Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2023. 01. 07. 11:27
Előzmény: #83904  JackOne
#83920
1)Gold
Sokat lehet olvasni, meg vezeto investment cegektol is, hogy Gold 3000 vagy 4000$ lesz iden.
Mert inflacio van, nem is kicsi, es majd oda menekul a penz, meg a treasurybe. 
Hat lehet. De miert csak oktoberben, mindossze 3 honapja vette eszre Gold, hogy inflacio van?
.
A ketseg ott van, hogy Gold nagyon lemaradt az inflaciotol,  nem tort ki a 2020.08 es 2022.03 idejen 
elert 2070$ csucs fole. Pedig az inflacio napi tema minden mediaban, megis csak 1860$ korul tart.
Es ha beut a recesszio? lehet tudni, recesszio idejen Gold is lefele megy, mert masra kell a penz.
.
A chart ket scenariot mutat lehetsegesnek.
A bullos, hogy a 2020 csucs utan egy 2 eves A-B-C korrekcio lett keszen 2022 oktoberi 1620 szinten.
Es megindult joval feljebbre, a wave(1 of 5) keszen van, egy tobb honapos ABC korrekcio kovetkezik.
A masik eset a Zold szinu BEAR alternate.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230107v01xesy6l.jpeg
.
2)A US kilatasra a konszenzus az, hogy a "recession pretty likely, but not severe" Bloomberg szerint.
Az oriasbankok jo resze szerint nem is lesz. Mint minden recesszio elott.
A multkor irtam az emlekeimet errol 1991, a Japan recesszio kezdete idejen, a NIKKEi 40k idejerol,
amikor A BOJ elnoke Miejo ugyanezt gondolta 30 eve. Aztan maig se erte el NIKKEI 40k-t, most is 26k.
.
De 2007 nyarara tobben emlekezhetnek. Akkor a FED nem szigoritott hanem kettot vagott a kamaton,
es mindenki szereny kis visszaesest josolt, sot a tobbseg arra szamitott, hogy a housing visszanyeri 
az erejet.   Aztan tudjuk, mekkora zuhanas lett abbol a kis subprime mortagage problemabol.
Most a housing market keresleti szamok rosszabbodnak, gyorsan es nagyon.  Kina, Germany is.
Meg figyelmeztetobb a faanyag arak chart (USA fo epitoanyag)
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230107v01xs6ox5.jpeg
.
Az a gyanum, a mai helyzet rosszabb, mint 2007 volt.
A tozsde tulertekeltebb, a kamatokon nem lehet vagni (inflacio miatt) mint akkor, 
es az optimizmus nagyobb.
.
 
KrisztinaI 2023. 01. 07. 11:27
Előzmény: #83918  KrisztinaI
#83919
Utolsó gondolat, abszolút személyes, kicsit pszichológiai alapon: a Tesla erőssége és Achilles-ínja is Elon Musk.  Asperger szindrómás, vagyis mindenféle korlátozás nélkül az agyi kapacitásának nagy részét a saját érdeklődésének tudja szentelni, és mérnöki tervezéssel  technológiai újdonságokkal felszerelt csodás "játékokat" létrehozni.
A gyenge pont is ebből adódik:  neki mindegy, ha minden héten tönkremegy, mert megvan a szellemi kapacitása ahhoz, hogy a következő héten újrakezdje, neki ez egy mentális játék: játék az alkatrészekkel, softwarekkel, tweetekkel, regulatorokkal, mindenkivel, amit ő szerintem nem teljesen ért, hogy a befektetőknek kiszámíthatóság kell, és egy  átlagos embernek is, mert esetleg  a nyugdíjmegtakarítása, a gyerekeinek az egyeteme, Tesla/Twitter dolgozóként a munkahelye forog kockán, Tesla felhasználóként, ha a csodás masinája , amit ő túlígért,  beadja a kulcsot, akkor meg az élete.
Lehet, hogy  őt kizárólag a mérnöki tervezésre kellene korlátozni, és nem engedni, hogy hetente káoszt csináljon, mert ezt a normális/átlagos emberek nem tartják szórakoztatónak, és nem tudják követni. 
Egyébként el tudom képzelni, hogy meg is fogják vele tenni, ahogy volt is  már rá kísérlet, mert az emberek egyre kevésbé tartják szerethető zseninek, és innentől kezdve már nem a neve nem állít elő "goodwill"-t.
KrisztinaI 2023. 01. 07. 11:07
Előzmény: #83909  yooio
#83918
Én értem, amit mondasz, és én is olvastam egy cikket, ami szerint a Tesla oversold, és nem verik venni a  befektetők, mert ki tudja, hogy mikor mi ugrik ki a bokorból, ahogy Boole irta, black horse.
Volt egy price cut Kínában, ezután várta mindenki, hogy most már menni fog, utána tegnap volt még egy.... nehéz így, hogy a management minden nap bohém módon meggondolja magát,  csak azért, mert ő Elon Musk.
Szerintem az embereknek most már kezd elege lenni, és belefáradtak abba, hogy úgy érzik, hogy hülyítik őket. Elon Musk lehet, hogy zseni, de nem teljesen mindenható, és amikor az emberek látják "Istent vérezni", akkor lehet, hogy egy kicsit túlreagálják a dolgot a másik irányba.
KrisztinaI 2023. 01. 07. 10:55
Előzmény: #83916  KrisztinaI
#83917
:-)
KrisztinaI 2023. 01. 07. 10:55
Előzmény: #83901  pomperj
#83916
Kár, hogy nem írtad hamarabb, SWN-t vettem nyitáskor, EQT nem jutott eszembe, csak zárás után említette valaki.
KrisztinaI 2023. 01. 07. 10:49
Előzmény: #83907  pomperj
#83915
Model Y 43%-al olcsób Kínában. Egyébként érdekes, mert a kínaiak pedig most már mintha a Tesla-hoz kezdetének árazni, a BYD-et  mrg is vádolták ezzel, ők pedig tagadták. BYD emelt, Tesla csökkentett, mintha kezdene valami normális egyensúlyi ár kialakulni.
A kínai 40%-os kedvezmény tűnik a reális árnak szem. Ami EU-ban USA-ban volt eddig az EV piacon, az vicc, a Tesla miatt az EV-t mindenki betette a prémium kategóriába, pedig szerintem nem mind van ott, és nem is vágyik mindenki egy komplett szórakoztató központra, főleg, hogy az FSD hivatalosan nem lehet teljesen autonóm. Szerintem ez lenne a nagy dobás, ami miatt érdemes lenne ekkora felárat fizetni.
KrisztinaI 2023. 01. 07. 10:42
Előzmény: #83907  pomperj
#83914
Eu-ban a luxusmárkák ugyanaz a kategória, mint USA-ban a tech befektetési szempontból.
Corleone8711
Corleone8711 2023. 01. 07. 10:35
#83911
Ti keveritek Gizikét a gőzekével, már az is előrelépés, hogy a "hulló kés"ezést egyelőre abbahagytátok, ezt Szilveszter reggelén írtam.
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2023. 01. 07. 10:24
Előzmény: #83909  yooio
#83910
Ha a piac 5x PE áraz egy Mercedest vagy BMW-t, ez könnyen megtörténhet a Teslával is. Ha luxusról van szó, én inkább az előbbiekre szavaznék. Az elektromos autókon pedig jobb marzsokat érnek el, utol fogják érni a Teslát. 
Arról meg nen is beszélek, hogy igen csinos osztalékot is fizetnek, Mercedesnél tavaly 5 eur volt, az idei eredmény alapján pedig ennél csak több lehet.
yooio 2023. 01. 07. 09:36
Előzmény: #83907  pomperj
#83909
Szerintem totalisan felreertelmezi a tobbseg a Teslat, ahogy te is. Megjegyzem, meg az alacsonyabb aru kocsikon is 16 %t keresett netto a ceg. Iszonyat sokat lehetne errol irni, de ahogy 3/4 eve en se ertettem es utaltam, ugy most olvasok rola rengeteget, es meg 1x nem kovetem el ugyanazt a hibat mint anno evekig. Egyebkent tervben van model 2 25ks kocsika, cybertruckot elkezdik iden, a model y karosszeria uj technologiaja nemreg jott be model3ba(tovabbi ktg csokkentes), az uj akksijuk eddig kb 1000 autoba volt eleg/het, felporgetik ktg csokkentes, robotizacio. Meretgazdasagossagbol szenneverik a tobbi gyartot, az meg h a VW kokorszaki autokat gyartogat es esik az eladasa Toyotaval egyutt vszeg mutat vmit. Toyota ha jol lattam10/12 %al adott el kevesebb autot tavaly, pl. Na de mind1, ki fog derulni. 
mereszZenesz 2023. 01. 07. 09:10
Előzmény: #83901  pomperj
#83908
Fel fog pattani szvsz is...
pomperj
pomperj 2023. 01. 07. 09:09
Előzmény: #83854  AlonsoRenault
#83907
Tesla tema.
1)Epp ma van cikk, hogy Tesla csokkentette a kinai arait, a 2. legnagyobb piacon 266k--->230k yuanra,
es  ez mostani arfolyamokon 33k$, ami joval (25-35%) az EU es USA arak alatt van.
De keves ketseg van, ott is ra fog kenyszerulni.
Nem jokedveben. Hanem mert Kina/EU/USA egyre erosebbek a versenytarsak, inkabb azokat veszik.
.
2022 vegen az USA atlag auto ara 48.6k$, ez 28k$-rol 10 ev alatt jott fel eddig.  A Tesla eddig luxy 
kategoria volt. De iden az atlag luxy auto ara mar 67k, szoval lassan duplaja a Tesla3-nak.
Igen, Tesla lefele csuszik a "minoseg" listan, nemcsak az arfolyam esett -70%-ot.
.
Masik baj, hogy Benz, Audi, Porsche, es VW is, mar kihoztak vagy iden hoznak jobb autokat, 
(jobb hatotav, kisebb fogyasztas, jobb minoseg, sajat tolto halozat, stb) de GM is hozza EV Malibu
uj modelljet ami legalabb olyan jo mint a Tesla.
Es meg ott liheg mellettuk  a Japan es Korea autoipar is.
Nehez leirni: Tesla  elindult a csucsrol a feledesbe.
,
.
2)A celeb lista is fordul: Elon Musk mar csak masodik leggazdagabb, es ki vezet? 
A francia Bernard Arnault,  a luxusmarkak kiralya, LVHM tulaja. Es ha megnezed a 2 ceg chartjat?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230107v00x05uet.jpeg
.
Gyorsan cserelodnek a celebek mostanaban. A nemreg oly nepszeru Robinhood es  SPAC 
sportolo/szinesz celebekre mar alig emlekszik barki (Shaq, Serena,Vlad Tenev, stb),
CathieWoods es ARK neoszerusege kilapult, sot mar ElonMusk is szurkul es szankozik lefele.
Ugyanaz lesz a sorsa, mint a 18Trillio$ negativ kamatu Bondoknak, koztuk az 50 es 100 eves papirok.
Megnezted, mit adnak ma azokert, most 4 eve kibocsatottak?  Mint a SouthSea company, zero.
bonti
bonti 2023. 01. 07. 00:16
#83906
DAx-rol mi véleménytek? Megfogja a 14700 és visszfordul? Én 14600-tol épitettem egy shortot, de végül dobtam.
magnezium
magnezium 2023. 01. 06. 23:56
#83905
S&P500 kovetkezo 2023 H1 idoszak
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230106v02xr1tva.jpeg
utana johet ath 😅 de csak junius utan szerintem 😌
JackOne
JackOne 2023. 01. 06. 23:41
Előzmény: #83898  Boole
#83904
Gold úgy néz ki fordult a W Ma 200 -on és 2. napja Ma 50 felett. Tűskék (piaci zajok) nélkül zászló formálódik...SIlver igen hasonló, de kitörés határán
JackOne
JackOne 2023. 01. 06. 23:27
Előzmény: #83889  stolz
#83903
EUR/USD - D aranykereszt egy hetes = támogató indikátor.
Azért a CHF/HUF; USD/HUF és EUR/HUF, valamiunt a USD/JPY kereszteket félszemmel szemmel tartsuk.
USD/JPY - short, a HUF keresztekre meg a megfelelő beszálló kezd előkészülni...
kozi723
kozi723 2023. 01. 06. 23:15
Előzmény: #83901  pomperj
#83902
SWN tetszik, karácsonykor már nézegettem 6 usd körül. Most még jobb discounton van és hetes charton elég erősnek tűnik ez az 5,5 usd. Persze ha leszakad, akkor egyenes út van akár 4 usd-ig is, de rendkívül jó az R/R, baromi könnyen stoppolható. Köszi, hogy újra felhoztad, jövő héten ebbe szerintem belenézek. A chart is szép lehet, ha 5,82 fölé ki tud lépni, mert akkor óráson törik a csökkenő trend. Első célárnak 6,16-6,36 usd sáv szépen kiadhatja. Tetszik, még egyszer köszi!
.
#83711 - Guantanamo, úgy tűnik meglehet az új csúcs BORR-ban, amit írtál. Nagy megkönnyebbülés (számomra) a mai nap, ezzel a brutális menettel, úgyhogy maradok én is a fenekemen és valahol ott a citromsárga zónában veszek érzékeny búcsút tőle. Hogy ez 5,8 vagy 6,2 lesz, de jó is lenne tudni.. Ha nem vérvörös hétkezdés lesz, akkor meglesz hozzá a lendület.
https://www.tradingview.com/x/oLM4pHtk/
pomperj
pomperj 2023. 01. 06. 22:46
#83901
NG
A reggeli elemzes ez volt
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230106v00xti2d.jpeg
.
Szerintem megvan a 3.52 mai NG melypont, az eses lokalis alja kesz, es tobb het emelkedes indulhat.
Mert a  3.80 wave(iv) ota van egy tiszta 5 subhullamos eses. Jo esely van, hogy az NG eses kesz.
A felpattanas vagy wave(4)  (vagy kevesbe valoszinuen wave(iv) ). 
Mar attorte zaras elott a 3.80 kritikus szintet
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230106v02xilfpv.jpeg
Elkezdtem a zarasban a gaztermeloket venni, EQT, DVN, SWN.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek