Topikgazda: Jocek 2018. 03. 28. 15:22

Appeninn real  

545
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fci. 2023. 01. 30. 14:18
Előzmény: #27239  atikasz
#27240
Kivettem 8K-t.
atikasz 2023. 01. 30. 13:29
#27239
tovább megy a mókázás,52 meg 42k a vételin és két legjobb vevő.
Jocek 2023. 01. 29. 17:14
Előzmény: #27232  Static
#27238
Van aki 10 éve ül türelmesen és csak veszteséget lát. kapott egyszer 7 forint osztalékot és jónapot. Ezek után még mindig türelmet kérnek meg reorganizációról hanlatyolnak, eddig mi a fenét csináltak a befeketett pénzekkel? 
Jocek 2023. 01. 29. 17:11
Előzmény: #27223  Pribi1
#27237
Full hülyének nézik azt aki ide befektet. A résuzvény árfolyam egy dolog az akár lehet 1 forint nem érdekli a vezetőséget csak amit ki tudnak summantani, mutyizni. Ezért nincs se osztalék se SRV mert akkor saját pénzüket csökkentenék amit mutyuival ki lehet szedni a cégből. A részvényesen meg kit érdekelnek. 
Donqatto
Donqatto 2023. 01. 29. 17:10
Előzmény: #27235  Jocek
#27236
1 részvényre eső vagyon nő! Kevesebb részvény, fix vásárló minden nap, árfelhajtó hatás...elég ennyi? 
Jocek 2023. 01. 29. 17:06
Előzmény: #27220  signal2
#27235
Részvényesnek az miért jó?  Kicsik semmit se látnak belőle. 
koreck 2023. 01. 29. 16:55
Előzmény: #27232  Static
#27234
Nem hiszem hogy az Appeninn megvenné az Auchant (mint kiskereskedelmi céget). Amit ebben a témában elképzelhetőnek tartok, hogy az Auchan ingatlanjait szerzik meg, amit aztán bérbe adnak - hasonlóan mint a SPAR üzleteket. A vételártól függően ez lehet jobb vagy rosszabb üzlet mint egy B kategóriás irodaház.
Szerintem nincs akkora jelentősége, a részvényárfolyamot úgyis elsősorban a piaci hangulat mozgatja. Természetesen az is elképzelhető hogy éppen egy ilyen hír hatására változik meg a piaci hangulat, ezt nem tudhatom.
Static
Static 2023. 01. 29. 15:23
Előzmény: #27232  Static
#27233
-iárdért elviekben vihető. Van rá esély? 
Static
Static 2023. 01. 29. 15:22
Előzmény: #27231  koreck
#27232
Ez tökéletes stratégia lenne, ha ki veszed ezt a részt:
"türelmesen kiülni a nehéz időszakot" 
Ez ilyen vörös posztó, mivel ezt itt már évek óta gyakorolják a részvényesek. Valami olyan kellene ami instant működik. Az Auchan adózott eredménye alapján legalább 60 milliárdot ér. A 47%-a 30 milli
koreck 2023. 01. 29. 13:48
Előzmény: #27228  Static
#27231
Pedig ez a legjobb üzlet. Nyomott áron bevásárolni a válság alján, türelmesen kiülni a nehéz időszakot, aztán nagyot kaszálni amikor újra fellendül a piac.
Static
Static 2023. 01. 29. 13:42
Előzmény: #27229  Donqatto
#27230
Titokban én is ebben reménykedek. Tudtommal mai napig nem zárult a tranzakció. A 2022-es Auchan pénzügyi kimutatásban benne lesz, hogy történt-e valami. 350 milliárdos bevétele van. Elég jelentősen megváltoztatná az eredménykimutatásunkat ha belevennénk. 
Donqatto
Donqatto 2023. 01. 29. 13:20
Előzmény: #27228  Static
#27229
Én arra várok mi lesz a Jellinek Auchan kapcsolatból...ha ez a hír nem jött volna, bele se vettem volna többet 
Static
Static 2023. 01. 29. 13:04
Előzmény: #27226  koreck
#27228
Egy tönk szélén álló projektre várunk?Hát ez nem túl bíztató. 🙁
Static
Static 2023. 01. 29. 13:04
Előzmény: #27225  Donqatto
#27227
Megszavaztatni talán. De megszavazni?
Nincsenek már ilyen illúzióim. 😐
Csak leírtam egy jó vezetéssel mi lehetne a menetrend. Szerintem csakazértis megmutatnák, hogy nem poénból szereztek többségi részesedést. 
koreck 2023. 01. 29. 11:57
Előzmény: #27217  Static
#27226
Csak tippelni tudok. Szerintem türelmesen ülnek a likviditáson (cash is king!) és arra várnak hogy a magas kamatok/rezsiköltségek/válság miatt a tönk szélére kerüljön néhány projekt, aztán pedig jó olcsón felvásárolják.
Kisrészvényesi szempontból rossz hír, hogy az árfolyamot nyilvánvalóan nem a fundamentumok mozgatják. De ez egy külön történet.
Donqatto
Donqatto 2023. 01. 29. 11:07
#27225
Meg tudjuk szavaztatni az srv-t, legfeljebb nem vesznek 😂 1% elég hozzá, ami összejött az itt jelenlevőkkel nem? 
Static
Static 2023. 01. 29. 10:02
Előzmény: #27223  Pribi1
#27224
Olvastam.
 "Nem módosíthat az elfogadott stratégián és intézkedési terven rövid távú árfolyamcélok mérlegelése alapján, különösen mert ezzel szűkítené az ingatlanbefektetéseire rendelkezésre álló pénzügyi lehetőségeket, és a részvényvásárlási cél a cégcsoport egyik fő finanszírozási forrását jelentő NKP kötvény feltételrendszerével sincs összhangban, illetve ez a Scope értékelése tekintetében is növekvő kockázatot jelentene."
Sajnos tömény hazugság. Vicc.
 Szó sem esik a scope jelentésben srv-ről, és az nkp feltételei között sincs olyan kitétel ami tiltaná az srv-ét. 
Lássuk mennyivel szűkítené a lehetőségeket. 75 forintból jelenlegi árfolyamon felvásárolhatná a teljes közkézt. 7, 5 forintból a 10%-át. 2,3 millió darab részvényt vásárolhat a belőle. Mindezt a vállalati érték 1%-ból. 7,5 forintért 37,5 forint értéket kapna. Nem fog ilyen lehetőséget találni az ingatlanpiacon, és 7,5 forint/r értékű kötvény kibocsájtása sem jár ekkora haszonnal. 
Mellékesen 2,3 millió vétel az árfolyamot is rendezné egy időre. 
Pribi1
Pribi1 2023. 01. 29. 08:50
Előzmény: #27222  Static
#27223

Csak emlékeztetőül, hogy milyen választ kaptam a felvetéseimmel kapcsolatban múlt év novemberben:
"Szeretném tájékoztatni, hogy a közgyűlésen videókapcsolattal való részvételre és a saját részvény vásárlásra vonatkozó megkeresését továbbítottam az Igazgatótanács tagjai felé és a velük való egyeztetést követően az alábbiakban küldöm a válaszokat.   A 2022. november 16. napján tartandó közgyűlésen személyes vagy képviselő útján történő részvételre van lehetőség. Az Igazgatótanács a közgyűlés összehívásáról szóló határozatában előre meghatározta a közgyűlés megtartásának módját, attól eltérni nem lehet, a közgyűlésre szóló meghívó is ezzel összehangban lett közzé téve. Amennyiben nem tud személyesen részt venni, részvényesi jogait képviselő útján gyakorolhatja, ez esetben kérem, hogy a képviselője a Társaság honlapján a közlemények, egyéb fül alá feltöltött eseti meghatalmazást hozza magával a közgyűlésre.   A fentebb hivatkozott másik kérdést illetően tájékoztatom, hogy a vállalat értékének és jövedelemtermelő képességének növelése, valamint a Scope rating-értékelésében meghatározott szempontok alapján került sor a 2022-ben publikált üzleti stratégia kialakítására. Jelenleg ennek megvalósítása folyik, számos fejlesztési portfolió-elem értékesítésére került sor annak érdekében, hogy a stratégiában megfogalmazott tranzakciókra a forrás rendelkezésre álljon és az eredményesség emelhető legyen. A vállalat vezetésének az a felelőssége, hogy ezeknek a forrásoknak a befektetése a vállalat hosszú távú érdekeit, a stabil és növekvő részvényesi értékteremtést szolgálják. Nem módosíthat az elfogadott stratégián és intézkedési terven rövid távú árfolyamcélok mérlegelése alapján, különösen mert ezzel szűkítené az ingatlanbefektetéseire rendelkezésre álló pénzügyi lehetőségeket, és a részvényvásárlási cél a cégcsoport egyik fő finanszírozási forrását jelentő NKP kötvény feltételrendszerével sincs összhangban, illetve ez a Scope értékelése tekintetében is növekvő kockázatot jelentene. A jelenlegi erősen pesszimista tőzsdei hangulat az ingatlanszektor piaci szereplőit sem kíméli, ugyanakkor az Igazgatótanács bízik benne, hogy a féléves jelentés számai, az eddigi sikeres értékesítési tranzakciók, a stratégiai irányok, és az annak realizálása iránti elkötelezettség a Társaság részvényeibe fektetett bizalmat erősítik.   Üdvözlettel, Csizmadia Ildikó befektetői kapcsolattartó"
Static
Static 2023. 01. 29. 08:34
Előzmény: #27221  Static
#27222
Tovább megyek.
Az srv hiánya jelen árfolyamnál nem csak manipuláció, hanem a részvényesek kirablása. 
500 forint rendelkezésre álló készpénzből, 2500 forint értékre tehetne szert srv-vel, amennyiben jó a mérlegük. 
1 forintért 5 forint értéket kaphatnának a részvényesek a jelenlegi árfolyamon. 
Static
Static 2023. 01. 29. 08:15
Előzmény: #27220  signal2
#27221
Ez lenne a kézenfekvő, és a legjövedelmezőbb befektetés. De ezzel Jellinek részesedése 24%-felé menne, amit nem akar valamelyik jogszabály miatt.
A cég úgy kommunikálja sajátrészvényvásárlást mintha az kizárólag árfolyammanipulációs eszköz lenne, nem pedig a részvényesi vagyon biztosítására és növelésére szolgáló eszköz. Akkor lenne manipulációs eszköz ha felpumpált árfolyamon vásárolna és tovább növelné az árfolyamot mrp vagy nagytulaj exit miatt. Jelenlegi árfolyamon az srv hiánya maga a manipulációs eszköz. 
A vezetés ezt vagy nem tudja, vagy a részvényeseket nézi hülyének. Nem tudom melyik a rosszabb. 

Topik gazda

Jocek
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek