Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zedisdead 2023. 03. 19. 01:04
Előzmény: #88338  Zedisdead
#88340
Az ECBt nem érdekli a BNP Paribas meg a Db kitettsége a CS felé?
Zedisdead 2023. 03. 19. 01:04
#88339
A CSnél is nagyobb gond, hogy egy szenátusi meghallgatáson, Yellen benyögött egy olyat, hogy csak a too big to fail bankok betéteseit kárpótolják 100%osan. Ennek van egy olyan kihallása, hogy akkor a kicsik mehetnek a levesbe és mindenki, akinek >250k betétje van nyomul a nagybankokba.
Emiatt lehet még jó pár önbeteljesítő bankcsőd, ha nem kapják össze magukat.
Zedisdead 2023. 03. 19. 01:00
Előzmény: #88331  KrisztinaI
#88338
Ebből nekem nem jön le, miért nem aktiv az ECB, miért csak a BOE és a FED hétvégézik.
szieszta 2023. 03. 18. 23:02
Előzmény: #88336  kukker
#88337

Csak azért, mert én már ittam. :-)
Ráadásul most tudtam meg, hogy egy kutatás bizonyítja, hogy a demencia azokat kevésbé sújtja, akik középkorúan alkoholizálnak.  :-)
kukker 2023. 03. 18. 22:56
Előzmény: #88335  szieszta
#88336

Na igen.
És ehhez képzeld hozzá, hogy mindezt antialkoholistaként szoktam összehozni!
:D
szieszta 2023. 03. 18. 22:45
Előzmény: #88333  kukker
#88335
Te ittál valamit? sokat?
szieszta 2023. 03. 18. 22:37
Előzmény: #88304  cawou
#88334

Nagyon választékosan megfogalmaztad, de a bitcoinnal kapcsolatban miért nem beszélhetünk lufiról?  A bitcoin nem is létezik, a blokklánc csak  a lábnyomát tartja számon. Azt nem értem, hogy miért kellene ebben számolni mindent. Mégis ki találta ki, hogy fizetésre alkalmas. Vagy vagyonmegőrzésre. A spekulánsok játszótere, egy egy bálna mozgatja  a piacot. Nem  beszélve  a többi altcoinról. Hogyan magyarázzuk, hogy ezernyi  (most éppen 22949 különböző coin) szinte egyszerre mozog a nagy öreggel? Hiszen teljesen másra voltak kitalálva.
Ha  a gazdaságot kell megmenteni, bizony kell egy kis mozgástér. A FED túltolta, de megvan a magyarázata. Nagyon sok csókost kellett megmenteni.
A hiba a mostani rendszerben van, a vagyon növelése minden áron. Az infláció is azért kell, hogy lehessen gazdagodni.
A bitcoin rossz kezekbe került, de ez csak a kapitalizmus alapelve. Mindent ki kell használni a vagyonszerzésre. A bankok nyakig benne vannak. Persze a reklám a kisembereknek szól, "meggazdagodsz".
A tranzakció szám emelkedik, de miért? A robotok percenként adják veszik egymás között, hogy beállítsák az árfolyamot.
Ha jól tudom, Japánban hivatalos fizetőeszköz, mégsem használják. Ez egy reklám volt a cégeknek, hogy bitcoint is elfogadnak, , de nagyon nagy macera volt addig üldögélni a kávéházban, mikorra validálták az átutalást.....sokszor 1 óra múlva. Persze több cég lekoppintotta a kártyás cégeket, akik a light network-el meghitelezték a fizetést.
A másik gond, hogyha nem fog felmenni az ára, kinek éri majd meg fenntartani a rendszert a folyamatosan csökkenő kibányászható BTC-vel. Állítólag most is veszteségesek a bányászcégek és csak az olcsó dollárhitel élteti őket.
kukker 2023. 03. 18. 22:19
Előzmény: #88326  himihumi
#88333

"Nyugodjatok meg, hogy lesznek ennél jóval durvább fejlemények is. Megkockáztatom, hogy egy komplett bűnözőhálózat irányítja az amerikai pénzpolitikát."
Minden meglehet.
Itt aki bármit is meg akar tudni, annak nem tudom, hogy honnan kellene szemlélni a dolgokat.
Én azt gondolom, hogy nagyon is lehetséges, hogy a komplett világ fog úgy kifordulni és változni majd nemsokára, hogy az eléggé megdöbbentő lesz.
(vagy valami ilyesmi)
Ez a része - a pénzügy és a gazdaság - csak az, amit itt átbeszélgetünk.
És azt hiszem, hogy ez a három lehet itt is, mint mindenben:
- amit látunk, az a valós események és mindenki csak csinálja a dolgát úgy, ahogy gondolja, hogy jó és nem vezeti semmilyen szándékosan hazug és rossz tett
- amit látunk, azok nagy része valós esemény és vagy mindenki, vagy csak pár ember enged meg egy-két szándékos sunyiságot, manipulációt és hazugságot ilyen-olyan okból
- amit látunk, az egész egy komplett hazugság szinte az egészében és csak nyomokban tartalmaz valamiféle igazságot
És azt gondolom, hogy ez az életünk minden részében igaz és ezek a dolgok most csúcsosodnak ki abban a létezésben, amit a világként felfogunk és érzékelünk és gondolunk és élünk mindennapokat és gondoljuk az Életnek.
Én valami olyat gondolok, mintha valami el lenne nagyon valami vagy valaki vagy valamik vagy valakik által borzasztóan erősen el lenne torzítva az, amit felfogunk a létezésünkből.
Persze ez túl megy elég "betegesen" most a fórum témájától meg attól az emberi megszokott beszélgetéstől és gondolkodástól, ami mondjuk úgy, hogy általános és aláírom azt is, hogy valami abszurd beteg őrület-féleségnek is kinézhet, de attól még ideírom, mert van valamiféle ilyen érzet is bennem a világról mostanában, de még én is belátom, hogy ez valami nem "normálisnak" tűnhet, de attól még leírom ide és kész, mert rohadtul frusztráló ez a gondolat néha, hogy olyan, mintha itt az életünkben valami nem lenne kerek összességében...vagy mi...
:D
Aztán majd meglátjuk, hogy lesz-e ebből valami, vagy elkönyvelem később - sokadszorra - hogy tényleg van valami nagyobb beütésem a buksiban...
:)
KrisztinaI 2023. 03. 18. 21:22
Előzmény: #88331  KrisztinaI
#88332
Ez korábbi, azért osztottam meg, hogy lásd, hogy miért BOE és FED pörögnek rajta.
KrisztinaI 2023. 03. 18. 21:08
Előzmény: #88328  Zedisdead
#88331
A BANK RUN OF CHF 10 BILLION PER DAY MIGHT FORCE A UBS-CS DEAL AS SOON AS TONIGHT according to FT
Credit Suisse, UBS and their key regulators are racing to thrash out a deal on the historic merger of Switzerland’s two biggest banks as soon as Saturday evening, people familiar with the situation told the Financial Times. Daily deposit outflows at troubled Swiss bank topped Sfr10bn last week as fears for its health mounted
The Swiss National Bank and regulator Finma have told international counterparts that they regard a deal with UBS as the only option to arrest a collapse in confidence in Credit Suisse. Two people said deposit outflows from the bank topped Sfr10bn ($10.8bn) a day late last week as fears for its health mounted.
Boards at the two banks are meeting this weekend. Credit Suisse’s key regulators in the US, the UK and Switzerland are considering the legal structure of a deal and several concessions that UBS has sought.
UBS wants to be allowed to phase in any demands it would face under global rules on capital for the world’s biggest banks. Additionally, UBS has requested some form of indemnity or government agreement to cover future legal costs, one of the people said
KrisztinaI 2023. 03. 18. 21:05
Előzmény: #88328  Zedisdead
#88330
Legutolsó update:A red headline on Bloomberg in the last few minutes.
--
*CREDIT SUISSE INVESTMENT BANK SAID KEY STICKING POINT IN TALKS
---
This underscores what I said yesterday ...
All the people collecting a paycheck from Credit Suisse yesterday will not be collecting a paycheck from Credit Suisse Monday.
They will be collecting it from:
* UBS
* The Swiss Central Bank
* The Swiss Government
* Some currently unknown buyer(s) (Deutsche Bank?)
Or Monday, they will no longer be collecting a paycheck at all.
So, while I don't know which of the options will happen. The one that looks likely is they will not be collecting a Credit Suisse paycheck Monday.
Switzerland's September 2008 Lehman weekend continues.
-----
The price is likely 1 Swiss Franc (not per share but for the entire thing).
They are negotiating to get the central bank and the Swiss Government to assume liabilities.
---
UBS does get a 14-day money-back guarantee.
So, if they get buyer's remorse, they get their 1 Swiss Franc back ... but they still have to keep Credit Suisse.
Zedisdead 2023. 03. 18. 21:01
Előzmény: #88319  KrisztinaI
#88328
Úgy tűnik egyelőre nincs meg a CS deal. És valami furcsa okból kifokyólag a BOE és a FED pörög az ügyön, az ECB nem
Zedisdead 2023. 03. 18. 20:39
Előzmény: #88326  himihumi
#88327
A bankrendszerben lévő stresszt leginkább a FRA OIS spread mutatja meg:
-
 https://en.macromicro.me/charts/45928/us-fra-ois-spread
-
de ez is csak az ismert problémákat, félelmeket tartalmazza, a CS utáni következő problémát már aligha.
himihumi 2023. 03. 18. 20:27
Előzmény: #88324  Zedisdead
#88326
Az inverz hozamgörbe önmagában megmondja, hogy mekkora a baj. Nem tudom, hogy volt-e valaha annyira inverz, mint egy-két hónappal ezelőtt. S vagy másfél éve inverz, ha jól emlékszem...
Másrészt ott elég nagy bajok szoktak lenni, ahol maga a döntéshozó felügyeli saját magát. https://www.portfolio.hu/bank/20230318/sajat-magat-felugyelte-a-bedolt-nagybank-vezere-veget-vethetnek-a-furcsa-helyzetnek-603674
Ez már már vicces, és nem értettétek, hogy miért vagyok kiakadva az amcsi monetáris politikára...
Nyugodjatok meg, hogy lesznek ennél jóval durvább fejlemények is. Megkockáztatom, hogy egy komplett bűnözőhálózat irányítja az amerikai pénzpolitikát.
ragarda
ragarda 2023. 03. 18. 20:17
Előzmény: #88315  kajli_man
#88325
A tippem a  25bp emelés. Majd a kommunikációban jön a meghátrálás. 
Zedisdead 2023. 03. 18. 20:15
Előzmény: #88313  KrisztinaI
#88324
Ez két dolgot jelenthet, vagy sokkal nagyobb a baj, mint tudjuk, vagy télleg kamatot akarnak emelni de nem úgy, hogy közben a bankok nem kereskednek egymással.
Zedisdead 2023. 03. 18. 20:12
Előzmény: #88316  kajli_man
#88323
Volcker idején 31% volt az államadósság amerikában, ma 131%.
somogyi 2023. 03. 18. 20:11
#88322
hát nemtudom. 
ittvan ez a valami. szemnek láthatatlan, kézzel nem fogható. az értékét, akárki akármit mondd, az határozza meg, menniyen kereskednek vele, mennyire nyomják fel, vagy épp le az árát. aztán a végén eladod FIAT pénzért, amit kiveszel atm-ből vagy a számládon hagyod.
ennyi erővel egy MOL részvény is lehetne. oder?
Zedisdead 2023. 03. 18. 20:11
Előzmény: #88317  himihumi
#88321
130%os államadósságot csak elinflálni lehet.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek