Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Corleone8711
Corleone8711 2022. 09. 10. 15:22
#76739
Naposon pont a foschszínnel jelölt nyakvonal által számolt célárnál fordult, MA50 fölött, de 3 gyertyából még nem lehet túl sok következtetést levonni, csak az átlag és a rés letörése és betöltése számítana egyelőre.Hetesen a feketével jelzett nyakvonal és nyílhegy 100 pont difivel majdnem bejött, kicsivel ment a hetes BB szalag alá, onnan újra keresztezte, ez inkább a további emelkedést valószínűsíti. Csupasz charton fölül már 3 pontos egyezés egy trendvonallal, szimmetrikus háromszög jutna eszembe folytatásnak, ha kitör föl, akkor egy ferde nyakvonalas Inverted Head&Shoulders is belelátható.
stolz
stolz 2022. 09. 10. 14:16
Előzmény: #76737  todi
#76738
Én mostanában tuti nem vennék bankot, mert itt Európában csúnya leírások lesznek még a gazdasági nehézségek miatt...
todi 2022. 09. 10. 13:08
Előzmény: #76735  szarvasvadasz
#76737
Erste bankot hogy látod TA alapján?
Előre is köszönöm!
guantanamo
guantanamo 2022. 09. 10. 12:44
#76736
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2022. 09. 10. 11:13
Előzmény: #76728  Bubu84
#76735
Ha a hírek alakítanák a trendet a piacokon, az újságírók lennének a leggazdagabb emberek a Földön 😊 Az emberek zöme mégis meggyőződéssel hiszi, hogy alapvetően a hírek hatására esik vagy emelkedik az árfolyam. Amikor azt mondod, hogy „Nem lehet azt sem megmondani h bizonyos hirek merre mozgatjak” ez önmagában véve igaz. Viszont ennek leginkább a megfelelő módszertan hiánya az oka, amely a híreket és z ok időzítését a trendszerű árfolyammozgással összefésülve tudja értelmezni, és így már használható információvá válik.
 

A hírek árfolyamra gyakorolt hatása rövidtávú (0.5 - 2 óra), ennyi idő után „kimegy” a hatás és visszaáll a trendszerű mozgás. A hír önmagában nem trendfordító, általában az egyébként is zajló fázist „hajtja”, löki csak meg (pl. befejezi a már zajló korrekciót majd fordul). Három kategóriába sorolhatók:
 
 1) vannak a "high impact" típusúak, a jelentős piacmozgató hatásúak mint pl. egy EKB kamatdöntő vagy egy kiemelt FED esemény vagy a foglalkoztatási adatokról adatközlés az USA-ban, vagy pl. egy váratlan de jelentős esemény, mint pl. a Kennedy gyilkosság.
 
 2) A közepesekre lehet példa valamely iparágra vonatkozó statisztikai adatközlés vagy egy kevésbé jelentős eseményen elhangzó Lagarde beszéd.
 
3) az elhanyagolható hatásúra pedig egy adott részvényre érkező céláremelésről szóló fizetett cikk, mint pl. a Jefferies elemzőháztól rendszeresen a porfolion.
 
Nézzünk egy példát: meg tudod mutatni, mikor történhetett a "high impact" hírnek minősülő Kennedy gyilkosság ezen a grafikonon? Mutatom: ekkor történt, egy erős épülő emelkedő trenden belüli kis korrekció vége előtt 1-2 nappal. A trend folytatódott, mintha semmi sem történt volna.

 

Ma a hírek elsődleges szerepe a manipuláció, másodlagosan a tájékoztatás és ez minden korábbinál könnyebben / gazdaságosabban űzhető. Abból / akkor lesz hír, amikor az érdek ezt megkívánja, sosem véletlenül jönnek. A különféle médiumok kiváló eszközök a pénzvilág kezében a "tömeghangulat" formálására, ezért akar minden hatalomra vágyó saját „mainstream” csatornát. Ha jelentős gazdasági szereplő lennél, Te mire használnád ezt a drágán fenntartott „fegyvered”? Még azt sem mondhatod, hogy ez gonoszság vagy rossz. Egyszerűen él az előnyével.
 
Az alábbi képen arra látsz pár példát, milyen az, amikor a vezető hazai gazdasági hírportálon pozitív árfolyamfelhajtó céláremelés érkezik a neves elemzőháztól. Tedd föl a kérdést: miért nem az esés vége felé jönnek ezek a céláremelések – önzetlenül és "ingyen"? Miért emelkedik már keveset céláremelés után az árfolyam és esik utána sokszor többet, mint előtte? A nagyon jó hírek mindig az adott trend tetőzés körüli fázisában érkeznek, a nagyon rosszak mindig az adott eső ciklus vége felé. Mint ahogyan a jelentős járványok köztudatba berobbanása is alapvetően long triggernek minősül, erről látsz pár példát a linkelt posztomban még 2020 tavaszáról. A COVID-19 világjárvány is csatlakozott a sorba, mint látjuk 😊 Viszont azt is látni kell, hogy a világformáló naaaagy hatású hírek ellenére megfelelő módszertannal időben láthatóvá lehetett tenni az olaj valószínű jelentős esésvégét és trendfordulóját és az SPX potenxiális COVID korrekció végét és új csúcsra tartó long fordulóját egyaránt.
 
Amikor 2020 tavaszán azt mondtam a linkelt posztban az SPX-ről, hogy "a képek alapján korai temetni a bullish folytatást..." meg "…hogy bár közel van, de még a képen látható legkevésbé bullish scenario sem tetőzött...", ennek nyilvánvalóan semmi köze nem volt a mainstream hírekhez, hiszen szembe ment vele. Az alkalmazott módszertan eszköztárát és objektív szabályait alkalmszva lehetett ezt a kimenetelt valószínűsíteni, mint sok más esetbenm amiket itt is posztoltam (pl. Bitcoin múlt áprilisi tetőzés és zakó)..
 
Zárásként a kérdésedre azt mondhatom tehát, hogy akkor tudod a híreket az előnyödre fordítani, ha megismerted és megértetted a piaci környezetet működtető modellt, érted a szereplők érdekeltségi viszonyát, eszköztárát és a hírek szerepét és időzítését ebben és ezeket egységes rendszerben / módszertannal munkára tudod fogni  - valamint tisztában vagy a Neked szánt szereppel ebben a modellben. 
Enzo
Enzo 2022. 09. 10. 09:01
#76734
Ránéztem a dxy-ra, nasdaq-ra és ugyan aktuálisan bullos, amit csinálnak, viszont a dxy nem lépett ki a bullos és a nadsaq se a bearish trendjéből. Utóbbinál ugyan már csak ~200-250 pont hiányzik hozzá, de még benne van.
Feketefoton1
Feketefoton1 2022. 09. 10. 08:25
#76733
napi TA alapon felfele van az irány a tőzsdéken, $ és elvileg oil csökkenéssel...
kukker 2022. 09. 10. 04:52
Előzmény: #76728  Bubu84
#76732

"Nem lehet azt sem megmondani h bizonyos hirek merre mozgatjak"
Mi van, ha azok a hírek tervezettek?
Hogy arra mozduljon, amerre akarják?
guantanamo
guantanamo 2022. 09. 10. 00:56
#76731
goldnál egyetértek azzal a verzióval, hogy jelenleg talán egy korrekcióban vagyunk, de úgy gondolom, hogy ez is exp flat lesz, és a B új alra megy. Az nem világos, hogy ha ez így van, akkor a most lejövő B hullám hogy lehet majd 5 hullámos (sehogy?). Ami most elindult felfelé (4 of B??) olyan elvileg nem létezik. viszont az minden, csak nem impulzív C hullám, úgyhogy passz.
https://www.tradingview.com/x/bNvZtYg0/
guantanamo
guantanamo 2022. 09. 10. 00:36
#76730
wti m15. ha kiviszi a 87.75-t akkor valszeg az a verzió van, hogy egy exp flat ABC korrekció C hulláma megy fel 100 körülig. ha nem, akkor ez lehet egy negyedik hullám, és megy le új aljra 75 köré, ahonnan rakéta lesz fel.
https://www.tradingview.com/x/PV5UzVBn/
IQ0 2022. 09. 09. 22:56
Törölt hozzászólás
#76729
Bubu84
Bubu84 2022. 09. 09. 22:17
Előzmény: #76719  szarvasvadasz
#76728
Akkor mi a hirek szerepe? Akkor mit mondasz h van olaj boven es az arat akkor es oda teszik ahova akarjak? Sokan vannak olajos papirokban a bankok jol keresnek vele? Nekem ugy tunik. Nem lehet azt sem megmondani h bizonyos hirek merre mozgatjak
kozi723
kozi723 2022. 09. 09. 21:48
Előzmény: #76724  stolz
#76727
Van benne valami. Sokat vacillaltam, hogy a 3,66-os vetelemet adjam e, vagy legyek kemeny es tartsam meg, de pont a mult heti szopatas miatt zartam le. Ugyanakkor miutan ha zarok valamit, akkor altalaban kontraindikator vagyok es utana tor ki, ezert a meglevo pakkok koszonik jol vannak.😂😂
Ezzel egyidejuleg jo erzesem van most olaj fronton. A kisebbik tabort erositem, hiszen tudom, latom, olvasom, hogy mindenki elhitte, bemondta, kiszamolta hogy hova megyunk a pincebe, ezert epp itt az ideje kicsit raijeszteni a shortokra. Ami pedig BORR-t illeti: az atlagos forgalom felevel +12%. Ebbol nekem az jon le, hogy aki adni akarta megtette, aki hisz a temaban szorongatja. Remelem nekunk lesz igazunk! 🙂
mereszZenesz 2022. 09. 09. 21:24
Előzmény: #76720  Törölt felhasználó
#76726
Grat neked is !
mereszZenesz 2022. 09. 09. 21:24
Előzmény: #76720  Törölt felhasználó
#76725
Grat neked is !
stolz
stolz 2022. 09. 09. 21:16
Előzmény: #76712  kozi723
#76724
Deja vum van. Mintha múlt péntek lenne. :D
Boole 2022. 09. 09. 21:12
Előzmény: #76722  pomperj
#76723
SP500, ha igazad van, akkor most kéne lefordulnia. Izmosnak tűnik nekem ez az emelkedés ahhoz, hogy ez csak egy korrekció legyen. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/207/225/12ff2099db7c21119b6e4ce67f115c4de2f51623.png
https://www.tradingview.com/chart/ES1!/0YulVy4r-ES1-If-3882-Was-The-Bottom/
https://www.tradingview.com/chart/ES1!/5kNg8kV7-spx500-end-of-year-bullish-projection/
pomperj
pomperj 2022. 09. 09. 20:56
Előzmény: #76713  pomperj
#76722
SPY daytrade
A mai emelkedessel fel oraja már egy pontnal is kevesebbre megkozelitette a fibo162, =4072 szintet.
Komolyan, erdemes volna egesz precizen kiszamolni, magam is csak bamulok a piac precizitasan. 
De mi a lenyeg? Ma minden zold, akarmit nezunk. Csak a Dollar piros.
Ugyhogy tenyleg erdekes as talan fontos lesz a chartokon (egy ideig)  a mai nap.
 
Törölt felhasználó 2022. 09. 09. 20:51
Előzmény: #76705  zoltanov
#76721
Nem eléggé, ráadásul nekem oszti sem jött vmiért. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek