Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2021. 07. 04. 21:15
Előzmény: #46374  pomperj
#46380
A következő válság szerintem 1929 és méretű lesz, és globális szinten. Az inga nagyon kilenget, a visszairany is nagy mértékű lesz. Minden buborék kipukkadas.  Remélem, hogy az olaj, gáz, arany, termelő  reszvenyeim, ertekalloak maradnak. Ha eljon az ideje akkor más szektorban (Tech) lehet opciókat veszek fel. De még nagyon nem tartunk ott. :) 
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 07. 04. 21:15
Előzmény: #46374  pomperj
#46379
Ez elég nehéz téma, nyomasztó leginkább. Emlegettem itt valamikor áprilisban Prechternek egy idén januári előadását Regime Change címmel, érdemes megnézni, kapcsolódik ehhez a témához, 270+ éves ciklusok mentén.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 07. 04. 21:06
Előzmény: #46361  frossnag
#46378
"Ne haragudj, de nálam ez ilyen jellegű elliot theory jóslatok a miszticizmus kategóriát képviselik. "
 
Megértem a "jóslás" minősítésed. Más tapasztalati- és tudásszinten vagyunk ezen a téren, ebből ered leginkább - de nincs ezzel semmi baj. Ez egy módszertan, objektív szabályokkal. Valószínűségeket mérlegelhetsz vele bizonyos fázisokban, amelyekhez objektív feltételek tartoznak.
 
"...az hogy bármire, pl jelen esetben a háborúk jóslására használható, arra nem tudom mi a magyarázat, ha van egyáltalán..."
 
Pedig ez a helyzet, akár erre is használható. De még egyszer: a jóslás és a lehetséges scenariok valószínűségeinek objektív feltételekhez kötött módszeres mérlegelése és következtetések levonása nem szinonimák. Az élet számos területén használják ma már. Társadalom-kutatók, stratégia alkotással foglalkozó cégek egyaránt alkalmazzák - nyilván azért, mert látják benne az előnyt.
 
Néhány példa:
 
Olaj előrejelzés 2020.03.29
SPX előrejelzés 2020.04.25
Magyar GDP előrejelzés 2019.08.14
Magyar GDP tény 2020.08.14
Magyar foglalkoztatás előrejelzés 2020.09.29 (itt várunk még 1-2- évet)
COVID-19 előrejelzés 2021.03.19 - 2021.06.21

frossnag 2021. 07. 04. 20:32
Előzmény: #46374  pomperj
#46377
Szerintem az emberek csak maradjanak ott ahol vannak, épp elég hogy ezt a világot tönkretették, nem kell másikakat is beszennyezni.
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 20:16
Előzmény: #46375  bankos
#46376
Nem hinném.
bankos
bankos 2021. 07. 04. 20:00
Előzmény: #46374  pomperj
#46375
Valahol olvastam ma a kárpótlási jegyről.
Szerintetek abból még lesz valami, fog az állam érte adni valamit?? Mi a véleményetek?? 
pomperj
pomperj 2021. 07. 04. 19:36
Előzmény: #46360  szarvasvadasz
#46374
Haboru es Elliott tema.
1)Bob Prechter a Socionomics konyveben hosszasan fogjalkozik  a haboruk, a gazdasagi osszeomlasok es a tozsdei osszeomlasok kapcsolataval.
Es igen eleg eros peldakkal bizonyitja, amit kulonben jozan esszel  konnyu belatni:
a haboruk jellemzoen a vezeto hatalmak nagy gazdasagi valsagai legvegen alakulnak ki.
,
Vagy Elliott terminologiaval?  a gazdasagi es penzugyi ciklusok es superciklusok vegen, a (C) hullamok idejen lesz akkora a tarsadalmi feszultsegek ereje, hogy a tarsadalmak es politikusok  haborukban latjak a  kiutat. Az (A) hullamok vegen meg eleg eros a tarsadalom szovete, ott meg kibirjak a nyomast, es ott ritkabban indulnak haboruk.
,
Amikor a legrosszabb a gazdasagi helyzet, akkor egyszercsak a tortenelem kitermeli a "messias"-t,  aki majd szokatlanul nepszeru lesz a lakossag egy nagy reszeben, es nemsokara  haboruval probalja megoldani a tarsadalom sulyos  valsagat.
,
2)Peldak?
A francia 16.Lajos kori, a 18. szazad vegienek nagy valsagat az 1789, es Napoleoni haboruk kovettek
Az 1830-40 evek gazdasagi valsagat 1848-49 forradalmak,  az USA-ban a Civil War kovette.
Az 1. vilaghaboru utani valsagot 1917 Oroszorszagi forradalom, es polgarhaboru kovette.
Az 1929-33 gazd. valsag veget a Hitler-Stalin feszultseg majd paktum, majd a 2. vilaghaboru kovette.
Az USA 1968-70 gazdasagi valsagat es Olajar robbanasat a Vietnami haboru, es eszkalacioja kovette.
.
3)Prechter chartja egyaltalan  nem lesz meglepo ezek utan. 
A hosszutavu tozsdei arfolyamok osszeomlasa,  es haboruk kapcsolata evidensnek latszik. 
Es sajnos nem kizart, hogy a kapcsolat a jovoben is fennmarad.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210704v02w4qmae.jpeg
.
4)Mi a jo hir?
Az, hogy a mostani szokatlanul  szeles korre kiterjedt, szinte minden ugyben  Buborek-vilagot egy nyilvanvaloan hasonloan szokatlanul nagy, A-B-C alakzatu korrekcio es valsag fogja kovetni.
,
De,ha az idoaranyossag fennmarad, es 7eves es 16.6 eves szokasos ciklusok ervenyesek maradnak,
 akkor a BEAR piac csak 2007+16.6=2023-24 ben  kezdodik.
 Abban is eloszor az (A) hullam jon.  Es a (C) hullam mar inkabb a gyerekeink es unokaink felnott evekben lesz majd. 
Es sajnos, addig akar igaza is lehet addigra a fizikus Hawking-nak, aki szerint ideje mas bolygokra utazasokat kutatni. Mert ezt a bolygot mar most annyira kimeritettuk es elszennyeztuk es  tonkretettuk, hogy remenytelen a klima/kornyezeti katasztrofa megallitasa. 
,
Es ha nem lesz eleg viz, energia, nyersanyag, elelem? 
Marad a bolygon a 8Mrd (vagy 13Mrd) ember, pedig csak 2-3Mrd-ot lehet hosszu tavon eltartani rajta?
Igen,  abbol haboru lesz. 
SteveBux 2021. 07. 04. 17:35
Előzmény: #46358  Placi82
#46373
Véleményem szerint is, ha egyszer eljon az igazsag pillanata, akkor baj lesz ebből a sok hitelből.
Allamaddossag az egekben van. Es erre semmilyen megoldas/javaslat/intezkedes nincs. 
A lőlő es haveri cegek csak kifele vesznek kasszabol... 
De ki tudja mikor lesz igazsag pillanata. 
Inflacio hozza vajon? 
Ezek az arak brutalisak. 
bankos
bankos 2021. 07. 04. 15:28
Előzmény: #46370  lngnl
#46372
Én is így gondolom! De per pill nincs, lassan neki állok én is veszegetni
Placi82 2021. 07. 04. 14:59
Előzmény: #46363  Törölt felhasználó
#46371
Az lesz. Stagflacio.!! Amúgy nem lehet téged elerni telefonon:) 
lngnl 2021. 07. 04. 14:56
Előzmény: #46345  bankos
#46370
Nekem van CTRM, ha megy lentebb mindig csipegetek hozza, hosszutavon szerintem nagy potencial van benne.
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 14:56
Előzmény: #46368  ThePersistentTrader
#46369
Túlzottan sok jelentősége nincs is, mivel
1. 5 év alatt évi 5% volt a 10yr bond hozama. Azaz 1,05^5= 1,275, azaz 27,5%-nyi hozammal volt szegényebb az, aki éppen az NDX indexbe fektetett. Magyarul ennyi volt a közgazdasági vesztesége, összehasonlítva a kockázatmentes befektetéssel.
2. Az 1. pont a legjobb eset, mert ha nem az index cégeibe fektetett be az illető, még ennél is jóval nagyobb volt a vesztesége, hiszen a cégek 80%-a eltűnt...
3. Azt is tegyük mellé, hogy a NDX buborék nagyobb zuhanását aktív kamatcsökkentéssel sikerült eliminálni, ami meg a Greenspan-buborékoz (2008-as válság) vezetett. Ez utóbbit meg a Bernanke-Yellen-Powell trió újabb buborékfújása hivatott kiküszöbölni....
ThePersistentTrader 2021. 07. 04. 14:17
Előzmény: #46363  Törölt felhasználó
#46368
Egy apró momentumot kifelejtettél:
Amikor kidurrant a Nasdaq buborék, akkor az esés végén 2002-ben pont arra a szintre ért vissza az index, mint ahol akkor volt amikor Greenspan elmondta híres beszédét 1996 decemberében...
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 14:14
Előzmény: #46365  bankos
#46367
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 14:12
Előzmény: #46365  bankos
#46366

EUR, CHF, AED.
de az angol fontot is figyelgetem.
A devizákhoz kötött kriptokat meg lekötni is lehet, jóval nagyobb hozammal mint a fiat pénzekben.
bankos
bankos 2021. 07. 04. 13:50
Előzmény: #46364  Törölt felhasználó
#46365
Melyik devizák? 
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 13:38
Előzmény: #46363  Törölt felhasználó
#46364

A buborékot jól látta az öreg az viszont már más kérdés, hogy eddig miért nem durrant ki.
Infláció van és lesz is, ez elvileg még tovább fújja az amúgy is már régen nagyra nőtt buborékot.
Egy biztos, hogy ez akkorát fog szólni amikor kidurran, mint még soha és hamarosan durranni is fog.
Franc tudja, hogy mi lesz a jó ebben a helyzetben én mindenesetre készülök rá minden olyan eszközzel amelyet jónak tartok nemesfémek, Bitcoin és némi biztonságosnak vélt deviza. 
A pesszimistákkal ellentétben én a BTC-t tartom a legjobb befektetésnek a jövőre nézve...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az a világ elmúlt amikor beraktuk a tőkét részvényekbe és hátradőlve lehetett várni a hozamot.
A világ nagyot változott, túl bennfentes lett minden és az ilyen bennfentes, államilag manipulált piacoktól el kell távolodni mindenkinek.
A kereskedés is oda jutott, hogy kizárólag csak a brókercég és az állam keres (és ezek ketten egyre éhesebbek) a befektető meg csak veszíthet.
Törölt felhasználó 2021. 07. 04. 12:01
Előzmény: #46347  Törölt felhasználó
#46363
2. Régóta a könyvespolcomon porosodott Greenspan 2006-os könyve. Az elmúlt napokban végigolvastam, mint gazdaságtörténi olvasmányt. Greenspanról sok rosszat lehet mondani, de azt nem, hogy tapasztalatlan lett volna. 20 évig FED elnök, 40 év kormányzati tanácsadás, 50-es évektől saját elemzőcége volt.
Greenspannek 1996 decemberében volt egy híres beszéde, nevezetesen az "Irrational Exuberance speech". Ennek lényege az volt, hogy tudatában volt annak, hogy 90-es évek végén buborék fújódik a technológiai szektorban. De mivel (1) libertariánus létére a buborékot nem tekinti nagy problémának, (2) úgy gondolta, hogy utólag reaktívan kezelhető lesz, (3) a költségvetésre a jövedelemadók miatt igen-igen pozitív hatással van egy buborék (költségvetés bevételeinek 10%-át tette ez ki a 1990-es években--> ennek volt köszönhető a költségvetés szufficitje), (4) ezt ugyan nem írja le, de tudható, hogy a wall streeti barátok (akikkel szimbiotikus a fed kapcsolata) igen busásan kaszálnak a buborékon, ezért virágnyelven mondta el azt, hogy buborék van kialakulóban.
3 év és 4 hónap múlva kipukkadt a buborék...
Rákerestem, hogy mit mond Greenspan (kétségtelenül már nagyon öreg, 95 éves) a mai időkről. Relatíve kevés nyilatkozata volt az utóbbi időben, de ez figyelemre méltó. 3 év és 5 hónapja mondta, a grafikonon bejelöltem, hogy mikor.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210704v01w2n5v3.png
“I think there are two bubbles. We have a stock market bubble and we have a bond market bubble,” Greenspan said in an interview on Bloomberg Television. “I think [at] the end of the day the bond market bubble will eventually be the critical issue.”The former Federal Reserve chairman predicted a rise in interest rates and fretted over the national debt and budget deficit.“We are dealing with a fiscally unstable long-term outlook in which inflation will take hold,” he added. “In fact I was very much surprised that in the State of the Union message yesterday all those new initiatives were not funded and I think we’re getting to the point now where the breakout is going to be on the inflation upside. The only question is when.”Greenspan noted how productivity levels have not risen much in the past 10 years. He also cited the recent drop in the value of the U.S. dollar versus other currencies.“We are working our way towards stagflation,” he said.(https://www.cnbc.com/2018/01/31/alan-greenspan-says-there-are-bubbles-in-both-stocks-and-bonds.html)
ThePersistentTrader 2021. 07. 04. 11:59
Előzmény: #46360  szarvasvadasz
#46362
A felkiáltójelnél, az 5-ös csúcs az hogy tud negatívba menni? :))
(Percentage of years in which the great powers fought one another)
frossnag 2021. 07. 04. 10:54
Előzmény: #46360  szarvasvadasz
#46361
Ne haragudj, de nálam ez ilyen jellegű elliot theory jóslatok a miszticizmus kategóriát képviselik.
Az hogy a tőzsdén esetleg bejön (nem tudom hogy bejön-e, nekem csak minimális tapasztalatom van vele) még rendelkezik egyfajta magyarázattal, hogy megfigyelések alapján a "tömegpszichológia" így nyilvánul meg az árfolyamokban (halkan megjegyzem, hogy a tőzsdének már réges régóta csak morzsányi szereplői a "tömegek", helyette inkább az algók és a cápák amik a kereskedés nagy részét végzik), vagy azon okból is, mert már van egy meglévő tábor, aki eszerint kereskedik, és ez önbeteljesítő módon mozgatja az árfolyamot, de az hogy bármire, pl jelen esetben a háborúk jóslására használható, arra nem tudom mi a magyarázat, ha van egyáltalán, én legalábbis nem látom hogy milyen mögöttes érvek állnának mögötte, az ehhez hasonlókon kívül mint pl: "az univerzum mozgatóerői végső soron mindig ezt a mintázatot követik".

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek