Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rray 2022. 01. 12. 09:33
#57440

Sziasztok!
Rég voltam itt a fórumon, de aktívan olvaslak Titeket.  Melyik gázos céget ajánlanátok most?  SWN, Gazprom?
Thx,
Rray
pomperj
pomperj 2022. 01. 12. 09:18
Előzmény: #57433  TényekSanyi
#57439
Exela, XELA.
Eddig nem talalkoztam ezzel a szoftware/tranzakcio feldolgozo ceggel. Elszor nezem.
Ugyhogy ovatosan tekintsd a velemenyem.
Van egy csokkeno arbevetel trend  2019/20 evekben   1561m/1291m,
es iden esik tovabb Q1+Q2+Q3  negyedevekre  300m+293m+279m,  szoval evesen ujra csokkenes lesz.
Profit nincs.  A veszteseg viszont csokkeno trend,   korabbi evek  - 5.9/sh   -3.7/sh   volt, 
es iden eddig -76   -33   -9 cent.   Meg ez is lehet, hogy Q4 mar pozitiv szam lesz.
A fo problema a 1550m$ adossag, mert a 180m reszvenyre (ebbol nagy resze uj kibocsatas)
igy -8.6$/sh adossag jut. Az remesen magas,  a konyvszerinti ertek vaskosan negativ.  
Az adossag a sajat toke 2.2-szerese, ami elviselheto volna, ha a ceg novekszik es profitabilis lenne.
A mostani 0.65$ arfolyamon a capitalizacio csak 122m$. Ezt a ceget piac csodre arazta be.
Az a baj, hogy aki ranez a ceg allapotara, az azonnal lapoz tovabb, es nem vesz bele,
pedig lehet hogy ki fog maszni. De ennel sokkal melyebbre kell asni, hogy erteket talaljon.
Szerintem a hitelezo bank kivarja a Q4 negyedevet, es ha elkezd pozitiv lenni, akkor prolongal.
Nekem ugy tunik, tul sok az alkalmazott az arbevetelhez kepest, a likviditas is kritikus.
Ha nem hoz vegre profitot, akkor be fog  dolni. Az a reszvenyeseknek  zero.
Tudtad, hogy miert veszed meg? Mit lattal benne?
En ezt eladnam, es azonnal atmennek gazos cegekbe most. 
Ne vedd tanacsnak, ez csak gyomor erzes.
szieszta 2022. 01. 12. 09:09
Előzmény: #57434  kajli_man
#57438

Milyen érdekes, hogy az emberek úgy döntik el, mi a jó hír, hogy a tőzsde hogyan mozog. Közben lehet, hogy semmi köze nincs hozzá, csak a robotok voltak így programozva és éppen egybeesett a két dolog.
Mikor bejelentették, hogy szabályozni fogják a kriptopiacot, el kezdett emelkedni az árfolyam. Miért??? Hát azért mert, izé.....mert hogyismondják.....(gyorsan találjuk ki rá valamit) Azért mert így már lehet bízni benne.
Aztán azóta sem született szabályozás, csak korlátozás.
Saylor 2020 decemberében azt szajkózta, hogy majd az intézményi befektetők belerakják tőkéjüket, már több ezren érdeklődtek. Aztán ezt a twitterkirály musk ki is használta. A csoda tavaly elmaradt és nem lett 400 ezres árfolyam. Most már az intézményi befektetők a hibásak, mert azok el is adják a coinokat, nem üldögélnek rajta, mint a kicsik.
https://kriptoakademia.com/2022/01/08/90-ot-is-zuhannak-majd-az-altok-hayes-szerint
"De ők nem hisznek Lord Satoshiban, sem a holdolásban, és ha a körülmények úgy kívánják, egy szempillantás alatt likvidálják a pozícióikat, a veszteség mértékétől függetlenül.”
-azt nem is tudtam, hogy satoshi lord lett. Igaz, azon is meglepődtem, mikor Hamiltont is lovaggá ütötték. A csúcs, meg musk az év embere a Time szerint.
pomperj 2022. 01. 12. 08:57
Törölt hozzászólás
#57437
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 08:49
Előzmény: #57433  TényekSanyi
#57436
"Sose vegyél egy részvényből csak azért, mert nagyot esett az utóbbi időben"
"Elsőre elég megvennie a tervezett pozíció ötödét. Ha ez nem mutat profitot, ne építse tovább a pozíciót, hiszen láthatóan tévedett." Tanulópénz...
szieszta 2022. 01. 12. 08:31
Előzmény: #57434  kajli_man
#57435

Mindig mindenre van magyarázat, csak utólag.
Én pontosan ezt látom és sokszor mondtam, hogyha valaki hiszi, hogy a FED mindent lát és aszerint cselekszik, akkor azért nyomtat, mert nagy szarban vagyunk.  De a piac úgy reagált, hogy jön az ingyenpénz, van mit befektetni. Most meg már nem kell az ingyenpénz, mert a gazdaság talpra állt.
Lehet ők látják jól, mégiscsak minden adat hozzájuk fut be, meg elemzők százai figyelik a történéseket.
Szerintem meg semmi másról nem szól, csak  a csókosok zsebeinek a megtöméséről. Amikor a legbefolyásosabb intézmény manipulálja  a piacot, ott már csak a történészek fogják kielemezni, mi miért történt. Én azért titokban bizakodom, hogy lesz majd számonkérés, mikor az összefüggésekből összeáll a kép.
kajli_man
kajli_man 2022. 01. 12. 08:11
#57434
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220112/fellelegeztek-a-vilagpiacok-powell-uzeneteire-az-omikron-hullam-berobbanasa-mellett-is-520620
Ez meg miféle cikk? Az elmúlt 1.5 év arról szólt, hogy minél rosszabb a gazdasági/COVID helyzet, annál jobb a tőzsdének a jegybankok miatt. Most meg fordul a mondás? Most már annak örül a tőzsde, hogy erős a gazdaság és a jegybankok szigorítanak? A lényeg, hogy bármi és annak az ellenkezője is pozitív a tőzsde számára? Legalább nevettem egy jót reggel 😀
TényekSanyi 2022. 01. 12. 07:52
Előzmény: #57432  szieszta
#57433
Kedves János és Kedves hozzáértők! 
Évvégen eladtam néhány jó kis olajos gázos pozim.
Tudom magamra vessek, s rendesen bevasaroltam Exela corportion részvényből, amely azóta egy harmadával kevesebbet ér. 
A nehezen összeszedett dollárok elparolgnak. Néhány hónapja követem de rendületlenül esik ezért 1 usdnél nem bírtam magammal. 
A kapitalizació a béka segge alatt pedig olyan eget rengető rossz híreket nem láttam. 
 Ti hogy látjátok? Köszönöm a véleményed/véleményeket.
szieszta 2022. 01. 12. 07:28
Előzmény: #57431  szieszta
#57432
Van egy befektetői tanácsadó  barátom, aki nagyon sok ilyen bukásról mesélt, szigorúan név nélkül. Főleg, mikor egy másik cégnél volt és  a főnöke azt erőltette, hogy arra beszéljék rá az ügyfeleket, amin a cégnek nagyobb jutaléka van. Nem érdekelte, hogy az rizikósabb befektetés, hiszen mindenhova oda volt írva, hogy a nyereséget nem garantálják, sőt veszteni is lehet vele, persze nagyon apró betűkkel. A jutalékot szépen besöpörték, az volt a fontos.
szieszta 2022. 01. 12. 07:13
Előzmény: #57430  szieszta
#57431

Az egyik ismerősöm a 2008-as csúcson adta el cégét, ingatlanjait. Mikor 2010-ben megkérdeztem, hogy honnan tudtad, mondta szerencse. Nem tudta, csak besokallt. teherfuvarozó cége volt és elege lett  a nagy hajtásból, mert mikor minden pörög, akkor azért az ember leterhelődik.
Még mindig abból a pénzből él, de  a hentergést megunta, ezért vett egy kamiont magának és örömkamionozik, olyan fuvarokat bevállalva, hogy bejárhassa  a világot, nem sietve, még pénzt is keres.
Én 2008 végén a pánikban adtam el befektetéseim egy részét, így realizálva  a bukót. Engem senki nem mentett meg, mint a milliárdosok bankjait. Igaz, nem volt akkora bukó, hogy megfektessen, az ingatlanoktól nem szabadultam meg, pedig ott is volt szép mélyrepülés. Emiatt már nem vagyok bátor, le is maradtam a nagy rallykról, de nem bánom, mert idegeskednem sem kellett.
Azt meg , hogy mi lett volna ha...... el kell felejteni, mert senki sem lát  a jövőbe, utólag meg mindenki okos. Senki nem dicsekszik a bukójával, ezért úgy tűnik, mindenki jobban csinálja. Pedig aki nyer, az bukik is, ez a spekuláció velejárója.
szieszta 2022. 01. 12. 00:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#57430

Minden befektetésnél fontos az időzítés. Aki ezt nagyon jól eltalálja, az sikeres lesz. A hitelválság deflációt hoz , a pénz felértékelődik. Amíg ez nem következik be, addig be kell fektetni, aztán dobni mindent. Aki ezt eltalálja, az nyert.
A pénzvilág ezért nem annyira egyszerű és diverzifikációt ajánlanak. Aki keresni akar vele, annak tudatosítania kell, hogy bukhat is. Elvégre azt lehet megkeresni, amit valaki elbukik. A tőzsde nem termel, csak egyik zsebből a másikba teszi a profitot.
szieszta 2022. 01. 11. 23:55
Előzmény: #57428  Placi82
#57429
Azt látni, hogy a pénznyomtatást túltolták, de az infláció, meg a fogyasztás ugyan olyan gyorsan égeti is a pénzt. Ennek a pénznek nagy részét pedig vissza kell fizetni. Így amit a bankok kiosztottak, azt a visszafizetés után lehetne törölni. Azt meg látjuk, hogy ebből a pénzből érték keletkezett, bekerült a körforgásba. Persze nem mindenből, hiszen a legtöbb szolgáltatásnál érték nem keletkezik, ahogy a coinok bányászatánál sem. Csak elhasználják az áramot, egy hálózat fenntartására csak azért, hogy az hálózat kiosszon ezért egy két digitális jelet.
Placi82 2022. 01. 11. 23:41
Előzmény: #57416  szieszta
#57428
A hiany az csak okozatt. A problema oka a banki resztartalekolasi rendszer, ami duplikalja es hatvanyozza a jegybanki semmibol valo penznyomtatast. Emiatt mar túl sok penz kerül a rendszerbe, es egyszerusitve dupla annyi penz verseng ugyanannyi aruert. Ez okozza az inflaciot,ez a legrosszabb a befektetonek megtakkaritonak es az atlag embernek is. Mindig csodalkoztam hogy mikor 0,1,2%os volt az inflacio, mindenutt azt olvastam hogy az rossz és be kell indítani. Pedig tudva lévő,hogy azt csak nagy  realkamatokal lehet valamennyire fékezni,es a jegybanki penznyomda teljes leallitasaval!  Es most ugy akarjak fekezni az inflat hogy 5% negativ realkamat helyett, 3% negativ realkamatot igernek evek múlva ? Vicc. Kozben meg az allamadossagok volumene miatt mar 1% kamatemeles is szinte kezelhetetlen adossagszolgalati tobblettel jar! Tökéletes 22 es csapdája.
mimiri 2022. 01. 11. 23:38
Törölt hozzászólás
#57427
mimiri 2022. 01. 11. 23:37
Törölt hozzászólás
#57426
Fagylaltárus 2022. 01. 11. 23:36
Előzmény: #57422  szieszta
#57425
Ismerjük a 20. század előtti nem avatkozunk bele kapitalizmust. Én nem kérek Twist Olivér világából.
stolz
stolz 2022. 01. 11. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#57424
Gyűjtse a kis pénzét és vegyen nyomott áron ingatlant vagy részvényt.
szieszta 2022. 01. 11. 23:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#57423
Hitelválságban  a bajba jutott hitelesek vagyonát lehet olcsón megszerezni.
szieszta 2022. 01. 11. 23:23
Előzmény: #57417  Fagylaltárus
#57422

Ott nincs CSOK?, meg családtámogatás, meg 25 év alatt adómentesség, és a  vállalkozások támogatása???
Amikor az állam beavatkozik a piacba, az már a szoci felé vezető út. Üzemanyag ársapka??? Ez a szabad piac???
Szociban 10 forint volt a tej, az előállítása meg 30. Csak azért, mert a párt ezt mondta. Akkor miért fejtek volna többet, ha nem volt motiváció?
Nem szigeteltük a házat, mert fillérekért fűtöttünk. Nem épült több autógyár, hiszen csak az volt.
A nyolcvanas években már a tévében volt reklám, de nem tudom miért. Mikor ajánlották az egytelen bankot, az OTP-t, meg ment a hurka gyurkás nem is tudom, milyen húsfeldolgozó reklámja, de az üzletben meg nem volt.
Bezzeg, ha az antennakábelre rátekert alufóliával bejött az ORF1, ámultunk a reklámoktól, főleg mikor már színes tévénk volt. Igaz, csak 2 program és hétfőn adásszünettel.
mimiri 2022. 01. 11. 23:16
Törölt hozzászólás
#57421

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek