Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:59
Előzmény: #58472  stolz
#58480
Nem tudom, majdnem minden olajos esik
labdaszedo 2022. 01. 24. 13:55
#58479
Aki a multhéten dobta BP-t és Shell-t az jól járt.
Placi82 2022. 01. 24. 13:54
#58478
Idezve stílszerűen a Nagy dobás című filmbol. Uraim! Bummmmmm!
stolz
stolz 2022. 01. 24. 13:50
Előzmény: #58475  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#58477
Ne idegesíts. :D
Ha muszkákat beszankciózza az Eu, akkor kénytelen lesz maga olaj után nézni, bár amekkora balf@sz, még az is lehet, hogy inkább megfagynak...
Mek-Elek 2022. 01. 24. 13:47
#58476
Uránbányászt tart még valaki rajtam kívül? (CCJ)
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 01. 24. 13:47
Előzmény: #58472  stolz
#58475
BORR ados maradt egy res toltessel 9.35 kornyeken. Fibo korrekcio is oda mutat. 
 
https://invst.ly/x75ts
 
Persze csak ha letori a csatorna also szarat. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:41
Előzmény: #58469  szieszta
#58474
lehet vele anonim módon IS.  ha a gépeden van a teljes blokkláncot tartalmazó bitcoincore tárca, akkor is. VPN-t használatával pld. ha bizonyos időközönként veszed ,akkor ki lehet védeni a volatilitást valamennyire. nyílván,ha hiszel benne ,hogy  nem ragad lennt az ár :)
itt van egy havi gyertyás TA  pld a kilátásokról.
TradingView Chart
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:35
Előzmény: #58451  bankos
#58473
Vettem.
stolz
stolz 2022. 01. 24. 13:32
Előzmény: #58470  Törölt felhasználó
#58472
Borr-ral mi a sz@r van? A ruszkiknak is fúr!?
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:10
Előzmény: #58468  Törölt felhasználó
#58471
A megszokáshoz . Volt aki Észak Koreából menekült Dél-Koreába ,de annyira idegennek érezte magát abban a társadalomban, hogy inkább visszament. Úgy emlékszem azt nem tudta feldolgozni,hogy a modern társadalomban az emberek jóval felszínesebbek egymáshoz és az élet is túl gyors volt számára. Mondjuk egy idősebb emberről volt szó.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:09
Előzmény: #58466  Törölt felhasználó
#58470
Rubel is esik, így dupla szopi
szieszta 2022. 01. 24. 13:07
Előzmény: #58465  Törölt felhasználó
#58469

Ha nem bitcoinautomatánál váltasz, már minden hivatalos netes váltó (cointőzsde) kér regisztrációt. Szerintem az IP címet is figyelik, mert egyszer kaptam figyelmeztetést, hogy igazoljam a belépésemet, mert egy más IP címről jött a bejelentkezés. Így névtelenségbe nem lehet burkolózni, de miért is kellene?
Az meg hazugság, hogy már 70% megújuló energiát használnak, ezt még megbecsülni sem lehet. Honnan tudhatnák???, hogy Kazahsztánban mit használnak. Bárki, bármit mondhat. Igaz, bármit ki lehet mutatni, elvégre én is azt használom, mert biztosan kering a rendszerben egy kis napelem által előállított áramka is, ami éppen hozzám kanyarodott be. A csúnya szénerőműjét meg a szomszéd viszi. 
Az a jó, mikor minden coiner a hosszabb távra hivatkozik, mintha belelátna  a jövőbe. Ami eddig történt, az soha nem garancia a jövő történéseire.
A bitcoin még nem élt meg egy gazdasági válságot, nem kellett bizonyítania, ennek ellenére, már jópárszor bezuhant. Elöl járt a zuhanásban a covidpara csúcsán. Így kijelenteni, hogy az inflációt ki lehet vele védeni, ez nevetséges. Esetleg meg kell azokat kérdezni, akik 50k felett vettek és most kellene a pénz. Mert lehet, sok embernek nemsoká szüksége lesz több pénzre, az életszínvonaluk fenntartásához.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 13:00
Előzmény: #58466  Törölt felhasználó
#58468
naja. Szegény Szaddam Husszein rémuralmát sem kellett volna megdönteni, mert látjuk mi van. Káosz...
ezek olyan relativizálások, amik nem veszik tekintetbe,hogy az ember alapvetően - legalábbis egy épeszű - nem szeret elnyomásban élni, ahol megmondják részletekbe menően, hogy mit gondolj, mit tehetsz. és egyéb jogtiprásoról, élet ellenes dolgokról nem is beszéltem.
pontosan ezért nem lehet az USAt és mondjuk Kínát, vagy Oroszországot egy kalap alá venni, vagy Magyarországot az EUval. Az, hogy az emberek arra vannak szocializálva,hogy félniük kelljen a hatalomtól az életük minden területén és hozzászoktak még nem jelenti, hogy jól is érzik magukat ebben azokon kivül, akik a hatalom kedvezményezettjei. Bár igaz ,hogy a  psziché a nem normális dolgokat is képes normálisnak látni,ha eléggé beleszuggerálják.  Nem véletlen,hogy a migráció nem Kelet felé szokott zajlani, hanem inkább fordítva . Ezzel az emberek tisztában vannak, csak nem mindenki akar elmenni különböző okok miatt. 
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:53
Előzmény: #58466  Törölt felhasználó
#58467
Hmmm, jó kilátások 😎
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:44
Előzmény: #58464  Törölt felhasználó
#58466
Én azért nem vettem nagyobb mennyiséget korábban, mert attól tartottam, hogy Putin elhunyik.
Lesz ott jelcini anarcia szabad rablással meg fosztogatással. Az annyira nem jó a becsületes részvényesnek.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:39
Előzmény: #58461  Törölt felhasználó
#58465
a tulipánhagyma összehasonlítás talán ,azért sántít, mert az idővel elhervad, míg a bitcoin hálózat sosem áll le. magának a bitcoinnak nincs értéke a pénz funkcióján kivül, bár mondjuk a névtelen pénzküldés,ha nem olyna helyed teszed be a rendszerbe és a másik oldalon nem úgy jön ki, ahol van KYC  ez egy előnye. Tehát a banki reguláció nélkül is műkődött és hazsnálták és ezután is fogják, csak nem lesz meg az általános bizalom.
Amire alkalmas viszont, hogy hosszabb távon ,ha valaki apránként felhalmoz belőle,  akkor kivédi az inflációt, nem kell semmilyen bankban, pénzügyi rendszerben tartani a vagyonát és jó esetben még jól is jár vele az árfolyammozgással. 
Az egy kérdés, hogy az árfolyam hogy fog alakulni. hogy mennyit érhet valós, reélis áron azt ki lehet számolni,illetve meg lehet próbálni kiszámolni, hogy mekkora az a minimális market cap, aminél már alacsony kockázattal lehet tartós értékörzőként hazsnálni, mert azon az áron nagyon nagy valószínűséggel már lesz rá biztos kereslet. A limitáltsága adja az értékét.
Hogy miért fogják ebbe fektetni a pénzüket és nem más coinba az emberek az meg azért van,mert egy jól kitalált rendszer, aminél jobbat nehéz elképzelni és már el van terjedve annyira infrastruktúrálisan, hogy nagyon nehéz egy új szereplőnek ,ha nem lehetetlen felépíteni egy új brandet ugyanezekkel a tulajdonságokkal.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:38
Előzmény: #58457  Törölt felhasználó
#58464
5 év múlva tervezem eladni, addig csak visszajön nullába 😎
Akkor lenne nagy buli, ha Putyin elhunyna valami mérgezésben és jönne egy kevésbé agresszív vezető. 
KrisztinaI 2022. 01. 24. 12:37
Előzmény: #58460  Fagylaltárus
#58463
Nekem annak idején azt mondták, hogy akkor kell venni, amikor elveszíti az értéke 80-90%-át, bár a 30k csábítónak tűnik.
Az előző, 2017-es őrület végét is lehetett érezni, amikor a Financial Times-ban a hotelban reggeli mellett azt olvastam, hogy a "nagyok" mindenféle opciókat bocsájtottak ki rájuk, most pedig valahogy akkor dőlt be az egész, amikor az ETF-ek megjelentek, vagyis mainstream lett.
Ne legyenek illúziók, mindig a nagyok nyernek.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:35
Előzmény: #58460  Fagylaltárus
#58462
Lehet. A Btc-t és tsait párszor már temették. Meglátjuk, 2018-ban is kongott a vészharang, aztán feltámadt halottaiból.
Törölt felhasználó 2022. 01. 24. 12:18
Előzmény: #58450  bankos
#58461
30K elvileg egy igen erős szint. 40K alatt nincs is más támasz.  Van aki a 17K-t mondja célárnak, mert egy fej-vállból tört le. Több és jelentősen rossz hír jött, ami ezt indokolja.Kína után az oroszok is tiltani akarják a bányászatot és az EU is ezen gondolkodik, mert az energiafelhasználása jelentős. Hiába megújúló a jelentős része, de az energiahiány miatt ez is a közösből vonódik el...  Ezeknek a bányászoknak,ha így lesz akkor el kell menni máshova,ha egyáltalán lesz aki befogadja őket,ahol van plusz energia. Nem biztos. Ők valószínűleg nem járnak majd jól. Megszünni,akkor tudna, ha a világ összes országa megtiltaná globálisan, de még akkor is valószínű,hogy el tudna "bújni" annyi, hogy túlélje a hálózat. Ha csökken a bányászok száma, akkor ha jól tudom idővel a bányászat nehézségi fog is csökken, tehát aki még kitart az egyre olcsóbban tud bányászni egészen addig, amíg meg nem áll a kieső bányászok száma. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek