Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 09. 18:21
Előzmény: #50897  Törölt felhasználó
#50900
Tényleg nem az, de valljuk be, hogy az után, hogy évtizedekig szégyen és büdös volt a fizikai munka és mindenki valamilyen felsőoktatási papírt akart most, természetes folyamat, hogy átlendül az inga a másik oldalra és a melós van kissé jobb helyzetben (plusz kivándorlás).
Nálunk nincs akkora roham az egyetemekre, van rendes szakképzés és boldogan lehet élni kétkezi munkával is. Eddig legalábbis. 
Fagylaltárus 2021. 10. 09. 18:16
Előzmény: #50897  Törölt felhasználó
#50899
Szerintem ilyen pénzeket max. a pestiekről lehet legombolni. Ha meg kifizetik miért ne kérne el annyit akár a burkoló? Nem értem mi ezzel a gond.
Főleg azokat nem értem akik amúgy a szabad piac hívei.
Nektek mindenről a jegybankárok jutnak eszetekbe, de ez sokkal inkább a munkaerőhiány van, egyszerűen túl sokan leléptek tőlünk, a maradék emberért meg elindult a marakodás és megnőtt a béralku lehetősége.
yooio 2021. 10. 09. 18:12
Előzmény: #50897  Törölt felhasználó
#50898
Hat igen… vallalkozokebt a burkolo tobbet keres mint egy kozepvezeto, ha 1-1.5 milla nettot nezunk. ( a tobbseg nem vallalkozokent is kap 500/700 kozt). Na most a felesegem business partner, a cegnel a csopvezek keresnek 1-1.2 milla bruttot, ahol 25/30/40 ember van alatta… 
Törölt felhasználó 2021. 10. 09. 17:57
Előzmény: #50893  yooio
#50897
Valljuk be nem normális az a világ, ahol mondjuk vezető beosztású kollégám (pénzügyes, és nagyon is ért a szakmájához, tényleg profin dolgozik) saját magának kénytelen lejárólapozni a pincéjét (youtube-ról megtanulva), mert annyiért jönne csak el ember, amit nincs szíve kifizetni.
Végül is Michelangelóval is lehet széklábakat farigcsáltatni, meg ha most élne, be lehetne futószalag mellé is tenni. A jegybankáraink meg is tennék, nekik semmi sem szent...
Törölt felhasználó 2021. 10. 09. 17:28
Előzmény: #50893  yooio
#50896
Én már semmihez nem hívok szakit csak akkor, ha a törvény szigorúan előírja. Itt Németországban is már csak urban legend a minőség. Szerencsére van kézügyességem és időm. Kerékcserére sem viszem be az autót, még a végén elfelejtenek meghúzni egy csavart.
yooio 2021. 10. 09. 17:21
Előzmény: #50891  franc0
#50895
Gyorsan rakerestem azert, mert gondoltam hogy kicsit tuloztal a 10k/nm-el, itt van egy, itt 5tol kezdodik. 
https://budapest-burkolo.hu/burkolas_arak/
Azt elhiszem, ha Budara hivod ki a generalkivitelezot aki hozza a burkolot is, az 10k/nm lesz szamlasan (de vszeg abba nm-be nem 4 csempet tesz fel, azert eleg sok meret van csempeben), de ha nyitott szemmel jarsz es korbenezel, akkor azert boven talalsz olcsobban. Leginkabb 5/7e Ft a burkolas/nm, de ha osszeallsz haverral, vagy van videki ismerosod/netan videki vagy, akkor ebbol meh lejon 20/30 %, vagy az egesz, ha te csinalod, es a burkolo meg igy is normalisan meg lesz fizetve. 
Fagylaltárus 2021. 10. 09. 16:55
Előzmény: #50891  franc0
#50894
Költözzön az egész ország Pestre dolgozni? Eddig azt írogattad hogy a hülyék mennek a városokba.
Nálunk pl. egy nettó 200 már jó fizetésnek számít. S igen, itt is élnek emberek.
Nem lakhat 8 millió ember a fővárosban. Se Nyugat Európában.
yooio 2021. 10. 09. 16:47
Előzmény: #50891  franc0
#50893
Erre mondjak azt asszem, hogy amig loszar van vereb is lesz. Hamarabb hoznek fel videkrol burkolot, mint megfizessem a szaki, bocsanat, a legtobb kontart… vagy megcsinalom magam, max kicsit ferde lesz az a csempe… a youtube vilagaban, ne vicceljunk :) elhiszem hogy van egy reteg aki megfizeti, de amugy az emberek tobbsege nem tudja, masik resz meg nem akarja. :)
bankos
bankos 2021. 10. 09. 16:39
Előzmény: #50889  totoro
#50892
Ha megdolgoztál azért amid van, vagy akár kiügyeskedted, a lényeg hogy tettèl érte le kell sz*rni ki mit gondol.. a lehetősèg majdnem mindenki előtt adott.
Ha már autó 
Nekem gyerekkori szerelem a BMW pl, mindig mondtam hogy majd lesz.. most egy 3 éves ötössel járok,hitel nélkül.
És lesz*rom ki mit gondol, mert én dolgoztam meg, tettem érte
franc0 2021. 10. 09. 16:20
Előzmény: #50886  totoro
#50891

A mélyszegénységből való kitörés egyéni döntés kérdése.
Példa:
Ma Pesten nem találsz burkolót 10.000 Ft/nm2 alatt.
Nekem a fürdőszobában 40x60-as csempék vannak, azaz 1nm2 az 4 darab.
Egyszerű osztással kiderül, hogy egyetlen szaros csempe beragasztózásért és felrakásért 2500 forintot lehet elkérni.
Ha csak 3 évre feljön dolgozni és meghúzza a költségeket, 25-30 millió félretehető burkolásból KATA-val. Utána élhet mint Marci Hevesen.
A pénz az utcán hever szó szerint, csak akarni kell.
Szóval én nem csinálnék lelkiismereti ügyet az autóvásárlásból.
drexler76
drexler76 2021. 10. 09. 15:47
Előzmény: #50889  totoro
#50890
Lexus NX? :)
totoro
totoro 2021. 10. 09. 15:16
Előzmény: #50887  Investor8
#50889
Semmi extra, közepes SUV, Suzukinál egy polccal magasabbról :)
exley 2021. 10. 09. 15:10
Előzmény: #50885  Törölt felhasználó
#50888
1973 hideg zuhany de a Bukaresti elv 5  évig takargatta, na zután elindult a lejtőn Magyarország:) A mai napig lejtőn van:) Neoliberális gányolás van a mai napig:) A huf 2022 elejéra eléri a 400HUF:) Ez a vég kezdete vagy a kezdet vége, döntse aki akarja:)
Investor8 2021. 10. 09. 15:08
Előzmény: #50886  totoro
#50887
Az milyen autó?
totoro
totoro 2021. 10. 09. 15:04
Előzmény: #50875  Fagylaltárus
#50886
Hagyd el, a Balatontól 5km-re vett házból nyilatkozik, hogy "itt vidéken". Itt nálunk - az igazi vidéken - beállsz a Tesco parkolóba, és a kocsik átlagéletkora 20 év felett van, a forgalom meg sokszorosa a boltokban hó elején mint hó végén. Ha most itt nálunk pl. lekövették volna a lakossági gázárak a piaci árakat, akkor a fél városnak fizetési problémái lennének télen. Bpestről meg a prosperáló régiókból ez lehet hogy nem látszik, ott elhiszem, hogy nőnek a megtakarítások, de itt az elmaradottabb régiókban nagyon kevés kell ahhoz, hogy nagy tömegek boruljanak. Most pl. olyan dilemmám van, hogy kinéztem egy autót, Budapesten fel se tűnne senkinek, de itt kilóg, és mérlegelnem kell, hogy megér -e annyit, hogy sokak megutáljanak miatta, és mondjuk a feleségem ha ne adj isten munkahelyet vált, akkor azért ne adják oda neki, mert "ezek tele vannak pénzzel". Mert felénk ez is szempont.
Törölt felhasználó 2021. 10. 09. 12:40
Előzmény: #50879  Placi82
#50885
Sokféle magyarázat van erre, és részleges igazság mindegyikben van. A lényeg az, hogy egy kritikus pontig fog ez az őrület folyni (nem lett egyébként kevésbé megveszekedett a pénzipac, mint akár 3 hónapja volt, sőt... csak hozzászoktunk szépen az őrülethez)  
A lényeg az, hogy ki kell szépen várni. A folyamatok elindultak. Az infláció megállíthatatlan. Ez tény.
Az ultralaza monetáris politika mítoszának vége. Még lehet mentegetni a jegybankokat, hogy de hát az állami költekezés pörgette csak fel az inflációt, meg úgyis átmeneti, meg naphosszat sorolhatók a blődlik. Csak bele kell olvasni a napi gazdasági sajtóba...
Viszont az már látszik, hogy a hozamok mennek fel, a jegybankok egy része már emelget. Ezt pedig pontosan tudjuk, hogy mit jelent a tőzsdére nézve. Azt meg még inkább, hogy mit jelent az elhitelesedett gazdaságok részére.
Magyarországon most pl. a lufinak a költekezési láz részében tartunk. Vagyis most már mindenki abban versenyez, hogy mire tudja elverni a pénzét. Szó szerint olyan láz van a boltokban, mint KArácsony előtt.
Ez általában a végstádium szokott lenni.
drexler76
drexler76 2021. 10. 09. 08:03
Előzmény: #50882  Törölt felhasználó
#50883
Ez a repo kamat megugrások nekem sajna nem rémlik. Mi volt ez pontosan?
Törölt felhasználó 2021. 10. 08. 23:08
Előzmény: #50860  drexler76
#50882
Ezt beszéljük itt már jó ideje mégpedig az akkori dátumok idején és nem most visszamenőlegesen. Emlékszem a repo kamat megugrásokra, csak néztünk, hogy akkor most mi a fene lesz?
Ami utána következett azt a romániai 1989-es eseményekhez hasonlítanám: mindenki érezte, hogy az már nem mehet tovább, ami volt. Maga a szikra spontán volt - Tőkés védelmezése Temesváron - utána viszont hamar ráugrott  a rendszer és átvette az irányítást.
Én nem tudom, hogy a Covid mennyire volt spontán vagy sem, számomra akkor derült ki, hogy töke van a menyasszonynak, amikor itt Németországban az azonnali lezárás első napjaiban ( 2020 márc. eleje ) az alacsonyabb szintű politikusok új világról hadováltak, szervízelésről, hosszú élettartamú és helyben gyártott termékekről álmodoztak, majd 3 nap után, - miután gondolom megérkezett a központokból az "Idióták vagytok? Hagyjátok azonnal abba!" távirat - teljesen eltűnt minden hasonló jellegű, spontán, néha akár értelmesnek tetsző gondolat.
pomperj
pomperj 2021. 10. 08. 20:49
Előzmény: #50880  Cimballi
#50881
1)Es hadd fuzzem hozza, hogy a Dollar kamat +0.31%-ot emelkedett szept. eleje ota, 
mig az EUR kamat joval kevesebbet, +0,20% erosodest mutat.  
Tehat aki kamatot akar, annak USD vonzobb.
Igy lett a DX es az EURUSD kozott is divergencia,  es magyarazta a szept. eleje iota tarto USD erosodest, a  fundas oldalrol.
2)SPY daytrade
A tegnapi varakozas, (egy impulziv 5 subhukllamos emelkedes kovetkezhet) egyelore eletben van
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211007v01xvh7qd.jpeg
,
de innen mar nem eshet sokaig a wave(iv). Ideje megindulni fel. wave(v) uj csucsra.
Ha atfedi a wave(i) csucsot, akkor azonnal negalodik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211008v02xgiqek.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek