Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KrisztinaI 2022. 09. 11. 15:04
#76760
https://www.ft.com/content/58eb6f5e-a035-4749-9508-f3e9602d46f1
Liz Truss pledges fracking drive in England to boost energy security
KrisztinaI 2022. 09. 11. 14:03
Előzmény: #76747  pomperj
#76759
Köszi szépen.
Arra kezdek gondolni, hogy a azért kezdenek az IG Bond-okról írni, mert ha a tőzsde esni fog, akkor lehet, hogy itt fognak hozamot keresni: preferred shares, investment grade bonds... (nem a US Treasury-ben a QT miatt, ahogy írtad).
KrisztinaI 2022. 09. 11. 13:58
Előzmény: #76754  pomperj
#76758
Az európai deivzákban denominált kötvények között a miénk teljesített a legrosszabban a Bloomberg szerint a dollárhoz képest.
"YTD return of bonds in different currencies
#Bonds denominated in European currencies have underperformed in 2022, after the continent’s energy crisis increased the odds of a recession. Large swings in currency #markets, driven by the highest inflation in decades in many nations, have compounded losses for investors tracking a dollar portfolio…"
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220911v01xmk412.jpeg
KrisztinaI 2022. 09. 11. 13:55
Előzmény: #76756  Törölt felhasználó
#76757
A Bloomberg már tud rólunk, és másodikok vagyunk az ingatlanlufi világlistán.
Törölt felhasználó 2022. 09. 11. 13:42
Előzmény: #76755  stolz
#76756
Stolz. Megvilágosodtál :P
"A fejlett országok ingatlanpiacán sokkal nagyobb lufit látok, mint a részvénypiacaikon. Magyarország pedig valszeg bekerül majd negatív példaként a közgazdasági könyvekben, amekkora lufi itt van."
::)))))
Gyorsan egyetértésre jutottunk.
stolz
stolz 2022. 09. 11. 13:29
Előzmény: #76754  pomperj
#76755
Nem hiszem, hogy ennyire prompt hatása lenne a QT-nek a részvénypiacokra, hogy amint elkezdenek adni rögtön, megállás nélküli esésbe kapcsol. A mortgage piac lesz, ami először megsínyli a szigorítást. Ebből egyébként könnyen lehet még egy világszintű ingatlanválság. A fejlett országok ingatlanpiacán sokkal nagyobb lufit látok, mint a részvénypiacaikon. Magyarország pedig valszeg bekerül majd negatív példaként a közgazdasági könyvekben, amekkora lufi itt van. Legalább 1-1.5 évre teszem mire a mortgage és egyéb hitelpiacokon keresztül a pénzkivonás elérné a részvénypiacokat is. Én még várok egy csúcsot az usa indexekben és onnan kezdődhet a lejtmenet valamikor jövő ősszel, ami egybe eshet egy financiális válsággal...
pomperj
pomperj 2022. 09. 11. 12:58
Előzmény: #76749  Boole
#76754
Bond tema.
1)Kezdjuk ott, hogy a FED portfoliojaban van a Treasury papirok, es a mortgage-backed (MBS)
ertekpapirok kb. 1/3 resze.
(igy nezve, valoban az USA is 1/3 reszben "centrally planned economy")
.
A Covid 2 eve alatt a FED merlege felfutott 9trill$-ra, ami a GDP 40% resze, ennyi addicionalis QE 
likviditas kellett a reszveny, kotveny es realestate piacnak ahhoz, hogy ott legyen most ahol van.
"
2)Most, hogy mar galoppozik az inflacio, a FED elkezdte Juniusban a QT-t.
A terv havi 30Mrd treasury es 17.5Mrd $ MBS eladas.Szeptembertol ezt a mennyiseget megduplazzak,
ami a valosagban szept.15 es honap vegen tortenik meg, ahogy eddig csinaltak.
.
3)Ez a merlegcsokkentes sokkal agresszivabb mint amit valaha is csinaltak.
Es pont akkor jon, amikor a kamatlabat amugy is gyorsan emelik. 
Hiszen a szept.23i FED ulesre a kerdes csak az, hogy 50 vagy 75 bazispontot fognak-e emelni?
,
Ahogyan a QE egy lefele nyomo hatast fejtett ki a kamatlabakra, ugy fog QT felfele nyomo hatast fejt ki:
a penznyomtatas helyett a "penz kivonasa es elegetese"  korszakaba leptunk.
.
4)A piacok ezt nem diszkontaltak be. A kamatok most a FED szempontjabol fontos 2 es 10 eves futamidoknel a majusi, tehat regebbi szinteken vannak, 
de ket hete mar elindultak  feljebbre es ujra kitoresben van fel, igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220911v01x8wldo.jpeg
.
A magasabb kamatok tobbfele modon is nyomjak a nagy Fundok portfoliojanak Bond oldalat.
Ha a kamat emelkedik, a Bond arak esnek, es mindenutt a Bond veszteseg arra sarkallja  a fix 60/40 Fund portfoliokat, hogy adniuk kell a reszvenyekbol is, hogy tartsak a reszveny/bond aranyokat.
Ez megforditja a QE-hoz kepesti risk-on hatast, es mennek kifele: 
de eloszor a  hosszu bondokban konnyitenek, most azokon kisebb a hozam.
.
5)Van egy masik hatas is, mert az USA deficitja jo nagy, a Kongresszus nagyjabol 1 Trill$ deficitre 
tervezett  2022ben. Szoval ha hozzaadjuk az idei evre juto QT-t, ami kb. 0.5TRill$, 
akkor el kell adni az iden H2ben osszesen  1.5Trill treasuryt.
 Osszehasonlitasul? A Covid elott felevente 0.5Trill$-t kellett eladni.
Az egesz eladasi pakk igy 3x akkora, mint 2 eve volt.
.
6)KI veszi ezt meg?
A hedge es bond Fundok? A bankok? A kisbefektetok? 
A FED elore nem nagyon tudhatja, kik veszik meg a Bondokat.
DE, nyilvan,  uj befektetoket ra kell venni, valamii penzpolitikai lepessel, hogy megvegyék.
Kulonben total instabil  lenne a helyzet. Megno a volatilitas, de azt nem akarhatjak.
.
Peldaul mivel?
A bankokat kenyszeriteni lehet, peldaul szabalyozni a kotelezo tartalek ratat, hogy muszaj legyen nekik
treasuryt venni.
A hedge Fundoknak is lehet adni casht a ReverseRepoProgram (RRP)-ban, 
de ezzel a total hatas nyilvan a likviditasban neutralis, mert ami penz a bondra a FED-nek bejon, 
annyit ki is kell adni RRPvel.
Valamennyit a kisbefektetok cash-ert is megvesznek, dehat az a cash  ugy kerul a kezukbe, 
ha a bankbol kiveszik.  Itt is zero a hatas.
.
Summa-summarum, a penz nagy resze a bankok likviditasat fogja csokkenteni.
Dehat ezt a FED nem nagyon akarja, mert akkor nem marad vevo a reszveny piaci oldalon, 
es kulonben is, szereti ha a bankoknal van allandoan ugy 2 Trill$ likviditas a stabil uzemhez.
.
7)Marad az, hogy egyuttmukodik  a  Treasuryvel.
A treasurynak ugyan tobb dolga lesz, ha inkabb egesz rovid futamos, 3-6-12 honapos papirokat ad el,
es cserelget a lejaratkor. A FED pedig az RRP-vel rovid  futamidore ad penzt a Hedge Fundoknak es 
bankoknak ra.
Az MRP papiroknal az eladando mennyiseg havi 35Mrd, es ahogy figyelem, sokan ketelkednek, 
hogy ezt megveszi a piac, akarmit is csinal a FED. Majd csokkentik, 30->25->20Mrd/ho tempora.
Amugy is, a lakasepites maris  nagy se..berugast kapott eddig is,  recesszioban van, 
es semmi kedvuk meg nagyobb recesszioba belokni.
.
Ez az gondolatmenet nagyjabol arra fut ki a vegere, hogy ha a FED mondjuk 2 ev alatt el akar adni
1.5Trill+1.5Trill kotvenyt, es levinni a  merleget  9-->6Trill szintre, akkor
vagy allandoan manipulalnia kell, hibatlanul meghozza. Vagy ennyi penz kimegy a reszveny piacbol,
es akkor betyar csuf SPY volatilitasssal lefele fog menni, de betyarosan. Vagy fele-fele.
Nagyon nem hiszem minden hibatlanul sikerult. A fenti, lehetseges FED politikak soran,
en nagyon ketelkedem a bullos SPY mozgasban, nem hiszem hogy latunk ujra 
SPY=4300 folotti tozsdeindet. Legalabb  3 evig nem.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2022. 09. 11. 12:52
Előzmény: #76748  pomperj
#76753

Na ilyen grafikonokat se fogsz a KSH-tól kapni 😊
 
Én annyiban látom másként, hogy szerintem a manipulációs törekvés a hatalmi oldalról konstans, de az évszázadok alatt ez mégis egy egyenletesen emelkedő pályát ír le, mert a hatékonyság az eszköztár fejlődésével nő. Csak a mi valóságról alkotott képünk az, ami a megtapasztalt pillanatnyi valósággal összemérve fel-le ingadozik. Ezt mutatom a módosított képeden.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2022. 09. 11. 12:33
Előzmény: #76746  LBalaton
#76752
RIG: a korábban írtak alapvetően változatlanul érvényesek. A nagy kép töretlen 10+ éves esésben van, nem tört még felfelé ki az utolsó eső szekvencia csatornájából. Ezen belül egy éve oldalaz. Rövid távon is leginkább oldalaz, úgy hogy most lehet pl. pici háromszög B-ben és akkor felfelé C-rally jöhet 5 környékére ismét.
Röviden: ha elmarad az impulzív kitörés 7 fölé, akkor még hónapokig pattoghat a 2.5 - 5.5 sávban ABC-kkel fel és le, mielőtt 1.0-val kezdődik az árfolyam. Százalékban a range-ben pattogás sem kevés, csak összességében nem megy még sehová.
Akkor hisszük el, hogy ez még emelkedni fog, ha meredeken 7 fölé száguld és csak megy és csak megy (= -3ik hullámként viselkedik az emelkedés). Szerintem az okos pénz már nem fektet leszálló ágban levő szegmensekbe. Tehát nem a céggel van a baj.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2022. 09. 11. 11:46
Előzmény: #76750  Törölt felhasználó
#76751
A demokrácia, mint az európai diktatúrák jelenlegi legfejlettebb formájának non-PC definíciója úgy szól, hogy "Szabad országban szabad akarattal azt csinálsz, amit szabad.".
Törölt felhasználó 2022. 09. 11. 11:10
Előzmény: #76749  Boole
#76750
Nos, lássuk csak. 14. éve machinálja a drágalátós fed a piacokat. De eszement módon.
Lassan megérti mindenki, hogy ez a piac már jó ideje nem piac, hanem puszta hatalmi érdekek erőszakos kivetülése.
Azon vitatkozhatunk, hogy kinek a hatalmi érdeke. Neolibsik, prolimentő kormányok, tőkés érdek, stb.
De a lényegéből fakadóan, ezt csak sejteni lehet, bizonyítani soha, így szót sem érdemel.
Való igaz, én is makacsul hittem abban, hogy létezik olyasmi, hogy szabad piac. De sajnos nem... Nagyon nem.
Boole 2022. 09. 11. 11:00
Előzmény: #76747  pomperj
#76749
Engem nagyon érdekel a QT ütemezése, a jövőbeni likviditás kérdése is. Ehhez már chartot is tudunk rajzolni. Az viszont egyértelműen látszik, hogy a beharangozott ütemezéshez képest eddig visszafogták magukat, mert ha nem így lett volna, akkor nem kb. 120 mrd-al csökken összesen a QT üteme óta a mérleg. A FED szerintem egyformán adta és vette az eszközöket és kiegyensúlyozta a piacokat. Hamar észrevette, hogy ha nem vesz, akkor szabadon esik a piac és azonnal kiszárad a rendszer. Lassan, ütemezve fogják leépíteni a lufit. Ez egy hosszú leeresztés lesz, ha semmi nem jön közbe. Ha 2 hónapon belül nem megyünk új aljra, akkor a Fed manipulálja a piacot. Akkor viszont Én ráállok a 10% oda-vissza játékra és befejezem a hosszú tartást. 
pomperj
pomperj 2022. 09. 11. 10:30
Előzmény: #76735  szarvasvadasz
#76748
A media tartalom a  tajekoztatas-->manipulacio   1-->10  skalan,  idoben valtozo trendekben mozog,
a mindenkori kormany-mediaban mérve. 
Peldaul 1955-56ban, vagy 88-91ben, rovid idore leesett 1-3 szintre. De elotte es utana 5-9 szinten volt.
.
Es meglepo, de valtozik a generaciok " manipulaciot befogadó/eltaszitó " kepessege is.
Peldaul 1961ban az emberek sokkal vilagosabban látták a manipulacio hazugsagait, mint pl. 2021-ben.
.
HA a Rakosi--Kadar--Orban 70 ev idotavban nezem, szerintem igy alakult a manipulacios skala.
A chart szubjektiv, de azert korrelal a parlamenti hatalom-erossegi viszonyokkal, ami nem meglepo.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220911v00xhr3of.jpeg
pomperj
pomperj 2022. 09. 11. 08:48
Előzmény: #76743  KrisztinaI
#76747
A Bond piacon most szerintem a Corp. Bondoknal egy sokkal erdekesebb folyamat kezdodik. 
Megpedig a FED  QT programja fog szeptembertol megduplazodni, ahogy beigerték, 
nagyobb tempoban fogjak eladni a 9 Trill osszegben megvasarolt papirokat a QE idejen.
Es nagyon is erdekes lesz, hogy fog reagalni a piac. 
De ez egy hosszabb okfejtes, nem is nagyon hiszem hogy sokakat erdekel.
Ha megis, akkor majd kesobb leirom, hogy latom a bankkozi likviditas alakulasat, 
ami szerintem meghatarozo tenyezo a tozsdere is, a kovetkezo 2 honapban.
LBalaton
LBalaton 2022. 09. 10. 22:51
Előzmény: #76742  szarvasvadasz
#76746
Szarvasvadász!
A RIG-et hogy látod most?
Még most is lefordulna 1,6 körülre?
Előre is köszönöm!
Mr_Smith 2022. 09. 10. 21:20
Előzmény: #76741  kozi723
#76745
Nekem is onnet van 😉 tartom is 5 evig :) 
fudge
fudge 2022. 09. 10. 18:24
Előzmény: #76731  guantanamo
#76744
Szia! Az általad számozott szerkezet nem feltétlenül impulzus, legalábbis ebben a formában. Szépen jelölöd a csatornát, márpedig csatornában korrektív alakzatok közlekednek (néhány ritka kivételtől eltekintve). A teljes esés 2020 augusztustól lehet WXY,  azaz amit jelöltél az lehet egy Y, ahol nem 5 hullámot várunk, hanem hármat (vagy annak többszörösét, pl dupla zigzag). Van esély rá, hogy egy új aljjal kész a szerkezet, de ha lejjebb akár menni, lehet belőle még tripla zz is, vagy a teljes szerkezet WXYXZ, egyszóval türelemjáték... 
KrisztinaI 2022. 09. 10. 18:08
#76743
Investment Grade Corporate Bond-okat szokta valaki figyelni?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2022. 09. 10. 17:01
Előzmény: #76737  todi
#76742
Erste (Xetra): 
 
Az Erste teljes életciklusa egy nagy diagonal jellegű szerkezet. Az ATH-ról indult esés karaktere korrektív, lehet befejezetlen. Hetesen az ideális korrekció vége / long speki zónát még nem érte el.
 
Az alacsonyabb timeframeken az látszik, hogy az esés szerkezete valóban lehet befejezetlen, ami a zajló hamarosan tetőző emelkedés utáni esésben dől majd el.
 
Az emelkedés a H4 képen látható zöld csatornával követhető és ideális esetben valamivel 25.7 fölött tetőzhet majd lefordul. Ha csak ABC korrekció követi, 23 körül long lehetőség fog kialakulni, amivel legalább annyit emelkedhet újra, mint amennyit most. Ha impulzív esés követi, akkor új alj jön és épül tovább lefelé. 
 
Jelenleg tehát ha nincs pozjció éremes megvárni a zajló kör tetőzését és az azt követő "első esést", ideális esetben 23 körül alakul ki újra jó döntési pont.
 
Erste hetes
Erste H4
kozi723
kozi723 2022. 09. 10. 16:08
Előzmény: #76737  todi
#76741
Nekem rafim volt 4 honapig, 11% nyeroben a heten adtam. Persze utana tort ki, nem gond 😂. A leiras veszelye ott azert nagyobb, ugyanakkor az utolso jelentes szamai rendben voltak. Tartottam volna, de borrban nagyobbat lehet bukni, ezert lecsereltem arra. 😂😂😂 Jo most kivetelesen pont nem igy volt, jo csere volt 😀
.
Erstet jobbnak tartom rafinal, ukran-orosz kockazat minimalis, stabil 6%os osztalek. Group szinten eros a ceg. Talan lesz meg 20 alatt ha valami krach lesz a kozeljovoben, de nekem 21,88-rol mar van. Hosszura tartom. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek