Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alexander_Greybeard 2021. 07. 26. 11:30
Előzmény: #47395  kajli_man
#47400
Aki nem koveti ezt a musort, rengeteg dologrol lemarad.
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 26. 11:07
Előzmény: #47397  Törölt felhasználó
#47399
Kíváncsi leszek a véleményedre. Talán magát a documentary-t is érdemes előtte megnézni, bár lehet hogy anélkül is érthető a transcript alapján, amit kritizálnak.
bankos
bankos 2021. 07. 26. 10:56
Előzmény: #47396  yooio
#47398
Gyönyörű Kínai napnak ígérkezik....... 
Törölt felhasználó 2021. 07. 26. 10:40
Előzmény: #47395  kajli_man
#47397
Nagyon érdekesnek tűnik az alcímek alapján. Mindenképp megnézem.
Köszi.
yooio 2021. 07. 26. 10:33
#47396
Vajon BEKE-t nullaig verik, na meg a kínaiakat? mit gondoltok? elég túlzó reakció, lassan azért a kinai allam is leall ha látja, hogy a vállalatait agyonvágták. vagy rosszul látom? hatalmat atveszik és minden mehet tovább? 
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 26. 10:33
Előzmény: #47394  Törölt felhasználó
#47395
https://www.youtube.com/watch?v=KCpnsDOC7h0
Pontosan, a múltkor általam linkelt FED documentary-t szépen szétszedik. Tudom, hogy hosszú, de hasznos videó lehet annak, aki a mainstream FED narratíván át akar látni. TLDR: a FED nem money supply, hanem narrative supply 😀
Törölt felhasználó 2021. 07. 26. 10:29
Előzmény: #47385  maxhell
#47394
Ez így van, ahogy írod.
A gazdaság általában instabil egyensúlyban van, és abból relatíve könnyen ki tud billenni. Sajnos ebből önmagát gerjesztő pozitív visszacsatolások alakulnak ki, amik egy másik egyensúlyi pontba visznek. Általában ez utóbbit hívjuk összeomlásnak.
Az egy mese, hogy a "láthatatlan kezek" mindent helyrebillentenek.
Vagyis vannak láthatatlan kezek, csak nem ahogy Simth leírta. A "láthatatlan kezek" 2018 decemberében és 2020 márciusában is beavatkoztak. A FED hathatós rábeszélésére, mint ahogy ez dokumentáltan korábban számtalanszor megtörtént. Csak utána kell olvasni.
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 26. 08:46
#47393
Szépen visszahúzták a BTC-t az Amazon hírre. Jól volt időzítve, talán gyanúsan túl jól.
pantya100 2021. 07. 26. 08:26
Előzmény: #47391  pantya100
#47392

és soha de soha em mondja,neked semmit érted,semmmit!!!!!!
tudod,ezt jeleni az....
pantya100 2021. 07. 26. 08:21
Előzmény: #47390  Fagylaltárus
#47391
hogy lehetsz igaz ember??????Tudod,amikor a kedvesd ott alszik  karjaid közöttt!!!!!
Fagylaltárus 2021. 07. 26. 08:15
Előzmény: #47388  Placi82
#47390

Ez világos hogy lehet gebasz lesz, de egy kisember mit tehet? Én hogy készülhetek fel? Nekem nincs vagyonom, ingatlan meg részvény portfólióm, csak gyenge jövedelmem.
Mit tehet a proletár dolgozó?
frossnag 2021. 07. 25. 23:28
Előzmény: #47388  Placi82
#47389

Nekem az a tippem, hogy itt arról van szó, hogy el kell adósítani a világot, hogy előbb utóbb minden vagyon a hitelező jegybankok tulajdonába, és így a jegybankok tulajdonosinak kezébe kerüljön (ide értve az embereket is, akik a megfizethetetlen hitelek törtesztésére saját magukat lesznek kénytelen adósrabszolgaként eladni). Egyszerű terv, és egyellőre minden jel szerint úgy látszik, hogy sikeres is lesz.
Placi82 2021. 07. 25. 23:08
Előzmény: #47387  kajli_man
#47388
Ez csak formalitas. Régen 10 évente később 5 évente most mára a gyorsuló államadósság növekedés miatt lassan évente emelik. Pár éve mekkora hepaj volt ha valamely ország atlepett a100-110%os GDP aranyos államadósságon. Most konszenzus van hogy nincs pánik, se a mediaban se a jegybankarok, se a politikusok részéről. Mintha egy karmester hangolta volna össze ezt a" hallgatás" szimfóniat:)). A regi nagynevű tapasztalt öreg "rókák" hedge fund alapkezelok jajgatnak csak, hogy ebből nagy geb@sz lesz.  No vajon kinek lesz igaza:)? 
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 25. 21:49
Előzmény: #47386  Placi82
#47387
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210723/maga-a-penzugyminiszter-figyelmeztet-megint-levegoben-log-az-amerikai-allamcsod-493848
Megemelik a limitet, mint te a bankkártyádnál a maximális internetes vásárláshoz tartozót. Problem solved 😀
Placi82 2021. 07. 25. 21:35
Előzmény: #47383  Fagylaltárus
#47386
Senki se vár lángoló vilagveget. Éppen az hogy félnek, attól hogy ennek a jelenlegi gazdasag politikai storynak a kifutasanak a végén baj lesz. Mert ez nem lokális helyi probléma lesz egy Argentína szintű országgal hanem globális szintű. Államok esetén amúgy a lejaro adósság vissza nem fizetését allamcsodnek hivjak emlékeim szerint. Annak minden következményeivel. 
maxhell 2021. 07. 25. 21:23
#47385
Amúgy tényleg bármi megtörténhet. Amióta egyre több gazdasági és tőzsdetörténeti könyvet, sztorit olvasok, egyre félelmetesebb gazdasági világkép bontakozik ki előttem. Lényegében arról van szó, hogy az esetek és az idő több, mint 99%-ban "normál" gazdasági ügymenet van, amikor legalábbis látszólag minden rendben, minden gazdasági, és tőzsdei, szóval pénzügyi folyamat folyik a megszokott és természetes medrében, és nem mellesleg jogilag és törvényileg megalapozottan is. Igen ám, de időről-időre az esetek kevesebb, mint 1 %-ban, extrém események következnek be, éppen ugyanezen természetes folyamatok akár eszkalálódásából, akár extrém mértékű egy irányú kilengésének okán is. Ekkor félelmetes dolgok történnek, a szabályozók, állam, és az irányító gazdasági érdek akár a saját vagy akár a rendszer teljes, vagy részleges, de mindenképpen drámai mértékű összeomlását megelőzendő, felülírja a korábban lefektetett és működő szabályokat, akár törvényeket is, és újakat hoz, utólag és olyat, amely segítségével, jobb esetben az összeomlást el tudja kerülni, és a további "normál" működést is tudja a továbbiakban biztosítani. Persze ez nem megy sokszor egyszerűen és áldozatok nélkül. Amúgy ezt egy nagy paradoxonnak vélem, mert akkor semmi értelme az eredeti szabályoknak és törvényeknek, ha szükség esetén bármikor felülírhatóak.
Szóval innen nézve a dolgokat egyszer valamilyen furmányos módon még azt is kitalálhatják, hogy ha túl sok lesz az adósság, akkor azt ne kelljen visszafizetni. 
new1 2021. 07. 25. 21:05
#47384
Fagylaltárus 2021. 07. 25. 21:01
Előzmény: #47378  Törölt felhasználó
#47383
Ha jól tudom pár éve a görögöknél is volt nagyon sok adósságelengedés. Lett belőle apokalipszis?Én itt most arra gondolok hogy ugye itt van egy csapat akik világvégét várnak, lángoló városokat, dollárseprést, apokalipszist.  Mert pl. kurva sok az adósság és ennek nem lehet jó vége.
Szerintem meg lehet. Egy kritikus pont után majd leosszák hogy jó, akkor mostantól nem ennyi a tartozás hanem ennyi és ennyi és kész. Vagy mostantól lehet többel is tartozni. Vagy mostantól ezek meg azok nem tartoznak egymásnak.
Az USÁban pl. van adósságplafon. Ha elérik, megemelik. Egy egyszerű matematikai művelettel. Apokalipszis elnapolva.
kukker 2021. 07. 25. 20:55
Előzmény: #47380  Fagylaltárus
#47382

Igen, biztos elengedik az adósságot, mikor akinek csillió dollárja van, az a kétszer csilliót akarja a számlájára  és ezt még itt szeretett kis fórumunkon is egy szuper és teljesen normális életcélnak és életvitelnek tekintik.
Biztosan így lesz, ó igen.
kukker 2021. 07. 25. 20:52
Előzmény: #47379  Placi82
#47381

Semmit nem szóltam az ellen, hogy ki hogyan védje a szeretteit.
Arról szóltam, hogy észre sem veszitek ebből a példából, hogy mondjuk a kánikulában megiszik valaki egy jéghideg sört vagy beült a 20 fokos klimás autóba/házba és utána köhög, nem azon gondolkodik az ember a józan eszével, hogy ez teljesen normális volt MINDIG is az életében ilyenkor a környezetében illetve a világban, hanem elkezd rémüldözni, mert azt mondták a hírekben, hogy neki most rémülnie kell.
Aztán ebben a vicces - szintén "vicces" - amit a filmekben is láthattok ilyenkor, hogy aki így nézi a világot mint a fenti példában említett és ő éppen ugyan így jár - megfázik egy jó kis jeges sörözés után - nem érti, hogy miért néznek rá furcsán mások, hiszen szól, hogy ő csak megfázott vélhetőleg, mikor ő ugyan ezt tette mással.
Mindössze erre céloztam, hogy nem ártan elgondolkodni, hová is fajult az ember gondolkodása.
Senki nem szív semmit, az lehet, hogy valami agybeteg módján fogalmazok meg nyilvánulok meg, de egyedüli káros szenvedélyem a néha túlzásba vitt kávézás talán...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek