Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2021. 05. 14. 18:45
Előzmény: #43336  Fagylaltárus
#43340
Ez most nem így lesz.
pomperj
pomperj 2021. 05. 14. 18:34
#43339
Az olaj a tegnapi  eses utan azonnal recoverybe  kezdett,
Es maris a kritikus szinteknel jar. Ha itt meg kepes emelkedni, akkor mar nem felkorrekcio van, hanem ujabb csucsokra indulo impulzus indult.
Raadasul alighanenm wave(iii) lesz belole.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210514v01vu9o0c.jpeg
,
Ha attor, akkor a reggeli 3 ALT lehetoseg kozul az ALT1 valoszinusege alaposan megnott.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 05. 14. 18:23
Előzmény: #43314  pomperj
#43338
Kedves János, ha szünetre van szükséged, tarts szünetet, pihenj, ne elemezz minden nap. De szerintem ne add fel, ne hagyd el a fórumot, ha még örömet okoz a társalgás, vitatkozás. Kitartás, jó hétvégét! 
Fagylaltárus 2021. 05. 14. 17:11
Előzmény: #43330  kukker
#43336
Hiperinfláció akkor szokott kialakulni mikor a termelésben van valamilyen komoly sokk. Ha megnézed a 20. századot, kivétel nélkül háborús helyzetben vagy utána történt ilyesmi az első világban. S azokat a hiperinflákat is az oldotta meg, hogy helyreállt a gazdaság. A pengő hiperinflációjakor semmiféle különleges válságkezelés nem történt. Egy rohadt magas árfolyamot elneveztek forintnak, a gazdaság beindult és szépen helyrebillent a dolog. 
Lehet itt festeni az ördögöt a falra, meg világvégét álmodni, a 2008 as válság után is tele volt az amerikai sajtó azzal hogy hamarosan dollárt söpörnek az utcákon mert pénznyomtatás van, aztán semmi se történt.
Az infláció más, az könnyen lehet hogy megugrik, ahhoz tényleg adottak a körülmények, de teljesen más dolog a hiperinfláció, a pénz elértéktelenedése.
Ahhoz egyszerűen nincsenek meg a feltételek. Működő gazdaság pénze folyamatos termeléssel nem kezd el hirtelen elértéktelenedni. 
szieszta 2021. 05. 14. 16:11
Előzmény: #43332  Zedisdead
#43335
Miért mérgesek? Itt volt az alkalom olcsón feltankolni. Akkor nem verték az asztalt, mikor musk elindította  a fomot a twitter bejegyzéseivel.
Szerintem musk is csak reklámnak használta a bitcoint, gondolom senki nem fizetett BTC-vel, de így a címlapra kerülhetett.
Microstrategy-s azt hírdete, hogy sok száz nagy cég fog egy két héten belül bevásárolni, de azóta 2-3 hónap telt el és csak a tesláról derült ki, hogy nagyobb összeget váltott át, majd annak is 10%-át eldobta, mert kellett az eredményét kozmetikázni.
Emlékszem 2017-ben is micsoda coinmánia volt, amelyik cég nevében megjelent a coin szó minimum duplázott.
szieszta 2021. 05. 14. 15:58
Előzmény: #43330  kukker
#43334
Én is így gondoltam egészen addig, míg nem töprengtem tovább. Ha mindennek elszáll az ára, az emberek megtakarításai nagyon hamar megcsappannak, így a kereslet is csökkenni fog. 
Az a kis réteg, akiknél meg lecsapódik a sok-sok pénz, nem fognak akkora keresletet generálni, így szépen csökkennek majd az árak és helyreáll az egyensúly. 
Persze előfordulhat, hogy emelni kell majd a béreket, ami a cégek jövedelmét csökkenti majd, így azok lesznek bajban
Azt is látni kell, hogy minden beruházás hitelből valósul meg, azt meg törleszteni kell majd. Aki bajban van, az meg árat csökkent, hogy növelje a forgalmat és megmentse a céget.
Ez az inflációs elgondolás nagyon összetett kérdés, de nem lehet összehasonlítani az egyes országok elinflálódott fizetőeszközét, egy globális pénzromlással. 
szieszta 2021. 05. 14. 15:58
Előzmény: #43330  kukker
#43333
Én is így gondoltam egészen addig, míg nem töprengtem tovább. Ha mindennek elszáll az ára, az emberek megtakarításai nagyon hamar megcsappannak, így a kereslet is csökkenni fog. 
Az a kis réteg, akiknél meg lecsapódik a sok-sok pénz, nem fognak akkora keresletet generálni, így szépen csökkennek majd az árak és helyreáll az egyensúly. 
Persze előfordulhat, hogy emelni kell majd a béreket, ami a cégek jövedelmét csökkenti majd, így azok lesznek bajban
Azt is látni kell, hogy minden beruházás hitelből valósul meg, azt meg törleszteni kell majd. Aki bajban van, az meg árat csökkent, hogy növelje a forgalmat és megmentse a céget.
Ez az inflációs elgondolás nagyon összetett kérdés, de nem lehet összehasonlítani az egyes országok elinflálódott fizetőeszközét, egy globális pénzromlással. 
Zedisdead 2021. 05. 14. 15:47
#43332

Bitcoinosok mérgesek Musk bácsira: 
https://twitter.com/hashtag/dontbuytesla?src=hashtag_click
Popcornt kérek! :D
Placi82 2021. 05. 14. 15:12
Előzmény: #43314  pomperj
#43331
Tessék nem leallni az elemzessekkel! . Különben kimegyunk tüntetni. Csak nehogy félreértsék, ott fennt, és feloszlassanak bennünket 😀
kukker 2021. 05. 14. 14:33
Előzmény: #43310  Boole
#43330
"Mi az alapvető feltételei annak, hogy hiperinfláció alakuljon ki? Ha ezt a gondolatot végigvezeted, akkor rá fogsz jönni, hogy most ez nem lehetséges"
Már minden meg van neki ágyazva, a létező összes esemény elindult hozzá, gazdasági és társadalmi folyamatok is, minden összességben. Olyan sok kis apró dolog van például alapként gazdaságilag, mint a csomagolóanyagok drasztikus emelkedése, valami 100%-ot olvastam tavaly óta, ha jól emlékszem? Papír, műanyag együtt. A takarmányról valami 50% - ja, meg is van: https://szeretemamezogazdasagot.hu/2021/03/14/a-takarmany-arak-emelkedese-miatt-emelkedni-fog-a-tejtermekek-es-a-husok-ara-is/
Ilyen sertés influenza meg madárinfluenza.
Konténer árak mennyivel mentek?
200-300%?
Chiphiány?
Szállítmányozási idő megnőtt?
Ezek vannak csak említve gyorsan meg még lehetne szerintem sorolni.
Minden mindennel összefügg és össze van kapcsolva és egymás hatását fogják erősíteni oda-vissza majd egyre gyorsuló ütemben
És akkor a háborúkról még nem is beszéltünk.
A pénznyomtatást nem szabad kivonni belőle, szerintem téves azt hinni, hogy nincs jelentősége, alap.
Stb-stb, ezek egymást erősítik félelemként és egymást erősítve csapódnak le.
Tele van az egész rendszer már a jelzésekkel.
A kérdés már csak az, hogy mikor robban az egész kuktafedő.
Csak az ideje már a kérdés.
Törölt felhasználó 2021. 05. 14. 14:20
Előzmény: #43326  krida
#43329
En jo konzervativ modon kiszortam az osszes penny vackot - amit itt sokan az egekig vartak - szep nyerokkel februarban, pedig akkoriban is valtozo idokrol beszeltek sokan es vartak a felhokbe azokat. Szerintem max az eszkozok valtoznak, marmint nem telefonalunk a brokinak, hanem megoldjuk on-line, minden mas marad a regiben. Pszichologia detto. A coinok tuntek egyedul erdekes ujitasnak, de en nem engedhetem meg magamnak a jelentos kockazatot. Akkora osszeget nem tennek bele, amit sajnalnek, akkor meg minek? 10szerezhet is akarmelyik coin, ha a Gazprom vagy T 10%-a a toke merete miatt tobbet hoz es meg osztalekot is fizet. Es meg annyit a Coinokhoz - jelzem ismet, nincsenek ellenemre, igen szepen kerestem veluk - , hogy nekem nem felel meg olyan "menekulo eszkoz", ami elillan, ha kihuzom a drotot a konnektorbol, arrol pedig nem beszelek, hogy egy elszabadult felnotas bugris feltunesi viszketegsegeben meg elobb-utobb a gyaszjelentesekbe hulyeskedi magat bele. Valamelyik agyonhypeolt vacaknal vettem eszre februarban, hogy a beadott mennyiseg, csak 4 vagy 5 tetelben ment el nagy nehezen, kb 3 ora alatt. 
Szerintem nem valtoznak az idok, csupan jonnek az ujabb es ujabb ujszulottek.
Boole 2021. 05. 14. 13:20
Előzmény: #43326  krida
#43328
Én ezt másként gondolom. Az eredményesség egyrészt szerencse, egyrészt matematika kérdése. Minél több a kezelt zseton, annál nehezebb megvernie az SP500-at. Mindig valakinek nem lehet szerencséje, és az idő múlásával egyre nagyobb az esély arra, hogy átlagon felül nem lesz szerencséje. Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy átlagban majd másoknak lesz nagyobb szerencséje. WB értékelési módszertana eleve kizárja a profittal nem rendelkező vállalatokat, amelyek nagy hozamot hozhatnának neki, viszont a béta tényezője magas, ami WB-nél ez eleve egy kizáró tényező. PBxPE=22,5 alatt legyen (value tényező). A hozamát az elsődleges piacon kívül próbálta növelni egyedi üzletekkel, amihez átlag befektető általában nem fér hozzá. Ezek azonban a hozamot azért jelentős mértékben nem befolyásolja.     
kozi723
kozi723 2021. 05. 14. 13:09
Előzmény: #43225  magnezium
#43327
WTI: tegnap rosszul húztuk rá szerintem a trendvonalat. Lehet hogy már csak beleképzelem, de még van esély a felfelé folytatásra. 
https://www.tradingview.com/x/qlwssjim/
krida
krida 2021. 05. 14. 12:47
#43326

VÁLTOZÓ IDŐK
Buffett 56 év után kinevezte utódát a Berkshire Hathaway-nél, azonban továbbra is ő maradt az első mindenes. Sok kritikát is kap, hiszen az utóbbi 2 évben a Berkshire rv-ek alatta maradtak az sp500 eredményeinek, s most is az Apple és más "csillagok" részesedései miatt tudtak emelkedni. Mintha Buffett tündöklő fénye megkopott volna, az Economist egyenesen követeli lemondását, és hogy adja át a teljhatalmát utódának, aki fel tudja rázni a vállalatot tespedtségéből (más vélemények szerint túl nagyra nőtt, ezért nem tud ma már olyan eredményes lenni).
Ami egykor jól működött, és sikeres volt, nem biztos hogy ma is ugyanúgy működik, és ugyanúgy sikeres lehet. A változó időkkel együtt kell haladni, és változni kell, feltéve ha az ember sikeres akar maradni.
eurocent 2021. 05. 14. 11:46
Előzmény: #43314  pomperj
#43325
Ne foglalkozz másokkal. Mindenki a saját felelősségére tőzsdézzen. Egy-egy "elszúrt" döntésért mindenki saját magát okolja, ez így sportszerű.
Törölt felhasználó 2021. 05. 14. 11:45
#43324
Ahogy elnezem NORR-al adooptimalizalni fogok ev vegen, hogy a zuhanorepuleset igy kodoljam. Bar lehet, hogy megtartom, mivel szukseg van a cegre es hatha lesz meg belole valami.
magnezium
magnezium 2021. 05. 14. 11:36
Előzmény: #43321  bankos
#43323
En a Polygon-t (MATIC) es az Uniswapot (UNI) ajanlom
meg ;) 
Keffer 2021. 05. 14. 11:23
Előzmény: #43314  pomperj
#43322
Aki a chartjaid alapján kereskedve bukott, az eddig is téged okolt, ebben nem lesz nagy változás, viszont csatlakozva Bole-hoz én is kérem az elemzések folytatását, mert nagyon jó körképet ad, és gondolatokat ébreszt.
bankos
bankos 2021. 05. 14. 11:22
Előzmény: #43320  Törölt felhasználó
#43321
Vettem egy adag BTC - t,  50k-n

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek