Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2021. 06. 10. 09:58
Előzmény: #45139  bimborablo
#45140
Te figyelj, ez szerinted egy gyár? fenn betolja Vitya a pénzt, lenn meg gyerekek potyognak ki? Hát aki itt annyira beszel hogy igy jo ugy jo, van annak gyereke? Nekem van, most akarjuk a 2.-at, de mi ennyit is tervezünk, ezt tudjuk normálisan felnevelni hogy ne menjen rá a mi életünk és ne csak a gyerekekről szóljon, igyis lesz 10-15 évünk, ami rengeteg lemondással jár. Hát szerinted/szerintetek a gyerek gazdasági kérdés? Akinek igen, az ne vallaljon harmat, mert az egyszeri transzferek után nem tudja majd normálisan felnevelni. (mindennapok, jogsi, nyelvvizsga, ne adej isten egyetem???) 
Nem tudunk magunknak házat venni, egész aglot+buda+ pest bizonyos részeit nézzük. Az egy dolog hogy 80-től indulnak a rosszabbak, de az a másik, hogy NINCS. Valamiért egyáltalán nincs piac se, valszeg egy ki,öltözős hullam miatt, de amellett ott van az is, hogy minden 30-40 millaval drágább mint normális lenne. (a transzferek értéke) Mit kezdünk a CSOK-al? kapuk 2.5 milla körül új lakásra, meg 1,6 millat hasznaltra asszem.. most aztán jól kiszúrták a szemünk.. ugyanez a babaváró. csak az "új" gyerekre szamit? anyám, aki meg segitség nélkül nevelt fel 3 gyereket se autó támogatás , se ingyen pénz nem ömlik... 
Mi lett az eredménye a nyakló nélküli pénzosztásnak? házasság több lett az ingyen pénz miatt... egyéb? siker lesz ha felmegyünk 1.7-re , ugy, hogy a fiatalok el is mennek, mert képtelenség lakást szerezni? hát hova tartunk?
Ilyen szintű belenyúlás a piaci folyamatokba egyértelműen káros,és azt kene megértenie ennek a pszihopata állatnak, hogy a gyerek nem gazdasági kérdés a legtöbb esetben.
bimborablo
bimborablo 2021. 06. 10. 09:43
Előzmény: #45135  hellforceone
#45139
"Miért ér az 1 gyerek csak 2-3 millió csokot, de a 3 huszat? " 
Egyszerű az oka ez pedig a termékenységi mutató. Amíg 1 vagy 2 gyermeked van addig csak magadat vagy kettőtöket pótlod a társadalomnak. Az a plusz egy nagyon is fontos! Annó többször írtam is -más topikban talán-, hogy bár nem kenyerem a jelenlegi kormány de a családpolitikában szerintem jó ötletek vannak. Kezdik túltolni a biciglit mostmár én is úgy érzem .... 
szieszta 2021. 06. 10. 09:41
Előzmény: #45130  hellforceone
#45138

Ez annyira érdekes, mert ha ezt olvasom, azzal is egyetértek, meg az ellenkezőjével is.
Egyrészt én is azt mondom, akinek szerencséje és lehetősége van, támogassa akinek nincs, de másik oldalról meg ne legyen diszkriminálva. A cigányok teleszülték az országot, aztán mit értünk vele. De nemcsak  a cigányok, hanem éppen az aljanépe.
Van nagyon sok olyan család, akinek nem lehet gyermeke, vagy előre gondolkodva, nem vállalnak 3-at. Miért kell őket hátrányosan megkülönböztetni? Nekik nem kell lakniuk? Meg akinek már korábban sikerült nagy családot összehozni?
No mindegy, nem is érdemes ezzel foglalkozni, úgysem mi fogjuk megoldani.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 06. 10. 09:30
Előzmény: #45128  Törölt felhasználó
#45137
a sertésnek erre van szüksége;mennél roncsabb társadalomra,szerintem az elmúlt közel száz év erről szólt...de egyesek szerin ez 500 ,mások szerint 700 éve ez folyik.
frossnag 2021. 06. 10. 09:09
Előzmény: #45127  Zedisdead
#45136

Bocs hogy én is beleszólok ebbe a félig meddig off témába, de eleve felmerül a kérdés, hogy az embernek miért nem lehet pénze önerőből gyerekeket nevelni, házat venni, stb, miért van szükség arra, hogy az állam, vagy bárki támogassa ezeket?
A problémáért teljes egészében a jelenlegi kizsákmányoló jellegű "kapitalista" újraelosztási rendszer a felelős. Nyilván hogyha nem éhbérért güriztetnék az embereket, miközben a hasznot a nagy vállalkozók és tulajdonosok teszik el valahol a bahamákon egy luxusjachton, akkor lenne pénz házra és gyerekre, és nem kellenének támogatások.
Ti nem tartjátok abszurdnak a helyzetet?
hellforceone 2021. 06. 10. 09:07
Előzmény: #45131  Zedisdead
#45135
Nem az iszlamizálódásról van itt szó, ez csak duma, ugyanis nem ide akarnak azok jönni. Az a baj, hogy a támogatások sem igazságosan vannak elosztva. Miért ér az 1 gyerek csak 2-3 millió csokot, de a 3 huszat? Az oktatást szarrá vágjuk, minden fizetős. Ha van 3 kölköd és mondjuk vidéken élsz valahol és nem milliárdos vagy, vagy valami pénzesebb vállalkozó, akkor ha Pesten akarna tanulni a 3 gyereked majdan és csak fizetős képzésbe mehetnének és albérlet, megélhetés és utazás és felejtsd is el... nem költözhet egész Magyarország Budapestre, vagy szerinted igen?? Én nem azt mondom, hogy a csóróság a cél vagy az lenne támogatandó, de talán a nem annyira tehetős emberek is élhetnek. Persze az utóbbi 2 hétben igazából azt látom, tehetős, gazdag itt mindenki, de akkor meg minek ezek a nagy támogatások??
Saman72 2021. 06. 10. 09:06
Előzmény: #45128  Törölt felhasználó
#45134
Úgy látszik ami a Római a birodalomban egykor működött az mai is játszik
"Divide et impera" - Oszd meg és uralkodj. Nincs új a nap alatt ez ma is működik. Kell az embereknek az ellenségkép úgy arra figyel.
Zedisdead 2021. 06. 10. 09:02
Előzmény: #45130  hellforceone
#45133
Szerintem ezek a támogatások nem ellened vannak. Kétségbeesett kisérlet, hogy az elképesztően rossz demográfiát visszaforditsák. Ha elfogadható, sőt lassan elvárt, hogy az emberek méregdrága villanyautókkal járjanak az olcsó benzines helyett és ezt az állam fizesse nekik a 100 év múlva állitólag bekövetkező klimakatasztrófa miatt, ugyan hadd legyen már az is elfogadható, hogy ezzel kb egy nagyságrendben támogatjuk a saját civilizációnk fennmaradását. Gondolom nem hiányzik senkinek, hogy  Európa 30-50 év múlva egy Haiti vagy Szomália szintű szemétdombbá váljon, márpedig ez az alternativa. 
hellforceone 2021. 06. 10. 08:57
Előzmény: #45129  bimborablo
#45132
+++++
Zedisdead 2021. 06. 10. 08:56
Előzmény: #45129  bimborablo
#45131
Lehet választani. Vagy megtámogatják, a dolgozó, tisztességesen gyereknevelő családokat, hogy az emberek ne féljenek a gyerekvállalás miatti hátrányoktól, vagy jöhet az Mogadishu alsó a maga externáliáival. Van aki beleszarik, hogy egy iszlamista szemétdomb lesz e az országából ld svédek, van aki nem.
hellforceone 2021. 06. 10. 08:55
Előzmény: #45127  Zedisdead
#45130
Pont a napokban írtam - már sokadjára feleslegesen ide, hiszen ugyebár itt csak önigazoló "pénzemberek" gyülekeznek (akinek nem inge ne vegye magára), hogy talán több szolidaritás jó lenne, de ez a magyar embernek eleve gyengéje az én meglátásom szerint. 1. Nem azt mondom, hogy csórónak lenni támogatandó cél lenne, nem mindenkinek van meg a lehetősége vagy tehetsége, adottsága ahhoz, hogy milliárdossá váljon, azért hadd éljen már az olyan is. Vagy szerinted már csak a vállalkozónak és politikusoknak van jogosultsága élni?? 2. gyermektelenként mondom, hogy NEM várom el, hogy más kinevelje a jövő adófizetőjét vagy megtermelje majd az én nyugdíjamat - még cca. 22 évet kell dolgozzak odáig. 3. Igenis azt mondom, hogy akinek van gyereke támogassák, de azért őszintén, azért, mert nekem nincs - az okokat nem mondanám el -, azért ne legyek már lassan közellenség! Az ingatlanpiacról csok, mindenféle egyéb támogatások miatt már kiárazódok lassan, még valahogy ezt a békát is lenyelem. Akinek van 3 gyereke, már adót sem fizet, ezt is elfogadom, de azért amit már a napokban nyilatkoztak, hogy akinek nincs gyereke, annak a nyugdíjkorhatárt is megemelik vagy lecsökkentik a nyugdíját, hát elnézèst, de azért ez már tényleg több a soknál! Azért az egyén életébe ennyire mélyen már nem kellene beleszólni!
Ha pedig az 1 milliót vagy még többet kereső is elvárná, hogy adjâk már neki is vissza az adót, hát akkor... gratulálok!
bimborablo
bimborablo 2021. 06. 10. 08:50
Előzmény: #45127  Zedisdead
#45129
Valamiért a gyermeket vállalók elvárják, hogy a gyereküknek legyen közös adóból fizetett eü, oktatás. Aztán dobbantson külföldre ha úgy tartja kedve, és ne fizessen adót itthon. Ugyanolyan demagóg féligazsággal teli ez a fentebbi leírás. Nagyon nem olyan szimpla ez mint ahogy leírod.
Törölt felhasználó 2021. 06. 10. 08:49
Előzmény: #45122  hellforceone
#45128
Ez megint csak a megosztottság miatt szükséges.
Már most is ölik egymást az oltottak és oltatlanok, erre jön még a gyerekesek kontra gyermektelenek háború. 
Közben a maffia viszi a kasszát. Pontosabban már nem csak a kasszát, hanem a komplett országot, földeket, Balatont. Gigantikus MOL, Richter paketteket pakoltak ki a nép alól és még hol van a vége... 
A konkrét intézkedés megfoghatatlan, ha ellene fognak kommunikálni, amire van esély, akkor máris jön az "oltásellenes baloldal nem akar pénzt adni a családoknak" duma. 
Zedisdead 2021. 06. 10. 08:37
Előzmény: #45122  hellforceone
#45127
Csórónak lenni nem támogatandó cél. Gyereket vállalni igen, az társadalmi érdek. Valamiért a gyereket vállalni nem hajlandóak elvárják, hogy mások dupla erőbedobással, de ingyen neveljék ki neki a jövő adófizetőt. Úgy gondolják, hogy ez "jár" nekik, mert megérdemlik.
Boole 2021. 06. 10. 08:34
Előzmény: #45107  pomperj
#45126

SP500 már nagyon a ficakban vagyunk. Elfogyott a hely. Elmozdulás várható. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/067/119/bae3c0879a070520f19e297a68d51bb94fe4221e.png
szieszta 2021. 06. 10. 07:17
#45125

Tegnap a bloomberg elemzője azt mondta, hogy a bitcoin 20 ezer felé fog csorogni, ráadásul az intézményi befektetők is sorban ugrálnak ki belőle. Erre megindult felfele. Hatvan ezer felett meg 200-és 400 ezer körülire várta , de mostanra szinte biztosra vette a 100K-s árfolyamot.
Nagyon jó kontraindikátor.
Persze a coinpiacon bármi megtörténhet, hiszen nem ellenőrzött piac, így a wash tarde mindennapos, én hiszem, hogy a cointőzsdék tulajdonosai és bálnái nem riadnak vissza a manipulációtól.
A celebekről meg nem is beszélve, akik a videó megosztó csatornákon próbálják húzogatni  a mézesmadzagot.
Törölt felhasználó 2021. 06. 10. 07:07
Előzmény: #45121  hellforceone
#45124
Úgy sejtem, hogy nem ez fogja eldönteni a választásokat.
Sokkal inkább az, hogy a pénzpiacok meddig tartanak ki.
szieszta 2021. 06. 10. 07:07
Előzmény: #45116  Fagylaltárus
#45123

A napszám nagyon szezonális bevételi lehetőség. Három, négy hónap alatt kell megkeresni az egész éves betevőt. Az osztrákoknál még ennél is többet fizetnek, nem hiába a szezon alatt minden szállás foglalt Mosonmagyaróváron  és környékén.
Osztrákoknál viszont igazi gürizés megy, hajcsárokat fizetnek, nehogy valaki pihengessen. Ezért a diákok kilőve. Ami meglepő, járnak olyan cigány csoportok, akik nagy ívben lekörözik a fehéreket a munkabírásban (akarásban), szó szerint látástól (hajnali 4 től) vakulásig (este 10 ig) robotolnak. Akár szakadó esőben is.
Egyre több viszont a román és ukrán munkaerő, de ott is már csak az alja, nem magyarlakta területekről.
Én nem sajnálom tőlük a több százezres fizetést, inkább a politikusoknak kurtítanám meg. Azt merem állítani, ha a politikusoknak elvennénk a fizetésüket, akkor is vállalnák ezt a munkát, hiszen a mellékes sokszor többszöröse annak.
hellforceone 2021. 06. 10. 06:25
Előzmény: #45117  Törölt felhasználó
#45122
Egybként én pontosan azt tartanám jónak, ha nem mindenkinek járna, hanem ha az átlagbér a limit, aki felette van ne kapjon, akkor sem, ha csak 10 fillérrel az átlag felett van. Kicsit menjünk el a filléres témától és közelítsük meg onnan, aki havi 1 milliót keres, annak miért kell még ilyen ajándékot adni?? Persze, hogy azért kapja mindenki, hogy rájuk szavazzon! Mit számít az a pár száz milliárd, amibe ez az ötlet kerül, a lényeg jöjjön az utalás, akkor mindenki el fogja felejteni az elmúlt 12 év több ezer milliárdos rablását is... 
hellforceone 2021. 06. 10. 06:18
#45121
Most így "veszik meg" a választásokat. Ki lesz az a jó magyar honpolgár, aki ezek után ne a fizess! pártra szavazna??

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek