Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MrSomm 2021. 07. 06. 06:46
Előzmény: #46458  Placi82
#46460
Már tavaly sem aggódtak… egyszer csak megjelentek a cikkek, hogy miért és mióta támogatja az USA a szaudiakat és milyen könnyen véget érhet a hatalmuk. Szerintem meg nem mernek nyíltan szembe szállni a szaudiak az USA-val. Annak viszont látom esélyét, hogy lassan fognak szólni, hogy nyissak a csapokat mert már most is nagyon drága a benzin Amerikában.
hellforceone 2021. 07. 06. 06:32
#46459
Én 2 olajost figyelek igazán, Total és Shell. Totalból már kiszálltam ugyan, de majd lentebb - talán jóval lentebb - visszaszállok, Shell, na ebben várom, hogy a pozim "kiolvadjon". A tavalyi nagy és meredek (gyakorlatilag függőleges) esés után mindkettõ egy hosszú, küszködős, nagyon széles, enyhén emelkedő csatornában mozog, amolyan korrektív oldalazós módon. Az olaj már lassan 80 USD, de ezek annyira mégsem mennek tempósan felfelé. Na már most nem lennék meglepve, ha jönne (talán már nem is annyira soká) annak a tavalyi, függőleges esésnek a párja. Nem tudom mi válthatná ki (talán 4., 5., vagy ki tudja hanyadik covid hullám), gondolom, ha azok nagyon bezuhannának, akkor talán nem 150 USD-s olajár mellett tennék... Pomperj, megnéznéd kérlek, hogy a tavalyi nagy zuhé előtti utolsó csúcstól számozva neked hogy nézne ki EW szerint ez a két chart? Én nem vagyok szakértő, de nekem nem valami nagyon "bikák". Köszönöm válaszod!
Placi82 2021. 07. 05. 22:57
Előzmény: #46456  Zedisdead
#46458
Oroszok és a szaudiak nagyon egymásra találtak. Beert ravasz Lavrov ugyeskedese :). A szaudiakat teljesen elforditotta az USA tol is. Már várom mikor kezd az USA hirtelen aggódni a női, és az emberi jogokért, mert idáig a szaudiakkal szemben nem jutott eszebe:) 
Zedisdead 2021. 07. 05. 22:40
Előzmény: #46456  Zedisdead
#46457
lassaban kell emelniük a kitermelést, mint ahogy a kereslet nő.
Zedisdead 2021. 07. 05. 22:39
Előzmény: #46446  szieszta
#46456
A mennyiséget nem csökkenteni kell, hanem nem vagy lassabban növelni, mint ahogy a kinálat nő.
Nekem van egy sanda gyanum, hogy mind az oroszok mind a szaudiak rezsim changet akarnak USban értsd azt, hogy Biden elbukja a kongresszust és a szenátust 22ben a midterm electionön. Mivel Biden visszafogja a belföldi új feltárásokat, az oroszok és a szaudiak gólhelyzetben vannak.
Placi82 2021. 07. 05. 22:38
Előzmény: #46450  szieszta
#46455
A palaolajosok, akik abba hagytak a termelést kb. 8-10 hónapig nem szallhatnak vissza a nyeregbe, valahol olvastam hogy ez ennyi idő.
2. Az usaban nem szívesen finanszírozzák a bankok most a palaolajosokat, most a zöld a divatos :), nem lesz könnyű finaszorozast szerezni. 
3. A shell, BP, is szivatjak a zolditessel, így a fajlagos kitermelés költség növekszik, ez is az olaj ár emelkedésre hat. Én nem viccből irkaltam be idáig is hogy a 100 dolláros olaj lesz. 😀Bár elviccelgetek  de komolyan gondolom. Amíg nyugat zolditessel szivatjak magát, addig oroszok, arabok jól járnak majd. Főleg az oroszok:)) 
stolz
stolz 2021. 07. 05. 22:17
Előzmény: #46437  kajli_man
#46454
Blöff, blöff és blöff! Ha már Matolcsynál tartunk...egyébként minden jegybank blöfföl...tudják, hogy nem tudnak érdemben kamatot emelni és ezért próbálják szóbeli intervencióval letörni az inflációs várakozásokat..
szieszta 2021. 07. 05. 21:54
Előzmény: #46452  szieszta
#46453

Már egyszer leírtam egy hasonló esetet, a helyi hagymatermelők szövetségéről.
Megegyeztek, hogy egy bizonyos ár alatt nem adják a hagymájukat. Három év után jöttek rá, hogy a legnagyobb hangadó bizony megszegte az egyességet. A többi kihordta a megrohadt hagymáját a trágyatelepre, ő meg csendben ellátta a felvásárlót. Az tűnt fel a többieknek, hogy nagyon gyarapodott és bővítette a termelést. Annyira megerősödött, hogy később már a többiek nem tudtak vele lépést tartani és inkább bedobták  a törölközőt, ráadásul a felvásárló is őt támogatta.
Jól ki volt ez találva.
szieszta 2021. 07. 05. 21:42
Előzmény: #46449  frossnag
#46452

Ez az elmélet, hogy hiány esetén felmegy az ár. De az nem úgy van, hogy elzárom a csapot. Lassítani tudják de leállítani nem.
Ráadásul a legtöbb olajkitermelő adóssághegyeken ül és a banknak fizetnie kell a törlesztőket, de a technológia, bérek és még ezernyi kiadás van, amit napi szinten fizetniük kell.
Most még jön a kutatás is, amit úgy kell fizetniük, hogy lehet nem találnak semmit.
Ha ez olyan egyszerű lenne, hogy elzárjuk a csapot, már megtették volna és 150 felett lenne az ár.
szieszta 2021. 07. 05. 21:32
Előzmény: #46447  bimborablo
#46450

Az igaz, hogy mindenki szív, de nem egyformán fáj. Ha fizetni kell az adósságot, meg pörgetni a gazdaságot, jobb, ha  a zsebben van a pénz, mint raktáron az áru.
Ráadásul egy árszint felett már a palaolajosok is visszaszállnak, a konkurenciát erősítve. Nemrég éppen ezért volt egy árlenyomás, hogy ezeket tudják eltakarítani.
frossnag 2021. 07. 05. 21:31
Előzmény: #46446  szieszta
#46449

A nagy ár is növeli a bevételt nem? És ha valamiért felmenne most 100, 150 dollárra az olaj, akkor abból mindenki többet profitálna. Gondolom ha tényleg fogynak a nyugati olajkészletek, és ha nem növekszik a kitermelés, akkor előbb utóbb, amikor kiapadnak a tárolók, el kell szállnia az áraknak is.
Bár közel abszolút laikus vagyok, de ha én az opec lennék, akkor jól felvinném az árakat, és csak lassan, moderáltan csurgatnám a piacra az értékes készleteimet, amiből ráadásul már a földben is csak egyre kevesebb és kevesebb van.
Olcsón kiadni most az olajat olyan lenne, mint egy kártyajátékban túl hamar eldobálni az ütőkártyáinkat...
bimborablo
bimborablo 2021. 07. 05. 20:54
#46448
Egy biztos, a fontos opec találkozók előtt-alatt sokszor dobom az olajos dolgaim. Így úsztam meg a tavalyi vérengzést. OPEC meeting = oroszrulett.
bimborablo
bimborablo 2021. 07. 05. 20:50
Előzmény: #46445  szieszta
#46447
A piac beborításának hatását már ismerik az olajtermelők: mindenki szív egytől egyig max a fokozat más. Szerintem UAE-ben sem hülyék teljesen, lehet el tudnának passzolni pár millióval több hordót de nem biztos hogy kijönne a matek ha mindenki tolja ami a csövön kifér. Zed konteója nekem simán belefér.
szieszta 2021. 07. 05. 20:44
Előzmény: #46444  Zedisdead
#46446

Az nem úgy van, hogy magasabb árat akarnak, akkor az lesz. Ahhoz csökkenteni kell a mennyiséget, ezzel viszont csökken a bevételük. Aki ebből él, az nem engedheti meg magának, hogy ne legyen bevétele, mert szinte mindent ebből finanszíroznak.
Azt mi itt már megbeszéltük, hogy még jó darabig olajfüggő lesz a világ, de ki tudja, ők hogyan látják. Jöhet akár egy újabb gazdasági válság és ugye láttunk már negatív olajárat is a pánikban.
Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok. :-)
szieszta 2021. 07. 05. 20:28
Előzmény: #46443  kajli_man
#46445
Az OPEC eddig általában a termelés visszafogásában jeleskedett, ezzel felpumpálva az árat. A tagoknak ez nem mindig tetszett, főleg akiknek szinte ingyen csorog a fekete arany a földből. Így én is azt gondolom, ha veszekedni kezdenek, a kitermelés növekedését fogja hozni.
Zedisdead 2021. 07. 05. 20:26
Előzmény: #46443  kajli_man
#46444
lehet Oroszo es Szaud a szinfalak kozt megegyeztek, hogy magas olajarat akarnak az uae meg okoskodik akkor rakenik a balhet. de ez csak spekulacio. 
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 05. 19:01
Előzmény: #46440  pomperj
#46443
Nem vagyok olaj szaki, de én úgy értelmezem az általad idézett részt, hogy feszültség van az OPEC+ tagok között. Hogy lehet ez rövidtávon extrémen bullos? Általában a piac nem szereti a bizonytalanságot, nem? Mit nem veszek észre?
Placi82 2021. 07. 05. 18:55
Előzmény: #46439  Törölt felhasználó
#46442
Lesz bizony. Főleg, ha nem emel elég gyorsan a jegybanki kamatot, csak szavakban. Mi azért nem az usa vagyunk. Quod libet lovinon libet bovi.!! Akkor Soros, és fia meg a többi szemét spekulans megtamadja  erős forintunkat, és gazdasagunkat. De én akkor kimegyek tüntetni, és megallitjuk őket! :) 
Placi82 2021. 07. 05. 18:45
Előzmény: #46440  pomperj
#46441
Nekem tökéletes az október közepe, vége. :). Ahogy írtam. Csak szépen lassan, de biztosan, stabilan, kusszon felfelé. :) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek