Topiknyitó: Portfolio 2018. 03. 07. 14:40

Orbán bejelentette: Minden családnak 12 ezer forintot ad a kormány a választás elõtt!  

Ugrás a cikkhez
Téli rezsicsökkentésrõl döntöttünk, minden család 12 ezer forintot jóváírhat a gázszámláján, aki nem gázzal fût, számukra is biztosítjuk a rezsicsökkentést - jelentette be Orbán Viktor Facebook-üzenetében. Magyarországon
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 16:59
Előzmény: #174  gambadoro
#180
Budapest önmagában kevés, de azt sem hiszem, hogy minden fővárosi körzetet bukna a Fidesz.
gambadoro 2018. 03. 08. 16:56
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
a kerületek megszüntetése is?
Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 16:54
Előzmény: #174  gambadoro
#178
A választási törvény 2/3-os.
Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 16:52
Előzmény: #170  Dehogynincs
#177
A vasárnapi boltzár nem volt annyira egyéetelmű, sok hasonlót csináltak, ahol a stratégia az volt, hogy egy csoport szavazatát megnyerik, míg a többség nem tartja akkora súlyú érvágásnak. A vasárnapi boltzár a konzumidiótázó közhelyhuszároknak szólt, ezekből nincs kevés az országban. Az olimpia pedig a TV előtt "sportolóknak", mellesleg az jól is jött ki a Fidesz számára, ha rendezni kellett volna, abba belebukik, és úgy hogy 260 ezer aláíróra és az ellenzékre lehetett mutogatni, minimális arcvesztéssel jött ki belőle. A Paks2 meg egy szükséges beruházás, nem volt mögötte semmi különös ellenzékből ugyanezt ellenezték, na meg úgy intézik, hogy a lehető legtöbbet lehessen lopni, de nem szavazatmaximálás volt az oka, de bukni sem buknak rajta szavazatokat.
dbjoex 2018. 03. 08. 16:52
Előzmény: #168  Dehogynincs
#176
az egyik problémám ezzel pont az hogy mégsem egyenlő, és nem tudatos szelekció miatt hanem mert így sikerült hirtelen összehozni, egy jelentős rétegnek nem jut ebből a kampány pénzosztásból.
és nekem úgy tűnik hogy nem a jobb módú réteg marad ki hanem a szegényebb akinek nincs távfűtése vagy gázfűtése és pont a szociális faosztás sem opció nála.
gambadoro 2018. 03. 08. 16:47
Előzmény: #174  gambadoro
#175
VÖRÖS BUDAPEST
gambadoro 2018. 03. 08. 16:45
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174
Azért ha végignézed, simán kijön 102 ellenzéki mandátum
nekem bpest érdekes, ahol akár az összes vávlasztókerületet elveszítheti a fidesz
ezen csodálkozom
a kerületek megszüntetése 2/3-os?
Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 16:43
Előzmény: #166  Dehogynincs
#173
A taktikaiszavazas.hu-n érdemes nézelődni, szerintem nagyon kicsi az esélye a kormányváltásnak, de van valamekkora, ugyanakkor a 2/3 valószínüleg nem lesz meg a Fidesznek. Az nagyon égő lenne a pécsiekre nézve, ha azután, amit az elmúlt időszakban művelt az ottani Fidesz, ne egy független jobboldali képviselőt szavaznának meg, hanem a narancskomcsik jelöltjét, de amúgy egyetértek, hogy az még mindig kevés. Ahol esélytelen az ellenzék, azok a falvak, ráadásul a vidéki körzetek nagy része úgy van megrajzolva, hogy a Fidesznek kedvezzen (néhány ellenzéki "gettó" mellett a szoros körzeteket falvakkal tették Fideszessé).
 A szülővárosom például Fideszes hagyományosan, de mostanra akkora az elégedetlenség, hogy a régi körzet simán fordulna, de azon falvak, amelyek a körzethez kerültek, ezt lehetetlenné teszik, 50% feletti Fidesz győzelem várható. Elvileg az ilyen körzeteket eleve inkább hagynia kellene az ellenzéknek, de a 40% Fidesz támogatottság alattiak még nem elegek, a 40-50% közöttiekből is jópárat nyerni kellene, erre viszont nem sok esélyt látok.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 08. 16:35
Előzmény: #169  signal2
#172
Elképzeltem ahogy mondjuk egy random szír városban valaki hazamenne a piacról és azt látja, hogy az iratain néhány emeletnyi házrom tornyosul. Akkor ő nem is lehet már menekült. Hát ez fura lenne.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 08. 16:35
Előzmény: #169  signal2
#171
Elképzeltem ahogy mondjuk egy random szír városban valaki hazamenne a piacról és azt látja, hogy az iratain néhány emeletnyi házrom tornyosul. Akkor ő nem is lehet már menekült. Hát ez fura lenne.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 08. 16:29
Előzmény: #167  dbjoex
#170
Nem tudom milyen szinten elemeznek és milyen adatokból, de a vásárhelyi választás, a kvótanépszavazás és a netadó is példa arra, hogy az elemzőik selejtet gyártanak.
Persze vannak olyan kérdések, amiről pontosan tudják, hogy nem eléggé népszerűek vagy egyenesen népszerútlenek, mégis erőltetik vagy erőltették őket: vasárnapi boltzár, 2024-es olimpia, Paks2.
signal2
signal2 2018. 03. 08. 16:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#169
Nem kell, hogy legyen papírja, attól még lehet menekült. Azért kérdezem, hogy honnan tudod ilyen biztosan, amit állítasz? Én nem lennék abban olyan biztos, hogy mindenki kitoloncolunk, akinek nincs papírja.Az 1951-es Genfi konvenció 27-es cikkelye is ezt írja:
.
"Article 27 identity papers The Contracting States shall issue identity papers to any refugee in their territory who does not possess a valid travel document"
.
A személyazonosságot igazoló papírok megléte nem feltétele a menekültstátusznak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 08. 16:09
Előzmény: #167  dbjoex
#168
Különösebb elemzés nélkül is azt sugallja ez az egységes 12 ezer forint, hogy az állampárt szemében minden alattvaló egyenlő: Tiborcz István és Orbán Ráhel családja ugyanúgy 12 ezret kap, mint az olaszliszkai Kolompár Rómeó.
Minél mélyebben szegény valaki, annál többet ér neki ez az összeg.
Azt meg föl se fogják, hogy mekkora összeg az Elios 13 milliárdja.
dbjoex 2018. 03. 08. 16:02
Előzmény: #163  Dehogynincs
#167
igaz, de így generálódik egy réteg akit ez a támogatás dühössé tesz
a fidesz szavazó rétege nem fog/tud jobban a fideszre szavazni
a nem fideszes stabil réteg se fog ettől a fideszre szavazni
vajon mekkora az a réteg akinél ez a támogatás a fidesz felé billenti a voksát ?
és mekkora az a réteg aki emiatt a fidesz elleni irányba billen?
szerintem nem volt idő arra hogy ezt elemezzék
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 08. 15:59
Előzmény: #164  salve
#166
Ha Mellárt megválasztják a pécsiek, akkor még mindig lehet, hogy elmarad a kormányváltás.
Te most mennyire tartod valószínűnek a kormányváltást? Ez csak egyszerű, kétkezi szentimentbányászként kérdezem.
-pny
-pny 2018. 03. 08. 15:58
Előzmény: #164  salve
#165
Ez fikció, amiről beszélt, az viszont megtörtént.
salve 2018. 03. 08. 15:55
Előzmény: #153  kimpaa
#164
hát igen..
ha győz az ellenzék a választáson, akkor Mellár kb. 2021-ben majd így zárja az akkori tanulmányát:
"..2018-ban naiv voltam: azt hittem, Karácsonyék élnek a lehetőséggel. Ezért szavaztam rájuk, ezért vállaltam képviselőjelöltséget. Aztán kiderült, hogy csak a hatalmukat akarják bebetonozni, a zsebüket meg teletömni”..............
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 08. 15:51
Előzmény: #161  dbjoex
#163
Ez a marketingben is így van. A reklám fele kidobott pénz és nem lehet tudni, hogy melyik fele.
A diktatúra végnapjaiban a Németh-kormány minden alattvalónak adott világútlevelet és november 7-én majdnem egymillió magyar migránskodott Bécsben és a hálátlanok nagy része aztán végül nem az utódpártra szavazott. Nekik az volt fontos, hogy kiváltsák a valutakeretüket és hazahozzák a tetőcsomagtartón a gorenjét. A gorenje a szaratovnál és lehelnél jobb hírű hűtő volt és a Bécsi út végén árulták. A Bécsi út túlsó végén.
Karvalytokes 2018. 03. 08. 15:47
Törölt hozzászólás
#162
dbjoex 2018. 03. 08. 15:43
#161
úgy látszik a támogatás célzása közel sem lett tökéletes
https://www.portfolio.hu/gazdasag/elarulta-lazar-kiknek-nem-jar-a-rezsicsokkentes.279077.html
"
Ki marad ki a rezsicsökkentésből? 2018.03.08 15:35
A tűzifával fűtők esetében a szociális keretet emeljük meg egymilliárd forinttal - mondja Lázár János a rezsicsökkentésről. Vagyis ez alapján aki eddig nem kapott szociális alapon támogatást, arra nem vonatkozik majd a rezsicsökkentés sem. Emellett külön kérdésre elismerte a miniszter, hogy azokra sem vonatkozik majd a támogatás, akik villamosenergiával fűtenek."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek