Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 08. 01. 07:42
Előzmény: #47639  casual
#47640
Elofizetek egy 4 kulonbozo elemzohaznal, havonta kb. 1000$ megy el rajuk.
Neha nagyon megeri, maskor idom sincs megnezni oket.
 
Ugyanazt a temat gyakran latjak ellentmondasban, de legalabb megved a szelsegektol.
.
Epp most neztem pl.  GE elemzeseit. Ketlem, hogy segitseg nelkul lehet jo dontest hozni.
Minden drama nelkul, egyszeruen keptelenseg megbizhatoan ertekelni a ceget segitseg nelkul. 
Hozza jon, epp most csinaltak 1:8 reverse split-et, a 13 $ GE arfolyam hetfotol  100$ lesz, 
 minden szamot ketszer kell ellenorizni. 
,
A ceg veszettul komplikalt. 
Egy eve meglodult az Energia-Szegmens, veszik a foldgaz turbinakat. Jonnek a megrednelesek.
Megujulo-Energia-Szegmens szinten erosodik, es mar jobban megy a BakerHughes olajszerviz is. 
Talan vegre a Aviation szegmens,  repulo hajtomuvekbol is tobb kell, de ez egyelore inkabb remeny. 
A 2020 evet 32 cent profittal zartak,  2021 Q1=24cent, es a Q2-re vart +36 cent helyett -7 cent. 
Tele van a vegso szam mindenfele adjusztalassal.
,
Es ennek egyes elemzok kimondottan orulnek, masok fitymaljak.
A lenyeg? Iden es jovore is profit felfutasra szamitok, az idei konszenzus 2$, jovore 4$ is lehet.
De ettol meg nem tudhato, hogy a 100$-os arfolyam hova fog menni?
Ugyhogy a vegen megse tudom, erdemes-e egy megfigyelo poziciot venni. Inkabb kivarok.
casual 2021. 07. 31. 19:46
Előzmény: #47635  pomperj
#47639
János, nem konkrétan ehhez a részvényhez kapcsolódóan, de lenne egy kérdésem. Honnan szerzed be az elemzéseidhez felhasznált adatokat? Csak nyilvánosan/ingyenesen elérhető eszközökkel dolgozol vagy esetleg valamilyen fizetős adatszolgáltatásokat is igénybe veszel?
rwinke 2021. 07. 31. 19:32
#47638
COFFEE-ról (mint commodity) vélemények?
Placi82 2021. 07. 31. 12:45
Előzmény: #47634  Törölt felhasználó
#47637
Vagy az alapoknál kötelező olyan biztos országok, kiváló besorolású, kötvényeket tartania, norvégia alapja, nyugdijalapok Amerikaban, stb. Nekem is volt olyan usa alapom, befektetési jegy a kh bankban nagyon régen, hogy kb 70% államkötvény 30%reszveny összetételű  volt. Sok ilyen van a világban. 
szieszta 2021. 07. 31. 12:43
#47636
Játszadoznak a bálnák a BTC-vel.
https://kriptoakademia.com/2021/07/28/viharfelhok-gyulekeznek-a-bitcoin-piacan
beutalom-kiutalom
https://kriptoakademia.com/2021/07/31/ismet-tetemes-mennyisegu-btc-hagyta-el-a-kriptotozsdeket
-megint hétvégén indították a pumpákat, csak meg kellett  várni, hogy az amcsi tőzsde bezárjon.
pomperj
pomperj 2021. 07. 31. 11:50
Előzmény: #47628  v.tomi
#47635
WLL tema.
Mult vasarnap irtam egy rovid osszefogalalot ELL-rol is, #47367.
.
Ujra beleolvasva annyit hozzateszek, hogy WLL strategiajanak resze, hogy hedgelik az eladasi volument, es nekem ugy tunik, eleg jelentos nemrealizalt veszteseg van rajta, mert ok se szamitottak ekkora olajar emelkedesre, Vegeredmenyben a hedgeles hatasara olcsobban adtak el, mint a spot arak.
.
Lehet, hogy a mostani ar-korrekcio ennek a hatasa, az invesztorok aggodnak  hogy mennyi lehet a hedge realizalodo hatasa Q2-ben.
.
Ezzel egyutt, van 2 jo hir. Az egyik, hogy a Q1-beli 53$ atlagar Q2ben kb. 65$ szintre jott fel, es a gaz araban is a net 2.05$--->3.10$ szintre emelkedhetett. Ez meglepoen nagyot lokhet a profit szamon, 
amit Q2ben 3.0$/sh  fole varok. Evesen a 10-12$ profit osszejohet. 
A mostani 47$ arfolyamnal PE=4-5 savban van. Bv=35$/sh, szoval P/B=1.3 kimondottan kedvezo.
,
A masik jo hir, hogy a menedzsment utalt ra, hogy vagy reszveny-visszavasarlast vagy osztalek fizetest terveznek. A hivatalos bejelentes talan meg nem most lesz, de ev vegeig eleg biztosnak latszik hogy megvalosul, plane ha a mostani olajarak kitartanak. Erre megvan minden esely.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210731v01x8px0z.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 11:49
Előzmény: #47632  yooio
#47634
Abszolút jogos, amit írsz.
Viszont hogy jelenleg (és az elmúlt években) jelentős infláció volt világszerte, az nem jelenti azt, hogy fél év múlva is infláció lesz.
Egyszerűen a kötvényeknél (bár kétségtelenül befolyásolják a jegybankok) nem tudod megmagyarázni azt, hogy miként van épeszű befektető, aki egy 5-6%-os infláció mellett (ami mellesleg öngerjesztő) megveszi 1,2%-os kamaton az amaerikai állampapírokat (de bármely másikat is mondhatnám, sőt mondhatnék corporate bondokat is). Csak akkor észszerű ezt megtenni, ha tudod, hogy 3-5-10 év múlva 2-3-4%-os defláció lesz.
Persze a tőzsdén meg az ellenkezője látszik. Nyoma sincs deflációs várakozásnak.
Tehát vagy a bond piac, vagy a tőzsde téved, vagy mindkettő buborékban van és nem is kell racionálisan értelmezgetni a "piacokat".
Ha az utóbbi igaz, akkor nem kérdés, hogy defláció jön.
Ha pedig az előbbi, akkor ki téved? Ha megnézzük a történelmet, illetve az amerikai gazdaság makropályáját, és hozzátesszük azt, amit Kína csinált az utóbbi néhány hónapban, akkor aligha lehet kétségünk.
yooio 2021. 07. 31. 11:28
Előzmény: #47631  kajli_man
#47633
mármint deflációt meg 1 % inflát akármikor be tudok hazudni...
yooio 2021. 07. 31. 11:25
Előzmény: #47631  kajli_man
#47632
Bármikor behazudok neked inflációt a fogyasztói kosár manipulálásával. (ahogy pl kivették a dohány/ alkoholt a 1 millió alkoholista+ 20/25% dohányos országában)
Attol még infláció van és lesz is. Az, hogy az ingatlan és eszközárak nincsenek benn az inflában szintén óriási gondokat okoz már középtávon, egyrészt nalunk, de a világban mindenhol lakhatási válságot okoznak/okoztak (gondoljunk csak a CSOK-ra, ha azonnal beépül, akkor a mostani 3 gyereket bevállaónak mennyire segitség a 30 milla, ha valaki 3-4 éve 60-ért vett kertest bp-n, most meg ugyanaz 80-120), másrészt a nyugdijalapok, biztositok stb negativ rrealhozamon kötelesek az eszközeiket tartani, tehát középtávon egy nyugdijválság is jönni fog, mivel a reálértéket teljesen erodálják. 
Szóval hazudozni bármit lehet, ettől még infláció elég komolyan van.
Ja és politizálás nélkül: a "gazdaságpolitikai" lépéseik a fenti két dolgot eredményezik, a populista intézkedések ( visszaadjuk az adót+móratórium) súlyosan kárositja a piacgazdaságot, és helyzetbe hozza a felelőtlen hitelfelvevőket újra.(svájci frank hitel ugyanez volt. ) És a vicc, hogy a bankok még nem is rtudnak rendesen céltartalékot képezni, hiszen hogy képezzen a kamatra? nem képezhet a kamatra... Végső soron megérdemelné, hogy jövőre választást nyerjen Orbi, mert ezt a szarkupacot, amit idetermeltek, nem egy ciklus lesz ellapátolni.
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 31. 09:08
Előzmény: #47627  Placi82
#47631
Én szoktam írni, hogy defláció lesz, viszont én ilyenkor mindig a fejlett országokról beszélek. Magyarországon volt, van és lesz is infláció a forint miatt, ezzel nem vitatkozom. Én azt az érvelést nem értem, hogy ha az elmúlt évtizedben alkalmazott QE-től nem lett magas infláció a fejlett világban, akkor ugyanazt folytatva most miért lenne? Einstein mondta: "The definition of insanity is doing the same thing over and over again, but expecting different results" 😀Eszközár lufi folytatódhat (tőzsde, ingatlanok), de ezeket nem elég súllyal, vagy éppen egyátalán nem számolják bele, részben jogosan szerintem.
 
Múltkor meghallgattam az MNB nyilatkozatot, jövő év elejére 4%, jövő év közepére pedig 3% körüli inflációt várnak. Két hónap alatt 0.6%-ról 1.2% lett az alapkamat, szóval ha még jövő év Q2-ig emelgetnek hasonló ütemben, akkor könnyen 3% körül találhatjuk magunkat. Kíváncsi vagyok mi lesz itthon a következő pár évben (az aktuális kormánytól függetlenül). Lehet, hogy szűkösebb évek jönnek, mint amit az elmúlt időszakban láttunk? Ingatlanpiaci szempontból moratórium vége, első kifutó nem teljesítő babavárósok még hozhatnak meglepetést.
Peti84
Peti84 2021. 07. 31. 08:57
Előzmény: #47625  Zedisdead
#47630
Szerintem total ellenkezoje tortenik. Az ocska kis diktatura par even belul elozi usat (es a tulfujt lufihoz, a tüt oda is tudja tartani). Ezek mar ugyes komcsik. A nagy cégeik tozsdei erteke nagyot zuhant a monopol ellenes tevekenysegnek koszonhetoen. Annak az atszervezesevel is egyszer vegeznek (igy minden info egyenesen a partkozpontba fut be kozvetito cég nélkul), ezeket a brutal kinai orijas cegeket nem temetnem. Eddig is tudtuk hogy a komcsiké, mint minden kinaban (csak usa jatszotta a bogyojat, pl.: mikor kiderult hogy Jack Ma a komcsi part tagja adta a hulyet......mint egy artatlan szűz kislany). Trump modszeresen azokat a cegeket tiltotta akik a made in china 2025os programban szerepelnek (baba-t is januarban az adr-t majdnem tilto listra rakta, csak akkor az amcsi erdek nem engedt). Még egy dolog hogy miert mondom higy ugyes komcsik: orias mennyisegű toket vontak be magokkal a letiti jegyes (adr) reszvenyekkel (semmit ero cetlik), javareszt amcsi toket, amibol kinai gyarakat epitetnek (pl, smart ev trio). Usa kicsit erre keson jott rá. Kina elkezdett feljeszulni arra hogy hamrosan az osszes kinai ceget, ami az amcsi tozsden van tilthatjak (amcsi direkt hoz ilyen torvenyeket, sec eloirasikat, hogy azt kina ne is teljesitse). Mennek is haza a kinai cégek, pl.: hong kongba, a stock konnekt reven a legnagyobb likviditasu tozsde mar a kinaiaké (learattak az usa adta penzugyi lehetosegek egy reszet). En a magam reszerol kinai rvt,  mar csak hong kongban veszek. 
pomperj
pomperj 2021. 07. 31. 07:15
#47629
1)Olaj
A ket legfontosabb olajtermek ujra emelkedett es mar kitoresben  van.
Ez arra utal, hogy crude is kovetni fogja oket, bar most lemaradasban van.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210731v00xrtqvn.jpeg
.
Az olaj keszletek csokkennek, a trend tarthatonak latszik, az OPEC eddig hatekonyan mukodik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210731v01xa0kxc.jpeg
.
A 240min chart  egy stabilabb emelkedo szakasz folytatast sejtet
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210731v01xw1x5m.jpeg
,
folyt kov.  NG, XOP, XOM es CVX
v.tomi 2021. 07. 31. 00:30
#47628
Kedves pomperj! Tegnap hosszas mérlegelés után elég komoly pozíciót vettem fel a Whiting Petrol-ban (WLL), szigorúan hosszútávra (min. 5 év), nálam a pénz értékmegörzése a cél, nem a nyereség. Szerintem az egyik legjobb cég a kategóriájában most már, az adósság "leírása" után. Amennyiben érdekel a téma, egy mélyebb elemzést készítenél nekem/nekünk erről a viharvert, de -szerintem- hatalmas jövő előtt álló olajbányász cégről?
Placi82 2021. 07. 31. 00:04
Előzmény: #47624  Boole
#47627
15 év az sok. Szvsz 3 év. Max. Tudod mit nem értek? Sokan vannak itt azon az állásponton, hogy deflacio lesz. Azért mondják mert visszahivjak a pénzt és befagy a hitelezés. De ez szerintem nem lehetséges, azon oknál fogva, mert megyünk előre a populizmus és demagógia politikai útján. Röviden írva a népszerű kommunizmus felé. Ez kell a tömegeknek. Igény van rá. És mint a viccben" Mi lesz ha a szaharaban bevezetik a kommunizmust? - Hiány lesz homokbol! :) " Szóval aruhiany!!, politika befolyasa és beleszolasa  a cégeknek, és a PIAC működésebe. Vegyítve a pénz pumpa, és  QE, eszközével, amire mindenre jó csodaszerkent tekintenek a politika által kezivezerelt jegybankarok. (Na nehogy má megszoritsunk, mert akkor bukunk). Hát ezek a jelek nekem az inflációt vetítik előre. Tipikus empirikus módszer. Úgy hápog, totyog, úszik mint egy kacsák, akkor az kacsa. Akarom mondani infláció:) . Továbbá az elmúlt 20 évben is Kína verte le globálisan az inflációt.!!De ennek a tényezőnek is vége van. Szóval mi is szól a deflacio mellett?? 
Boole 2021. 07. 30. 23:55
Előzmény: #47625  Zedisdead
#47626
Pedig milyen ígéretesek voltak a kínai részvények. Most meg ki tudja, hogy a BABA, BEKE, XPEV (talán ez kivétel lehet), JD, stb. a többiekkel mi lesz.
Zedisdead 2021. 07. 30. 23:51
Előzmény: #47624  Boole
#47625
Amerre a dolgok haladnak, az éppen az ellenkezője. Gyakorlatilag a teljes fejlett világ felsorakozott Kinával szemben. A kinai párt most irtja ki a hosszú távú növekedés csiráit is. Fokozódó izoláció, tőkekiáramlás vár rájuk, ha igy folytatják tovább. Nem véletlenül csaptak le a bitkoinra, azzal meg lehetett kerüln a capital controlst. A jövő szuperhatalma, amely a legnagyobb lehetőségekkel kecsegtetett, pont a szemünk előtt a válik ócska kis diktatúrává.
Boole 2021. 07. 30. 23:36
Előzmény: #47620  Placi82
#47624
Szerintem az lesz, amit korábban írtam. USD hegemóniának megtörése, USA kötvénypiac kiiktatása, kínai-ázsiai kötvénypiac legyen a meghatározó, sokkal nagyobb részvénypiac kialakítása, széles ellenszövetség megszervezése a nyugati hatalmakkal szemben. USA tábornokok nem véletlenül kezdték el mondani, ha most nem lép USA, akkor 15 év múlva már késő lesz. 
Placi82 2021. 07. 30. 23:32
Előzmény: #47601  pomperj
#47623
Ha már ritka földfém. Ha van időd rapillantanal, elemezve a  Lynas, és Norilsk cégekre. Köszönöm 
Placi82 2021. 07. 30. 23:28
Előzmény: #47621  Alexander_Greybeard
#47622
Ez az ellensegkepet kell generálni, valahogy nagyon ismerős 😀. 
Deja vu. 
Alexander_Greybeard 2021. 07. 30. 23:16
Előzmény: #47613  Zedisdead
#47621
Middle income trap a lenyeg. A kinai emberek eddig barmit elneztek a Partnak es az uzletembereknek, akarmennyi szemelyes szabadsagrol lemondtak mert tudtak, hogy a kovetkezo generacio latvanyosan jobban fog elni. Ez be is jott sokaig de konnyen lehet, hogy mar felnott az utolso nagyot fejlodo generacio. Milliardosok szamaban vilagelsok, lassan mar GDP-ben is, de egy fore vetitve meg mindig rosszak. A szuletesek szama csokkenoben van, szoval mar a nep is erzi, amit a Part tud.
Ha hatalmon akarnak maradni, akkor ellensegkepet kell generalni, konfliktusokat kell nyerni, retorikat kell gyartani (itt meg a naciktol is atemelnek gondolatokat) es el kell lehetetleniteni minden belso eros embert (cegeik bedontese). Mindezt ugy, hogy irgalmatlan adossagot gorgetnek maguk elott.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek