Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 07. 20. 09:23
#47140
kedvenc elemzőm,azt mondja,"a részvényeknek nincs alternatívája"...
szieszta 2021. 07. 20. 08:16
Előzmény: #47137  Törölt felhasználó
#47139

A retro autókkal igazad lehet, mivel környékünkön is feltűnt ezek megjelenése. Eddig fiatalok feltűnési viszketegsége volt, de most egy egy vagyonosabb vállalkozó villant vele. Legutóbb egy tatra 613-ast láttam, mintha most gurult volna le a gyártószalagról.(még talán annál is jobb állapotban). Egy X6 mellett áll az 5 férőhelyes garázsban és állítólag az X6-os ára volt a felújítása is.
Az úriember mindent megtesz, hogy bámulják, de a teslája már nem volt elegendő, hogy utána forduljanak.
szieszta 2021. 07. 20. 07:48
Előzmény: #47137  Törölt felhasználó
#47138

Majd megemlítem neki, igaz, ő nem igazán netfüggő, de lehet a fia megoldja.
De az olajjal kapcsolatban van azért  rizikó, hogy csökken a kereslet. Amikor láttam, hogy már kacérkodnak az elektromos traktorral, ami egy töltéssel 4 óráit tud szántani, azt gondolom bármi lehetséges.
Napelemet szerettem volna szereltetni, de nagyon rossz volt a megtérülés a kalkuláció szerint, így elálltam tőle. Aztán jött egy szakértő és egy rendszert mutatott be. Igaz, még szinte csak laborban működik, de nagyon érdekes elgondolás. A fő gondolat az energia tárolása, amire az autó akksiját is felhasználják. Ez a cég az akkucserét favorizálja, amit meg tölt, az később visszatáplál, nagyon okos rendszerrel irányítva az egészet, még a szokásainkat is figyelembe véve. Nekem ez már scifi kategória, mikor tanul a mesterséges intelligencia.
Törölt felhasználó 2021. 07. 20. 07:32
Előzmény: #47136  szieszta
#47137
OFF, csak mondom:
mint a cukrot úgy viszik a Lada+ Trabi alkatrészeket.
Édesapám karosszériás volt, maradtak készletei. Ki akarta dobni, erre az egyik barátja ragaszkodott hozzá, hogy meghirdeti neten.
Majdnem összeverekedtek a cuccokért a gyűjtők. Mindent elvittek.  Nyilván nem vagyonokért, de reális áron pillanatok alatt el lehet adni a készletet. Csak tegye fel hirdetési portálra. A vevők még tapsikolnak is érte... 
szieszta 2021. 07. 20. 07:20
Előzmény: #47130  kozi723
#47136

Én is azt gondolom, hogy akinek sok olaja van, az már látja az új irányt és nem akarja, hogy a nyakán maradjon. Biztosan naponta elemzik a helyzetet és jobban belelátnak. Ha viszont nem úgy alakulna és mégis szükség lenne az olajra, majd akkor kezdenek keresgélni és kész. Ráadásul szerintem a másra való átállás miatt nyakig el vannak adósodva, így kell a pénz a törlesztésre is.
Van egy autószerelő ismerősöm, aki már a szociban is szerelt. A kilencvenes évek végén rosszul mérte fel, hogy a skodák és ladák nagyon gyorsan kiszorulnak  a piacról és egy csőd fele tartó cégtől megvette a nem kis raktárkészletüket. Akkor még úgy tűnt, nagyon jó áron. Nemrég mutatta meg, mi van a háza padlásán. Nincs szíve kidobni, ott elfér. Néha még egy két csavart fel tud használni, de a 20 darab lada szélvédő már megmarad. Egyszóval, nem jött vissza az ára, már csak ócskavasként jöhet be 1-2 forint.
Szerencséjére jókor, jó helyen volt, 60 évesen körbefutja  a fiatalokat, kapcsolatait a vadászatokon építgeti, nagyon ügyes. Nincs, amit ne tudna elintézni, ráadásul műszaki vizsgát is csinálhatja, ami nagy hatalom manapság. :-)
HuTi 2021. 07. 19. 23:02
Előzmény: #47134  pomperj
#47135
Ha a járvány felfutását nézem akkor akár ki is jöhet a csúcs utánra a korrekció vége. Azért kérdéses, hogy milyen konkrét intézkedések lesznek és hogyan alakul a kereslet. Más: BP-ről mi a véleményed?
pomperj
pomperj 2021. 07. 19. 22:39
Előzmény: #47131  pomperj
#47134
5)Olaj
A Hetes charton is leszakadt a paralel csatorna, 
es egeszen biztos, 99%,hogy egy fontos top megvan a Jul.6, 77.84 Brent  csucsnal. 
Amit a tobbeves, felmeno ciklus ((b))=(a)-(b)-(c) strukturaban az (a) csucsnak gondolok. 
.
Most tobb hetes/honapos (b) korrekcio kovetkezik, es ez  korrekcionak a korrekcioja, szoval
 kiszamithatatlanabb, csapkodos, es TA alapon is sok tevedesre lehet szamitani, amig tart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210719v02wp67vu.jpeg
.
A 240min chartot raerunk holnap alaposabban megnezni.
Egyelore annyi eleg, hogy 1-2 hullam megvan, es ma a wave(3) ment le, es valoszinuleg nincs keszen.
Placi82 2021. 07. 19. 22:33
Előzmény: #47130  kozi723
#47133
+++
Placi82 2021. 07. 19. 22:29
Előzmény: #47125  biggabi76
#47132
Ahh. A média főleg a külföldi, már legalább 10 napja de inkább 2 hete paraztat rendesen. Az opec az oka. Már most arazak az olaj túltermelést. Láttunk már ezer példát a közelmúltban, hogy mennyire a bizonytalan jövőt arazak  a piacok. Pedig  az a scenario amit valószínűsitenek be se fog következni. :)) 
pomperj
pomperj 2021. 07. 19. 22:15
#47131
1)A penteki  eses plus a mai eles selloff kombinacio 
szerintem 50-60%ra novelte annak valoszinuseget, hogy erre az evre megvan a top.
.
2)Ha par napon belul  (ezen a heten) a 4150 support leszakad, ezt az eselyt  80%ra  becsulom.
.
3)Ha a 4056, a majusi melypont ala szakad, akkor az idei top, nos, 99% megbizhatosaggal megvan.
Es valoszinuleg egy tobbeves korrekcio kezdodott el.
.
4)SPY daytrade
Nagyjabol a varakozas szerint alakult az esesi szerkezet eddig, 
es bar van benne egy masik ALT is, a 15min chartot egyelore igy szamoznam. 
Meg egy eses van benne, mielott meretesebb recovery indul feljebbre. Es  esetleg jo kiszallok iranyaba.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210719v02w86ysi.jpeg
kozi723
kozi723 2021. 07. 19. 22:11
Előzmény: #47121  Placi82
#47130
Ugyanez volt az elso gondolatom tegnap amikor kozzetettek a novelesi utemezest es azok merteket. A markukban tarthatnak a fel vilagot azzal a 38 millio b/d mennyiseggel, amit a piacra adnak, de valahogy evek ota az jon le, hogy egesz egyszeruen balfaszok. Pedig minden bizonnyal millioszor okosabb emberek ulnek ott, de a donto pillanatban mindig ez van. Beszarnak, berezelnek, visszatancolnak es minden bizonnyal hatalmas paktumok kottetnek a hatterben. Amirol soha nem fogunk tudni. Lehet, hogy csak a long elfogultsagom es a RIG-gel jaro frusztraciom mondatja, de boritekolni mertem volna, hogy a repa rossz vegen allunk megint ha longot tartunk…
.
Egyebkent az is lehetseges, hogy szimplan ez az arfolyam mindenkinek megfelelo. 60-70 kozott ha jol emlekszem mar mindenki breakeven felett van, leszarjak a temat es mindenki nagyobb szeletet akar a tortabol. UAE presztizsbol tobbet akar, szaud es orosz meg farokmeregetem es elsok akarnak lenni , igy vegsosoron mindenki onti az olajat a piacra. A tavalyi vagaskor viszont egy eros osszefogas alakult ki az opec+ tagok kozott. Persze mindenkinek nagyon fajt az arfolyam es a koltsegvetesben keletkezo lyuk, de megis azt lehetett latni, hogy osszezartak es eldontottek hogy ezt megcsinaljak. Ossze is hoztak, szaud es az oroszok rendeztek egymassal a nezeteltereseket es minden jol jart vegsosoron. Jo iranyba hajtottak az arat. Most azonban a helyzet maskent fest: 1, eleguk lett abbol hogy a sajat kontojukra hozzak vissza az olajarat, aminek a farvizen mas orszagok is vigan elvannak; 2, tenyleg tok hulyek es megy a civakodas. Emelnek mert azt gondoljak nem lesz tobb komoly lockdown es szuletik egy elhamarkodott dontes mivel nem szamolnak a kulonbozo virus variansokkal = tovabbi kereslet csokkenessel. Ez fifty-fifty. 3, a piacot nezik teljesen hulyenek, bevallaltak az emelest, a kezdeti panikra (mai eses) szamitottak de rovidtavon nem erdekli oket es ugy kalkulalnak, hogy a kinalat emelkedese tovabbra is kevesebb lesz a kereslet novekedesenel 4, nem tudjuk milyen politikai erdekek huzodnak a hatterben (pl. mennyire tetszik a 3,4$/gallon uzemanyagar Bideneknek. Azert 2,6-on sokkal jobban esett nekik is..)
.
Vegul: az is kozrejatszhat, hogy erzik a vesztuket. Arra gondolok, hogy biztosan vannak becslesek a jelenleg feltart keszletekrol. Emellett vannak becsleseik az alternativ meghajtasok es mas felhasznalasi modok alakulasarol es elofordulhat hogy meg vannak rola gyozodve hogy 2040-re nem fog kelleni 100 millio hordo naponta. Hanem pl csak mondok egy szamot: 70m b/d. Ha pedig igy van akkor minek sporoljon azzal a mezovel ami 20 ev alatt kimerul? Most viszont inkabb kiszurcsoli az utolso cseppet is. Szerintem ez nagy riziko, de lehet hogy igy gondolkodnak. 
.
+1: Nem megbantva senkit akik kozzeteszik elemzeseiket, de szvsz annak tenye hogy lefordult minden olaj reszveny: egyreszt megfelel a korrekcios varakozasoknak, masreszt ennek a kedvezotlen dontes ek koszonheto! A dontes benne volt a levegoben, de talan tobben szamitottak arra, hogy az Opec ugyanugy egyseges marad es stabilan kitartanak az elkepzelesuk mellett. Nem igy lett, engedtek. Ettol meg rendkicul nagy kiszallo volt es oszinten gratulalok annak aki 1 hete eladott minden olajpapirt, ne adj isten meg egy shortot is nyitott, de ha az opec+ letori UAE szarvat es elkuldi oket a busba, majd beleallnak a piacba es kitartanak a korabbi csokkentesek mellett ev vegeig, akkor lehetett volna kamillazni karacsonykor 100$+ arfolyamon. Ma pedig nem 7%ot esunk, hanem 10%ot emelkedink. Nem igy tortent, meg kulonben is sok a HA a mondatban, de tortenhetett volna igy is. Ezt pedig sem a chartra, sem az elliottra, sem a fulescseszere nem volt rairva. Ezt csak azert mondom, mert ezen az alapon azon sem kell majd meglepodni ha most ezzel a lendulettel het vegere 60 ala esik, aztan kiallnak a szaudok a publikum ele hogy sztorno hapsikaim. Na, az sem lesz rairva a chartra. A magam reszerol mar mult heten meghoztam a dontest: nem ugralok, ugyhogy a pozijaim szempontjabol bizok az opec kozep/hosszutavu sikereben. 
stolz
stolz 2021. 07. 19. 22:10
Előzmény: #47127  somebody
#47129
Sztem az félelmetesebb lenne, ha minden visszatérne a normál kerékvágásba, mert akkor elfogyna az állami apanázs, akkor meg ugye miből menne a buli!? :D
hellforceone 2021. 07. 19. 22:10
Előzmény: #47121  Placi82
#47128
nem tudhatjuk, hogy a háttérben milyen politikai érdekek mozgatják ezeket a döntéseket... Nekem az volt furcsa már hetek óta, hogy az olaj ment, az olajos cégek meg álltak, mint amit lecövekeltek. Majd meglátjuk mi lesz, de szerintem most az újabb covid para sem fog jót tenni neki. Annyiból nem bánom, hogy legalább a korábban dobott Total pozit jobb áron tudom remélhetőleg visszavenni, de a Shell az sajnos még hosszabb időre be lehet ragadva... Majd kiolvadunk :o)
somebody 2021. 07. 19. 22:07
Előzmény: #47125  biggabi76
#47127
Egyértelmű a vírus miatt van megint kapkodás.
Én is leépítettem ma elég sok mindent.. na nem mert félnék, csak hát a tömeg megijedhet, mert itt nem az a gond, hogy 4.dik hullám, hanem az, hogy egy idő után a remény fogy el, na akkor lesz crash.. 
Mondom ezt 2 coviddal a hátam mögött :D
stolz
stolz 2021. 07. 19. 22:06
Előzmény: #47125  biggabi76
#47126
Sztem ez a delta para csak átmeneti megingást fog hozni. Mert ugye minél tovább tart, annál több ösztönzés lesz. Maradni fog a 120 mrd is, meg lesz még egy-két fiskális csomag is...
biggabi76 2021. 07. 19. 21:54
Előzmény: #47121  Placi82
#47125
Opec szarakodára pár százalékkal korrigáltak az olajosok, cpe még 55 körül volt, rig is 4.5 körül. Az 50 ezer új britt covidos hír, a média deltás paráztatásának beindulása után kezdtek igazán beszakadni. 
Zsh9999 2021. 07. 19. 21:21
Törölt hozzászólás
#47124
bluefrog
bluefrog 2021. 07. 19. 21:13
#47123
nyár van, ritkán figyelem a piacokat és a fórumot, INO-ra vessetek egy pillantást, az a gyanúm, h IHS-t vagy csészét formáz naposon, észrevételeket szívesen fogadom. kellemes nyarat;)
pomperj
pomperj 2021. 07. 19. 21:07
Előzmény: #47120  Zsh9999
#47122
Placi82 2021. 07. 19. 20:53
Előzmény: #47120  Zsh9999
#47121
Ennyire nem lehet hülye az opec. Pedig de sajnos. Egyesült Arab emiratusok miatt. 10%al növelték a kitermelés majd jövő májusra. Kb 1 év múlva érik el azt a 10%kitermeles növekedést. De 3 nap alatt abszolvalt 12.5% esest az olaj ára. Na most akkor rosszul jártak az olaj kitermelo országok vagy nagyon rosszul. Az ember azt gondolná hogy magas pozícióba nem hülyék ülnek, pedig de. Amúgy az oroszok röhögnek a markukba sztem, ők tudták hogy ez lesz. Már szerintem szervezik a következő opec ülést ahol 15%kitermeles csokkentesrol állapodnak meg:)) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek