Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 21:02

Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!  

sziasztok
van egy ügyfél aki 10 év tőzsdézés után visszavonulna
van 150 millio Ft-ja, és nagyjából 100 millio ingatlanban
dillemázik azon hogy meglépje-e csak a kamatokból eléldegélhetne
van aki tudna tanácsot adni?
köszi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2018. 03. 14. 17:56
Előzmény: #157  buyandhold
#160
10 éve is követte az inflációt?
lehet, rosszul emlékszem
soha nem szabad pillanatnyi konjunktúrában projektálni évekre előre
gambadoro 2018. 03. 14. 17:54
Előzmény: #157  buyandhold
#159
nem is kérdeztem
majd vehetsz még sokkal olcsóbban nem aggódnék emiatt
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 14. 17:51
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#158
Ez tényleg off :)
buyandhold 2018. 03. 14. 17:46
Előzmény: #156  gambadoro
#157
Ha az altalad irt 5%-al szamolok, az havi 625.000Ft. Es ez koveti az inflaciot, ha romlik a penz erteke. Nekem ez nem tunik annyira viccesnek.
Amugy nem most kell ingatlant venni, hanem olcsobban kellett volna. A 150 milla annyival kevesebbet er, amennyivel felmentek a lakasarak.
Megsugom, en joval 10% felett adom ki, amiket veszek, csak esszel kell csinalni. De nem mondom meg, hogy mi a trukk :)
gambadoro 2018. 03. 14. 17:33
Előzmény: #153  buyandhold
#156
azért a bérbeadás vicces dolog
ha most veszel ingatlant egyáltalán nem éri meg
kivéve ha napira adod ki
5 százalékhoz képest az állampapír alig rosszabb
erre kár számítani, hogy a lakásár nőni fog állandóan
ezt gondolták 2007-ben is sokan
aztán 10 év kellett, hogy kiszállhassanak
persze bármi lehet és az ellenkezője is
szerintem most csak és kizárólag 5. ker lakás érheti meg esetleg vidéken egyetemi város semmi más
gambadoro 2018. 03. 14. 16:56
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#155
gép gyárt gépet, az MI vezérli ilyen soha nem volt
a gőzgépet azért írtam, mert már az is óriási változás volt
de ami most folyik, ahhoz mérvűvel az emberiség még nem találkozott
a trend az, hogy óriási embertömegnek nem lesz munkája
olvastam, hogy 2030-ra az USA-ban az autóval megtett kilométerek 99 százaléka önvezető lesz + a kamionok
szerinted, hány taxis, futárt, kamionost érint csak ez?
nem is annyira apró szelete a gazdaságnak
automata üzletek lásd kína/japán
robotok mindenhol a gyártásban
tudod te, hogy a tömegek hol és mit dolgoznak?
ha a politika nem gátolja meg, nem lesz munkahelye az emberek többségének 10-20 éven belül
ezért írtam azt, hogy egyrészt a 150 millió érdektelen lesz, másrészt arra kell oktatni, hogy a felszabaduló szabadidővel mihez kezdjenek az emberek
nyilván maradnak azért professziók, amikhez ember kell: pl a perszonális kapcsolatokat igénylők, mint az orvos (legalább egy valaki egy terápia alatt), pszichológus, tanár, mindaz, ahol nehezen fogad el az ember egy gépet
gambadoro 2018. 03. 14. 16:48
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#154
étrend-kiegészítő helyesen
de mindegy
namost a szigorúság annyi, hogy be kell jelentened
SENKI SEM ELLENŐRZI előtte
jelzed, hogy forgalmazni/gyártani fogod és kész
még a toxikusságot sem vizsgálják
buyandhold 2018. 03. 14. 12:29
#153
Téma: Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!
Boven eleg LEHET. De amig ezt masoktol kerdezed, addig te nem allsz ra keszen erre...
Azt tudom erre mondani, hogy 150millat osszeszedni nagyon konnyu. Eleg, ha veszel egy jo fizetest, megszorzod 2-vel, mivel jol kereso part valasztassz magadnak. Es felszorzod 10 evre, kamatos kamattal, meg ennel joval tobb is kijon . Masreszt rengeteg konyv van arrol, hogy: Hogyan legyunk milliomosok.
Ellenben azt, hogy hogyan kell visszavonulas utan "kezelni" a vagyont, errol meg egy konyvet sem lattam. Mert ezt neked kell kitalani, persze kaphatsz masoktol otleteket, de senki nem fogja neked elmondani a tuti otletet, hulye is lenne. Neked kell elkezdeni es megtanulni nullarol a passziv jovedelmet.
Tisztazzuk: teljesen passziv jovedelem nincs. Sokaig volt, amig 10% volt a kamat a bankbetetekre, de ennek most vege. Tehat ennel aktivabb modon kell befektetned. En pl. ingatlanokat veszek, kiadom berbe, panziom van. Ezekkel van nemi munka, de biztonsagos, jol hoz, es nem kell megszakadni.
Egyszeruen szamold ki hany lakast tudsz venni belole, mennyiert tudod oket kiadni, szamolj ra egy kis biztonsagi tartalekot, es maris latod, hogy az osszeg ami kijon, eleg-e neked.
Tozsden semmikeppen nem lehet megelni, max bukni. Sokan azt hiszik, hogy ha egyszer nyernek, akkor mindig nyerni fognak. 
Masreszt ehhez is kell egy ratemettseg-motivacio, mint minden mashoz. Ezt is akarni kell, csak akkor fog sikerulni.
Törölt felhasználó 2018. 03. 14. 09:25
Törölt hozzászólás
#152
Törölt felhasználó 2018. 03. 14. 09:23
Törölt hozzászólás
#151
Törölt felhasználó 2018. 03. 14. 06:14
Előzmény: #131  _Bekre_Pal_
#150

OFF:Táplálékkiegészítőket ma sem gyártanak, mert ilyen jogi kategória nincs, csak nagyon jól hangzik, mivel hasonlít az étrendkiegészítő szóra, ami viszont szigorúbb szabályozás alá esik, mint az élelmiszerek, így az élelmiszerként nyilvántartott fehérjeport meg vitamin koktélt el lehet adni úgy hogy a vásárlói elhiszik, ez valami szigorúan ellenőrzött dolog.
Törölt felhasználó 2018. 03. 14. 06:10
Előzmény: #132  gambadoro
#149
Dehogynem, ha ne. is gőzgéppel, de sok esetben gyártósoron készülnek egy másik gyártósor egyes összetevői, azaz a gyártósorok legyártása is jóval kevésbé munkaerőigényes lett.
De mondok egy a fórumlátogatóknak kézreálló témát. Azzal, hogy számítógépesítve lett a tőzsde meg a brókerek rendszerei, elvben azt várhatnánk, hogy mivel amit addig emberek csináltak, azt már gépek, ezért csökken a munkaerőigény. Az eredmény nem ez lett, hanem az, hogy mivel sokkal olcsóbbá és gyorsabbá vált egy tranzakció, így a forgalom sokszorozódott meg, illetve a származtatott termékekből, egyéb ügyletekből lett sokkal többféle, ahogy befektetési szolgáltatásokból is. Tehát nem a munkaerő épült le, hanem ugyanazzal, sőt igazából több munkaerővel nagyságrendekkel több szolgáltatást nyújtanak. Sőt, az a legdurvább, hogy a kormányok könnyebben bevállalnak olyan szabályozó törvényeket, amit a kockás papirok korszakában egyszerűen nem is lehetett volna végrehajtani, ma meg rengeteg emberóra csak ennek a fejlesztése.
De amúgy ezt várták az irodák számítógépesítésétől általában, hogy majd mivel keveseb munkaórából megvan minden, ezért majd sokkal kevesebb irodai munkás lesz. Ehhez képest a nagyvárosokban sorra épülnek az irodaházak, mert nincs elég hely.
Törölt felhasználó 2018. 03. 14. 05:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#148
Magának a gőzgépnek negatív hatása volt a munkahelyek száma szempontjából, igen, ez igaz, de nem is ennek az ellenkezőjét mondtam. Összességében viszont nem csökkent a munkahelyek száma, mert más területek fel tudták szívni az így kieső munkaerőt. Nem csak anépességnövekedés miatt, hiszen arányaiban is nőtt a népesség, hanem mert teljesen új termékek és szolgáltatások jelentek meg, amelyekre volt igény csak nyilván korábban eleve nem is létezhettek, hiszen nem volt rá munkaerő. Nyilván termékekkel nem nőhet a gazdaság az égig, de a szolgáltató szektor minsig ki tudja használni a rendelkezésre álló munkaerőt, a munkanélküliségnek nem az automatizáció az oka, hanem a strukturális problémák.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 14. 01:08
Előzmény: #144  gambadoro
#147
"egzisztenciálisan :))))))))))))))))))))))))))))
aki ezt leírja egy fórumon, annak komoly önértékelési problémái vannak"
     
Utoljára segítek junior... ezt a kifejezés azt jelenti, hogy az egyén elégedett a körülményeivel, gazdasági értelemben önellátó, képes családot eltartani... aki ebből önértékelési problémát lát, az te vagy, lévén, hogy másoktól várod az eltartásodat, mert képtelen vagy egyedül boldogulni, tehát megveted az önálló, független embereket. Ez több kommentedből is kiderült és más fórumtársaknak is a szemére vetetted, ami teljesen alátámasztja a nem értésedet, hibás gondolkodásodat. Teljesen érthető a reakciód, hiszen mindenben a ingyenélő létformát keresed. Mások viszont büszkék rá, ha egzisztenciálisan rendben vannak, hogy ez anyagi értelemben milyen paramétereket jelent az nagyon tág és magánügy. Hát ennyit tudtam utolsó útmutatásként adni neked junior, bármit írsz, ne várj választ, talán majd lesz más, aki foglalkozik problémáiddal !
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 14. 00:56
Előzmény: #145  MetalHeart
#146
kár volt beleállnom a vitába veled...
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 14. 00:54
Előzmény: #144  gambadoro
#145
"a családom a szádra ne vedd"
olvasd el újra junior... szövegértelmezés ...általános iskolai kihívás...
:D
gambadoro 2018. 03. 14. 00:51
Előzmény: #143  MetalHeart
#144
gyenge vagy, csak a szád nagy
egzisztenciálisan :))))))))))))))))))))))))))))
aki ezt leírja egy fórumon, annak komoly önértékelési problémái vannak
a jó hír, hogy van megoldás: pszichológus
a családom a szádra ne vedd
ki a halál akad veled karatézni?
annyit írtam: karatebajnok lehetsz (valami ilyesmit)
ezt ferdíteni arra, hogy én veled karatézni akarok, sugallni, hogy netán inzultálnálak
mondom: szánalmas próbálkozások
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 14. 00:42
Előzmény: #142  gambadoro
#143
Sztem itt fejezzük be végleg éjfél után... sem korban, sem nézetben, sem egzisztenciálisan még csak távolról sem vagyunk azonos szinten... nem fogok veled találkozni, sem karatézni, sem egyéb hülyeségeket megvitatni... átnéztem a kommentjeidet, 1 sor sem volt olyan amire azt mondanám, hogy ez ok, ez egy értelmes vélemény... annál inkább a mások teljesítményének az élvezése, az eltartás, a lógás,  és az "élet ingyenes élvezése"... ez számomra teljesen értéktelen szemlélet, értéktelen személy kapcsolásával, ilyen felfogással nemhogy család, de még egy normális nő sem fog menni. Hát ennyit erről, azt gondolom, hogy te nem tőzsdézel és nem a gazdasági témák érdekelnek, hanem csak a politikai "nézetek" izgatnak, ez pedig pont engem nem érdekel, illetve tudok élni, alkalmazkodni a helyzethez. Minden jót junior !
gambadoro 2018. 03. 14. 00:25
Előzmény: #139  MetalHeart
#142
ahogy mondod
te kijelölted magadnak
én bármikor bárkivel szemben vállalom a véleményem
személyesen is
nincs ezzel gond
szépen összejön az itteni nép és megvitatjuk
akkor még el is vegyülhetsz
gambadoro 2018. 03. 14. 00:24
Előzmény: #137  MetalHeart
#141
hiába igyekszel nem süllyedek a szintedre
gyáva is vagy ráadásul
ez igen

Topik gazda

nick2015
2 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek