Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Keffer 2021. 08. 29. 12:00
Előzmény: #48958  pomperj
#48960
Milyen érdekes, hogy pont, mikor azt írod, hogy már rég óta nem volt komoly vihar, és akkor kell csak parázni, amikor New Orleans evakuálásáról beszélnek, pont akkor 2 nap múlva ez bekövetkezik. Szerintem te a tudjukkik embere vagy, és már jó előre tudtad, hogy most majd jön ez az Ida nevű csaj... :):):)
Keffer 2021. 08. 29. 11:58
Előzmény: #48957  pomperj
#48959
Azt írod, hogy az arany rövidebb távokon bullos. Ha az általad felvázolt bullos verzió működik, akkor az azt jelenti, hogy a rövidebb távok alatt simán érthetjük az elkövetkező 1-2 évet is, sőt, ha már elindult az 5. hullám, akkor az akár 1,5-3 évig is eltarthat minimum. Kérdés, hogy mit csinál közben a HUF.
Véleményem szerint bármennyit erősödik még rövid távon, közép és hosszú távon mindenképpen gyengülni fog.
Viszont nagyon érdekelne, hogy pár hónapos, 1 éves időtávon mire lehet a HUF-ban TA alapon számítani, mert egyrészt egy komolyabb olyan vásárlás előtt áll az egyik cégem, ahol majd száz millió HUF feletti összegért kell euróban vásárolni, és ha várható, hogy már nem erősödik tovább a HUF, akkor érdemes most előre átváltanom a pénzt euróra, továbbá van egy 100 millió HUf alatti fixált alacsony kamatozású HUF hitelem, aminek már a teljes összege a rendelkezésemre áll, de nem akarom belőle visszafizetni a hitelt, mert jegyben állok pár igen jó ingatlan beruházással, ami fél-egy év múlva esedékes, és most kacérkodom a gondolattal, hogy erre az időszakra az adott összeget átteszem aranyba, és euróba, vagy dollárba, majd, ha össze jön az üzlet, akkor visszaváltom, ha nem jön össze, akkor meg a hitelt fizetem vissza. Szóval szerintem fél-egy éves távon a számlán pihenő HUF-t érdemesebb inkább aranyba, illetve EUR-ba, vagy USD-ba tenni.
Eddig azért nem foglalkoztam ezzel, mert nekem nem érdekes az infláció, hiszen a hitelem fix kamatozású, tehát pont ugyanúgy inflálódik, viszont nem akarok nagy kockázatot. De most az arany szerintem is eljutott oda, hogy indulhat az 5. hullám, illetve a HUF erősödés is lehet, hogy fordul. Viszont, ha nem, akkor a HUF még nagyon sokat is erősödhet az elkövetkező 1 évben, és akkor inkább érdemes hagyni mindent úgy a számlán HUF-ban, ahogy most van. (Hangsúlyozom, ez az összeg, amiről most beszélek, csak a fix kamatozású HUF hitelem fedezete, a befektetéseim az más tészta. Ezt csak azért írom, hogy megelőzzem a "de hülye vagy, hogy több 10 millát parkoltatsz HUF-ban a számládon" jellegű kommenteket.)
Egyszóval, mi most a meglátásod TA alapon a HUF 0,5-1,5 éves távlatában?
Előre is köszi!
pomperj
pomperj 2021. 08. 29. 10:16
Előzmény: #48956  Keffer
#48958
Igen,  IDA elol  allitolag a platformok felet evakualtak,  
a kitermeles most 80%-ot eshet abban a regoban.
Ha tenyleg olyan eros mint szamitjak, akkor meeg nagyobb lehet a kar az olaj infrastrukturaban, 
mert ott 3-4m b/d mennyiseget finomitanak, leallnak a petrokemia gyarak is, talan tobb het ujra inditani.
De nagy kar lehet a hajok,  hajogyarakban, es lehetnek olaj ellatasi, tanker, kikoto problemak.
pomperj
pomperj 2021. 08. 29. 10:03
Előzmény: #48954  drexler76
#48957
1)Arany rovidebb tavokon szerintem bullos.
a)A240min charton van egy tiszta 5 subhullamos fel-impulzus. Sot, keszen van annak a korrekcioja  is.
b)Igy a napos charton legalabb meg egy, hasonlo 5 subhullamos emelkedes varhato.
Es akkor  a target 1900 kornyeke.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210829v01x9xvoz.jpeg
.
Es ha elmegy 1900 kornyekere?   akkor az mar tobb fontos kitoresi szintet is attor.
.
2)Fudge kolleganak igaza van. 
A korrekcio nem kesz, nem szabalyos. 
Azt a 1680 supportot illett volna letorni. De nem birta letorni. 
Epp csak megerintette, es azota robog fel.
Mert, idokozben minden ami Arannyal korrelal, az mind megindult felfele. Es viszi magaval aranyat.
,
Megy fel az osszes commodity.
Megy fel az inflacio. Azt Aranynak  idoszeru  mar eszrevenni.
Az Afgan kivonulassal az egesz KozelKelet sokkal instabilabb lett. 
Van csomo uj es jo fegyver, mind elado. Csak munka kell neki. Van sok fegyverforgato elegedetlen is.
Minden Olajorszag erti, hogy magat kell megvedeni. Jopar evig senki nem jon  segiteni.
Ilyenkor abban a regioban Aranynak nagy vevokore van.
.
Ha ezektol nem indul meg az Arany, akkor mitol?
,
3)Bullos a Corn, Wheat, Sugar, szoval az agro DBA.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210829v01xygn6s.jpeg
4)Bullos a Gaz, az Olaj. Bullos a Lithium.
,
5)Bullos a nuclear tema, Uran, CCJ, DNN
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210829v01xw5df9.jpeg
,
6)Summary? Az Arany chart igy is nezheto
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210829v01xi9ccx.jpeg
Keffer 2021. 08. 29. 08:27
Előzmény: #48952  pomperj
#48956
fudge
fudge 2021. 08. 28. 22:46
Előzmény: #48954  drexler76
#48955
Szia! Korábban írtam már, hogy a 11.20 átvitele lesz a kulcs momentum. Jelenleg, feltételezve, hogy a 2016-os aljjal elkészült lefelé a szerkezet, most egy kezdő diagonál mehet fel, annak is a négyesében lehetünk, ami szerintem még befejezetlen:
.
KGC, hetes
drexler76
drexler76 2021. 08. 28. 21:34
Előzmény: #48953  fudge
#48954
Szia Fudge! Köszi a frissítést! KGC-re ránéznél kérlek? Én aranybányászok közül ebben látom a leg agyobb potenciált. A tûzeset miatt sztem nagyon megutottek, meg ha kicsit visszaesett is a termeles elorejelzes. Leszurt $5.8 ala is, aki ott bele tudott venni, sztem nagyon jo vetelt csinalt. Nekem kicsit feljebbrol van, dehat nem lehet az aljat elkapni. :) Egyebkent a penteli fed kommunikacio fundasan is megerosito az aranyat. 
fudge
fudge 2021. 08. 28. 18:28
#48953
pomperj
pomperj 2021. 08. 28. 18:24
Előzmény: #48951  mkbr220
#48952
COG most bizonytalansagban van, mert egyesul Cimarex-el, mint egyenlok osszeolvadnak, 50+50%.
Minden Cimarex reszveny helyett 4 Cabot reszvenyt adnak ki a tulajdonosoknak.
Az uj ceg Q4ben lesz kesz, addig szerintem az Alapok nem fogjak venni.
,
Most nem tudni, milyen manovereket csinalhatnak kulon-kulon, de mindenki ovatos veluk.
COG most 30-40cent/negyedevre szamit, evesen EPS=1.10$, a mai 15$ realis arfolyamnak tunik.
Utana rallyt is csinalhat, mert egyike lesz a legjelentosebb  gaztermelonek, 17Mrd Kapitalizacioval. 
mkbr220 2021. 08. 28. 13:24
Előzmény: #48882  pomperj
#48951

János,
.
korábban kérdeztem véleményed, de nem tudom figyeled-e még a Cabot Oil&Gas (COG)-t, de én még rajta tartom a szemem a jó fundás potenciál miatt.
.
Az árfolyam tavaly ápr (!) óta csatornában csorog lefelé, aminek most a közepéről volumennel kilőtt. OBV divergencia segítheti az emelkedést.
.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=476COG_20210828.png
kajli_man
kajli_man 2021. 08. 28. 12:13
Előzmény: #48948  Fagylaltárus
#48950
Én nem gondolom, hogy ilyen megtörténne, hogy önellátóba kellene visszamenni. A társadalom nagy része a jelenlegi gazdasági berendezkedés miatt amúgy is alkalmatlan lenne rá (pl: nagyvárosok). Nem gondolom, hogy hagynák az emberiség nagy részét éhen halni. Szerintem egy hitelválság nem jelenti azt, hogy fejlettségben visszautazunk az időben 50, 100, 150 évet. Egyszerűen felértékelődik a valódi pénz (készpénz) a "hitelpénzhez" képest. Magas tartós munkanélküliség, csökkenő ingatlanárak, több éves medvepiac a tőzsdén. Én valahogy így képzelem el. Ha szerencsének van, akkor kikényszerítik a szűkös idők, hogy az NFT-zés helyett valódi innovációra is jusson pénz, ami hosszútávon pozitív hatással bír majd.
 https://www.youtube.com/watch?v=pVoVIrM2Kaw
Két részes videó, pont tegnap jött ki. Ő például az eurodollar "piac" miatt azt vizionálja, hogy a gyengébb országok kezdenek el majd csődöt mondani először. Viszont mivel a világ hiteleinek nagy része USD-ben van, ezért a saját devizát kell leértékelni, hogy ezeket a hiteleket vissza tudják fizetni. Természetesen érdemes végighallgatni a beszélgetést, mert két mondatban nem tudom átadni a lényeget, de ő dollár és arany felértékelődést vár a többi devizához képest, ha beüt a hitelválság.
new1 2021. 08. 28. 11:52
Előzmény: #48947  Placi82
#48949
2008. sem volt nagyon másképp van akinek pénzügyi befektetése. , ingatlanja úszott el van aki nyert. most is lesz aki a ruhaboltos megtakaritását töredék áron megveszi
Fagylaltárus 2021. 08. 28. 11:48
Előzmény: #48947  Placi82
#48948
Arról is írhatnátok egyszer hogy hogyan lehet erre felkészülni majd... mert azt értjük hogy oké, összeomlik minden, Mad Max és minden, de hogyan készüljek fel rá?
Kisemberként? 
Nyilván az önellátás lenne a kulcs, csak ha nagy baj van, simán elveszik tőlem az ételt.
Placi82 2021. 08. 28. 08:57
#48947
https://concordeblog.hu/2021/08/25/most-mindenki-reszvenyt-akar/
Amit a jegybankok csinálnak, évtizedekre helyrehozhatatlan károkat okoz. Az a német ruhaboltos, és milliós társai adtak a stabilitást a rendszerben. És teljesen kiuldozik őket a vízből. Ha lesz valaha válság, :) akkor a legnagyobb lesz a történelem folyamán ez fix. 
lngnl 2021. 08. 28. 06:28
Előzmény: #48942  szieszta
#48945
Remelem mert en betankoltam az elmult honapban szepen kriptokbol
pomperj
pomperj 2021. 08. 28. 05:34
Előzmény: #48943  frossnag
#48944
Mar az Ida nevu hurricane jon a hetvegen az ABC-ben, 
szoval iden a kilencedik, de eddig egyik se talalta telibe a platformokat.
Ugy tudom, olyankor  kotelezoen beindul a szerzodesbeli eloirasos a decomissioning process, a tenger alatt is elzarjak a kutat, es 2 nappal elotte  evakualnak.
Ha a kb. 2500 platformbol par szaz eppen kiesik, az meg nem jelentos. 
,
De ha Louisanat nagy meretu kapja el, (a legtobb platform annak partjatol 100km savban van),
es hallod a NewOrleans van veszelyben, akkor akar 1000 jackup platform is evakual, a napi kb. 2m hordo/nap Gulf  termeles megfelezodik, az mar szamit. Az  meglatszik egy het alatt a leeso keszleteken, es ugrik az olaj ara.
,
De RIG kozvetlenul ott kevebe van jelen, a platformok jo resze talajon all 100m-es vizben, oda keves helyre kell komoly furohajo. Megjegyzem, most mar akkora platformokat terveznek, hogy egy VLCC tankert (200k tonna) is meg tud tolteni, sot naponta tobbet, szoval veszettul nagyokat. Egy olyan megfelel sok szaz Gulf-beli jackup platform termelesevel.
frossnag 2021. 08. 27. 23:15
Előzmény: #48938  pomperj
#48943
A közeledő hurrikánról mit gondolsz? A RIG jellegű cégek ilyenkor emelkedni szoktak?
szieszta 2021. 08. 27. 22:31
#48942
A coinbárók is annyira megzavarodtak, hogy majdnem elfelejtették, hogy itt a hétvége, gyorsan el kell kezdeni pumpálni  a coinokat. Látom, már ébredeznek. .-)
rwinke 2021. 08. 27. 22:28
Előzmény: #48917  Törölt felhasználó
#48941

Hát, ha tegnap vetted akkor OK.
Ha nyitás után  (és nem passzoltad) akkor meg jó kis bukta.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek