Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sharkbait 2021. 08. 10. 11:34
Előzmény: #48078  pomperj
#48080
technikailag rendben találom a bullos várakozást, na de az általános feltételek indokolnak egy újabb csúcsot az olajban? A termelés visszavágásoknak vége, növekszik a készlet, a covid delta pedig ugrásszerűen nő, ami újra hozhatja a korlátozásokat és a kereslet csökkenést.
pomperj
pomperj 2021. 08. 10. 10:48
Előzmény: #48078  pomperj
#48079
5)A dollar erosodes  tovabbra is trend.
Nemcsak a JPY ellen (lasd Japan chartok itt elobb), 
de az EURUSD  2 fo ALT. is arra utal, hogy 1.16 korulig esni fog. meeg a bullosabb EUR kilatas eseten is
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210807v00wdyzyy.jpeg
.
Ma leszakadt az ALT2  charton jelolt wave(i) vege support, es eleg impulziv esesbe kezdett.
Ez lehet wave(iii)
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210810v00wxt941.jpeg
pomperj
pomperj 2021. 08. 10. 09:55
Előzmény: #48071  pomperj
#48078
3)XLE  es XOP olajos cegek.
Amig az olajnal realis marad, hogy meg elottunk van az 12345=(a) szerkezetbol az(5) rally csucs,
(es nem kezdodott el a (b) korrekcios idoszak), es amit feltetelezek a tegnap zarasi helyzet alapjan,
addig XLE es XOP tovabbra is bullosnak tekintem.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210810v00w5roca.jpeg
,
4)Azsiaban
Japan NIKKEI WXY korrekcios alakzata kesznek latszik. A gyenge YEN is tamogat egy rally lehetoseget. 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210810v00w053ln.jpeg
,
Kinaban SSEC egy wave(iv) felpattanasban van. 
De a az esest kivalto allami beavatkozasok es uj regulaciok nem multak el. 
A lemenos trendnek meeg nincs vege.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210810v00wqfhgm.jpeg
szieszta 2021. 08. 10. 07:49
Előzmény: #48073  Placi82
#48077

Valóságban a részvényt azért vezették be, hogy pénzt gyűjtsenek a beruházásokra. Így tudtak nagyra nőni és osztozkodni a rizikón is a cégek.
Egy idő után rájöttek, hogy nem csak befektetésnek jó ez, hanem spekulációra, mikor már senkit nem érdekel a cég működése, csak az árfolyammozgásokon gazdagodtak, illetve szegényedtek.
Mivel napjainkban a bankok eszetlenül szórják a hiteleket és a technológia fejlődésével már nem gond a tőzsdén kereskedni, így nagyon sok amatőr jött a piacra, akiket már egyáltalán nem érdekel a cégek valódi értéke, csak az ára.
A mai világban az a fontos, hogy ha megveszem, mikor fogom tudni drágábban eladni. Telesen más mozgatja az árakat. Mivel megsokszorozódott a spekulánsok száma, így kiszámíthatatlanabbak lettek a mozgások. Főleg úgy, hogy egyik a másikat lesi tanácsért és ezt egyes celebek szépen ki is használják.
Ez egy ördögi kör, mikor a tömeg egy karmestert figyel és minél nagyobb a csorda, annál sikeresebb lesz.
Ennek már semmi köze a tőzsdéhez, inkább  szerencsejátékra hasonlít. Jócskán meg tudják keverni az eddig megszokott történéseket.
Itt is igaz, hogy a természetes kiválasztódást megszüntették, mindig van utánpótlás a jegybankoknak köszönhetően.
A legnagyobb gond akkor lesz, vagy már jócskán benne is vagyunk, mikor már annyira túlnövi magát, hogy a saját súlya alatt fog összerogyni. Már most repedeznek a falak és amint egy nagyobb tömeg megégeti magát, kártyavárként fog összeomlani. Szerintem azért is kezdett a commodity is száguldani, mert már szorul a hurok és az okosabbja menekül. Csak ezzel ugyanolyan színtérré változik az is, óriási léggömböt fújva már mindenhol. Azt meg tudjuk, hogy minél nagyobb a lufi, annál nagyobbat robban, kidurrantva  a többit is.
fatihszultan 2021. 08. 10. 05:11
Előzmény: #48072  Fagylaltárus
#48076
Akik nem hisznek abban, hogy komoly infláció van és lesz, azoknak egy dolgot kellene megérteni: a jegybankok nem fognak fékezni. Abból akkora összeomlás és recesszió lenne, amilyet még nem látott a világ. Ezt nincs az a politikus a világon, aki bevállalná. Inkább vállalják az inflációt. Nem vágtatót, de a kisebbik rosszat.
Ja, az állandó érv, miszerint nincs áruhiány, rengeteg áru van, miért lenne infláció.? Akármennyi (fogalmazunk pontosan) javak is vannak, a mennyiségük mégis csak korlátos. A pénz mennyisége - már! - nem az. Akkora mennyiségű pénz került a rendszerbe, hogy már nem 1-2 területen - először csak kötvények, aztán részvények, aztán ingatlan, stb. - hanem már a fogyasztási javakért is versenyez a pénz. 
Zedisdead 2021. 08. 09. 23:07
Előzmény: #48057  vaczak
#48075
Nézd, az nem véletlen, hogy Afrikában úgy élnek ahogy, nem véletlen, hogy Európában is úgy élnek ahogy. Példának okáért volt pár tizezer évük, hogy felfedezzék Madagaszkárt partjaiktól 400 kmre, de mégis a malájoknak sikerült Java szigetéről hamarabb odahajózni 5000 kmről.
Ha kicserélődik a népesség, itt is Mogadishu lesz. Ezek nagyon komolyan vehető valószinűségek, csak nem kell félni végiggondolni őket.
szieszta 2021. 08. 09. 22:58
Előzmény: #48072  Fagylaltárus
#48074

Ez a cikk áprilisban készült. Azóta hogyan állunk?
Valamiből fizetni kell lölö gazdagodását.
Ezért nem akarnak ők eurót, mivel akkor meg lenne kötve a kezük.
Így viszont a végtelenségig lehet pumpálni az ingatlanpiacot.
Placi82 2021. 08. 09. 22:06
Előzmény: #48065  Boole
#48073
Pont ma beszéltem humanoiddal, hogy én most csak csucsulok a portfoliomban. Se nem veszek se nem adok el. Ezt a portfóliót hosszútávon tartom. De érdekes, hogy az olajosaim, és arany, platina, stb. banyaszaim esnek szépen olvad a profitom. Fura nekem ez az egész. Minden tótágast áll most ebben a világban. Egy snowflake ahol 600 millió usd árbevétel hez 500 millio veszteség társul, és nem is várható változás ebben az ügyben. Ugyanakkora piaci kapitalizacioval bír mint egy Gazprom, vagy British Petrol. (kb. írtam, fejbol az adatokat). Szóval az én földhözragadt józan eszemmel már inkább feladom. A tőzsdehez már inkább nem szólok hozzá! :).  Ülök a cash ban és a portfoliomban és a piacról nem beszélek. Rasszokrol se. Értettem a celzast:). Nyár van és Balatonozas a családdal. 
Fagylaltárus 2021. 08. 09. 21:50
Előzmény: #48070  Fagylaltárus
#48072
pomperj
pomperj 2021. 08. 09. 21:48
#48071
1)NG daytrade
a mai nap gyenge volt, de eppen bele illik a vart iv-v hullamok sorozataba,
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210809v01wpr7ac.jpeg
,
2)AZ olajnal meg egy esessel nezne ki jol....ha korrekcios marad, es nem megy at impulziv esesbe
(egyelore nehany cent elteressel a ket utolso alj egybe esik)
mert akkor lehetne szabalyos ABC  korrekcio lenne a bullos wave(2 of 5), ami keszhez kozeli
 es igy nezne ki
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210809v01wstaex.jpeg
Fagylaltárus 2021. 08. 09. 21:47
Előzmény: #48068  Törölt felhasználó
#48070
Egyelőre nekem nem Matolcsy nem ad rendes fizetést, hanem a tőkésem...ha már a sátáni jegybankárok...
Boole 2021. 08. 09. 21:43
Előzmény: #48067  Boole
#48069
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 21:40
#48068
Hagyjuk a migráncs, orbán, gyurcsány, cigány, zsidó, arab, stb. csoportok szidalmazását.
Maradjunk a szokásos ösvényen, és szidjuk továbbra is a jegybankár maffiát... :) Abban nagyjából mindenki egyetért.
Boole 2021. 08. 09. 21:38
Előzmény: #48066  bankos
#48067
Ennek Pomperj az ismerője. 
bankos
bankos 2021. 08. 09. 21:37
Előzmény: #48065  Boole
#48066
Mit gondoltok APT-ben lehet fantázia? Elrakni a spejzba őszre-tèlre mint a befőttet?
Boole 2021. 08. 09. 21:32
Előzmény: #48061  Placi82
#48065
totoro
totoro 2021. 08. 09. 21:30
#48064
Én is Baranyában lakok, és még egy azaz egy db migránst se láttam, pedig sűrűn megfordulok a Dráva mentén is. Ettől még persze van, ellenőriztek már többször a határ közelében, de azért látni illene, hogy a  migráció csak azért van jelen nálunk, mert rajtunk keresztül vezet az út Európába, mi csak tranzitútvonal vagyunk, véletlenül sem célország, ezért nevetséges ez a nagy hazavédő igyekezet a határvédelemben. A Fidesz a legnagyobb vérszívója ennek az országnak, nem a cigányok és a migránsok.
Törölt felhasználó 2021. 08. 09. 21:05
Előzmény: #48060  bankos
#48063
"az EU piszkálhatja Magyarországot , de ő megvédte a nemzetet e tekintetben ."
Nyugodt lehetsz, hogy nem a nemzetet védi ez a gengszterbanda. Volt, amikor simán átszállították a nyugati határra ezeket az embereket. Akkor valahogy nem akarták Európát megvédeni. Egyébként évi több tízezer migránst  maga a kormány telepít be. kínaiakat, vietnamiakat, ukránokat...
 Nem érdekekli ezeket se Európa,se Magyarország. A pénzed érdekli őket és közben olyat hazudik, amit hallani akarsz.
szieszta 2021. 08. 09. 20:54
Előzmény: #48057  vaczak
#48062
Hát, ha jól tudom, a háború után 3 millió németet telepítettek ki Csehországból, a benesi dekrétumok alapján. Kollektíven háborús bűnösökké nyilvánították őket. Vagyonukat elkobozták.
Megjegyzem Szlovákiából ugyanúgy telepítettek ki magyarokat a szülőföldjükről.
Ami a szép, hogy azóta is érvényesek a dekrétumok és senki nem kért senkitől sem bocsánatot.A kitelepített magyarok 25 kilós csomagot vihettek magukkal és marhavagonokban szállították őket. A házaikba, ahol még a sonka , kolbász is ott lógott az éléskamrában, meg szlovákokat és morvákat telepítettek, akik több hektár szántót is kaptak. A magyar 10 hektáros kulákokat elüldözték és volt olyan morva család, amely 50 hektár földet kapott.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bene%C5%A1-dekr%C3%A9tumok
Placi82 2021. 08. 09. 20:34
Előzmény: #48049  lngnl
#48061
15 éve élsz a világ különböző pontjain. Gondolom azért nem mosogatofiukent és takaritokent, hanem valami diplomás vezetői munkakoorben
Akik azoknál a multinacionális cégeknél, indiai, afgán, del-afrikai munkatarsaid, gondolom már eleve etizedek ota az európai mentalitásban kulturkorben, szocializalodtak! Gondolom nem Johanesburg, vagy Liberia nyomornegyedeibol dolgoznak melletted. És gondolom nem az "irtsd ki a búrt" népszerű politikai irányzat tagjai. Fehér emberként sétálj végig Johannesburg városában fényes nappal, és ha túl éled, vendégem vagy egy whisky re. :)). De számomra az is mindent elárul peldaul az usa helyzetről, hogy a BLM mozgalom fekete hölgy vezetője, az adományokból vett magának egy szép házat a full fehérek (pardon "kaukazusi") lakta kertvarosban! :))). De usa béli ismerősöm aki 20 éve él az usaban mesélte, hogy ahogy egy fekete sportoló, üzletembernek lehetősége van rögtön a fehér elit kertvaros ban vesz házat maganak. Ezt csak storykbol hallottam, az usaban nem éltem. De azert ez érdekes. Nem? Abban viszont igazat adok, hogy az angoloknal egy rétegnel  nagyon durva hogy lesullyedtek. Tömeges méreteket olt az alkoholizmus, és a drog. Még a nőknél is. További kommentet ehhez a témához nem fűzök. Szép estét. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek