Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2021. 10. 23. 19:50
Előzmény: #51718  szieszta
#51720
A covid az igazi. Sok ismerősöm volt aki mrgszenvedte. Ekkor gondolkodtam el én is. Hogy én aki egy megfazastol is szenvedek, ez nekem nem kell, ezért volt a 3 ik moderna oltasom. Az hogy állítólag a tipikus kínai trehanysagnak köszönhetően a kínai biológusok kihurcoltak a világnak az mas kérdés. Az meg hogy ezt magyarorszagon korrupcióra ezt kihasznaltak 10szeres tularazasra,  szószerint, az meg megint más kérdés :) 
Cinderella74 2021. 10. 23. 19:03
Előzmény: #51715  Placi82
#51719
Mondom én hogy eljön az edf.pa második arany kora:).
szieszta 2021. 10. 23. 18:48
Előzmény: #51715  Placi82
#51718

Majd a történészek kielemzik, hogy ez a nagy zöld mánia mennyire volt sikeres. Én azt látom, hogy ez egyeseknek egy nagyon jó biznisz, ezzel mindent el lehet adni. Nem úgy néz ki, hogy az emberiség megmentése volna a fő cél. Az a fontos, hogy pánikot lehessen kelteni és a pánik közepette óriási pénzeket zsebre tenni
Hasonlóan, ahogy a covidot is kezelik, százmilliárdok csapódnak le egyesek zsebében, a "vészhelyzetben" semmi sem drága és a zavarosban könnyű halászni. Csak a lélegeztető gépek beszerzését kell megnézni, de azt is tudjuk, hogy a segélyek több mint felét, nem a rászorultak kapták.
pomperj
pomperj 2021. 10. 23. 15:45
#51717
DOW napos es hetes.
1)DOW penteken uj  ATH-ra ment. SPY is intraday ATH-t csinalt.
NDX a 15.500 ellenallasban elakadt, meeg nincs ATH, es tegnap erdemben lejjebb zart.
.
.
Semmi mast nem lehet csinalni, mint turelmesen kivarni, amig a bull hangulat es penz kimeriti magat, es megindul a masik iranyba. A Daytrade chartokon ezt kovetem mar jo ideje, mert minden kozeptavu charton  oriasi a tulvettseg. Minden fundas mutato tulment minden korabbi skalan messze a maximum jel fole.
.
2)AMI tortenni fog, az elkerulhetetlen. A kerdes csakis az, MIKOR?
.
A DOW utolso 5 honapja, majus ota egy komplex korrekcio. 
Egymas utan van WXY= FLAT-X-ABCDE korrekcio.
Ez ritka formacio. DE ha elofordul, akkor ez wave(4) hullam helyeen van. 
Akkor wave(5) van hatra, felfele.
Igy, a sok daytrade chartok utan, epp ideje elhelyezni az egeszet,  HETES es a NAPOS chartba.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211023v01x9wbqf.jpeg
.
3)Mi varhato mostanaban, ha igy van?
Az oras charton eleg jol lathato, hogy hol tartunk. Egy wave(i of 5) hullam lehet keszen, vagy majdnem.
(Lehet, hogy wave(5)  keszen van. De valoszinutlen, mert tul kicsi volna a tobbi hullamhoz kepest,
 meretben es idoben is.)
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211023v01xakwzw.jpeg
.
Ha wave(ii of 5) kovetkezik, akkor egy 5 subhullamos emelkedesre szamitunk.
Ha, es amint,  az okt. 13 alj, DOW= 34115 al esik, attol kezdve lehet  tudni, hogy vege a bull piacnak. 
Akar jovo heten, akar honapok mulva fog megtortenni. 
Tibi0002 2021. 10. 23. 15:17
Előzmény: #51705  Törölt felhasználó
#51716
Nekem nem is az Sp500-hoz, vagy a Nasdaq-hoz kellene hasonlítanom a hozamot, mert azok tiszta részvénykosarak. A vegyes részvény-kötvény alapok lehetnek a mérvadóak. És nem, ha visszagondolok az elmúlt 15 évre, őszinte a mosolyom. A gondolatmeneted konklúziója : "Magyarán az zajlott és zajlik most is, hogy bennfentes információval rendelkező egyedek, akiknek ráhatása van a jegybanki politikára kifosztogatnak bennünket és sorstársainkat." - viszont nem kapcsolódik ahhoz amit leírtál. Elviszed a témát másfelé. 
Nem is akarok belefolyni, csak újfent hangsúlyozom, amit eredetileg írtam: a tőzsde nem egy kiszámítható kifizetőhely, sosem volt, és nem is lesz az. Valószínűségek és biztonsági szabályok mentén keresi a befektető v. speki a maga hasznát.
szieszta 2021. 10. 23. 14:49
Előzmény: #51709  franc0
#51714

Nagyon meggondolandó, amit írtál az olajjal kapcsolatban. Nekem is nagy dilemma, hogy vehetek-e dízel kocsit, mert hamar megtörténhet, hogy egyes helyekről kitiltják. Akkora a zöldek lobbiereje, hogy biztosan be lesz vezetve környezetvédelmi adó, attól függően, ki mennyit szennyez. A teslánál éppen ezt az új jövőt árazzák, nem hiába a P/E közel 500!!!
Tegnap hallottam az egyik adón, hogy mennyire örülnek a magas energiaáraknak, mert ez a megújuló felé fogja terelni az eddig szénhidrogéneket használókat. Legalább gyorsabb lesz az átmenet.
Valami igazság van benne, mert a tavalyi megtérülési kalkulációval nem volt érdemes napelemet szereltetnem. Pedig van rá fedezetem. Most már megérné, igaz a napelem ára is felrobbant, de ha így megy tovább, meg fogom lépni, mert nyílik az olló.
new1 2021. 10. 23. 12:38
Előzmény: #51694  pomperj
#51713
a 2020 állapothoz képest amit a grafikon mutat változás történhetett 2021- ben xop index lényegesen többet emelkedett mint a nasdaq . olajár kiugró emelkedésével együtt tapasztaljuk a jelengi inflációt . 2022 - ben valószínüleg ennyit már nem fog emelkedni . magas marad az infláció világszerte , de nem lesz magasabb mint idén . tesla részvény is korrigált és 2021 -ben nem megy újabb exponenciális csúcsra .  olajosok közül omv történelmi magasság közelében , chevron is nagyon jól áll
Placi82 2021. 10. 23. 12:09
Előzmény: #51709  franc0
#51712
Ja látszik. Alig esett tegnap az IO 14%ot. Gyönyörű 6 éve nem látott 84 usd olaj árnál. Te most szórakozol, heccelsz? :). Jó az 1$ minimum alja árhoz képest emelkedett, de mindig felneztem azokra az orakulomokra, akik 10-20eves történelmi minimumokon, tökéletesen az  alján vásárolnak, szintén tökéletes idointervalumba,  Rig bol, és IO, és egyéb reszvenyekbol. Nekem egyszer sikerült ez a vircsaft 2016 ban egy teljesen másik részvénnyel kapcsolatban. Azóta sose🤣. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 23. 12:05
Előzmény: #51710  Placi82
#51711
Bennem, mert egyszerű és igaz.
Placi82 2021. 10. 23. 11:59
Előzmény: #51705  Törölt felhasználó
#51710
Nagyon benned maradt, amit múltkor beszéltünk telefonon. :)
franc0 2021. 10. 23. 11:39
Előzmény: #51702  totoro
#51709
Mindenki türelmetlen a RIG-gel, mert ettől várja a tengerparti villa árát. 
Tort ül a türelmetlenség 10 év tesla-bitcoin világ után. 
Az igazság az, hogy a RIG előreszaladt. 
A 80 centen vett, 4 dolláron eladott papírokkal ötszöröztem. 
Az IO csak duplázásnál tart. 
Holott egy új projektben először kutatunk és csak utána fúrunk. 
Ez már látszik is az IO számokon, Rig-en még nem. 
Szóval türelem. 
somebody 2021. 10. 23. 11:22
Előzmény: #51702  totoro
#51708
Én szerintem ez a kamatemelési ciklus nem lesz akkor és olyan ütemű mint ahogy páran várják.
Inkább hagyják az inflációt tombolni, (még 1,5 évig) ha akartak volna már rég emelhettek volna jelentősen.
Kisebb probléma az infla, mint a magas kamat,  nem akarok saccolni de a fél világ beszopná egy nagy kamattal, nem csak a RIG.
A rendszer szerintem már nem bírná el. 
robikovacs26 2021. 10. 23. 11:17
Előzmény: #51702  totoro
#51707
Én pont ezt írtam pár napja, csak virágnyelven:)
bankos
bankos 2021. 10. 23. 11:14
Előzmény: #51699  Placi82
#51706
Erre is a korábban hozott példám tudom hozni, haverom mondta ő is tőzsdèzik. Btc, mindenfèle coinok , devizapár, vix meg ilyesmik. Halvány fingja nincs egy közgazdasági fogalomról, vagy hogy a deviza vagy a k*baszott vix index mitől mozog..
Ha valami piros vagy sokat esett akkor venni kell, ha nagyon zöld akkor biztos piros lesz, meg mindenhol olvassa hogy a btc 100ezer lesz meg egy millió.... Fogdossa a pipeket, össze vissza nyomkod vakon, de ő tőzsdès 😃
Mondjuk az utóbbi időben mindenki számára jobb volt mint a lottó, csak be kellett állni a csordába és megvenni ami a menő.. és mindenki azt látta, hogy ez K*urva jó , dől a pènz, ez ilyen egyszerű.
Nem kellett ide közgazdásznak lenni, meg profi tőzsdèsnek , céget elemezni stb.... agyhalottkènt beállni és megvenni ami a menő, mert az úgyis csak felfelè mehet .... az a durva hogy ez lehet így is van 
Törölt felhasználó 2021. 10. 23. 11:10
Előzmény: #51697  Tibi0002
#51705
Ebben igazad van.
***
Látatlanban, és lehet, hogy tévedek.
Te az elmúlt 5 évben azt gondolom bőven alulteljesítetted az SP500 indexet. Nem is beszélve az NDX-ről.
Azért gondolom, mert alapvetően value cégekbe fektetsz, illetve gondolom kötvényportfóliód van.
Persze ez nem gond számodra, mert vélhetően a befektetésed hozamából megélsz.
Viszont ha megnézed, hogy mekkora volt a valódi infláció (nem a többszörösen torzított CPI), akkor nem vagyok benne biztos, hogy maradt bármi reálhozamod. Talán az USD-HUF árfolyam kedvezően alakította a mérlegedet. De ha megnézed, hogy 5 évvel ezelőtt mennyi tartós beruházási cikket tudtál venni (ház, autó, stb) a pénzvagyonodból mondjuk Mo.-n, nem biztos, hogy őszinte lesz a mosolyod.
A feketeleves pedig most fog jönni. Márpedig előbb utóbb esni fog a tőzsde, és vele együtt a kötvényportfóliód is, amin most fogod majd elszenvedni a komoly tőkeveszteséget.
Itt és most nem a te helyzeted a lényeg, hanem bármelyikünket behelyettesíthettem volna a fenti gondolatmenetbe. Magyarán az zajlott és zajlik most is, hogy bennfentes információval rendelkező egyedek, akiknek ráhatása van a jegybanki politikára kifosztogatnak bennünket és sorstársainkat.
Tibi0002 2021. 10. 23. 11:00
Előzmény: #51699  Placi82
#51704
Nem szemrehányás volt. Azt próbáltam kiemelni, amiről részben te is írtál, hogy rövidtávon az árfolyamok NEM kiszámíthatóak, és régen sem voltak azok. Ennek egyik része, hogy nyereséges cégek makacsul olcsóak tudnak maradni sokáig. Másik része, hogy irreálisan magas várakozások, vagy rajongás következtében az egekbe húznak egyes árfolyamokat. Hosszútávon sem egyszerűbb, hiszen ott annyival több esemény változtatja meg a játék menetét.
Ilyen ésszerűtlenség bizony 2010 előtt is volt. A dotcom lufiról rengeteg sztorit lehet olvasni, a korábbi buborékok, egészen az 1920-as évekig, és visszább. És X év múlva, egy következő buborékban ismét hajmeresztő dolgokat fogunk látni.
Placi82 2021. 10. 23. 10:58
Előzmény: #51697  Tibi0002
#51703
És még valami, saját példa, én ugyanabba az irányba álltam tavaly év végétől, saját megerzesem és gondolataim alapján, mint János, és itt páran. Az csak jó érzés volt anno, hogy jéé tőlem tapasztaltabb embereknek is ez a meglátása mint nekem. Ez inkább csak 1 jóleső megerősítés volt, mint ez alapján kereskedés. Ez csak a saját példám kedvéért hoztam fel:) 
totoro
totoro 2021. 10. 23. 10:53
#51702
A RIG-hez, csak a partvonalról, nem elemeztem, csak látom, hogy nem akar menni. Azt vizsgálta már valaki, hogy a jelenlegi eladósodottságra milyen hatással lesz a beinduló kamatemelési ciklus? Nem fordulhat elő, hogy akkora az eladósodottság,, hogy van esélye, hogy előbb bedől attól, mintsem a felfutó olajárakból profitáljon?
Placi82 2021. 10. 23. 10:52
#51701
Jav. Erőszakkal lenn tartott kamatok. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek