraud-nál eléggé combos a +swap 
  
 
   
Törölt felhasználó 2018. 04. 02. 20:40
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Törölt felhasználó 2018. 04. 02. 20:40
Előzmény: #7  fxboy
#8
ezt találtam (március 27.)  
 
"...ESMA has listened to traders on margin close-out rules and adapted its policy accordingly. A 50% close-out rule will now apply on an account basis, rather than on a position-by-position basis. We’d like to thank all traders who submitted views – your valuable input has resulted in a positive shift for the industry rather than a backwards step."
 
innen: https://replytoesma.trading/margin.html
 
ld. a konkrét példákat is a további szövegben.
fxboy
fxboy 2018. 04. 02. 16:14
Előzmény: #6  fxboy
#7
...mert, ha az "Available Margin" nem lehet kevesebb a "Balance" 50%-nál az még rendben van. De a radu.hu azt írja a példájában, hogy a "Floating P/L" bukó nem lehet nagyobb a "Margin Requiremenet" 50%-nál. Ez így nagyon nem jó! 
  
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 02. 15:56
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
" 2. Automatikus biztosítékzárás számlánkénti alapon. Ez alapján egységesítik a margin százalékát (a minimálisan szükséges margin 50%-án), ahol a kisbefektető egyik vagy több nyitott CFD-jét zárnia kell a szolgáltatónak."
 
 Mi, minek az 50%-a? A "szabad margin" minek az 50%?
 
 
 
Törölt felhasználó 2018. 04. 02. 13:39
Előzmény: #3  fxboy
#5
"A radu.hu 50%-ot emleget, ott hoz egy példát is, de sztem az nem biztosan helyes értelmezés."
 
Vélhetően (ill. szerintem) pedig helyes az ottani értelmezés... lásd itt (is):
 
https://bit.ly/2E99O2N
 
a cfd-ipar egy igazi kisbüfi-vágóhíd... a tervezett intézkedések (a hivatal részéről) ezért abszolút védhetőek. Furcsa, hogy a jellemzően ker. banki hátterű certifikát és warrant-ipart valamiért "kifelejtették" a tisztogatásból.
szitso
szitso 2018. 04. 02. 11:26
Előzmény: #3  fxboy
#4
tök mindegy már. mivel a többi szabály eléggé egyértlemű, ígyis-úgyis lépni kell. Én megyek tovább. 1. profi kereskedővé válsz a jelenlegi brókernél ( csak magánemberekre vonatkozik), vagy mész egy eu-n kívüli céghez. Sajnos nem látok más megoldást
fxboy
fxboy 2018. 04. 02. 08:25
Előzmény: #2  fxboy
#3
Ez az "automatikus zárás szabály" a legvéresebb. 
 
 "...automatikus biztosítékzárás (margin close out rule) számlánkénti alapon; ..."
 
https://www.esma.europa.eu/sites/default/files/library/faq_esmas_product_intervention_measures_hu.pdf
 
  Szerintetek mit jelent ez? 
 A radu.hu 50%-ot emleget, ott hoz egy példát is, de sztem az nem biztosan helyes értelmezés. 
 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 02. 08:18
#2
Jelenleg ennyit tudunk:
 
https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2017-evi-sajtokozlemenyek/termekintervencios-lepesekre-keszul-az-europai-ertekpapir-piaci-hatosag
 
  Ezt a tervezetet márc 27-én megszavazták, tehát állítólag kb 2 hónap múlva lép életbe.
 
  "... A CFD-kel és a rolling spot forex ügyletekkel kapcsolatban tőkeáttétel limiteket (a mögöttes eszköz változékonyságától függően 30:1 és 5:1 között) határozna meg, az ügyfélveszteség mérséklése érdekében bevezetné az automatikus zárás szabályát és a "negatív egyenleg” védelmét. Előírna továbbá a kockázatokra vonatkozó egységes figyelmeztetéseket és korlátozná az ügyfelek részére nyújtható – kereskedését ösztönző – előnyöket is....."
 
 Nekem nagyon nem tetszik ez az egész. 
 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek