Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 21:02

Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!  

sziasztok
van egy ügyfél aki 10 év tőzsdézés után visszavonulna
van 150 millio Ft-ja, és nagyjából 100 millio ingatlanban
dillemázik azon hogy meglépje-e csak a kamatokból eléldegélhetne
van aki tudna tanácsot adni?
köszi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
polkiop 2018. 03. 15. 13:36
Előzmény: #178  kukker
#180
És 65 éves korod után mi lesz? Éhen halsz?
gambadoro 2018. 03. 15. 13:29
Előzmény: #178  kukker
#179
látod ezért korrekt a 800 euró körüli állampolgári jövedelem :)
kukker 2018. 03. 15. 13:17
Előzmény: #177  kukker
#178
Kis korrekció illetve lemaradt pontosítás:
150000000/564 = 266K felfele kerekítve nettóba.
Nettóban, először is.
És ez a nettó összeg havonta, amit költhetünk.
kukker 2018. 03. 15. 13:16
Előzmény: #2  zsoltee77
#177
150 millió
65 évesen lehet - az alap korhatár - nyugdíjba menni.
18 évestől számítsuk a munkavállalást
65-18= 47 év
47*x12= 564 hónap
150000000/564 = 266K felfele kerekítve nettóba.
Nos, akinek ez kevés a semmittevésért vagy nem tudja élvezni az életet, az ássa el magát nyugodtan.
gyula1971
gyula1971 2018. 03. 15. 12:40
Előzmény: #153  buyandhold
#176
Igazad van  Tőzsdével kapcsolatban. A Tőzsde csak átcsoportosítja a pénzt egyik zsebből a másikba,a tőzsde pénzt nem termel.
Pénzt csak a tőzsde alkalmazottainak fizet,a jutalékokból,no meg a takarítót is ki kell fizetni a tőzsdének,aki felmossa az épületet,irodákat!
Azért a 150 millió mellett is kell tevékenykedni, különben elhízik az ember,no meg kirabolhatják,zsarolhatják,ha kiderül a pénz.
Jobb szerénynek mutatni magát az embernek.
gambadoro 2018. 03. 15. 11:33
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#175
mi lenne az?
gambadoro 2018. 03. 15. 11:30
Előzmény: #169  kardkovacsi
#174
tudod mi az MI?
ennyit arról, hogy mit vált ki mit
soha nem volt még ilyen változás
már most az online news egy jó részét algoritmus írja
ennek érted a következményét?
és annak, hogy program ír programot?
értem, hogy súlyos teher ez a jövő, elsősorban társadalmi szempontból, de talán fel lehet rá készülni
nincs sok idő
knight rider:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
elolvastad az angol idézett szöveget?
hány kamion, taxi, busz, tehrautó sofőr van? jelen pillanatban hiányszakma - meddig? 10 év?
ha már jármű: elektromotor vs robbanómotor szerelő - az audi szerint 30 százalék munkás kell mai technika mellett az elektromotor gyártáshoz
mennyi alkatrész is van egy elektromotorban? hogy változik a beszállítóigény?
és ez csak egy apró szelet
technológiai forradalom zajlik nem egyszerű fejlődés
gambadoro 2018. 03. 15. 11:25
Előzmény: #168  buyandhold
#173
értem
tehát te kiadtál egy 50 milliós lakást 400 ezerért tíz éve
a harmadáért talán
annyi volt akkor
+ írtam, hogy én nem adok ki semmit és amúgy is lakni vettem volna
gambadoro 2018. 03. 15. 11:24
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#172
a szolgáltató szektor is robotizálódik
kár ezt negligálni
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 09:47
Előzmény: #169  kardkovacsi
#171
Rengeteg olyan pénzkereső tevékenység marad továbbra is, amit nem lehet vagy nem lesz érdemes robotizálni. A szolgáltatószektor világméretű bővülése ill. kereslet-kínálati viszonyai pld. egészen elképesztő átalakuláson fognak átmenni. Az emberek egyre nagyobb pénzeket fognak fizetni olyan dolgokért, amit élő emberektől vagy élő emberek által kapnak, nem pedig robotoktól... emlékszik még valaki a tamagochi őrületre néhány tíz évvel ezelőttről? robot háziállat!! szuper!! ez kell a népnek!... (francokat). :))  Kipróbálták, nyomkodták rajta (jó esetben) 1-2 hétig/hónapig a gombokat, aztán ment a szemétbe... helyette jött az élő kutya, macska, stb.
 
Ahol 1 ajtó bezárul, ott egyből nyílik 1 újabb.
 
)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 15. 09:43
#170
Egyébként ez most egy géprombolási topic lett?
.
Kis vélemény összefoglaló:
.
1. Az emberek gazdaságosan igyekeznek élni.
2. Ami nem kell, nem veszik meg.
3. A fejlődés eredményeit hasznosítani akarják, ha az segít az #1 elérésében.
4. A munkahelyek folyamatos evolúcióban vannak és földrajzilag is vándorolnak, lásd Finnország, Nokia, volt-nincs. Lett helyette sok más munka.
5. Ha valaki ebbe az evolúcióba védelmi okból bekavar, az antiimmunizálja az állampolgárait, azaz hosszú távon árt nekik.
6. Akkor most mia szról beszélünk?
kardkovacsi 2018. 03. 15. 09:27
Előzmény: #167  gambadoro
#169
"vagy, szerinted, 30 éve ki gondolta, hogy önvezető kamionok, autók lesznek?" ne viccelj. Knight Rider? Mindenki tudta, hogy eljön ez a kor csak azt nem pontosan mikor. Én például 20 éve amikor egyetemre jártam már teljesen világos volt, hogy ez lesz.
Kiváltjuk a közlekedést önvezető autókkal, és? Kiesik egy jó adag sofőr és kész. Mint mondtam ez egy folyamat. Már régóta folyamatosan váltjuk ki az embereket gépekkel csak közben meg egyre komplexebb feladatok/termékeket csinálunk amiket a gépek még nem képesek.
Kb. 12 éve már voltak önvezető autók csak akkor a számítási kapacitás volt a technológiai korlát ezért max 30-40-el tudtak menni. kb. 5 éve már a köztudatban is ott van, hogy lesz ilyen és még 10-15 év mire teljesen elterjed. Van idő felkészülni rá és a munkaerőpiac reagálni is fog.
Vagy úgy képzeled ezt az egészet, hogy lefekszel dec 31 és felkelsz január 1-én és már robotizált minden és nincs munkahelye a tömegeknek?
buyandhold 2018. 03. 15. 07:29
Előzmény: #161  gambadoro
#168
pedig ha kiadod evi 10%-on, az 10 ev alattt pont 100%, ami jelentos kulonbseg... az ingatlant ki kell adni, ha befektetni akarunk...
gambadoro 2018. 03. 15. 01:49
Előzmény: #166  kardkovacsi
#167
mármint hol?
mert mondjuk az uniós ráta 7 százalék
az olasz 10 felett
a görög 20
és ebben csak az állampolgárok vannak benne
most éppen konjunktúra van egyébként
az a baj, hogy a technológiai ugrás éppen most történik
szintet lép a robotika, de lehet homokba dugni bármit:)
vagy, szerinted, 30 éve ki gondolta, hogy önvezető kamionok, autók lesznek?
hány embert érint ez?
"A közlekedés újragondolása 2020-2030 című tanulmány szerzői szerint 2030-ra az amerikai utasok által megtett mérföldek 95 százalékáért az önvezető járművek felelnek majd"
The new report, conducted by independent research group RethinkX and released Thursday, suggests that within a decade of the governmental approval of self-driving road vehicles—or around the year 2030, by the group's best guesstimate—95 percent of passenger miles traveled in the U.S. will be conducted in autonomous electric cars that can be summoned on demand, a la Cruise Automation's San Francisco Chevy Bolt. Those cars, the study says, will make up 60 percent of the vehicles on the road in America by that point. And since each of those shared self-driving EVs can replace multiple privately-owned cars, the study predicts the number of passenger vehicles on the road will fall precipitously—from about 247 million vehicles in 2017 to just 44 million.
kardkovacsi 2018. 03. 15. 01:20
Előzmény: #164  hellforceone
#166
Már most is nagyon-nagyon sok minden robotizálva van mégis baromi nehéz munkaerőt találni. Ez egy folyamat nem egyik pillanatról a másikra fog megtörténni és ebben a folyamatban élünk már 30-40 éve. Az elmúlt évtizedekben meg folyamatosan tűntek el szakmák és keletkeztek újak.
gambadoro 2018. 03. 15. 00:55
Előzmény: #164  hellforceone
#165
jelentősen csökkenni fog a népesség azt mondják
szerintem nem kell 25 évet várni arra, hogy az automatizáció óriási munkanélküliséget generáljon
az itteni irigyeknek nagyon fáj, de ALAPJÖVEDELEM lesz mindenhol
leginkább azoknak fáj ez, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal a 8 óra munka nélkül - és éppen ezért kell az oktatást a szabadidős foglalkozások felé elvinni, persze  megtartva a készség és kompetenciafejlesztést, illetve a célirányos tudásátadást.
a finnek el akarják törölni a tantárgyakat:)
ők a hülyék itt mindenki okos, látszik is az eredmény
hellforceone 2018. 03. 14. 22:34
Előzmény: #163  gambadoro
#164
A heti 20 órával 25-30 év múlva még lehet, hogy sokat is mondtál. Minden robotizálva és egy cca. 9,5-10 milliárdos populáció... kevesebb elvégzendő munka, jóval nagyobb népesség. ne legyen így, nem akarok én sem rémeket látni, de kurvára érdekelne, hogy a sok okos tudós ember erre a problémára milyen megoldást tudna mondani.... a veszély nagy, az idő rövid (2 évtized semmi) és senkitől nem hallasz valami értelmes elképzelést....
gambadoro 2018. 03. 14. 19:02
Előzmény: #162  hellforceone
#163
pontosan ezért írtam, hogy azt kellene már most tanítani az iskolákban, mihez kezdenek majd az emberek a szabadidejükkel
jól hangzik, hogy csak 20 órát kell dolgozni
de a nagy többség mentálisan képtelen lenne ezt feldolgozni
előbb, utóbb rossz gondolataik támadnának - ez általban agresszióban csúcsosodik ki, unalmukban rongálnak, kötekednek stb.
nem véletlen, hogy minden diktatúra dolgoztatja az embereket, nem hagy időt másra
hellforceone 2018. 03. 14. 18:56
Előzmény: #155  gambadoro
#162
Abszolút egyetértek veled, amit a robotizációval és annak veszélyeiről írtál. Amit óriási gondnak látok, hogy a politikában ez a problémakör még sehol nem jelent meg igazán és lehet, hogy majd hirtelen fog elcsípni minket, teljesen felkészületlenül. Nem csak abban látok gondot, hogy mit dolgoznak majd a tömegek, honnan lesz megélhetés, még ha az valahogy alakul is, akkor is lesz szerintem egy óriási probléma. Mit kezdenek majd az emberek az idejükkel. Az ember egy olyan lény, amely elfoglaltságot igényel, ez viszi előre, ez ad új ötleteket, ettől fejlődtünk oda, ahova. Ha nem lesz elfoglaltság, akkor a fejlődés visszafelé is elsülhet. Egészen egyszerű példa egy navi - persze csak saját példámból indulhatok ki -, amióta navi van a kocsimban nem annyira figyelek arra, hogy merre járok, a navi úgyis megmondja, merre tovább. Már nem úgy tájékozódom, mint korábban.... mi lesz, ha a gépek mindent megcsinálnak helyettünk?? Mennyire fog esetleg "elhülyülni" éppen az okos fejlesztések miatt az emberiség??? A másik dolog, hogy a tétlen ember bizony hajlamos előbb-utóbb nem éppen nemes dolgokra, azt hiszem nagyon példát sem kell említeni :)
gambadoro 2018. 03. 14. 18:03
Előzmény: #160  gambadoro
#161
van erre egy saját példám
pont tíz évvel ezelőtt volt egy alkalmi vétel ismeretségi körben
nagyon jó lakás, teremgarázsban saját lezárt garázs, lift innen, 2 szintes hatalmas terasz duna, parlament, vár
hangsúlyozom, alkalmi vétel
végigszámoltam nemrég (mert ez fájó pont, h nem vettem meg) mennyi lenne kamatokkal most az a pénz
néhány millióval több, mint amennyiért most megvehetném (de persze azóta sem láttam ilyen lakást)
ha az akkori reális árához viszonyítom, akkor most cash jelentősen több lenne a pénzem
ha persze közben kiadom, az más, de engem a kiadás nem érdekel
nyilván, ha ezt a pénzt otp-be rakom, akkor megveszem az egész házat:)

Topik gazda

nick2015
2 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek